ViaSMS – opinie klientów i recenzja pożyczki

Maks. pierwsza pożyczka 100 - 1 500 zł
Nasza ocena 5
Prowizja 15,49%
Metoda wypłaty przelew na konto
Sposób weryfikacji Instantor/Kontomatik
Oprocentowanie 7,20 %
RRSO 0 %
Okres spłaty 7 - 30 dni
Maks. kolejna pożyczka 4000 zł
Godziny pracy w sobotę 08:00-18:00
Godziny pracy w niedziele 08:00-16:00
Wiek pożyczkobiorcy 20 - 72 lat
Status osoby fizycznej NIE
Telefon komórkowy NIE
Pierwsza pożyczka gratis NIE
Zaświadczenie o zarobkach NIE
Konto w banku NIE
Adres e-mail NIE
Zameldowanie NIE
Czas wypłaty 15 minut

Reprezentatywny przykład: Całkowita kwota pierwszej pożyczki 1500 zł, czas obowiązywania umowy 30 dni, całkowity koszt pożyczki to 420,86 zł; całkowita kwota do spłaty to 1920,86 zł; RRSO 1927%* (stan na dzień 17.08.2021 r.). *Przy założeniu terminowej spłaty pożyczki

Zalety i wady firmy ViaSMS

Zalety
  • Liczne promocje dla stałych klientów
  • Szybki i proces pożyczkowania
  • BOK czynny od poniedziałku do niedzieli
  • Możliwość przedłużenia terminu spłaty pożyczki - w przypadku problemówfinansowych
Wady
  • Firma sprawdza klientów w bazach informacji gospodarczej: ERIF, BIG“InfoMonitor” ,KRD
  • Brak natychmiastowych przelewów - w wyniku czego pożyczka może trafić na kontodo 1 dnia roboczego
  • Stosunkowo niski przedział wiekowy - pożyczki dla osób między 20 a 72 rokiemżycia.

Nasza opinia o firmie viaSMS

Zanim złożymy wniosek pożyczkowy, często poszukujemy informacji o ocenach oferty danej firmy ze strony jej dotychczasowych użytkowników. W tym celu pomaga nam w tym przypadku fraza „viaSMS opinie”. W ten sposób możemy się dowiedzieć, że firma ta jest ceniona za udzielanie pożyczek 7 dni w tygodniu, a także możliwość uzyskania pierwszej darmowej pożyczki w 100% online na konto bankowe.

Pożyczkodawca viaSMS – co to za firma?

Firma viaSMS należy do Affizy sp. z o.o. Jest to międzynarodowa spółka z branży pożyczkowej, która przez lata swojej działalności zaznaczyła swoją obecność w 7 krajach Europy. Od 2011 roku firma działa także w Polsce, zabiegając o klientów ofertą darmowej pożyczki, jasno określonymi warunkami spłaty i usługą refinansowania.

Czy pierwsza pożyczka w viaSMS jest darmowa?

Podobnie jak wiele konkurencyjnych firm na rynku pożyczkowym, viaSMS stara się zachęcić potencjalnych klientów do skorzystania z usługi pierwszej darmowej pożyczki. Oferowana jest ona w kwocie do 1500 złotych, a termin spłaty określono na maksymalnie 30 dni (1 miesiąc). Warunkiem niebycia objętym standardową prowizją oraz odsetkami jest rzecz jasna spłacenie pożyczki w terminie. ViaSMS nie ma w ofercie pożyczek ratalnych

WNIOSEK O POŻYCZKĘ W VIA SMS

Pierwsza pożyczka – warunki udzielania oferty

Jak wspomniano wyżej, pierwsza pożyczka może wynieść w swojej kwocie minimalnie 100 złotych, a maksymalnie nawet 1500 złotych. Termin spłaty określono minimalnie na 7 dni (tydzień), a maksymalnie 30 dni (miesiąc). Aby uniknąć wpisania na rejestr dłużników, należy albo spłacić pożyczkę na czas, albo uprzednio wystąpić o usługę refinansowania.

ViaSMS opinie

Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty pożyczki

Maksymalna kwota chwilówki dostępna będzie dla klientów, niestety, dopiero za 5 razem. Wówczas do dyspozycji jest minimalnie 1550 złotych, a maksymalnie z kolei 4000 złotych. Termin spłaty pozostaje bez zmian i wynosi dla stałych klientów zawsze tyle samo, jak pierwszy raz zaciągali pożyczkę we viaSMS. Jest to zatem minimalnie 7 dni (tydzień), a maksymalnie 30 dni (miesiąc).

Firma jasno określa koszty kolejnych pożyczek krótkoterminowych. Warto docenić, że dobierając parametry mniejszą czcionką zaznaczona jest kwota pożyczanych pieniędzy, a większą, bardziej rzucającą się w oczy kwota, jaką musimy po miesiącu zwrócić. Pozwala to oswoić się z realnym kosztem zobowiązania, jakie jest zaciągane przez pożyczkobiorcę.

Jakie bazy sprawdza ViaSMS ?

Firma viaSMS nie zapomina rzecz jasna o tradycyjnej weryfikacji historii finansowej i zdolności kredytowej w bazach dłużników. W przypadku omawianej firmy kontroli poddane będzie Biuro Informacji Kredytowej (BIK), Biuro Informacji Gospodarczej (BIG) oraz Krajowy Rejestr Dłużników (KRD).

Wymagany wiek pożyczkobiorców

Pożyczki we viaSMS nie może zaciągnąć każda pełnoletnia osoba. Musi ona być nie młodsza niż 20 lat oraz nie starsza niż 72 lata. Oferta skierowana jest jednak wciąż to bardzo szerokiego grona potencjalnych odbiorców. Mogą to być studenci, pracujący, emeryci lub renciści.

Czy ViaSMS wymaga dodatkowych zaświadczeń?

Firma viaSMS nie wymaga żadnych dokumentów potwierdzających charakter i fakt posiadania zatrudnienia, a także zaświadczeń o wysokości i tytule comiesięcznych dochodów. Wystarczy tylko spełnić wyżej wspomniane wymagania (sekcja granice wiekowe).

W jakich bankach pożyczkodawca posiada swoje rachunki bankowe?

Firma viaSMS posiada swoje rachunki bankowe w dość licznej ilości banków. Jest to kolejno: Millennium Bank, Alior Bank, Santander, PKO BP, mBank, Pekao SA oraz ING. Jeżeli posiadamy konto w którymś, z wymienionych banków i składamy nasz wniosek o porze bliskiej określonych pór rozliczeniowych, to pożyczka może trafić na nasze konto wyjątkowo szybko do 15 minut.

Jak szybko pieniądze trafią na konto klienta ViaSMS ?

Tak, jak wspomniano wyżej, viaSMS posiada konta bankowe w 7 dużych bankach. Jeśli mamy rachunek w którymś z nich, to pieniądze mogą dotrzeć do nas już w kilkanaście minut. Warunkiem jest jednak złożenie wniosku o pożyczkę przed najbliższą sesją rozliczeniową.

Posiadając z kolei konto w którymś, spoza wymienionych banków, to pożyczka może dojść do nas niestety  nawet kolejnego dnia.

Dni i godziny rozpatrywania wniosków

Firma viaSMS pracuje o wyjątkowo nieregularnych godzinach, ale ich zapamiętanie nie jest trudno. W dni robocze od poniedziałku do piątku pożyczkodawca rozpatruje wnioski i obsługuje klientów od 8.00 dano do 22.00 wieczorem. W soboty od 8.00 rano do 18.00 po południu, a w niedzielę od 8.00 rano do 16.00 po południu. Jeżeli wniosek wpłynie poza podanymi godzinami, wówczas zostanie on rozpatrzony niezwłocznie kolejnego dnia.

Możliwość przedłużenia pożyczki w ViaSMS

Dla klientów, którzy nie będą w stanie spłacić zobowiązania na czas, firma viaSMS przewidziała pomocną usługę. W przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych firm, nie ma ona jednak formy „przedłużenia pożyczki”, lecz „refinansowania”, jak w AleGotówka. Może ono wydłużyć nam dodatkowy czas na spłacenie zobowiązania. Usługa ta jest oczywiście płatna, a jej wysokość zależy od kwoty naszego zobowiązania.

Sposób weryfikacji klienta

Weryfikacja danych klienta we viaSMS odbywa się za pomocą nowoczesnej, szybkiej i wygodnej metody Instantor. Aplikacja sprawdza historię płatności na naszym rachunku bankowym i na tego podstawie określa naszą zdolność kredytową. Sposób ten jest w pełni zautomatyzowany, bezpieczny i nie wymaga dodatkowego angażowania się przez pożyczkobiorcę.

Czym wyróżnia się ViaSMS?

Firma viaSMS wyróżnia się atrakcyjnymi warunkami refinansowania pożyczki, a także jasno określonymi kosztami dla kolejnych klientów. Jak wspomniano wyżej, wybierając za pomocą suwaka kwotę pożyczki, lepiej dostrzec można faktyczną kwotę spłaty, aniżeli to, co pożyczamy. Ponadto warto docenić viaSMS także za ofertę darmowej pierwszej pożyczki dla nowych klientów.

ViaSMS – Dane firmy

ViaSMS

VIA SMS PL Sp. z o.o.

Rodzaj: Firma pożyczkowa
Numer REGON: 021370663
Numer NIP: 8992704871
Numer KRS: 0000367773
Adres Firmy: Al. Jerozolimskie 123A 02-017 Warszawa
3.9/5 - (69 votes)
Komentarze (0)
Zostaw komentarz

Sprawdź ofertę ViaSMS