Zalety pożyczek pozabankowych

Zalety pożyczek pozabankowych

Każdemu z nas może się zdarzyć tak sytuacja, że na szybko będziemy potrzebować zapomogi finansowej. Wówczas pierwsze, co przychodzi na myśl to bank oraz kredyt. A jednak, alternatywnym rozwiązaniem są także szybkie chwilówki. Często przedstawiane w niekorzystnym świetle, pomimo tego że naprawdę posiadają szereg zalet, które warto docenić. Mało tego, w niektórych sytuacjach pożyczka pozabankowa jest znacznie korzystniejsza i bardziej dopasowana do potrzeb klienta. Nie bez znaczenia jest też to, że tak wiele osób sięga po takie pożyczki i jest nimi zainteresowana, a ich popularność rośnie. Wobec tego – co warto wiedzieć na temat takich pożyczek?

Pożyczki pozabankowe – czym są?

Jak sama nazwa wskazuje, takiej pożyczki udziela instytucja finansowa, która nie posiada statusu banku, co zawsze warto jest mieć na uwadze. W związku z tym często takie pożyczki są udzielane nie w oddziałach takich instytucji, a raczej za pośrednictwem internetu. Ma to swoje zalety, o których warto wspomnieć w pierwszej kolejności. Po pierwsze, aby taką zapomogę finansową otrzymać nie trzeba tak naprawdę w ogóle opuszczać domu. Pieniądze możemy otrzymać na konto dzięki możliwości złożenia wniosku elektronicznie.

Automatycznie oznacza to, że taka pożyczka już z definicji jest bardzo komfortowa także i dlatego, że będąc w domu na spokojnie można zapoznać się z wszystkimi zasadami udzielenia takiej pożyczki. Być może już kiedyś mieliśmy do czynienia z sytuacją, kiedy będąc w banku zostaliśmy poproszeni o podpisanie umowy, która zawierała wiele stron zadrukowanych drobnym maczkiem, samo jej przeczytanie wiązało się ze stresem, a będąc w oddziale banku trudno było się nam skupić. Tutaj ten problem w ogóle nie istnieje. Sami decydujemy o tym ile czasu zajmą nam formalności i jeśli chcemy w coś wczytać się bardziej – nie ma takiego problemu. Na pewno w domowym zaciszu będzie to o wiele bardziej komfortowe.

Czy można pożyczać prościej?

Inną zaletą tych pożyczek jest ich prostota. Na wielu stronach internetowych pożyczkodawców w prosty sposób można sprawdzić jaki będzie koszt całkowity interesującej nas pożyczki. To my określamy jaką kwotę chcemy pożyczyć i na jak długo, a koszt sam się wylicza. Jednocześnie wszystko jest bardzo przejrzyste – dokładnie wiemy ile zapłacimy i ile czasu mamy na dokonanie spłaty długu. Trudno o bardziej przejrzyste zasady. Samo złożenie wniosku również nie jest skomplikowane – najczęściej wymagana jest rejestracja w portalu pożyczkodawcy, wskazanie wszelkich swoich danych, określenie jaka pożyczka nas interesuje, a następnie złożenie wniosku, który będzie musiał przejść odpowiednią weryfikację.

Niewątpliwie najszybszy sposób pożyczania

Tego rodzaju pożyczki są też bardzo szybkie. W wielu przypadkach możliwa jest automatyczna weryfikacja wniosku. Oznacza to, że po jego złożeniu to system sam sprawdza, czy nasze nazwisko figuruje w różnego rodzaju bazach, aby w taki sposób dowiedzieć się czegoś więcej o naszej historii kredytowej. Często taka weryfikacja nie trwa dłużej niż kwadrans, a po jej zakończeniu pieniądze są wypłacane automatycznie na wskazany we wniosku numer konta. Co to oznacza? Przede wszystkim to, że w bardzo szybki sposób możemy uzyskać pieniądze, które są nam potrzebne. Nie tracimy więc niepotrzebnie czasu. Co ciekawe, niektóre instytucje udzielające takich chwilówek oferują taką możliwość także i w weekendy oraz w dni świąteczne. Wobec tego w każdym momencie możemy pożyczyć pieniądze i rozwiązać nasze problemy. Nawet jeśli coś nas niemile zaskoczy lub okaże się, że w budżecie domowym pojawi się nieprzewidziany wydatek. Otrzymane w tak szybki sposób pieniądze pozwolą nam wyjść z opresji.

Warto korzystać z dostępnych promocji, bo zawsze niosą one dodatkowe korzyści

Kolejną zaletą pożyczek pozabankowych jest to, że bardzo wiele różnych instytucji może je oferować i tak też jest w praktyce. Kiedy już podejmiemy decyzję o tym, że chcemy w taki sposób pożyczyć pieniądze, naszym oczom ukaże się prawdziwy wysyp ofert różnych pożyczkodawców. Aby się o tym przekonać wystarczy wejść do sieci. Oczywiście, najlepszym rozwiązaniem jest wybierać największe i najbardziej renomowane, cieszące się zaufaniem instytucje. Taka sytuacja jednak ma jedną, ogromną zaletę dla klientów. Skoro konkurencja wśród pożyczkodawców jest tak duża to i oferty są bardzo konkurencyjne. Dlatego też łatwo jest znaleźć pożyczkodawcę, który zaoferuje nam pierwszą pożyczkę za darmo. Oznacza to, że nie będziemy musieli ponosić żadnych dodatkowych kosztów z tytułu pożyczenia pieniędzy. Jeśli oczywiście tylko proponowane warunki pożyczania będą dla nas odpowiednie i będziemy w stanie je zaakceptować.

O Twojej pożyczce naprawdę nikt nie musi wiedzieć

Ogromną zaletą takich pożyczek jest to, że naprawdę nikt z naszej rodziny nie musi o niej wiedzieć. W ogóle nie musi się też tutaj tłumaczyć, dlaczego taka pożyczka jest nam potrzebna, żadne uzasadnienie na jaki cel ona pójdzie i dlaczego akurat w takiej kwocie nie jest potrzebne. To chyba najbardziej dyskretna forma pożyczania z wszystkich dostępnych. To także możliwość pożyczania dla osób, które posiadają dość trudną historię kredytową i z jakichś względów wzięcie kredytu czy pożyczki w banku mogłoby się spotkać z odmową. W przypadku instytucji pozabankowych weryfikacja nie jest aż tak rygorystyczna, dlatego też tutaj taka pożyczka byłaby możliwa.

Coś więcej o samych kosztach pożyczania?

Pomimo tego, że mówi się, że w przypadku takich chwilówek koszty są dość wysokie, najczęściej z taką sytuacją mamy do czynienia w momencie, kiedy przekroczymy termin spłaty i faktycznie naliczane z tego tytułu odsetki są dość duże. Oczywiście, trzeba mieć tego świadomość. Natomiast sporą zaletą jest to, że w ramach takiej pożyczki możemy uzyskać zapomogę finansową w granicach od kilkuset złotych aż do kilku tysięcy. co jest naprawdę sporą kwotą, jak na tak proste i mało rygorystyczne zasady pożyczania.

Na uwagę również zasługują pozabankowe pożyczki ratalne. Mimo iż są znacznie droższe niż kredyty w banku, to z roku na rok przybywa chętnych którzy aplikują o uzyskanie takiego zobowiązania.

Podsumowując – pożyczki pozabankowe są przejrzyste, szybkie i wygodne. Jeśli tylko znajdziemy taką ofertę, której koszty będą dla nas zadowalające – a nie jest to wcale aż tak trudne – to taka pożyczka jak najbardziej ma wiele zalet i będzie dla nas idealna. Na pewno warto taką możliwość wziąć pod uwagę i samemu przekonać się, czy taki sposób pożyczania nie jest dla nas bardziej komfortowy.

Komentarze (0)
Zostaw komentarz