Wise (dawniej Transferwise) – Opinie klientów i recenzja

Darmowe bankomaty - za granicą NIE
Dostępne waluty EUR, GBP, USD, 40+
Opłaty za przelew walutowy 0,63 euro
Koszt konta 0 euro
Czas przelewu do 4 dni
Koszt karty 0 euro
Aplikacja mobilna NIE
Pierwszy transfer za darmo? NIE
Prowizja kantoru od 0,45%
Nasza ocena 5
Promocja NIE

Obracanie środkami pieniężnymi w różnych walutach staje się coraz bardziej powszechne, a przewalutowanie bankowych transakcji odstraszające z uwagi na koszty. Jedną z alternatyw jest skorzystanie z Wise. Przedstawiamy szczegóły oferty. Zdradzamy również, czy  przelewy z Wise opinie mają pozytywne, czy wręcz przeciwnie. 

Czym jest Wise, dawniej Transferwise?

Założona w 2011 roku firma Transferwise, zajmująca się technologiami finansowymi, w 2021 roku zmieniła nazwę na Wise. Jest to podmiot z branży fintech oferujący tanie przelewy zagraniczne dla klientów indywidualnych i firmowych. Obsługuje 10 milionów osób. Jest regulowana przez różne instytucje, między innymi National Bank of Belgium. Co istotne, Wise nie operuje pieniędzmi klientów. Aktualnie to silna konkurencja dla banków pod względem transferów walutowych.

Jak działa Wise (transferwise)?

Wise to przede wszystkim wirtualny portfel, występujący aktualnie w ofercie pod nazwą wielowalutowego konta.

Umożliwia:

  • przechowywanie pieniędzy,
  • otrzymywanie środków od innych,
  • wydawanie poprzez transakcje płatnicze.

Możliwe jest przechowywanie i przewalutowanie pieniędzy w 56 walutach. Usługa przewalutowania odbywa się po rzeczywistym kursie wymiany walut. Dodatkowo można zamówić kartę debetową Wise. Jest ona dostępna dla posiadaczy wirtualnego portfela w wybranych krajach, w tym dla Polaków. W ramach konta Wise dochodzi do przepływu pieniądza elektronicznego i takie konto nieco różni się od konta bankowego.

Wise gwarantuje bezpieczeństwo transakcji. Umożliwia szybkie i tanie przelewy. Najpierw należy założyć konto. Potrzebny będzie adres e-mail. Do rejestracji można też wykorzystać własne konto Facebook, Google czy Apple.

Zarejestrowany użytkownik od razu może skorzystać z usługi wykonania przelewu. W tym celu należy:

  • podać kwotę oraz wybrać walutę – pojawia się tzw. kurs gwarantowany oraz koszt przelewu,
  • wprowadzić dane odbiorcy,
  • zlecić przelew – może on trafić na konto osoby nieposiadającej portfela w Wise. 
WNIOSEK O KONTO WALUTOWE W WISE

Karta Wise – jak ją uzyskać i jakie są zasady korzystania?

Wielowalutowa karta debetowa Wise służy do wydawania pieniędzy i dokonywania darmowych transakcji. Jest przeznaczona dla posiadaczy wirtualnego portfela. Kartę można zamówić w panelu klienta w zakładce „Karta debetowa”. Klient może zostać poproszony o dodanie pieniędzy do konta lub uiszczenie opłaty za kartę.

Do użytkowania otrzymanej karty konieczna jest jej aktywacja. Aktywowanie odbywa się po wprowadzeniu 6-cyfrowego kodu znajdującego się na „plastiku” na indywidualnym koncie.

Żeby płacić, korzystając z karty, należy posiadać środki w wirtualnym portfelu. Wise przewiduje automatyczne przewalutowanie po uśrednionym kursie wymiany walut. Użytkownik karty debetowej MasterCard może korzystać z bankomatów.

Możliwości i warunki korzystania z Wise

Dostęp do pełnej funkcjonalności jest możliwy po weryfikacji tożsamości klienta i otwarciu wirtualnego portfela. Zajmuje to ok. 2 dni. Warunkiem jest posiadanie dowodu osobistego. Należy przesłać skan dokumentu lub wykonać selfie trzymając dowód obok twarzy.

Pieniądze do portfela można dodać z:

  • konta bankowego,
  • Apple Pay,
  • karty kredytowej,
  • karty debetowej,

jednak pod warunkiem, że środki będą pochodziły z konta na te same dane, które zostały użyte do rejestracji w Wise.

wise opinie

Po weryfikacji użytkownik uzyskuje dane bankowe, które umożliwiają przyjmowanie przelewów w walutach PLN, USD, EUR, GBP, AUD, NZD bez opłat.

Istnieje możliwość zlecenia przelewu standardowego lub szybszego. Realizacja przelewu zależy od tego, jaka waluta zostanie wysłana. Na ogół to ok. 1-2 dni robocze. Środki do Wielkiej Brytanii powinny dotrzeć po kilku minutach. Odbiorca środków musi mieć konto bankowe. Nie ma możliwości przesłania środków do odbioru w formie gotówki. Nie jest możliwy transfer środków na mobilny e-portfel. W przypadku wątpliwości co do tego, jak działa Wise, można skorzystać z informacji zamieszczonych w serwisie w zakładce „Pomoc”. 

Ile kosztuje korzystanie z Wise?

Wise nie pobiera opłat za założenie konta. Darmowe jest także posiadanie wirtualnego portfela i przechowywanie środków pieniężnych w ponad 50 walutach. Przelewy między portfelami nie są obarczone opłatą, jeśli nie zachodzi przy tym przewalutowanie. Użytkownicy mają pewność, ile zapłacą. Otrzymują informację przed zleceniem transakcji. Kurs przewalutowania jest korzystniejszy niż w bankach. Nie ma ukrytych opłat i prowizji. Z racji tego, że Wise oferuje kurs średnio rynkowy, jest to najbardziej sprawiedliwy kurs wymiany, jaki jest dostępny. Podstawowe opłaty prezentuje tabela:

UsługaCena
Założenie konta0 zł
Stała opłata za wysyłanie pieniędzyZależna od waluty 
Zamówienie karty Wise41 zł
Wypłata z bankomatów2 transakcje do 200 GBP (lub równowartości w innej walucie) miesięcznie: 0 zł

Warto porównać ofertę Wise z propozycjami innych kantorów online poprzez ranking transferów walutowych. Trzeba mieć na uwadze, że duża część opłat w Wise stanowi procent transakcji, co może być istotne zwłaszcza przy przelewaniu większej sumy pieniędzy. 

Przelewy w Wise – opinie

Wise uchodzi za jedną z najbardziej uniwersalnych platform płatniczych ze względu na to, że zapewnia mnogość walut. Udostępnia transfery walutowe online, dzięki czemu użytkownik może tanio i wygodnie dokonywać transakcji z każdego miejsca na świecie. W serwisie Trustpilot firma Wise uzyskała ocenę 4,7 na 5. Z zamieszczonych komentarzy wynika, że klienci są zadowoleni i wielu korzysta z usług od lat. Zamieszczone o firmie Wise opinie świadczą o bezpieczeństwie transakcji.1

Kontakt z Wise

Z Wise można skontaktować się mailowo lub telefonicznie z poziomu użytkownika konta, gdzie trzeba się zalogować. Obsługa klienta dostępna jest w języku polskim.

https://pl.trustpilot.com/review/wise.com

4/5 - (4 votes)
Komentarze (0)
Zostaw komentarz

Sprawdź ofertę Wise