Wygodna Pożyczka – opinie klientów i recenzja

Nasza ocena 3,50
Okres spłaty 5 tygodni
RRSO 379,38 %
Oprocentowanie 7,20 %
Pierwsza pożyczka gratis Nie
Maks. pierwsza pożyczka 500 - 3 000 zł
Czas wypłaty 24 godziny

Przykład reprezentatywny: Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4500 zł na okres 36 miesięcy wynosi 62,66%. Rata miesięczna od 254,44 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa stała) 7,2%, odsetki od kwoty pożyczki – 517,53 zł, prowizja 3902,36 zł. Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8919,89 zł. Stan na dzień 01.10.2020 r

Wygodna Pożyczka jest produktem polskiej firmy Loando Direct Sp. z o.o. Ten podmiot swoje wieloletnie doświadczenie w udzielaniu pożyczek stara się przekuć w ofertę konkurencyjnego finansowania dostępnego w formie ratalnej. Sprawdzamy wszystko, co powinien wiedzieć potencjalny klient.

Jak wygląda oferta pożyczek w firmie Wygodna Pożyczka?

Wygodna Pożyczka proponuje pożyczki długoterminowe, które uzyskać można przez Internet. Firma szczyci się tym, że zapewnia stałe raty, minimum formalności i szybką weryfikację.

Warto dodać też, że zapoznanie się z podstawowymi informacjami na temat oferty zajmuje kilkadziesiąt sekund – strona internetowa przyjęła bowiem prostą, czytelną formę. Jeszcze szybsze jest rozpoczęcie wnioskowania o przyznanie pożyczki.

wygodna pozyczka opinie

Jak wziąć pożyczkę w Wygodna Pożyczka?

Proces wnioskowania o pożyczkę w Wygodnej Pożyczce jest równie prosty i przejrzysty, co sam projekt strony internetowej. Firma stosuje automatyzację niektórych etapów weryfikacji. W połączeniu z prostymi wymaganiami pozwala to upłynnić zarówno składanie, jak i rozpatrywanie wniosków.

Sprawdzamy krok po kroku, na co należy się przygotować, jeżeli zainteresowała nas oferta firmy Wygodna Pożyczka.

 1. Po wejściu na stronę internetową pożyczkodawcy należy najpierw określić parametry finansowania. Zamiast tradycyjnych suwaków, firma pozwala klientowi samemu określić i wpisać wartość kwoty pożyczki. Warto pamiętać, że jest ona jednak ograniczona do 20 tysięcy złotych.
 2. W analogiczny sposób należy określić czas finansowania, który wyrażany jest zawsze w miesiącach. Także i tutaj podać można oczekiwany czas na spłatę zobowiązania, ale maksymalna wartość to zawsze 60 miesięcy.
 3. Zanim przejdziemy do dalszego etapu, warto sprawdzić koszt pożyczki, który kalkulator oblicza automatycznie po podaniu parametrów. Jeżeli gotowi jesteśmy potwierdzić koszt pożyczki, kliknij przycisk „weź pożyczkę”. Otworzy się pierwsza część formularza.
 4. Na początek podać należy jedynie swój adres mailowy, numer telefonu oraz numer PESEL. Wygodna Pożyczka stosuje wstępną weryfikację, oceniając po numerze PESEL wiek klienta. Jeżeli zgadza się on z wymaganiami, automatycznie otwiera się dalszy etap wniosku. Dokonujemy tego po wybraniu przycisku „wnioskuj”.
 5. Podać należy teraz swoje dane osobowe, a także wykształcenie, stan cywilny, źródło dochodu oraz wreszcie miesięczne wydatki. W tym ostatnim miejscu wskazujemy sumę miesięcznych zobowiązań jak raty i kredyty oraz sumę opłat mieszkaniowych. Pozwala to oszacować możliwości finansowe klienta.
 6. Kolejny etap formularza to tzw. dane dodatkowe. Klient podaje tutaj numer i dane identyfikacyjne swojego dowodu osobistego, a także dane na temat adresu zamieszkania oraz statusu nieruchomości. Wskazać należy ponadto jeszcze numer konta bankowego, który wykorzystany zostać może do wypłaty potencjalnie przyznanej pożyczki.
 7. Ostatni krok przy wnioskowaniu o pożyczkę to podanie kodu SMS, który wysłany zostaje na wskazany numer telefonu komórkowego. Zatwierdzając go, przekazujemy formularz do weryfikacji.
 8. W przypadku pozytywnej odpowiedzi na złożony wniosek, dochodzi do zawarcia umowy pożyczki. W ten sposób pozostaje już tylko oczekiwać na wypłatę przyznanego finansowania, która dokonywana jest prosto na konto bankowe we wskazanym wcześniej rachunku. Czas księgowania pieniędzy uzależniony jest od sesji międzybankowych – najpóźniej finansowanie znajdzie się u nas kolejnego dnia roboczego.

Jakie wymagania stawia klientom Wygodna Pożyczka?

Aby poznać wymagania otrzymania pożyczki ratalnej w Wygodnej Pożyczce, tradycyjnie już dla tego typu firm, wystarczy zajrzeć do zakładki FAQ. W odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, już na samym początku poznać możemy wszystkie cechy pożądanego profilu klienta.

 • Klient musi być osobą co najmniej pełnoletnią.
 • Niezbędne jest posiadanie polskiego obywatelstwa oraz stałego adresu zamieszkania na terenie Polski.
 • Przygotować należy numer telefonu komórkowego, jak i adres poczty e-mail.
 • Do każdego wniosku klient posiadać musi też numer konta bankowego.
 • Każdy wnioskujący o pożyczkę weryfikowany jest pod kątem zdolności kredytowej, warto zaznaczyć, że tylko pozytywna ocena pozwala na otrzymanie finansowania.

W oparciu o analizę formularza pożyczkowego nie należy też zapominać, że Wygodna Pożyczka wymaga od klienta wskazania informacji nt. dochodów oraz miejsca zamieszkania. Wskazujemy wysokość swoich dochodów, rodzaj umowy, ilość osób na utrzymaniu czy status własności nieruchomości, w której mieszkamy. Każdy klient określić musi też stan cywilny i stopień wykształcenia, jak i sumę swoich miesięcznych zobowiązań.

Jakie bazy są sprawdzane podczas weryfikacji klienta?

Jak wspomniano już przy akapicie o wymaganiach, Wygodna Pożyczka jako główny warunek określa wymóg weryfikacji historii kredytowej. Dokonuje tego w oparciu o informacje o dochodach klienta i jego sytuacji zawodowej i majątkowej, ale to nie wszystko.

Warto pamiętać też o weryfikacji w bazach i rejestrach, dzięki którym Wygodna Pożyczka może określić rzetelnie czy dany klient jest wart zaufania.

Aby sprawdzić, jakie bazy weryfikuje Wygodna Pożyczka, rozglądamy się po stronie internetowej pożyczkodawcy. Dowiadujemy się w ten sposób, że współpracuje on z Biurem Informacji Gospodarczej, weryfikując swoich klientów w bazie BIG InfoMonitor.

Po wysłaniu zapytania podczas składania formularza pożyczkowego, Wygodna Pożyczka otrzyma informacje o historii spłaty dotychczasowych kredytów oraz pożyczek. Brak informacji o zaległościach oraz opóźnieniach pozwala na wydanie pozytywnej decyzji w sprawie przyznania pożyczki.

Możliwa kwota pożyczki, łączne koszty i okres spłaty

Dzięki czytelnej i przejrzystej stronie internetowej, Wygodna Pożyczka pozwala szybko zapoznać się z oferowanymi przez siebie parametrami finansowania. Wystarczy sprawdzić zakres w kalkulatorze pożyczkowym w sekcjach z kwotą oraz terminem spłaty.

Ich wysokość jest taka sama wobec każdego klienta – niezależnie od tego, czy składa się wniosek po raz pierwszy, czy robi to kolejny raz.

 • Kwota pożyczki.
  Wygodna Pożyczka przewiduje wyjątkowo elastyczne parametry finansowania, które zakładają minimalną kwotę pożyczki wynoszącą już 500 złotych. Maksymalna kwota finansowania wynosi z kolei 20 000 złotych, co daje wyjątkowo obszerny zakres, w którym każdy powinien znaleźć coś dla siebie.
 • Okres finansowania pożyczki.
  Wygodna Pożyczka oferuje finansowanie w formie długoterminowej. Spłaty dokonuje się w przyjaznych dla kieszeni ratach. Im więcej rat, tym mniej zapłacimy za zaciągniętą pożyczkę w perspektywie miesięcznej. Minimalnie finansowanie może wynieść już 1 miesiąc, z kolei maksymalnie dopuszczone jest rozłożenie spłaty nawet na 60 miesięcy, czyli 5 lat.

Nietypowym rozwiązaniem, jak na pożyczkę ratalną, jest możliwość spłaty zobowiązania w jednej racie. Wówczas klient zwraca pożyczoną kwotę wraz z naliczonymi z tego tytułu kosztami już miesiąc po otrzymaniu pożyczki, co nie jest jednak szczególnie wygodnym i komfortowym rozwiązaniem.

Poza parametrami finansowania w firmie Wygoda Pożyczka, warto znać też rodzaj i sumę opłat. Ponosi je każdy klient, który zdecyduje się na złożenie wniosku o pożyczkę, a zestaw kosztów jest zawsze określany odgórnie.

Aby poznać ich ramy, warto przedstawić je na przykładzie reprezentatywnego przykładu pożyczki.

 • Kwota pożyczki: 10 000 złotych.
 • Okres finansowania: 12 miesięcy.
 • Oprocentowanie: 7,2%.
 • Odsetki: 1720 złotych.
 • Rzeczywista roczna stopa oprocentowania: 34,97%.
 • Wysokość raty pożyczki: 976,67 złotych.
 • Całkowity koszt pożyczki: 1720 złotych.
 • Całkowita kwota do spłaty: 11 720 złotych.

Po jakim czasie od złożenia wniosku otrzymam decyzję i pieniądze?

Wygodna Pożyczka nie stosuje żadnych specjalnych systemów obsługujących wypłatę przyznanej pożyczki. Co za tym idzie, oczekując na przelew, należy przygotować się na klasyczne godziny indeksowania, które bezpośrednio uzależnione są od banku klienta.

Pieniądze po wysłaniu przelewu mogą dotrzeć do nas jeszcze tego samego dnia, a najpóźniej mogą pojawić się następnego dnia roboczego. Kluczowe znaczenie ma tutaj godzina, o której Wygodna Pożyczka wydała decyzję o przyznaniu pożyczki – im wcześniej, tym większa szansa, że pieniądze będą do naszej dyspozycji jeszcze tego samego dnia.

Wygodna Pożyczka – dane firmy

Wygodna Pożyczka Loando Direct Sp. z o.o.
Rodzaj: Firma pożyczkowa
Numer REGON: 364737833
Numer NIP: 7010588866
Numer KRS: 0000624003
Data rejestracji KRS: 17 czerwca 2016
Kapitał zakładowy: 5 000 zł
Adres Firmy: ul. Aleje Jerozolimskie 123A, 02-017 Warszawa
5/5 - (4 votes)
Opinie klientów o Wygodna pożyczka (0)
Dodaj opinię

Sprawdź ofertę Wygodna pożyczka