Vivus – opinie klientów i recenzja pożyczki

Prowizja 0%
Wymagane konto bankowe NIE
Metoda wypłaty Przelew na konto
Kwota 100 - 7 500 zł
RRSO 0 %
Oprocentowanie 0 %
Okres spłaty 30 - 61 dni
Nasza ocena 5
Maks. pierwsza pożyczka 100 - 3 000 zł
Godziny pracy w sobotę 08:00-20:00
Godziny pracy w niedziele 08:00-20:00
Pierwsza pożyczka gratis NIE
Maks. kolejna pożyczka 7500 zł
Wiek pożyczkobiorcy 19 - 78 lat
Konto w banku NIE
Status osoby fizycznej NIE
Telefon komórkowy NIE
Zaświadczenie o zarobkach NIE
Adres e-mail NIE
Czas wypłaty 15 minut
Zameldowanie NIE
Sposób weryfikacji przelew weryfikacyjny

Przykład reprezentatywny dla pierwszej pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.vivus.pl, www.vivus.pl/61, www.vivus.com.pl, aplikacji mobilnej Vivus.pl lub przez telefon: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 0% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1000 zł; całkowita kwota do zapłaty 1000 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 0%; całkowity koszt pożyczki 0 zł; umowa na 61 dni. Stan na 16.11.2020 r.

Zalety i wady firmy Vivus

Zalety
 • pierwsza pożyczka 500 zl na 61 dni - RRSO 0%
 • Wypłaty pożyczek 7 dni w tygodniu
 • Wysoki maksymalny wiek pożyczkobiorcy
 • Program partnerski – polecanie
 • Pewna firma o ugruntowanej pozycji
Wady
 • Ograniczona ilość przedłużeń spłaty
 • Sprawdzana baza BIK

Vivus – nasza opinia o firmie pożyczkowej

W kontekście omawianego pożyczkodawcy, popularną frazą wyszukiwaną w sieci jest „Vivus opinie”. Nic dziwnego – konsumenci chcą sprawdzić, jak z usług są zadowoleni dotychczasowy pożyczkobiorcy. Wśród klientów Vivus, chwali się zazwyczaj możliwość uzyskania środków w 100% online, a także stosunkowo szybką wypłatę przyznanych środków. Firma jest też ceniona za niewiele formalności potrzebnych przy wniosku.

Vivus – popularna, europejska firma pożyczkowa

Firma Vivus należy do wywodzącej się z Łotwy spółki 4Finance. Zrzesza ona wiele firm pożyczkowych na terenie całej Europy, a do Polski wkroczyła ona w 2012 roku. Vivus specjalizuje się w udzielaniu pożyczek krótkoterminowych. Charakteryzują się one stosunkowo krótkim terminem spłaty — do 30 dni (1 miesiąc) oraz dość niskimi kwotami, które oscylują w wartościach do kilku tysięcy złotych. Vivus, dotychczas przez 6 lat swojej działalności, udzieliło już ponad 2 miliony pożyczek. Firma należy obecnie do grona jednych, z największych firm pożyczkowych na polskim rynku.

Czy pierwsza pożyczka Vivus jest darmowa?

Tak. Jeśli po raz pierwszy korzystamy z pierwszej darmowej pożyczki, wówczas możemy pożyczyć kwotę pieniężną wynoszącą minimalnie 100 złotych, a maksymalnie 3000 zł. Termin na spłatę pożyczki wynosi maksymalnie 30 dni, czyli jeden miesiąc. Jedyne koszty, jakie ponosimy to spłata pożyczki.

WNIOSEK O POŻYCZKĘ W VIVUS

Pierwsza pożyczka i druga pożyczka – warunki w Vivus

Kolejni klienci zyskują przywilej pożyczenia ponad dwukrotnie większej kwoty — maksymalna wartość wynosi dla nich 7500 złotych. Wartość minimalna chwilówki pozostaje bez zmian, 100 złotych. Podobnie zresztą jak termin spłaty, który zawsze wynosi minimalnie 1 dzień, a maksymalnie – 30 dni (miesiąc). Kolejna pożyczka jest oprocentowana — wynosi to 20% kwoty pożyczki.

Konsultant firmy Vivus przedstawiając ofertę zaznaczył, że szczegółowe warunki oferty są dobierane według indywidualnych potrzeb danego klienta.

Vivus opinie

Bazy dłużników sprawdzane przez Vivus

Vivus wobec każdego klienta stosuje standardowe dla tej branży metody weryfikacji historii finansowej klienta. Kontrolowany i sprawdzany jest brak zaległości w Biurze Informacji Kredytowej (BIK), Biurze Informacji Gospodarczej (BIG) oraz Krajowym Rejestrze Dłużników (KRD).

Wymagany wiek pożyczkobiorcy

Dodatkowo, aby otrzymać pożyczkę, należy spełnić warunek przedziału wiekowego. Pożyczkodawca nie może być młodszy niż 19 lat i nie starszy niż 78 lat. Ponadto musi być obywatelem polskim i mieć konto osobiste w banku.

Czy Vivus wymaga dokumentów o zatrudnieniu?

Ten element może być dla wielu nieprzeciętną zaletą. Vivus bowiem przy rozpatrywaniu wniosku nie weryfikuje statusu i charakteru zatrudnienia. Nie są wymagane także zaświadczenia na wysokość i tytuł comiesięcznych dochodów.

Rachunki bankowe pożyczkodawcy

Vivus posiada swoje rachunki bankowe aż w kilku bankach, co jest nie tak często spotykane wśród konkurencyjnych firm. Firma posiada swoje konta w: PKO BP, Pekao s.a,. Millenium, GetIn Bank i Alior Bank.  Oznacza to, że w przypadku wydania pozytywnej decyzji kredytowej, jeśli mamy konto w którymś, ze wspomnianych banków — pieniądze trafią na nasze konto błyskawicznie. Biorąc pod uwagę oczywiście sesję przychodzącą, która w każdym banku jest inna.

Jak szybko pieniądze trafią na konto klienta Vivus

Po wydaniu pozytywnej decyzji kredytowej, środki pieniężne wysyła się do klienta do 15 minut od podjętej decyzji. Jak już wspomniano — jeśli jest to ten sam bank, środki powinny być do 15 minut na koncie.

Dni i godziny weryfikowania wniosków

Wnioski rozpatruje się w godzinach pracy firmy Vivus. Jest to w każdy dzień powszedni od 8 rano do 22 wieczorem oraz w weekendy od 8 rano do 20 wieczorem.

Czy Vivus daje możliwość przedłużenia okresu pożyczki ?

W Vivus istnieje możliwość przedłużenia terminu spłaty pożyczki. Pierwszą pożyczkę można przedłużyć 2 razy, kolejną 1 raz. Jest to rzecz jasna usługa dodatkowo płatna. Koszt przedłużenia zależy od kwoty pożyczki i jest ustalany na podstawie indywidualnych uwarunkowań klienta.

Vivus udziela pożyczek na wspomniane 30 dni (miesiąc) z możliwością przedłużenia o kolejne 7, 14 lub 30 dni, czyli odpowiednio o dodatkowy tydzień, dwa tygodnie lub miesiąc.

Przy pierwszej pożyczce takie przedłużenie możliwe jest nawet dwa razy, a przy każdej kolejnej dostępne jeden już tylko raz.

Sposób weryfikacji klientów

Weryfikacja w Vivus odbywa się za pomocą przelewu weryfikacyjnego. Polega ona na przelaniu na konto banku kwoty 1 grosza. Gdy przelew zostanie zindeksowany i zatwierdzony, wówczas kwota wraca na konto klienta.

Czym wyróżnia się Vivus?

Najbardziej atrakcyjnymi punktami oferty Vivus jest bez wątpienia darmowa pożyczka dla pierwszych klientów, która pozbawiona jest jakichkolwiek kosztów.

Dla swoich klientów firma przewiduje wiele akcji promocyjnych i zniżek.

Firma przewiduje dla swoich klientów sporo zniżek orz promocji. Najciekawsze to te akcje promocyjne, gdzie można np. dostać bon wakacyjny do wykorzystania w biurze podróży.  W czasie takiej akcji promocyjnej wysyła się do klienta maile lub SMS-y z taką ofertą promocyjną.

Vivus – Dane firmy

Vivus

Vivus Finance Sp. z o.o.

Rodzaj: Firma pożyczkowa
Numer REGON: 0000418977
Numer NIP: 525231320
Numer KRS: 0000418977
Kapitał zakładowy: 40 000 000 zł
Adres Firmy: Żwirki i Wigury 16c/B4 02-092 Warszawa
Komentarze (2)
Zostaw komentarz

Sortuj wg
 • Komentarz od Raf
  Napisany
  13.01.2020, 10:19
  Raf

  W zasadzie zero formalności, zaświadczeń. Pieniądze po kilku minutach trafiły na moje konto. Moim zdaniem bardzo w porządku oferta.

 • Komentarz od Kornela
  Napisany
  04.12.2019, 09:33
  Kornela

  Kilka razy korzystałam i dla mnie są bardzo ok.

Sprawdź ofertę Vivus