Zaplo pożyczki – opinie klientów i recenzja chwilówki

Oprocentowanie 6,60 %
RRSO 159,80 %
Okres spłaty 3 miesiące
Maks. pierwsza pożyczka 1 000 - 5 000 zł
Maks. kolejna pożyczka 15000 zł
Godziny pracy w sobotę 08:00-20:00
Sposób weryfikacji Instantor
Godziny pracy w niedziele 08:00-20:00
Wiek pożyczkobiorcy 21 - 75 lat
Pierwsza pożyczka gratis NIE
Konto w banku NIE
Adres e-mail NIE
Zaświadczenie o zarobkach NIE
Status osoby fizycznej NIE
Telefon komórkowy NIE
Zameldowanie NIE
Czas wypłaty 15 minut

Przykład reprezentatywny dla pożyczki: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 159,8%; całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 2 800 zł; zmienna stopa oprocentowania 6,6%, całkowity koszt pożyczki 476,06 zł (w tym: prowizja 445,20 zł, odsetki 30,86 zł); całkowita kwota do zapłaty 3 276,06 zł, płatna w 3 miesięcznych ratach w wysokości 1 092,02 zł. Kalkulacja na dzień 03.12.2020 r. Udzielenie pożyczki zależy od dokonania uprzedniej oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy. Opłata rejestracyjna (zwrotna): 1 gr.

Zalety i wady firmy Zaplo

Zalety
  • Szybka wypłata pieniędzy
  • Prosty i przejrzysty formularz rejestracyjny
  • Stosunkowo mało formalności towarzyszących procesowi ubiegania się o pożyczkę
  • Wysoka maksymalna kwota pożyczki — 15 000 złotych (to rzadko spotykana kwota w branży chwilówek).
Wady
  • Spore koszty pożyczki
  • Wysoka granica wiekowa
  • Weryfikacja dochodów

Zaplo – opinia firmy pożyczkowej

Osoby, które potrzebują dodatkowego zastrzyku szybkiej i bezpiecznej gotówki, chętnie sprawdzają opinie dotychczasowych klientów danych firm pożyczkowych, jak np. „Zaplo opinie”. Nic dziwnego – warto upewnić się, czy dana oferta jest godna zaufania. Firma Zaplo cieszy się stosunkowo dużym zaufaniem klientów i ceniona jest m.in. za możliwość uzyskania pożyczki 7 dni w tygodniu w 100% online.

Co to za firma pożyczkowa Zaplo?

Zaplo to drugie oblicze wielkiego koncernu finansowego 4finance z Łotwy. Poza Zaplo, jest on znany także z popularnej marki Vivus. 4finance posiada ogromny zasięg na państwa Europy, Azji i Ameryce Południowej m.in. Szwecję, Bułgarię, Czechy, Litwę, Danię, a także Armenię i Argentynę. Od 2012 roku do tego grona należy także Polska. Zaplo oferuje tutaj nie tylko pożyczki krótkoterminowe, ale i pożyczki ratalne. Oferta kierowana jest w ten sposób do szerokiego spektrum klientów.

Czy pierwsza pożyczka w Zaplo jest darmowa?

Niestety, w Zaplo nie przewidziano możliwości zaciągnięcia pierwszej darmowej pożyczki. W przeciwieństwie do bratniego Vivusa, oferta w Zaplo jest całkowicie jednolita. Takie same kwoty mogą zatem pożyczyć zarówno pożyczkodawcy wnioskujący po raz pierwszy, jak i pożyczkodawcy wnioskujący kolejno i wielokrotnie. Do dyspozycji mają zawsze takie same parametry, a każda pożyczka jak już wspomnieliśmy jest płatna.

WNIOSEK O POŻYCZKĘ W ZAPLO

Pierwsza pożyczka – warunki, okres spłaty, kwota

Już pierwsi klienci Zaplo mają do dyspozycji maksymalne, przewidziane w ofercie, kwoty pożyczek. Minimalnie jest to zawsze 100 złotych, natomiast w górnej granicy pożyczyć można nawet 10 000 złotych. Termin spłaty zależy od wysokości kwoty i raty. Jest to trudne do przedstawienia, dlatego przedstawimy to w skrócie. Zaczyna się to od 1000 złotych na 3 miesiące, poprzez np. 1200 zł 4 miesiące lub 1900 na 6 miesięcy (pół roku), aż do 10 000 na 36 miesięcy, czyli 3 lata. Warto pamiętać też, że już pierwsza pożyczka w Zaplo jest płatna.

Zaplo opinie

Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Jak już wspomniano wyżej, oferta Zaplo w stosunku do klientów korzystających z usług firmy po raz drugi i kolejny, nie ulega żadnym zmianom. Do dyspozycji są zatem takie same kwoty pożyczek, które uzależniają takie same terminy spłaty. Minimalnie można pożyczyć już 1000 złotych, a maksymalnie nawet 10 000 złotych. Pożyczka w Zaplo ma bardzo zróżnicowane parametry, co dobrze obrazuje termin spłaty. Dla kwot z przedziału 1000-10 000 złotych rośnie on ze wstępnych 3 miesięcy do 36 miesięcy, czyli 3 lat.

Jest to trudne do przedstawienia wszystkich parametrów, bowiem zmieniają się one jeszcze w zależności od wysokości raty im mniej rat, tym naturalnie krótszy okres kredytowania. Optymalnym krokiem jest sprawdzenie kalkulatora pożyczkowego na stronie pożyczkodawcy, gdzie wszystko dobiera się według indywidualnych potrzeb za pomocą suwaków.

Każda pożyczka w Zaplo jest płatna, zawierając w sobie oprocentowanie i odsetki. Wysokość tych opłat przedstawimy na poniższym, reprezentatywnym przykładzie.

  • Pożyczając 6000 złotych na 28 miesięcy (2 lata i 4 miesiące), klient spłaca pożyczkę w comiesięcznej racie w wysokości 453 złote. Koszt oprocentowania i odsetek wynosi łącznie 6451,92 złote.
    W ten sposób, łączna kwota do zwrócenia pożyczkodawcy wynosi 12 451,92 złote.

Sprawdzane bazy dłużników w Zaplo

Każdy klient Zaplo jest poddawany weryfikacji w bazach dłużników i rejestrach finansowych. Celem jest ocenienie zdolności kredytowej i sprawdzenie historii spłaty dotychczasowych zobowiązań. W przypadku omawianego pożyczkodawcy, kontroli są poddawane wszystkie najpopularniejsze bazy. Kolejno, jest to Biuro Informacji Kredytowej (BIK), Biuro Informacji Gospodarczej (BIG), Krajowy Rejestr Dłużników (KRD) oraz ERiF.

Wiek pożyczkobiorców w Zaplo

Aby zostać klientem Zaplo, nie wystarczy być tylko osobą pełnoletnią. Ponadto, wymagany jest wiek nie mniejszy niż 21 lat oraz nie większy niż 75 lat. Oznacza to, że klientem firmy może zostać większość studentów i emerytów.

Do pozostałych wymagań zalicza się obywatelstwo polskie, posiadanie konta bankowego w polskiej placówce i polskiego dowodu osobistego.

Czy Zaplo wymaga dodatkowych dokumentów?

Zaplo nie wymaga od swoich klientów przedstawienia żadnych zaświadczeń dotyczących charakteru i wysokości comiesięcznych zarobków. Ponadto, pożyczkodawca nie zwraca się także z prośbą o przedstawienie dokumentów potwierdzających fakt posiadania deklarowanego zatrudnienia.

Rachunki bankowe pożyczkodawcy

Firma Zaplo posiada swoje rachunki w sporej ilości banków: PKO BP, Pekao, Millenium Bank, Alior Bank, GetiIn Bank oraz mBank. W ten sposób, aż 6 grup klientów, którzy mają konta w tych bankach, mogą liczyć na błyskawiczny przelew czasie do 15 minut.

Jak szybko pieniądze trafią na konto klienta Zaplo?

Jak już wspomniano wyżej, klienci, którzy mają konto w którymś, z 6 współpracujących banków (PKO BP, Pekao, Millenium Bank, Alior Bank, GetiIn Bank oraz mBank), mają szanse na szybki przelew. Innymi słowy, przyznane środki pożyczek są zawsze wysyłane między Zaplo a tymi placówkami, w czasie do 15 minut. Klienci innych banków, muszą liczyć się z oczekiwaniem na pożyczkę w czasie zależnym od sesji przychodzących. Może to być kilka godzin, a mogą 24 godziny, czyli doba.

Godziny weryfikacji wniosków

Pracownicy firmy Zaplo pozostają do dyspozycji klientów w sprawie wniosków pożyczkowych i nie tylko, aż 7 dni w tygodniu, W dni powszednie, od poniedziałku do piątku, są to godziny od 8:00 rano do 22:00 wieczorem. Z kolei w weekendy, od soboty do niedzieli, Zaplo pracuje od 8:00 rano do 20:00 wieczorem. Klienci składający wnioski poza tymi godzinami, będą obsługiwani w najbliższych godzinach pracy firmy.

Czy Zaplo przedłuża termin spłaty pożyczki?

Dla klientów, u których pojawi się problem z terminową spłatą zobowiązania, przewidziano możliwość przedłużenia terminu spłaty pożyczki w 15 minut. Za odpowiednią opłatą, można uzyskać dodatkowe 30 dni na spłatę raty pożyczki. Dokładne parametry dodatkowego okresu są jednak ustalane indywidualnie, jak zastrzega konsultant w rozmowie z nami.

Sposób weryfikacji klientów Zaplo

Podczas składania wniosku na stronie internetowej Zaplo, do wyboru są 2 możliwości potwierdzenia danych. Pierwszy to Instantor. W sposób automatyczny, loguje się on do internetowego konta bankowego i sprawdza historię transakcji. W sposób tradycyjny z kolei, można też dokonać przelewu weryfikacyjnego w kwocie 1 grosza na wskazany numer rachunku pożyczkodawcy.

Czym wyróżnia się Zaplo?

Zaplo wyróżnia się na tle konkurencji przede wszystkim imponujących rozmiarów koncernem, który nim zarządza. Oferta tej firmy jest silnie zróżnicowana, a jej największą zaletą jest dostosowanie do zróżnicowanego grona klientów. Warto docenić też możliwość przedłużenia pożyczki, a ponadto korzystanie z usługi szybkich przelewów między klientami banków PKO BP, Pekao, Millenium Bank, Alior Bank, GetiIn Bank oraz mBank.

Zaplo – Dane firmy

Zaplo

Zaplo sp. z o.o.

Rodzaj: Firma pożyczkowa
Numer REGON: 146952871
Numer NIP: 5213660875
Numer KRS: 0000483782
Adres Firmy: ul. Żwirki i Wigury 16c
02-092 Warszawa
4.4/5 - (37 votes)
Komentarze (0)
Zostaw komentarz

Sprawdź ofertę Zaplo