Twisto – opinie klientów i recenzja

Oprocentowanie 0 %
RRSO 67,15 %
Prowadzenie konta darmowe
Pierwsza pożyczka gratis Tak
Bezplatna-karta Tak
Promocja Nie

Reprezentatywny przykład dla produktu kredyt konsumencki – limitu kredytowego udzielonego na podstawie Umowy Twisto Kredyt: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 67,15 %, całkowita kwota kredytu 1 500 zł, oprocentowanie stałe 0%, całkowity koszt kredytu 254,84 zł (w tym prowizja 254,84 zł, odsetki kapitałowe 0 zł), całkowita kwota do spłaty 1 754,84 zł, okres obowiązywania Umowy Twisto Kredyt – 121 dni. Kalkulacja została dokonana na dzień 29.4.2020 r. na reprezentatywnym przykładzie\

Usługa Twisto to nowoczesna propozycja finansowa, łącząca elementy kredytu odnawialnego, karty kredytowej oraz zakupu na raty. Może okazać się pomocna, gdy brakuje nam chwilowo środków, a zależy nam np. na zakupach w sklepach internetowych. Odroczenie płatności to jednak dopiero początek długiej listy propozycji, które oferuje ta instytucja.

Twisto jest odpowiedzią na potrzeby Polaków, którzy pilnie potrzebują gotówki, a wolą unikać chwilówek czy wizyt w tradycyjnych bankach. Jak wynika z raportu GfK Polonia i Flexee, przywoływanego przez Business Insider, w ciągu ostatniego roku aż 39% Polaków pożyczało pieniądze przed otrzymaniem kolejnej wypłaty 1.

Wskazuje to na jeden fakt, że zainteresowanie tego typu usługami jest znaczne. Średnia wartość udzielanych pożyczek wyniosła w grudniu 2021 roku 3609 zł 2. Czy w obliczu tych informacji konto Twisto jest dobrym rozwiązaniem i warto z niego skorzystać?

Co to jest i jak działa Twisto?

Konta Twisto dostępne są dla Polaków od 2018 roku i dość szybko zdobyły sporą popularność. Firma pochodzi z Czech, a opiera się zarówno na wersji przeglądarkowej, jak i aplikacji mobilnej. Po zarejestrowaniu w serwisie możemy korzystać z karty Twisto w sklepach stacjonarnych oraz online. Co więcej, założenie konta umożliwia wykonywanie transakcji w walutach obcych.

Kartą Twisto zapłacimy za wszystkie produkty, a zobowiązanie możemy uregulować za miesiąc. Istnieje również możliwość rozłożenia zadłużenia nawet do 12 miesięcy albo przesunięcia terminu płatności. To elastyczna oferta, która przyda nam się w chwili tymczasowego braku środków na koncie bankowym.

W ramach Twisto możemy skorzystać z taryf:

 • Twisto Free, czyli kup teraz, zapłać później możliwość uregulowania płatności do 15. dnia następnego miesiąca.
 • Karta Twisto — wirtualna lub fizyczna karta, z której korzystamy tak jak z tradycyjnej karty bankowej.
 • Twisto raty — odroczone płatności rozłożymy na 3-miesięczne raty (darmowe) lub do 12 rat (z prowizją).
 • Jednorazowa karta ratalna — wcześniej ustalamy warunki, na jakich następuje wydanie karty Twisto tego typu. Określamy kwotę, liczbę rat, a koszta sprawdzimy w aplikacji.

Czy Twisto to kredyt?

Za pomocą karty Twisto rzeczywiście otrzymujemy limit kredytowy, czyli pewną sumę pieniędzy, z których możemy korzystać w dowolnym momencie. Potem musimy również spłacić wydaną kwotę, często wraz z opłatami dodatkowymi, takimi jak np. odsetki czy prowizje. Twisto w praktyce oferuje więc kartę kredytową, ale też dysponuje szeregiem innych usług.

Firma ta nie jest tradycyjnym bankiem, choć konsultuje się z bazami gospodarczymi. Wysokość limitu jest związana z naszą zdolnością kredytową. Twisto łączy wielofunkcyjne konta finansowe z kartą kredytową, z których korzystać można na kilka sposobów.

Zobacz: Ranking kart kredytowych

Twisto opinie

Jak złożyć wniosek w Twisto?

W odróżnieniu od ubiegania się o tradycyjny kredyt bankowy, w tym przypadku nie musimy osobiście odwiedzać banków czy dyskutować z konsultantami. Wszystko załatwiamy online, wchodząc na stronę internetową Twisto, pobierając aplikację i korzystając z karty płatniczej.

Ponadto w pakiecie dostępny jest szereg opcji dodatkowych, np.:

 • zwrot części wydatków (cashback);
 • Twisto Split (dzielenie rachunku z innymi osobami);
 • wymiana walut.

Czy aplikacja Twisto jest bezpieczna?

Z Twisto współpracuje szereg szanowanych banków i instytucji finansowych, co w znacznym stopniu jest dowodem wiarygodności tej firmy. Jednym z akcjonariuszy oraz partnerem strategicznym jest m.in. ING Bank Śląski 2, a wydawcą kart kredytowych, przyznawanych klientom – MasterCard.

Ta ostatnia kwestia łączy się z powszechnie stosowanym mechanizmem ochronnym — chargeback. Dzięki niemu możemy otrzymać zwrot przesłanych środków w przypadku otrzymania np. nieodpowiedniego lub wadliwego towaru.

Karta kredytowa ma również dodatkowe zabezpieczenia, np. na wypadek kradzieży. Możemy ją błyskawicznie zablokować w aplikacji Twisto, a nieautoryzowane transakcje za jej pośrednictwem chroni odpowiedzialność materialna do 50 euro.

Twisto jest legalnie działającą firmą, która ma wszelkie uprawnienia i certyfikaty umożliwiające świadczenie usług finansowych na rynku międzynarodowym. Nad jej działalnością czuwają odpowiednie organy, co stanowi dla nas dodatkowe zabezpieczenie.

Zarówno w aplikacji, jak i serwisie internetowym Twisto, zastosowano szereg zabezpieczeń. Wykorzystano m.in. szyfrowanie SSL dla ochrony danych konsumentów. By uniknąć ryzykownych sytuacji, firma podczas rejestracji wymaga też podania szczegółowych danych osobowych (m.in. nr PESEL), które następnie trzeba zweryfikować.

Odbywa się to poprzez zrobienie selfie oraz wysłanie zdjęcia dowodu osobistego. To tzw. weryfikacja KYC, powszechna wśród instytucji finansowych. Chroni m.in. przed praniem brudnych pieniędzy.

Jak korzystać z usług Twisto?

Aby skorzystać z usług Twisto, musimy zarejestrować się w serwisie. Robimy to na stronie internetowej Twisto.pl. Zostaniemy poproszeni o podanie adresu e-mail oraz ustawienie bezpiecznego hasła. W przyszłości z ich pomocą będziemy mogli zalogować się do serwisu.

Następnym krokiem jest zaakceptowanie regulaminu oraz wybranie jednego z dwóch planów taryfowych:

 • Online (bezpłatny);
 • Space (pierwsze 3 miesiące bezpłatny, a potem kosztujący 9,99 zł).

Różnice między nimi prezentuje poniższa tabela, dostępna na stronie Twisto.pl:

twisto - plany taryfowe
Plany taryfowe w Twisto, twisto.pl

Następnie podajemy w serwisie swoje dane osobowe i przechodzimy weryfikację KYC, a także określamy, jaki limit w ramach Twisto chcemy otrzymać. Serwis przyznać nam może maksymalnie 10 tys. zł. Na koniec udzielamy odpowiedzi na kilka pytań, które pomogą ustalić naszą sytuację finansową i osobistą. Mogą dotyczyć m.in. formy zatrudnienia, dochodów, wydatków itp.

Po przejściu wszystkich tych kroków otrzymamy dostęp do konta oraz wirtualną kartę kredytową, z której możemy swobodnie korzystać. Wraz z kolejnymi transakcjami realizowanymi z jej pomocą, kwota przyznanego limitu będzie ulegała pomniejszeniu. Ostatecznie zadłużenie uregulować musimy do 15. dnia kolejnego miesiąca.

Odroczenie płatności lub raty

Jeśli nie damy rady spłacić zobowiązania, możemy wystąpić o odroczenie zapłaty. 90% kwoty mamy możliwość przesunąć na kolejny miesiąc. Musimy jednak pamiętać, że będzie to obarczone prowizją.

Obliczyć ją możemy za pomocą kalkulatora dostępnego na stronie usługodawcy. Jak widzimy na poniższym przykładzie, przesunięcie płatności w wysokości 1500 zł to dodatkowy koszt równy 63,71 zł.

odroczenie zapłaty w Twisto
Koszt odroczenia płatności na kwotę 1,5 tys. zł, twisto.pl

Zaległość możemy również rozłożyć na raty. Wystarczy tylko, że w aplikacji wybierzemy konkretną transakcję, a następnie określimy liczbę rat, od 3 do 12. Podział na 3 w wybranych sklepach partnerskich może być bezpłatny. W innym przypadku naliczona zostanie prowizja.

Zgodnie z kalkulatorem ze strony Twisto, rozłożenie 1500 zł na 5 rat kosztować nas będzie 269 zł. Oznacza to, że co miesiąc będziemy płacili 354 zł.

rozłożenie na raty w Twisto
Koszt rozłożenia zakupów na raty w wysokości 1,5 tys. zł, twisto.pl

Jak działa karta Twisto?

Na karcie Twisto nie trzymamy swoich pieniędzy i nie jest ona w żaden sposób połączona z naszym prywatnym kontem bankowym. Dostępne są na niej wyłącznie środki, które przyzna nam serwis w ramach limitu. Korzystać z nich możemy dokładnie tak, jak w przypadku każdej innej karty bankowej.

Zarówno w wersji mobilnej, jak i fizycznej, możemy podawać jej dane w sklepach i realizować w ten sposób transakcje. Jeśli zamówiliśmy plastikową wersję, to zapłacimy nią w terminalach płatniczych we wszystkich sklepach. Wydawane kwoty odliczane są od przyznanego nam limitu, które następnie regulujemy przelewem na wskazane konto.

Jak wypłacić pieniądze z Twisto?

Za pomocą karty Twisto nie ma możliwości wypłaty gotówki, np. w bankomacie. Przyznany limit możemy jednak przelać na swój rachunek, a następnie zarządzać nim w dowolny sposób.

Wystarczy, że skorzystamy z funkcji Twisto Cash, a środki trafią z konta Twisto na wskazany rachunek tradycyjnym przelewem w ciągu 1-2 dni roboczych. Wypłacona kwota pojawi się w zestawieniu miesięcznych wydatków w aplikacji, tak samo, jak wszystkie inne płatności.

Ile kosztuje korzystanie z Twisto?

Konto Twisto Online jest całkowicie darmowe, a Space kosztuje 9,99 zł miesięcznie. Do tego doliczyć trzeba jednak różnego rodzaju prowizje i opłaty dodatkowe, np. 3% prowizji przy wymianie walut. W przypadku różnorodnych funkcji, dostępnych w serwisie, zawsze musimy zwrócić uwagę na łączny koszt zobowiązania. Jest to kwota, którą ostatecznie będziemy musieli spłacić.

Kalkulatory widoczne w zakładkach usług oferowanych przez Twisto dobrze zobrazują nam pobierane prowizje czy RRSO.

Zalety i wady Twisto

Zalety Twisto:

 • łatwa obsługa za pomocą aplikacji;
 • darmowe konto;
 • wiele różnorodnych usług;
 • nieskomplikowany proces zakładania konta;
 • limit kredytowy ustalany przy rejestracji;
 • współpraca z bankami i rzetelnymi instytucjami finansowymi;
 • wysoki poziom zabezpieczeń;
 • ochrona przed kradzieżą karty fizycznej;
 • możliwe transakcje w innych walutach;
 • wygodne płatności online i stacjonarne w przypadku taryfy płatnej.

Wady Twisto:

 • brak możliwości wypłaty gotówki z bankomatów;
 • opłaty za przedłużenie okresu kredytowania;
 • weryfikacja historii i zdolności kredytowej.

Twisto a komornik

Zgodnie z przepisami komornik nie ma prawa zająć środków kredytowych, którymi możemy dysponować nawet jako osoby zadłużone. Dzieje się tak, ponieważ pieniądze te technicznie nie należą do nas, tylko do banku. W praktyce zatem nasz limit na karcie kredytowej Twisto jest bezpieczny.

Twisto a zdolność kredytowa

Twisto już podczas rejestracji indywidualnie ustala limit kredytowy każdego użytkownika. Opiera się on na zebranym wywiadzie oraz analizie historii i zdolności kredytowej. W odróżnieniu od kredytów serwis ten opiera swoją indywidualną ofertę na naszych możliwościach finansowych.

Twisto a BIK

Firma dokładnie weryfikuje swoich klientów, ustalając ich zdolność kredytową. Opiera się to m.in. na sprawdzeniu ich przeszłości kredytowej w różnych bazach gospodarczych. Już podczas rejestracji musimy wyrazić zgodę na przekazanie informacji do BIK, KBIG oraz CRIF.

Czy warto założyć kartę Twisto?

Karta płatnicza Twisto to interesująca propozycja dla osób, które potrzebują dodatkowych pieniędzy. Spłata zobowiązania nie jest skomplikowana, a samo założenie konta w podstawowej wersji nic nie kosztuje. Oczywiście musimy uważać na opłaty dodatkowe i prowizje, ale w przypadku regularnej spłaty i pilnowania terminów unikniemy problemów.

Pakiety oferowane przez Twisto zawierają wiele wygodnych rozwiązań, pozwalających na płatności stacjonarne i online. Karta działa też jako opcja wielowalutowa, co może być wygodne np. podczas wakacyjnego wyjazdu.

Źródło:

1. businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/kredytowa-petla-wokol-polakow-wstyd-mi-ratowalam-sie-chwilowka/nt812t1

2. businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/polacy-biora-wiecej-chwilowek-parabanki-odrabiaja-straty/x1xcwce

3. money.pl/gielda/twisto-pozyskalo-60-mln-zl-na-rozwoj-w-europie-srodkowej-i-wschodniej-6379102142981763a.html

4.3/5 - (6 votes)
Opinie klientów o TWISTO (14)
Dodaj opinię

Sortuj wg
 • Komentarz od Katarzyna
  Katarzyna
  30.12.2022, 17:21

  jak najbardziej polecam. Działa wszytsko jak trzeba - szybko i bezpiecznie

 • Komentarz od Ewa
  Ewa
  14.12.2022, 18:45

  Rejestracja szybka i prosta. Korzystanie bardzo wygodne - odroczenie terminu zapłaty lub rozłożenie płatności na raty bardzo pomaga. Zwłaszcza teraz w okresie Świąteczno - Mikołajowym. Polecam

 • Komentarz od Antoni
  Antoni
  10.10.2022, 23:15

  Korzystam regularnie. Niekiedy pod koniec miesiąca faktycznie się przydaje. Spłata nie stanowi dla mnie problemu, a dużym plusem jest przejrzysta oferta

  • Komentarz od Paula
   Paula
   24.10.2022, 17:37

   @Antoni to masz tak jak ja. Korzystam regularnie a opcja z odroczeniem terminu płatności bardzo się przydaje i pomaga. System działa ok. Aplikacja na telefon pozwala mieć wszytsko pod kontrolą

 • Komentarz od Klara
  Klara
  05.09.2022, 13:56

  Ja korzystam od trzech miesięcy. Rozsądnie przemyślałam swój limit, rozsądnie również wydaję pieniądze, pamiętam zawsze o spłacie. Dla mnie duże znaczenie ma wygoda korzystania oraz bezpieczeństwo danych. Pod tym względem nie mam Twisto nic do zarzucenia

  • Komentarz od Kasia
   Kasia
   29.09.2022, 13:27

   Witam chcialam zapytac o te zdjęcia dowodu i selfie jest to bezpieczne ,poprostu boję się zeby ktoś nie wzioł na mnie kredytu? Pozdrawiam

 • Komentarz od Justyna
  Justyna
  19.08.2022, 16:04

  Aplikacja jest bardzo przejrzysta i łatwo się niej korzysta, moja mama nie jest jakimś znawcą technologii i super sobie radzi. Wszystko jest pod kontrolą

 • Komentarz od amanda
  amanda
  27.07.2022, 10:08

  jestem bardzo zadowolona. Korzystam z Twisto często i zawsze wszystko jest ok. Zero problemów - logowanie proste i szybkie, z płatnością nie było żadnych awarii. Aplikacja pozwala mieć wszystko pod kontrolą. Jestem bardzo zadowolona

 • Komentarz od Julka
  Julka
  15.07.2022, 07:01

  jasne, proste, wygodne i bezpieczne. Cała moja opinia mogłaby się zawierać w tych czterech słowach. Jestem bardzo zadowolona i korzystam często

 • Komentarz od Ela
  Ela
  28.06.2022, 08:05

  Moja opinia bardzo pozytywna. Korzystam z Twisto częśto przy zakupach w internecie, ale również i stacjonarnych. dla mnie to ogromna wygoda. Najczęściej korzystam z odroczenia płatności, ale zdażyło mi się również rozkładać płatność na raty. Wszystko jest bezpieczne i wygodne. Polecam

 • Komentarz od Lucy
  Lucy
  19.05.2022, 21:31

  weryfikacja bardzo szybka i bezproblemowa. są różne programy, w jednym można mieć kartę plastikową w innym tylko wirtualną. Jest fajna i przejrzysta aplikacja i wszystko można mieć pod ręką jasno rozpisane

 • Komentarz od Anka
  Anka
  14.03.2022, 12:50

  Skorzystałam na razie raz, ale jestem zadowolona. Mimo moich obaw, wszystko poszło bardzo sprawnie, nie miałam żadnych problemów. Nie ma też żadnych ukrytych opłat. Wszystko jest jasne i przejrzyste.

 • Komentarz od Franko
  Franko
  16.12.2021, 22:24

  Jak dla mnie fajna opcja na zakupy, na które aktualnie nas nie stać. Trzeba uważać, by nie wydać więcej niż będziemy mogli spłacić, ale jeśli tylko zachowa się umiar, to jest to najlepsze rozwiązanie. Kupuję coś od ręki, a płacę dopiero 15 następnego miesiąca i nie ponoszę dodatkowych kosztów.

 • Komentarz od Nabita w butelkę.
  Nabita w butelkę.
  22.01.2021, 12:08

  Wyłudzą dane, następnie odrzucą wniosek. Tak w największym skrócie, żeby się nie rozpisywać.

Sprawdź ofertę TWISTO