Wise (dawniej Transferwise) – Opinie klientów i recenzja

Darmowe bankomaty - za granicą Tak
Dostępne waluty EUR, GBP, USD, 40+
Opłaty za przelew walutowy 0,63 euro
Koszt konta 0 euro
Czas przelewu do 4 dni
Koszt karty 0 euro
Aplikacja mobilna Tak
Pierwszy transfer za darmo? Tak
Prowizja kantoru od 0,45%
Nasza ocena 5
Promocja Nie

Obracanie środkami pieniężnymi w różnych walutach staje się coraz bardziej powszechne, a przewalutowanie bankowych transakcji odstraszające z uwagi na koszty. Jedną z alternatyw jest skorzystanie z Wise. Przedstawiamy szczegóły oferty. Zdradzamy również, czy przelewy z Wise mają pozytywne czy negatywne opinie wśród klientów.

Czym jest Wise, dawniej Transferwise?

Założona w 2011 roku firma Transferwise, zajmująca się technologiami finansowymi, w 2021 roku zmieniła swoją nazwę na Wise. Jest to podmiot z branży fintech oferujący tanie przelewy zagraniczne dla klientów indywidualnych i firmowych.

Obsługuje obecnie przeszło 10 milionów osób i jest regulowany przez różne instytucje, m.in. National Bank of Belgium. Co istotne, Wise nie operuje pieniędzmi klientów. Są one oddzielone od prowadzonej przez nich działalności. Nic więc dziwnego, że jest to aktualnie silna konkurencja dla banków pod względem transferów walutowych.

Jak działa Wise (D. Transferwise)?

Wise to przede wszystkim wirtualny portfel, występujący aktualnie w ofercie pod nazwą wielowalutowego konta.

Umożliwia, m.in.:

 • przechowywanie pieniędzy,
 • otrzymywanie środków od innych użytkowników,
 • wydawanie poprzez transakcje płatnicze.

Możliwe jest tutaj przechowywanie i przewalutowanie pieniędzy w 53 walutach. Usługa wysyłania pieniędzy odbywa się po rzeczywistym kursie wymiany walut.

Jest ona dostępna dla posiadaczy wirtualnego portfela w wybranych krajach, w tym dla Polaków. W ramach konta Wise dochodzi do przepływu pieniądza elektronicznego. Działa więc nieco inaczej niż klasyczne konto bankowe.

Czym jest Karta Wise i jak ją otrzymać?

Wielowalutowa karta debetowa Wise pozwala przede wszystkim na szybkie przelewy i jest przeznaczona dla posiadaczy wirtualnego portfela. Taką kartę możemy zamówić w panelu klienta w zakładce Karta debetowa. Zostaniemy poproszeni o dodanie pieniędzy do konta lub uiszczenie opłaty za kartę.

Do użytkowania otrzymanej karty konieczna jest też jej aktywacja. Aktywowanie odbywa się po wprowadzeniu 6-cyfrowego kodu znajdującego się na plastiku na indywidualnym koncie.

Wise oferuje automatyczne przewalutowanie po uśrednionym kursie wymiany walut. Czasem jednak pozwala na to, by aktualny kurs wymiany walut został zablokowany dla konkretnego użytkownika na rzecz tzw. kursu gwarantowanego. Transakcja zostanie rozliczona wg niego pod warunkiem, że fintech otrzyma od nas pieniądze w określonym czasie, czyli najczęściej do 48 godzin.

Ile kosztuje korzystanie z Wise?

Wise nie pobiera opłat za założenie konta. Darmowe jest także posiadanie wirtualnego portfela i przechowywanie środków pieniężnych w ponad 50 walutach. Przelewy między portfelami nie są obarczone opłatą, jeśli nie zachodzi przy tym przewalutowanie.

Przed realizacją przelewu zawsze wiemy, ile i za co zapłacimy. Nie ma tutaj żadnych ukrytych opłat. Poza tym kurs przewalutowania w Wise jest znacznie korzystniejszy niż w bankach. Z racji tego, że oferuje kurs średnio rynkowy, jest to najbardziej sprawiedliwy kurs wymiany walut, jaki jest dostępny na rynku.

Podstawowe opłaty prezentuje tabela:

UsługaCena
Założenie konta0 zł
Stała opłata za wysyłanie pieniędzyZależna od waluty 
Zamówienie karty Wise41 zł
Wypłata z bankomatów2 transakcje do 200 GBP (lub równowartości w innej walucie) miesięcznie: 0 zł
Karta wirtualna (cyfrowa)0 zł

Warto porównać ofertę Wise z propozycjami innych kantorów online poprzez ranking transferów walutowych. Trzeba mieć na uwadze, że duża część opłat w Wise stanowi procent transakcji, co może być istotne zwłaszcza przy przelewaniu większej sumy pieniędzy. 

Jak wysłać pieniądze za granicę, korzystając z Wise?

Wise na każdym kroku gwarantuje bezpieczeństwo transakcji. Spójrzmy na prostą instrukcję.

 1. Na stronie internetowej Wise załóż konto użytkownika. Wystarczy Ci do tego adres e-mail. Możesz też wykorzystać do tego konto Facebook, Google czy Apple.
 2. Zweryfikuj swoją tożsamość, by otrzymać dostęp do pełnej oferty tego usługodawcy. Trwa ona ok. 2 dni. Na tym etapie będziesz potrzebować danych z dowodu osobistego oraz konieczne będzie potwierdzenie adresu zamieszkania (np. poprzez skan rachunku za internet, gaz, itp.). Wise akceptuje też zdjęcie selfie, na którym trzymasz dokument obok swojej twarzy.
 3. Załóż wirtualny portfel, który zagwarantuje Ci transfer pieniędzy oraz:
  • realizację szybkich przelewów walutowych, przy ponoszeniu niskich opłat,
  • przechowywanie ponad 50 różnych walut (nie obowiązują na nie limity kwotowe, za wyj. USD),
  • realizację poleceń zapłaty w GBP i EUR,

Możesz również złożyć wniosek o wydanie karty debetowej Wise.

Po weryfikacji tożsamości dostaniesz dane bankowe, dzięki którym będziesz mógł otrzymywać przelewy zagraniczne w GBP, USD, EUR, AUD, NZD czy PLN bez opłat. Możesz podać je swoim znajomym, klientom czy rodzinie, ciesząc się z takich samych możliwości, jak przy klasycznym posiadaniu konta bankowego.

Pamiętaj tylko, że jeśli przekażesz dane bankowe w EUR, a odbiorcy przelewu wyślą gotówkę w GBP, to takie przelewy zostaną odrzucone!

 1. Wybierz kwotę przelewu – a więc podaj kwotę, którą chcesz wysłać albo tę, którą ma otrzymać odbiorca przelewu. W tym drugim przypadku Wise automatycznie podaje, ile musisz wpisać, by konkretna suma faktycznie trafiła do adresata.
 2. Zapłać za transakcję. Swoje konto użytkownika możesz zasilać pieniędzmi z konta osobistego, Apple Pay, karty kredytowej lub debetowej.

Wady i zalety Wise (Dawniej Transferwise)

Zalety:

 • Dostęp do ponad 53 walut,
 • Dostępne konto indywidualne, jak i konto firmowe dla przedsiębiorców,
 • Wyczerpująca dawka informacji na stronie Wise dla użytkowników fintechu,
 • Przejrzyste dane nt. kosztów przelewów i czasu ich realizacji,
 • Szybki transfer przelewów,
 • Dobre opinie wśród dotychczasowych klientów,
 • Bezpieczeństwo płatności za pomocą logowania 2-etapowego i szyfrowania HTTPS,
 • Obsługa klienta w wielu językach, w tym polskim,
 • Dobre rozwiązanie dla podróżujących lub inwestujących za granicą.

Wady:

 • Zdarza się, że pieniądze przychodzą na konto później, niż planowano,
 • Karta debetowa dostępna tylko dla osób mieszkających w Europie,
 • Limity płatności przy realizacji przelewów międzynarodowych.

Czy warto korzystać z usług Wise? Podsumowanie Wise

Na pewno tak, choć konkurencja nie śpi. Równie ciekawą ofertę posiada, np. TransferGO. Naszym zdaniem na uwagę zasługują przejrzyste koszty oraz udostępnianie klientom rzeczywistego kursu wymiany walut, bez zaniżonych kursów i bez ukrytych opłat.

Zachęcamy tym samym do sprawdzenia całej oferty Wise. Być może usługa przypadnie Ci do gustu. Czekamy również na Twoją opinie oraz wrażenia z przesyłania pieniędzy za pomocą tego usługodawcy.

Kontakt z Wise

Z Wise możemy skontaktować się mailowo lub telefonicznie z poziomu użytkownika konta, gdzie trzeba się zalogować. Obsługa klienta dostępna jest również w języku polskim. Natomiast czat obsługiwany jest tylko w języku angielskim.

Źródło:

1. https://pl.trustpilot.com/review/wise.com

3.5/5 - (42 votes)
Opinie klientów o Wise (0)
Dodaj opinię

Sprawdź ofertę Wise