Zaplo – opinie klientów i recenzja

Oprocentowanie 17 %
RRSO 136,20 %
Okres spłaty 3 miesiące
Maks. pierwsza pożyczka 1 000 - 6 000 zł
Maks. kolejna pożyczka 6000 zł
Godziny pracy w sobotę 08:00-20:00
Sposób weryfikacji Instantor
Godziny pracy w niedziele 08:00-20:00
Wiek pożyczkobiorcy 21 - 75 lat
Pierwsza pożyczka gratis Nie
Konto w banku Tak
Zaświadczenie o zarobkach Nie
Status osoby fizycznej Tak
Czas wypłaty 15 minut

Przykład reprezentatywny dla pożyczki: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 136,20%; całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 3 000 zł; zmienna stopa oprocentowania 17%, całkowity koszt pożyczki 456,03 zł (w tym: prowizja 370,62 zł, odsetki 85,41 zł); całkowita kwota do zapłaty 3456,04 zł, płatna w 3 miesięcznych ratach (3 raty po 1152,01 zł). Kalkulacja na dzień 15.12.2022 r. Udzielenie pożyczki zależy od dokonania uprzedniej oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy. Opłata rejestracyjna (zwrotna): 1 gr.

Zalety i wady firmy Zaplo

Zalety
 • Szybka wypłata pieniędzy
 • Prosty i przejrzysty formularz rejestracyjny
 • Stosunkowo mało formalności towarzyszących procesowi ubiegania się o pożyczkę
 • Maksymalna kwota pożyczki —6 000 złotych.
Wady
 • Spore koszty pożyczki
 • Wysoka granica wiekowa
 • Weryfikacja dochodów

Zaplo to firma pożyczkowa należąca do Vivus Finance sp. z o.o. – czyli do jednej z najpopularniejszych grup udzielających na polskim rynku szybkich chwilówek. W ofercie pożyczkodawcy odnajdziemy za to pożyczki udzielane na raty w kwocie od 1 tys. zł do nawet 10 tys. zł. Dowiedzmy się nieco więcej o tej marce.

Wygodnie, przez internet i bez zaświadczeń – tym hasłem firmy pozabankowe najczęściej kuszą klientów, którzy szukają szybkiego zastrzyku gotówki. Czy rzeczywiście możemy liczyć na szybki wniosek i jeszcze szybszy przelew gotówki na konto?

Zobaczmy, jak to wygląda w przypadku firmy Zaplo.

Zaplo – co to za firma?

To marka, która – jak już zdążyliśmy wspomnieć, należy do popularnej grupy kapitałowej Vivus Finance sp z o.o. Jest to grupa, która może poszczycić się międzynarodowym zasięgiem oraz wyrobioną renomą na rynku.

Oferta pożyczek w Zaplo

Pożyczki w Zaplo to wyłącznie ratalki, które możemy wziąć od 1 tys. zł do 10 tys. zł. Sam okres spłaty możemy rozłożyć od 4 do maksymalnie 6 miesięcy. Szczegóły dotyczące spłaty zaciągniętej pożyczki i aktualnego RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) odnajdziemy na stronie internetowej pożyczkodawcy – www.zaplo.pl.

Niestety, musimy też zmartwić miłośników szybkich pożyczek, nie są one dostępne w ofercie Zaplo. Ale za to odnajdziemy je w siostrzanej firmie Vivus.

Czy pierwsza pożyczka w Zaplo jest darmowa?

Niestety nie. Zaplo w swojej ofercie posiada wyłącznie pożyczki online na raty – a więc w tym przypadku pożyczka za darmo nie jest w ogóle dostępna niezależnie od tego czy jesteś nowym czy stałym klientem, tego typu produkt jest oferowany zwykle w ramach szybki pożyczek-chwilówek.

Zaplo opinie

Warunki otrzymania pożyczki w Zaplo

Aby wziąć pożyczkę w Zaplo, musimy spełnić typowe wymagania, jak przystało na standardy rynku pozabankowego.

 • Wiek od 21 do 75 lat,
 • Obywatelstwo polskie i adres zamieszkania na terenie kraju,
 • Musimy mieć także zdolność kredytową, która pozwoli na terminową spłatę zobowiązania,
 • Brak negatywnych wpisów w rejestrach dłużników oraz BIK,
 • Indywidualne konto bankowe, numer telefonu i adres e-mail,
 • Aktywny profil klienta widoczny na stronie zaplo.pl (w tym celu musimy przejść proces rejestracji po kliknięciu na przycisk Weź pożyczkę na kalkulatorze).

Udzielenie pożyczki zależy od pozytywnej oceny zdolności kredytowej klienta. Jeśli więc nie widniejesz w rejestrze dłużników, to dodatkowe środki otrzymasz bez problemu.

Wysokość pożyczki i maksymalny okres spłaty

Minimalnie pożyczymy 1000 zł, za to maksymalna kwota pożyczki wynosi 10 000 zł. Finansowanie w Zaplo ma bardzo zróżnicowane parametry, co dobrze obrazuje termin spłaty. Przyznaną kwotę rozłożymy w 4, 5 lub 6-miesięcznych ratach.

Wyboru kwoty pożyczki, jak i okresu kredytowania dokonany na kalkulatorze pożyczkowym widocznym na stronie głównej Zaplo. W tym miejscu poznamy również całkowity koszt pożyczki.

Każde finansowanie w firmie jest płatne, zawierając w sobie odsetki i prowizję pożyczkodawcy. Doliczona zostanie też opłata rejestracyjna (zwrotna) w wysokości 1 gr.

Spójrzmy, jak w praktyce prezentują się koszty pożyczki.

 • Całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) wynosi 5 tys. zł,
 • Zmienna stopa oprocentowania 6,6%,
 • Całkowity koszt pożyczki: 2 080 zł (w tym: prowizja: 1983,30 zł, odsetki: 96,70 zł). Tak więc całkowita kwota do zapłaty wyniesie nas 7 080 zł.

Sprawdzane bazy dłużników w Zaplo

W Zaplo podobnie, jak w innych serwisach pozabankowych firm pożyczkowych ma miejsce weryfikacja w bazach dłużników.

 • KRD (Krajowy Rejestr Dłużników),
 • KBIG (Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej),
 • Biuro informacji gospodarczej BIG ERIF.
 • BIK (Biuro Informacji Kredytowej).

Czy Zaplo wymaga dodatkowych dokumentów?

Zaplo nie wymaga od swoich klientów przedstawienia żadnych zaświadczeń dotyczących charakteru i wysokości comiesięcznych zarobków. Jedynym koniecznym dokumentem jest dowód osobisty.

Jak szybko pieniądze trafią na konto klienta Zaplo?

Kwotę pożyczki możemy otrzymać nawet w 15 minut od przyznania pozytywnej decyzji kredytowej. Jednak, aby tak się stało, musimy spełnić kilka warunków:

 • złożyć wniosek o przyznanie pożyczki w godzinach pracy biura obsługi klienta (od pn. do pt.: 8-22, w sb.: 8-20 oraz w niedziele handlowe: 10-18),
 • masz rachunek bankowy, w tym samym banku, co konto pożyczkodawcy: Alior Bank, mBank, Millennium Bank lub PKO Bank Polski.

W przypadku, gdy posiadasz konto w innej instytucji niż któraś z powyższych, pieniądze dostaniesz najpóźniej na następny dzień roboczy.

Czy istnieje możliwość wydłużenia terminu spłaty w Zaplo?

Tak. Jeśli pojawi się problem z oddaniem zobowiązania na czas, istnieje możliwość przedłużenia terminu spłaty pożyczki. Jest to usługa dodatkowo płatna. Więcej informacji otrzymamy po kontakcie telefonicznym z konsultantem firmy.

W momencie, gdy będziemy mieć problemy finansowe, warto dokonać przesunięcia terminu spłaty raty. W przeciwnym razie Zaplo zacznie naliczać odsetki karne, a później może przekazać sprawę do firmy windykacyjnej w celu odzyskania długu.

Czym wyróżnia się Zaplo?

Zaplo wyróżnia się na tle konkurencji przede wszystkim przynależnością do potężnej grupy kapitałowej. Sama oferta tej firmy tyczy się ratalnych pożyczek, które udzielane są na standardowych warunkach.

Doceniamy również możliwość przedłużenia pożyczki oraz korzystanie z usługi szybkich przelewów między klientami banków PKO BP, Millenium Bank, Alior Bank oraz mBank. Tym, do czego możemy się przyczepić to konieczność weryfikacji w bazie BIK, a także brak darmowej pierwszej pożyczki.

Dane firmy Zaplo

Zaplo

Vivus Finance sp. z o.o.

Rodzaj: Firma pożyczkowa
Numer REGON: 146101268
Numer NIP: 525-253-13
Numer KRS: 0000418977
Adres Firmy: ul. Żwirki i Wigury 16c
02-092 Warszawa
4.4/5 - (39 votes)
Opinie klientów o Zaplo (0)
Dodaj opinię

Sprawdź ofertę Zaplo