Twisto – opinie klientów i recenzja

Twisto opinie

Karta Twisto pozwoli nam zrobić bezpieczne zakupy w sklepach internetowych i zastąpi tradycyjną kartę płatniczą. Ponadto umożliwi bezgotówkowe transakcje również na zagranicznych platformach zakupowych. Co więcej, przyznane w ramach limitu odnawialnego Twisto środki, nie są widoczne w BIK. Takie rozwiązanie wielu osobom pomoże zachować płynność finansową, a jednocześnie nie obniży ich zdolności kredytowej

Zarówno rynek usług bankowych, jak i pozabankowych rozwija się dynamicznie w ciągu ostatnich kilku lat. Tradycyjne instytucje finansowe takie jak banki często muszą walczyć o klienta z nowymi, oferującymi innowacyjne rozwiązania firmami. FinTechy, tj. podmioty łączące świat finansów i innowacji na stałe wpisały się w krajobraz kraju nad Wisłą. Jedną z takich firm jest czeska spółka Twisto.

Jak działa karta Twisto?

Twisto to jednocześnie darmowy kredyt odnawialny i wygodna karta płatnicza. Wspomnianą kartą możemy uregulować należności za zakupy w dowolnej walucie i po korzystnym kursie. Takie funkcjonalności przydadzą się osobom, którym zależy na bezpiecznych płatnościach i tym, którzy często robią zakupy w zagranicznych sklepach. Twisto jest instrumentem płatniczym czeskiej spółki, która oferuje usługę związaną z odroczonymi płatnościami (Twisto Pay), kredyt odnawiany (Twisto Free) i kartę płatniczą. Karta Twisto jest kartą typu obciążeniowego. Pozwalającą nam realizować operacje bezgotówkowe zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w sklepach online, które honorują karty z logo Mastercard.

Karta Twisto na polskim rynku pojawiła się we wrześniu 2018 roku. Kartą Twisto możemy zapłacić wszędzie tam, gdzie honorowane są również tradycyjne karty płatnicze, nie musi to być sklep partnerski Twisto.

Twisto opinie

Karta Twisto – jak ją otrzymać i jak z niej korzystać?

Karta Twisto zostaje nam przyznana w ramach udzielonego wcześniej limitu finansowania w ramach usługi Twisto Free. Do tego, by ja otrzymać, nie musimy przedstawiać zaświadczenia o dochodach, ani w żaden sposób go dokumentować. Warto wiedzieć, że czeski FinTech sprawdzi nas w bazach dłużników, ale nie zajrzy do BIK. Tym samym, karta Twisto może okazać się niezastąpionym wsparciem finansowym dla osób zadłużonych, które mają już na koncie aktywne, inne zobowiązania. W przeciwieństwie do polskich kart płatniczych ta, którą otrzymamy od Czechów, nie jest tłoczona, lecz płaska. Dostawca karty Twisto nie umieszcza na niej także kodu zabezpieczającego (CVV), ten jest widoczny tylko w aplikacji. Przyglądając się karcie Twisto, nie znajdziemy tam również miejsca na podpis, co znaczenie zwiększa bezpieczeństwo posługiwania się tym „plastikiem”.

Na karcie słabo widoczne są zarówno dane posiadacza, jak i numer karty. Obie te informacje znajdują się na rewersie karty. Ciekawą opcją jest możliwość umieszczenia na karcie swojego pseudonimu, czego nie moglibyśmy zrobić posiadając tradycyjną kartę płatniczą.

Jak korzystać z limitu odnawialnego na karcie?

Aby skorzystać z proponowanego limitu, musimy:

 • pobrać aplikację na telefon i zarejestrować się;
 • wykonać przelew weryfikacyjny w celu potwierdzenia swojej tożsamości z już posiadanego rachunku bankowego;
 • posiadać wystarczającą zdolność kredytową, choć by ją udowodnić, nie musimy przedstawiać zaświadczenia o dochodach czy innych zabezpieczeń.

W ramach usługi Twisto Free możemy płacić za zakupy do wysokości przyznanego nam limitu. To, w jakiej wysokości go otrzymamy, zależy od naszej zdolności kredytowej i od tego, jak dotąd spłacaliśmy swoje zobowiązania. Istotne jest także to, jak duże zakupy planujemy. Minimalna wartość limitu wynosi 300 złotych i zwiększa się, jeśli aktywnie korzystamy z karty i spłacamy powstałe zadłużenie w terminie. Jeśli wierzyć reklamie firmy Twisto, to maksymalna wysokość przyznanego limitu może sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Trudno jednak zweryfikować to, czy jest to jedynie chwyt marketingowy, czy też ktoś już takie środki otrzymał.

Przyznany limit mamy obowiązek zwrócić do 15 dnia następnego miesiąca. Możemy zrobić to zarówno BLIKiem, jak i tradycyjnym przelewem bankowym. Natomiast na to, by uregulować odroczoną płatność, mamy 21 dni, licząc od daty zakupu.

Jakie zalety ma karta Twisto

Jak już wspomnieliśmy, formalności konieczne do wyrobienia karty Twisto są minimalne. Dodatkowym plusem jest fakt, że przyszli użytkownicy karty nie są weryfikowani w BIK. Korzystanie z karty jest w 100% darmowe.

Do innych zalet Karty Twisto można zaliczyć:

 • brak wrażliwych danych na karcie – te są widoczne jedynie w aplikacji;
 • brak konieczności przedstawienia zaświadczenia o dochodach, gdy chcemy wyrobić kartę;
 • możliwość umieszczenia na karcie swojego pseudonimu;
 • większe bezpieczeństwo korzystania z karty w porównaniu z innymi kartami płatniczymi;
 • darmowy limit odnawialny, który działa niczym bezpłatna karta kredytowa;
 • brak opłat za korzystanie z karty;
 • możliwość płatności w dowolnej walucie po korzystnym kursie i brak opłat za przewalutowanie;
 • brak widoczności posiadania limitu odnawialnego Twisto w BIK, co oznacza, że nawet mając przyznane określone środki finansowe w ramach wspomnianego limitu, wciąż możemy ubiegać się o kredyt gotówkowy czy o pożyczkę, bowiem karta Twisto nie obniża naszej zdolności kredytowej (w przeciwieństwie do innych instrumentów zewnętrznego finansowania). Jeśli potrzebuje
 • możliwość pogrupowania tych transakcji, za które płaciliśmy kartą Twisto, co daje nam bardzo przejrzystą i czytelną historię naszych operacji.

Karta Twisto – wady

Sporym utrudnieniem w korzystaniu z karty Twisto jest to, że nie wypłacimy nią gotówki z bankomatu. Nie mamy również możliwości wpłacenia środków przyznanych w ramach limitu odnawialnego Twisto na swój rachunek bankowy (konto osobiste). Mówiąc o wadach karty Twisto, trzeba także wymienić:

 • ograniczone możliwości posługiwania się nią (nie wypłacimy nią środków z bankomatu, ani nie przelejemy ich na swoje czy czyjeś konto);
 • bardzo wysoką prowizję za przedłużenie terminu spłaty o 30 dni (w skali miesiąca);
 • spore odsetki za opóźnienie w spłacie (w skali roku).

Dodajmy, że jeśli zechcemy sprawdzić w internecie to, jakimi opiniami cieszy się karta Twisto, to będziemy mogli przeczytać przede wszystkim negatywne opinie związane nie z samym instrumentem płatniczym, co z poziomem obsługi klienta czy podejściem do rozpatrywania złożonych reklamacji. Użytkownicy karty Twisto narzekają również na opłaty związane z opóźnieniem w płatnościach. Jeśli jednak będziemy pamiętali o tym, by pilnować terminów spłaty i terminowo regulować swoje zadłużenie, to odsetkami czy wspomnianą prowizją, nie będziemy musieli się martwić.

Karta Twisto – czy warto ją mieć?

Oferowany przez czeski FinTech instrument płatniczy (i nie tylko), to ciekawe rozwiązanie, z którego możemy korzystać praktycznie za darmo. Brak opłat za kartę (za wyjątkiem opóźnień w płatnościach), bezpieczeństwo transakcji oraz fakt, że przewalutowanie nie jest obciążone prowizją i odbywa się po bardzo korzystnych kursach Mastercard, sprawiają, że Karta Twisto zyskuje coraz większe grono zwolenników. Wśród minusów można wymienić to, że, jak już wspomnieliśmy, nie wypłacimy nią gotówki z bankomatu, z drugiej jednak strony trzeba powiedzieć, że nie do tego służy karta Twisto. Usługodawca zachęca przede wszystkim, by realizować nią transakcje bezgotówkowe i by płacić nią za zakupy w tradycyjnych i internetowych sklepach.

Karta Twisto sprawdzi się wtedy, gdy często robimy zakupy w internecie lub gdy nie jesteśmy pewni danej transakcji i chcemy sprawdzić to, czy zakupiony produkt przypadnie nam do gustu. Warto dodać, że jeśli tylko nie zapomnimy o regulowaniu na czas przyznanego nam limitu, to korzystanie z karty Twisto będzie w 100% darmowe i to niezależnie od tego, czy aktywnie z niej korzystamy, czy też bezpiecznie spoczywa ona w naszym portfelu.

5/5 - (1 vote)
Komentarze (2)
Zostaw komentarz

Sortuj wg
 • Komentarz od Franko
  Napisany
  16.12.2021, 22:24
  Franko

  Jak dla mnie fajna opcja na zakupy, na które aktualnie nas nie stać. Trzeba uważać, by nie wydać więcej niż będziemy mogli spłacić, ale jeśli tylko zachowa się umiar, to jest to najlepsze rozwiązanie. Kupuję coś od ręki, a płacę dopiero 15 następnego miesiąca i nie ponoszę dodatkowych kosztów.

 • Komentarz od Nabita w butelkę.
  Napisany
  22.01.2021, 12:08
  Nabita w butelkę.

  Wyłudzą dane, następnie odrzucą wniosek. Tak w największym skrócie, żeby się nie rozpisywać.