Wonga – opinie klientów i recenzja pożyczki

Oprocentowanie 0 %
Pierwsza pożyczka gratis NIE
RRSO 6,26 %
Prowizja od 0%
Dla kogo dla wszystkich klientów
Kwota 200 - 20 000 zł
Wymagane konto bankowe NIE
Metoda wypłaty przelew na konto
Okres spłaty 1 miesiąc
Maks. pierwsza pożyczka 200 - 1 000 zł
Godziny pracy w sobotę 24/7
Godziny pracy w niedziele 24/7
Wiek pożyczkobiorcy 18 - 99 lat
Maks. kolejna pożyczka 30000 zł
Sposób weryfikacji KontoConnect
Adres e-mail NIE
Status osoby fizycznej NIE
Telefon komórkowy NIE
Konto w banku NIE
Zaświadczenie o zarobkach NIE
Czas wypłaty 15 minut
Zameldowanie NIE

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 19,90%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 5000 zł, całkowita kwota do zapłaty 7088,63 zł, oprocentowanie zmienne 10,5%, całkowity koszt kredytu 2088,63 zł (w tym: kredytowana prowizja 765,50 zł, odsetki 1323,13 zł), 47 miesięcznych równych rat w kwocie 147,61 zł i ostatnia rata w wysokości 150,96 zł. Dane aktualne na dzień 09.12.2021 r.

Wonga to jeden z najbardziej rozpoznawalnych graczy na rynku pożyczek pozabankowych. Czym wyróżnia się oferta pożyczkodawcy? Dlaczego warto z niej skorzystać? Przeczytaj i się przekonaj!

Co to jest Wonga?

Firma Wonga to wywodzące się z Wielkiej Brytanii przedsiębiorstwo świadczące usługi finansowe. Pożyczkodawca działa na rynku już od 2007 r., oferując pożyczki na raty oraz pożyczki krótkoterminowe.

O popularności i zaufaniu klientów do omawianej firmy, mogą świadczyć różne nagrody i wyróżnienia, których została laureatem, m.in. tytuł „Firmy przyjaznej klientowi” oraz nagroda „Etyczna firma”. Sprawdźmy, dlaczego jeszcze warto skorzystać z usług Wongi.

Szczegóły i opinie

Wśród informacji dostępnych w internecie nt. usług Wongi możemy przeczytać, że największymi zaletami tego pożyczkodawcy, jest m.in. możliwość wnioskowania przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, a także mało wygórowane wymagania. Przykładowo, brak górnej granicy wieku doceniają w szczególności emeryci.

Oferta pożyczkowa

Pożyczkę w Wondze uzyskasz całkowicie on-line, bez wychodzenia z domu. Firma szczególnie docenia lojalność powracających klientów, dla których zarezerwowana jest też możliwość wnioskowania o środki w czasie rozmowy telefonicznej z konsultantem.

Wonga w naszych oczach jawi się jako przejrzysta firma, chcąca dokładnie informować klientów o wszystkich kosztach i konsekwencjach otrzymania dofinansowania. Maksymalna kwota pożyczki, o jaką możesz wnioskować to nawet 20 tys. zł. Za to minimalna kwota zobowiązania może wynieść 200 zł. Chcąc skorzystać z oferty, możesz się zdecydować na okres spłaty od 30 dni do nawet 48 miesięcy.

Firma oferuje zarówno pożyczki ratalne jak i krótkoterminowe:

 • pożyczka ratalna wydaje się lepiej sprawdzać w przypadku większego wydatku, np. remontu mieszkania. Jest spłacana w miesięcznych ratach. Dostępna jest dla nowych i obecnych klientów,
 • pożyczka krótkoterminowa to z kolei zobowiązanie spłacane jednorazowo w całości.

Czy pierwsza pożyczka w Wonga jest darmowa?

Ostatnimi czasy, Wonga wprowadziła do swojej oferty bezkosztową pierwszą pożyczkę dla nowych – i co ciekawe – powracających klientów. W związku z tym możesz pożyczyć od 200 zł do 1 tys. zł z jednorazowym zwrotem w ciągu 30 dni.

WNIOSEK O POŻYCZKĘ RATALNĄ W WONGA

Gdy potrzebujesz więcej na dłużej? Pożyczka ratalna!

W przypadku pierwszej i kolejnej pożyczki na raty również możesz liczyć na szereg benefitów. Sama kwota finansowania wynosi od 200 zł do 20 tys. zł, i możesz ją rozłożyć nawet na 48 miesięcy. Jest to więc dobre rozwiązanie dla wszystkich osób, które nie mają szansy na kredyt w banku.

Wonga jako jedna z nielicznych firm posiada także dołączony Pakiet Korzyści za zaciągnięcie pierwszej czy kolejnej pożyczki ratalnej:

 • Bezkosztowa przerwa w spłacaniu – czyli darmowe przesunięcie terminu spłaty wskazanej przez Ciebie raty. Oferta dostępna 1 raz na 12 miesięcy i maks. 3 razy w całym okresie trwania pożyczki, pod warunkiem braku zaległości w spłacie zobowiązania.
 • 7 dni odroczenia spłaty. Polega na odroczeniu o tydzień terminu spłaty raty. Aktywacja oferty możliwa jest tylko pod warunkiem braku zaległości w spłatach. Jest dostępna 1 raz na 3 miesiące.

Przykładowo, stała miesięczna rata dla pożyczki na sumę 3 tys. zł z okresem spłaty 36 miesięcy, wynosi 109,43 zł. Więcej informacji sprawdzisz na stronie: wonga.com albo dzwoniąc na infolinię.

wonga opinia

Kwoty oraz czas spłaty pożyczek

W rozmowie z konsultantką firmy Wonga uzyskaliśmy informację, wedle której maksymalna kwota pożyczonych jednorazowo pieniędzy i czas na ich spłatę, ustala się indywidualnie.

Koszt pożyczki w Wondze zależy, m.in. od oceny zdolności kredytowej klienta i terminowej spłaty wcześniejszych rat. Standardowy czas oczekiwania między złożeniem wniosku, podjęciem decyzji kredytowej a przekazaniem jej klientowi, wynosi maksymalnie 5 minut.

Wonga oferuje dobranie pożyczki według własnych potrzeb i możliwości finansowych.

Wniosek o pożyczkę w Wondze

Jak informuje pożyczkodawca na swojej stronie, wniosek o pożyczkę można złożyć on-line. W tym celu konieczny jest:

 • numer konta bankowego,
 • dowód osobisty,
 • numer telefonu komórkowego (posłuży do weryfikacji tożsamości).

Wnioskujący musisz również spełnić kilka podstawowych warunków:

 • być pełnoletni (min. 18 lat),
 • posiadać polskie obywatelstwo,
 • mieć rachunek w banku działającym w Polsce.

Przed przystąpieniem do aplikowania o finansowanie, warto skorzystać z kalkulatora pożyczki na stronie wonga.com, który pozwoli Ci ocenić prawdopodobną wysokość pożyczki i rat. Kwotę zobowiązania określisz, co do złotówki, a czas spłaty, co do dnia. Standardowo firma nie wymaga zaświadczenia o dochodach. Czasem bywają jednak sytuacje, że konsultanci mogą poprosić o dodatkowe dokumenty.

Jakie bazy dłużników sprawdza Wonga?

Wonga weryfikuje swoich klientów pod kątem ich zdolności kredytowej, dlatego współpracuje z BIK. Oprócz tego zagląda do rejestrów takich, jak:

 • Biuro Informacji Gospodarczej (BIG),
 • Krajowy Rejestr Dłużników (KRD),
 • ERIF.

Ile lat trzeba mieć, aby dostać pożyczkę?

Wonga określa tylko dolną granicę wieku – pożyczkę może zaciągnąć każdy, kto jest pełnoletni, czyli ukończył 18. rok życia.

Jak szybko pieniądze trafiają na konto klienta?

W przypadku tego pożyczkodawcy, decyzja pożyczkowa zapada w ciągu 5 minut. Wyjątek mogą stanowić dni ustawowo wolne od pracy. Wtedy to Wonga może skontaktować się z klientem do następnego dnia roboczego – a dokładnie do godziny 9.

Natomiast sam przelew środków na konto odbywa się standardowo, tuż po zaakceptowaniu umowy pożyczki. O tym, kiedy dokładnie pojawią się pieniądze na rachunku, decydują sesje Elixir. Wonga wysyła przelewy w trybie natychmiastowym, za pomocą tzw. szybkich przelewów.

Czy Wonga ma możliwość przedłużenia pożyczki?

Wonga nie oferuje możliwości przedłużenia terminu spłaty. Każda pożyczka musi być zatem uregulowana w terminie.

Oferuje za to bezkosztową przerwę w spłacaniu albo odroczenie spłaty o maksymalnie 7 dni.

Sposób weryfikacji klientów

Wonga chcąc sprawdzić dane podane we wniosku z danymi właściciela rachunku bankowego, proponuje dwa sposoby weryfikacji tożsamości:

 • logowanie do systemu Twojej bankowości online albo
 • wykonanie przelewu w wysokości 10 gr z Twojego konta bankowego. Firma zwróci przesłane środki w postaci przelewu zwrotnego.

Po pozytywnym przejściu weryfikacji, pożyczkodawca podejmuje decyzję o ewentualnym przyznaniu pożyczki. Jeśli jest ona pozytywna, to otrzymasz na emaila indywidualną ofertę, która będzie odpowiadać Twoim możliwościom spłaty.

Kontakt i godziny pracy Wonga

Z Biurem Obsługi Klienta możesz skonsultować się od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 22:00. Z kolei w soboty i w niedziele, od 09:00 do 17:00 (z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy).

 • Telefon: +48 22 388 88 88,
 • Adres e-mail: kontakt@wonga.com.

Pewna firma na rynku pożyczkowym

Pożyczki oferowane przez Wonga cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów. Na ich korzyść może przemawiać brak górnego limitu wieku, pakiet korzyści dostępny zarówno dla nowych, jak i powracających konsumentów czy też szeroka oferta produktowa z bezkosztową pożyczką dla każdego.

Oczywiście nie da się ustrzec pewnych minusów, jak konieczność posiadania dobrej zdolności kredytowej oraz ścisła współpraca firmy z BIKiem i BIGami. Jednak, która pewna i zaufana firma na rynku tego nie robi? Dlatego, jeśli zechcesz starać się o pożyczkę w Wondze, to masz pewność, że nie ukryje ona przed Tobą żadnych nadprogramowych kosztów.

Wonga – Dane firmy

Wonga

Wonga.pl Sp. z o.o.

Rodzaj: Firma pożyczkowa
Numer REGON: 146025969
Numer NIP: 1132853869
Numer KRS: 0000412352
Adres Firmy: ul. Żaryna 2B, bud. D 02-593 Warszawa
3.7/5 - (38 votes)
Komentarze (0)
Zostaw komentarz

Sprawdź ofertę Wonga