Zalety pożyczek pozabankowych

Każdemu z nas może się zdarzyć tak sytuacja, że na szybko będziemy potrzebować zapomogi finansowej. Wówczas pierwsze, co przychodzi na myśl to bank oraz kredyt. A jednak, alternatywnym rozwiązaniem są także szybkie chwilówki. Często przedstawiane w niekorzystnym świetle, pomimo tego że naprawdę posiadają szereg zalet, które warto docenić. Mało tego, w niektórych sytuacjach pożyczka pozabankowa jest znacznie korzystniejsza i bardziej dopasowana do potrzeb klienta. Nie bez znaczenia jest też to, że tak wiele osób sięga po takie pożyczki i jest nimi zainteresowana, a ich popularność rośnie. Wobec tego – co warto wiedzieć na temat takich pożyczek?

Pożyczki pozabankowe – czym są?

Jak sama nazwa wskazuje, takiej pożyczki udziela instytucja finansowa, która nie posiada statusu banku, co zawsze warto jest mieć na uwadze. W związku z tym często takie pożyczki są udzielane nie w oddziałach takich instytucji, a raczej za pośrednictwem internetu. Ma to swoje zalety, o których warto wspomnieć w pierwszej kolejności. Po pierwsze, aby taką zapomogę finansową otrzymać nie trzeba tak naprawdę w ogóle opuszczać domu. Pieniądze możemy otrzymać na konto dzięki możliwości złożenia wniosku elektronicznie.
Automatycznie oznacza to, że taka pożyczka już z definicji jest bardzo komfortowa także i dlatego, że będąc w domu na spokojnie można zapoznać się z wszystkimi zasadami udzielenia takiej pożyczki. Być może już kiedyś mieliśmy do czynienia z sytuacją, kiedy będąc w banku zostaliśmy poproszeni o podpisanie umowy, która zawierała wiele stron zadrukowanych drobnym maczkiem, samo jej przeczytanie wiązało się ze stresem, a będąc w oddziale banku trudno było się nam skupić. Tutaj ten problem w ogóle nie istnieje. Sami decydujemy o tym ile czasu zajmą nam formalności i jeśli chcemy w coś wczytać się bardziej – nie ma takiego problemu. Na pewno w domowym zaciszu będzie to o wiele bardziej komfortowe.

Czy można pożyczać prościej?

Inną zaletą tych pożyczek jest ich prostota. Na wielu stronach internetowych pożyczkodawców w prosty sposób można sprawdzić jaki będzie koszt całkowity interesującej nas pożyczki. To my określamy jaką kwotę chcemy pożyczyć i na jak długo, a koszt sam się wylicza. Jednocześnie wszystko jest bardzo przejrzyste – dokładnie wiemy ile zapłacimy i ile czasu mamy na dokonanie spłaty długu. Trudno o bardziej przejrzyste zasady. Samo złożenie wniosku również nie jest skomplikowane – najczęściej wymagana jest rejestracja w portalu pożyczkodawcy, wskazanie wszelkich swoich danych, określenie jaka pożyczka nas interesuje, a następnie złożenie wniosku, który będzie musiał przejść odpowiednią weryfikację.

Niewątpliwie najszybszy sposób pożyczania

Tego rodzaju pożyczki są też bardzo szybkie. W wielu przypadkach możliwa jest automatyczna weryfikacja wniosku. Oznacza to, że po jego złożeniu to system sam sprawdza, czy nasze nazwisko figuruje w różnego rodzaju bazach, aby w taki sposób dowiedzieć się czegoś więcej o naszej historii kredytowej. Często taka weryfikacja nie trwa dłużej niż kwadrans, a po jej zakończeniu pieniądze są wypłacane automatycznie na wskazany we wniosku numer konta. Co to oznacza? Przede wszystkim to, że w bardzo szybki sposób możemy uzyskać pieniądze, które są nam potrzebne. Nie tracimy więc niepotrzebnie czasu. Co ciekawe, niektóre instytucje udzielające takich chwilówek oferują taką możliwość także i w weekendy oraz w dni świąteczne. Wobec tego w każdym momencie możemy pożyczyć pieniądze i rozwiązać nasze problemy. Nawet jeśli coś nas niemile zaskoczy lub okaże się, że w budżecie domowym pojawi się nieprzewidziany wydatek. Otrzymane w tak szybki sposób pieniądze pozwolą nam wyjść z opresji.

Warto korzystać z dostępnych promocji, bo zawsze niosą one dodatkowe korzyści

Kolejną zaletą pożyczek pozabankowych jest to, że bardzo wiele różnych instytucji może je oferować i tak też jest w praktyce. Kiedy już podejmiemy decyzję o tym, że chcemy w taki sposób pożyczyć pieniądze, naszym oczom ukaże się prawdziwy wysyp ofert różnych pożyczkodawców. Aby się o tym przekonać wystarczy wejść do sieci. Oczywiście, najlepszym rozwiązaniem jest wybierać największe i najbardziej renomowane, cieszące się zaufaniem instytucje. Taka sytuacja jednak ma jedną, ogromną zaletę dla klientów. Skoro konkurencja wśród pożyczkodawców jest tak duża to i oferty są bardzo konkurencyjne. Dlatego też łatwo jest znaleźć pożyczkodawcę, który zaoferuje nam pierwszą pożyczkę za darmo. Oznacza to, że nie będziemy musieli ponosić żadnych dodatkowych kosztów z tytułu pożyczenia pieniędzy. Jeśli oczywiście tylko proponowane warunki pożyczania będą dla nas odpowiednie i będziemy w stanie je zaakceptować.

O Twojej pożyczce naprawdę nikt nie musi wiedzieć

Ogromną zaletą takich pożyczek jest to, że naprawdę nikt z naszej rodziny nie musi o niej wiedzieć. W ogóle nie musi się też tutaj tłumaczyć, dlaczego taka pożyczka jest nam potrzebna, żadne uzasadnienie na jaki cel ona pójdzie i dlaczego akurat w takiej kwocie nie jest potrzebne. To chyba najbardziej dyskretna forma pożyczania z wszystkich dostępnych. To także możliwość pożyczania dla osób, które posiadają dość trudną historię kredytową i z jakichś względów wzięcie kredytu czy pożyczki w banku mogłoby się spotkać z odmową. W przypadku instytucji pozabankowych weryfikacja nie jest aż tak rygorystyczna, dlatego też tutaj taka pożyczka byłaby możliwa.

Coś więcej o samych kosztach pożyczania?

Pomimo tego, że mówi się, że w przypadku takich chwilówek koszty są dość wysokie, najczęściej z taką sytuacją mamy do czynienia w momencie, kiedy przekroczymy termin spłaty i faktycznie naliczane z tego tytułu odsetki są dość duże. Oczywiście, trzeba mieć tego świadomość. Natomiast sporą zaletą jest to, że w ramach takiej pożyczki możemy uzyskać zapomogę finansową w granicach od kilkuset złotych aż do kilku tysięcy. co jest naprawdę sporą kwotą, jak na tak proste i mało rygorystyczne zasady pożyczania.

Na uwagę również zasługują pozabankowe pożyczki ratalne. Mimo iż są znacznie droższe niż kredyty w banku, to z roku na rok przybywa chętnych którzy aplikują o uzyskanie takiego zobowiązania.

Podsumowując – pożyczki pozabankowe są przejrzyste, szybkie i wygodne. Jeśli tylko znajdziemy taką ofertę, której koszty będą dla nas zadowalające – a nie jest to wcale aż tak trudne – to taka pożyczka jak najbardziej ma wiele zalet i będzie dla nas idealna. Na pewno warto taką możliwość wziąć pod uwagę i samemu przekonać się, czy taki sposób pożyczania nie jest dla nas bardziej komfortowy.

Oceń ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *