Trend Capital – opinie klientów i recenzja

Forma prawna firmy wszystkie formy
Wiek firmy 12 miesięcy
Nasza ocena 4
Kwota 30 000 - 500 000 zł
Okres spłaty 1 - 24 miesięcy
Maks. pierwsza pożyczka 30 000 - 500 000 zł
Opłaty i prowizje od 7%
Zabezpieczenie Tak
Czas wypłaty 48 godzin
Cel dowolny

Trend Capital to polska firma pożyczkowa rodem z Warszawy, która została założona jesienią 2019 roku przez grupę doświadczonych pracowników sektora pozabankowego oraz bankowego. Zdecydowano się na rozpoczęcie nowego projektu, który będzie łączyć najlepsze cechy zarówno kredytów firmowych, jak i pożyczek pozabankowych.

W ten sposób powstała spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, kierująca swoją markę do funkcjonowania na skraju internetu i usług face-to-face.

Co znajdziemy w ofercie firmy Trend Capital?

To, co stanowi podstawę oferty i działalności przedstawionej firmy pożyczkowej, to oferowanie wsparcia finansowego dla małych oraz średnich przedsiębiorców. Trend Capital oferuje możliwość sfinansowania dowolnych wydatków firmy, udzielając pożyczki pomostowej, która opiera się na dokonaniu zabezpieczenia pod hipotekę.

W ten sposób, opisywany pożyczkodawca chce stanowić alternatywę dla tych, którzy z różnych względów nie chcą przechodzić wnikliwej i kłopotliwej weryfikacji w bazach finansowych takich jak biura informacji gospodarczej.

Zasady, na których opiera się pożyczka pomostowa, są stosunkowo bardzo proste. Przedsiębiorca, który zwraca się o uzyskanie dodatkowego zastrzyku gotówki w Trend Capital, musi objąć potencjalną pożyczkę zabezpieczeniem transakcji. Służy do tego nieruchomość, na której po spełnieniu charakteryzowanych w dalszej części artykułu warunków ustanawiana jest hipoteka.

Informacja o zabezpieczeniu hipotecznym wpisywana jest do księgi wieczystej nieruchomości, co ma uchronić interesy pożyczkodawcy w razie pojawienia się u przedsiębiorcy kłopotów z uregulowaniem pożyczki. Jest to oczywiście rozwiązanie jedynie hipotetyczne i przy bezproblemowej współpracy ustaje – przedsiębiorca po spłaceniu pożyczki odzyskuje pełnię praw do nieruchomości.

Podobną ofertę pożyczek pomostowych proponuje Wealthon Fund.

Trend Capital opinie

Warunki otrzymania pożyczki pomostowej w Trend Capital

Każda firma pożyczkowa określa wobec swoich potencjalnych klientów zakres warunków, za pomocą których charakteryzowany jest pożądany profil klienta.

W przypadku opisywanego dziś pożyczkodawcy, zapisy koncentrują się jednak nie na samym kliencie, a na nieruchomości, która ma zostać objęta zabezpieczeniem. I to wobec przedmiotu zabezpieczenia mamy do czynienia z precyzyjnie określonymi wymogami.

 • Zabezpieczeniem mogą być objęte dowolnej wielkości domy, a także działki budowlane oraz lokale użytkowe.
 • Nieruchomość musi znajdować się na obszarze jednego z 7 polskich miast albo obszarów metropolitarnych tworzących tzw. miasta satelickie. Mowa tutaj o: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Trójmieście, Poznaniu oraz Lublinie.
 • Odrzucona zostanie nieruchomość nie tylko niespełniająca wymogów co do lokalizacji, ale i typu. Nie są akceptowane działki przemysłowe, obszary rolne, tereny produkcyjne oraz dowolne mienie ruchome.

Ile wynosi wysokość dostępnej pożyczki oraz okres spłaty?

Pora wreszcie scharakteryzować kluczowe wymagania na temat pożyczki, która udzielana jest przez Trend Capital. Firma ta dopuszcza bardzo obszerne i zróżnicowane parametry tego zobowiązania, umożliwiając dostęp do pilnej gotówki zarówno na stosunkowo niewielkie, jak na przedsiębiorstwo, wydatki, jak i pokaźne kwoty.

 • Minimalna wartość pożyczki wynosi 30 000 złotych, za to jej maksymalna kwota może zostać powiększona do nawet 500 000 złotych.
 • Termin spłaty określany jest w miesiącach – minimalnie jest to już 1 miesiąc, za to maksymalnie – 2 lata, czyli 24 miesiące.
 • Minimalna prowizja za udzielenie pożyczki wynosi 7% wartości w przypadku pożyczek na 3 miesiące oraz od 23% dla pożyczek na 12 miesięcy.

Ile może kosztować pożyczka w Trend Capital?

Pożyczki pomostowe w Trend Capital to odmiana pożyczek długoterminowych, czyli innymi słowy – ratalnych. Spłacane są one w formie comiesięcznych transzy, które przekazujemy przelewami bankowymi na wskazany rachunek pożyczkodawcy, pomniejszając zaciągnięte zadłużenie.

Jak wiadomo, spłacając kolejne raty pożyczki, regulujemy nie tylko zaciągniętą pożyczkę, ale i dodatkowe koszty stanowiące opłatę dla pożyczkodawcy za udzieloną nam usługę. Posiłkując się informacjami prosto ze strony internetowej pożyczkodawcy, przedstawiamy reprezentatywny przykład pożyczki dla firm w Trend Capital.

 • Kwota pożyczki wynosi 90 000 złotych, a udzielono jej na 12 miesięcy.
 • W ten sposób, przez 11 miesięcy w takim układzie rata wynosi 1116 złotych.
 • Ostatnia rata wynosi 77 724 złote i regulujemy nią resztę zadłużenia (raty balonowe).
 • W przypadku terminowego regulowania wszystkich rat, Trend Capital nie nakłada na nas żadnych dodatkowych odsetek – wynoszą one zatem 0%.

Jak wygląda proces ubiegania się o pożyczkę?

Znając już najważniejsze szczegóły na temat oferty Trend Capital, pora opisać teraz szczegóły na temat procesu wnioskowania o uzyskanie pożyczki. Jak przystało na firmy pozabankowe stawiające na pozyskiwanie klientów za pośrednictwem internetu, cały proces można przedstawić w kilku dość prostych krokach. Oto i one:

 1. W celu złożenia zapytania o udzielenie pożyczki, konieczne będzie wejście na stronę internetową Trend Capital i wypełnienie dużego oraz czytelnego formularza, który został wyeksponowany po prawej stronie strony głównej.
 2. Formularz należy wypełnić krótko garścią potrzebnych informacji, czyli imieniem i nazwiskiem wnioskującego, adresem poczty e-mail i numerem telefonu komórkowego. Nie należy też zapominać o wskazaniu kwoty pożyczki, jakiej oczekujemy, a także szczegółowe informacje na temat wniosku.
 3. Gotowy formularz pozostaje już tylko zatwierdzić, przekazując tym samym do biura obsługi klienta formalne zapytanie o udzielenie finansowania na nasze potrzeby.
 4. Po otrzymaniu wniosku o pożyczkę, Trend Capital rozpatruje go z uwzględnieniem o wskazane informacje i przekazuje wnioskodawcy wiadomość zwrotną przedstawiającą propozycję finansowania, na którą jest się gotowy zgodzić.
 5. W przypadku pozytywnej odpowiedzi przedsiębiorcy, pożyczkodawca zajmuje się przygotowaniem szczegółowych informacji na temat oferty. Mowa tutaj zarówno o kosztach pożyczki, jak i harmonogramie spłaty, wysokości raty i szczegółach na temat zabezpieczenia.
 6. W celu finalizacji transakcji uzyskania pożyczki pomostowej w Trend Capital, niezbędne będzie spotkanie się z konsultantem firmy i podpisanie umowy stanowiącej podstawę transakcji.
 7. Po podpisaniu umowy, firma pożyczkowa przekazuje nam przelew na firmowe konto z przyznaną pożyczką. Powinny one dotrzeć najpóźniej najbliższego dnia roboczego.

Co jeszcze oferuje Trend Capital?

Pożyczki pomostowe to kluczowy element świadczonych przez Trend Capital usług, jednak to nie wszystko, co ta firma ma do zaoferowania swoim klientom. W pakiecie usług zawarto także dwa pozostałe sposoby na poprawienie sytuacji finansowej przedsiębiorcy – i to w dwóch różnych okolicznościach.

 1. Pierwszy zakres usług przewiduje pomoc dla klientów Trend Capital, którzy uzyskali decyzję odmowną w sprawie pożyczki. Firma spróbuje podjąć kontakt ze swoimi partnerami specjalizującymi się w pożyczkach i kredytach, wysyłając do nich zapytanie o udzielenie wsparcia. Przewidziane są zarówno oferty wymagające zabezpieczeń, jak i ich brak, oferujące zobowiązania na obszernych dostępnych kwotach i szerokich dostępnych terminach spłaty.
 2. Drugi zakres usług jest skierowany do przedsiębiorców, którzy zmagają się z zadłużeniem. Trend Capital oferują profesjonalną pomoc z zakresu restrukturyzacji zadłużenia, umożliwiając podjęcie się jego refinansowania, zainicjowanie się negocjacji z wierzycielami, a nawet zachęcenie ich do zawarcia polubownego porozumienia prowadzącego do zakończenia sporu.

Czym wyróżnia się opisywana firma?

Trend Capital to jedna z najciekawszych i najbardziej nietypowych firm pożyczkowych na polskim rynku usług pozabankowych. Już na samym początku wyróżnia się ona stosunkowo młodym wiekiem, który jednak stara się zręcznie przekuć w atut. Widać to zarówno po projekcie strony internetowej, jak i ogólnym uproszczeniu wszelkich kluczowych dla klienta informacji.

Jakie aspekty mogą okazać się kluczowe dla przedsiębiorcy, który szuka tutaj wsparcia finansowego i które mogą świadczyć o atrakcyjności oferty? Sprawdźmy.

 • W przypadku terminowo spłacanych rat, Trend Capital oferuje możliwość odjęcia odsetek od kosztów pożyczki, gwarantując 0% jej wysokości.
 • Zamiast weryfikacji historii kredytowej w bazach, opisywana firma pożyczkowa proponuje proste zabezpieczenie poprzez objęcie nieruchomości hipoteką.
 • Okres finansowania może wynieść od miesiąca do nawet 2 lat.
 • Trend Capital specjalizuje się w ratach balonowych – co za tym idzie, spłacając zobowiązanie przez większość czasu uiszczamy niewielkie raty. Dopiero w ostatniej transzy spłacamy pozostałe zadłużenie.

Trend Capital – nasza opinia

Usługi pożyczkodawców z reguły budzą duże zainteresowanie w sieci – to w końcu właśnie na ten obszar stawiają oni w ostatnich latach, licząc na pozyskanie jak najliczniejszego grona klientów. Na co konsumenci zwracają uwagę, poszukując najlepszej pożyczki?

Część przygląda się przede wszystkim dostępnym kwotom, zestawiając je ze swoimi bieżącymi potrzebami. Istotne znaczenie mają też ogólne warunki do spełnienia, a także ogół formalności i koszty całej usługi. To jednak nie wszystko.

Pozytywne recenzje zbiera także stosunkowo mało skomplikowany formularz pożyczkowy, który wymaga wskazania tylko podstawowych informacji na temat oczekiwanej kwoty wsparcia finansowego. Choć Trend Capital to stosunkowo młoda firma pożyczkowa, to stopniowo zbiera ona coraz większe grono zaufanych klientów wśród polskich przedsiębiorców.

Trend Capital — dane firmy

 • Trend Capital sp. z o.o.
 • ul. Młynarska 7
 • 01-205 Warszawa
 • REGON 384369526
 • NIP 5272905893
 • KRS 0000804117
 • Kapitał zakładowy 18 000 zł
 • 222 565 044
 • kontakt@trendcapital.pl

5/5 - (5 votes)
Opinie klientów o Trend Capital (0)
Dodaj opinię

Sprawdź ofertę Trend Capital