Wonga – opinie klientów i recenzja pożyczki

dla kogo dla wszystkich klientów
Prowizja 0%
Kwota 200 - 3 000 zł
Wymagane konto bankowe NIE
RRSO 0 %
Metoda wypłaty przelew na konto
Oprocentowanie 0 %
Okres spłaty 1 miesiąc
Maks. pierwsza pożyczka 200 - 1 000 zł
Godziny pracy w sobotę 24/7
Godziny pracy w niedziele 24/7
Wiek pożyczkobiorcy 18 - 99 lat
Maks. kolejna pożyczka 30000 zł
Sposób weryfikacji KontoConnect
Pierwsza pożyczka gratis NIE
Adres e-mail NIE
Status osoby fizycznej NIE
Telefon komórkowy NIE
Konto w banku NIE
Zaświadczenie o zarobkach NIE
Czas wypłaty 15 minut
Zameldowanie NIE

Przykład reprezentatywny: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 0%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 1000 zł, całkowita kwota do zapłaty 1000 zł, oprocentowanie zmienne 0%, całkowity koszt kredytu 1000 zł (w tym: prowizja 0 zł, odsetki 0 zł). Dane aktualne na dzień 07.08.2020 r.

Wonga – opinia ekspercka

Osoby, które rozważają złożenie wniosku o pożyczkę w firmie Wonga, chętnie poszukują informacje o ocenach dotychczasowych klientów tej firmy, jak np. „Wonga opinie”. W ten sposób, możemy przeczytać, że największymi zaletami tej firmy jest m.in. możliwość uzyskania pożyczki przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, a także brak restrykcji wiekowych poza pełnoletniością. Doceniają to oczywiście szczególnie emeryci.

Wonga co to za pożyczkodawca?

Firma Wonga to wywodzące się z Wielkiej Brytanii przedsiębiorstwo świadczące usługi finansowe. Przejawiają się one oferowaniem pożyczek ratalnych oraz pożyczek krótkoterminowych. Firma szczyci się wieloma nagrodami za jakość swojej działalności, a usługi prowadzi w całości za pośrednictwem internetu. Działa ona od 2007 roku.

Czy pierwsza pożyczka w Wonga jest darmowa?

Firma Wonga zachęca potencjalnych klientów do skorzystania z jej usług poprzez ofertę niskiego kosztu pierwszej pożyczki. Niestety, nie jest ona darmowa, jednak dodatkowe 10 złotych odsetek ciężko uznać za zawrotną kwotę. Dodatkowo, jest ona stała i nie zmienia się, niezależnie od wysokości pożyczki, jaką zaciągamy pierwszy raz. Wspomniana oferta przysługuje każdemu pierwszemu klientowi firmy, czyli tym, którzy nigdy wcześniej nie korzystali z jej usług.

WNIOSEK O POŻYCZKĘ RATALNĄ W WONGA

Pierwsza pożyczka – warunki pożyczki w Wonga

W przypadku pierwszej pożyczki krótkoterminowej można wnioskować o kwotę od 50 do 1500 zł na okres do 60 dni przy wspomnianym koszcie 10 złotych. Dostępna jest również propozycja pożyczki ratalnej. Jej maksymalna kwota może wynosić nawet 20 000 złotych. Z kolei przyznana może być dowolnemu rodzajowi klienta – czy jest on pierwszym, czy kolejnym klientem. Pożyczka może być rozłożona maksymalnie 60 rat.

Pożyczka na 60 dni w Wonga

Jednym, z najbardziej wyróżniających firmę Wonga atutów jest niewątpliwie możliwość uzyskania pożyczki, której koszty wynoszą zaledwie 10 złotych. Jest to wartość stała i niezależna od kwoty pożyczki, jaką zaciągany. Atrakcyjny jest także okres spłaty, który wynosi nawet 60 dni (2 miesiące) w kwotach od 50 do 1500 zł na okres do 60 dni, a koszt to tylko 10 zł. Wartościowa dla wielu może okazać się także oferta pożyczki ratalnej, która może wynieść nawet 20 000 złotych. Raty mogą być rozłożone aż na 60 spłat.  Kwota prowizji zawsze ustalana jest indywidualnie.

wonga opinia

Kwoty oraz czas spłaty pożyczek

W przypadku kolejnych klientów firmy przewidziane są wyższe kwoty pożyczki oraz dłuższy okres kredytowania. Niestety, nie ma określonych stałych i z góry nałożonych wartości. W rozmowie z konsultantką firmy Wonga uzyskaliśmy informację, wedle której maksymalna kwota pożyczonych jednorazowo pieniędzy i czas na ich spłatę ustala się indywidualnie. Wpływa na to nasza zdolność kredytowa oraz inne czynniki, weryfikowane przez konsultanta rozpatrującego nasz wniosek o pożyczkę.

Wonga Ratalna – gdy potrzebujesz więcej na dłużej

Ciekawym udogodnieniem dla osób poszukujących większej ilości gotówki na bardziej kosztowne, pilniejsze wydatki może być oferta znana jako Wonga Ratalna. Jak wskazuje nazwa, w jej ramach uzyskać można długoterminową pożyczkę, której spłata odbywa się w comiesięcznych ratach. Wszystko jest elastycznie dopasowane do indywidualnych preferencji konsumenta, co przejawia się choćby ustaleniem niewygórowanej wysokości raty.

Co warto wiedzieć o pożyczce ratalnej w ramach Wonga? Jej kwota może wynieść minimalnie już 200 złotych, z kolei maksymalna wysokość to nawet 10 000 złotych. W kwestii terminu spłaty Wonga może użyczyć nam środków minimalnie już na 3 miesiące, z kolei maksymalny czas spłaty wynosi nawet 36 miesięcy – czyli aż 3 lata.

W przypadku kosztów pożyczki w ramach taryfy Wonga Ratalna, także i tutaj można mówić o bardzo atrakcyjnych warunkach, które wyróżniają przedstawianą firmę na tle wielu konkurencyjnych pożyczkodawców.

  • Bez ponoszenia dodatkowych opłat można wnioskować o dokonanie przerwy w spłacaniu.
  • Oprocentowanie pożyczki wynosi 0%, uatrakcyjniając jej koszt całkowity.
  • Wonga oferuje też do 7 dni odroczenia spłaty raty pożyczki długoterminowej.

Bazy dłużników jakie sprawdza Wonga

Jeśli chcemy stać się klientami firmy Wonga, musimy liczyć się z tym, że zostaniemy poddani weryfikacji w rejestrach dłużników. Tradycyjnie dla firm branży pożyczek i chwilówek, firma informuje, że sprawdza informacje zarówno w Biurze Informacji Kredytowej jak i w Biurach Informacji Gospodarczych. Co za tym idzie, kontrolowane są zatem Krajowy Rejestr dłużników (KRD) oraz ERIF.

Ile lat trzeba mieć aby dostać pożyczkę?

Wonga określa tylko dolną granicę wieku – pożyczkę może zaciągnąć każdy, kto jest pełnoletni, czyli ukończył 18 rok życia.

Jakich dokumentów wymaga Wonga?

Jak deklaruje konsultantka Wongi, pożyczkobiorca w zdecydowanej większości przypadków nie wymaga jakichkolwiek dokumentów, w tym zaświadczeń potwierdzających nasze comiesięczne dochody. Firma zastrzega sobie jednak prawo do poproszenia o ich okazanie w wyjątkowych przypadkach, które określane są rzecz jasna wedle indywidualnych kryteriów.

Rachunki bankowe Wongi

Firma Wonga posiada swój rachunek tylko w jednym banku – jest to mBank. Oznacza to, że wszystkie środki pożyczkowe udzielane są właśnie z tego banku. Jeżeli posiadamy w nim konto, środki mogą trafić do nas nawet w kilka minut. Musi to jednak odbyć się w czasie sesji rozliczeniowej, której godziny indywidualne określa bank. Każdy, kto posiada własny rachunek w innych bankach – najprawdopodobniej otrzyma pieniądze w ciągu najbliższej sesji rozliczeniowej międzybankowej lub kolejnego dnia. Rzadko zdarza się, aby pieniądze przesyłano później.

Jak szybko pieniądze trafiają na konto klienta?

Jak wyżej, w przypadku posiadania konta bankowego w mBanku, pieniądze mogą trafić na nasze konto nawet w kilka minut. Wszystko zależy od pory dnia i czy przypada ona w okolicy sesji rozliczeniowej.

W jakich godzinach rozpatrywane są wnioski pożyczkowe ?

Jeżeli sprawnie wypełnimy wszystkie potrzebne formularze, spełniając wymagania przy rejestracji, informacja o decyzji pożyczkowej pojawia się na ekranie monitora w ciągu nie więcej, niż 2-5 minut.

Czy Wonga ma możliwość przedłużenia pożyczki?

W przeszłości istniała taka możliwość, jednak nie ma co podawać jej warunków, bowiem są one nieaktualne. Zgodnie ze zmianami, które weszły w życie 26 lutego 2016 roku, Wonga nie oferuje możliwości przedłużenia terminu spłaty. Każda pożyczka musi być zatem uregulowana w terminie.

Sposób weryfikacji klientów

Wonga przewiduje aż dwa sposoby na weryfikację wprowadzonych przez nas danych. Jedna to przelew weryfikacyjny. Wynosi on 10 groszy i należy go przesłać rachunek bankowy na podany numer konta. Druga możliwość to weryfikacja przez konto bankowe online, która polega na zalogowaniu się na konto bankowe z poziomu strony wonga.com.

Wonga – Dane firmy

Wonga

Wonga.pl Sp. z o.o.

Rodzaj: Firma pożyczkowa
Numer REGON: 146025969
Numer NIP: 1132853869
Numer KRS: 0000412352
Adres Firmy: ul. Żaryna 2B, bud. D 02-593 Warszawa
Komentarze (0)
Zostaw komentarz

Sprawdź ofertę wonga