Transcash – opinie klientów i recenzja

Kwota 1 - 50 000 zł
Okres spłaty 1 - 12 miesięcy
Maks. pierwsza pożyczka 1 - 40 000 zł
Promocje NIE
Opłaty i prowizje od 2,49%
Limit finansowania 40 tys. zł
Wartość faktury 100 %
Forma prawna firmy wszystkie, ale tylko branża transportowa
Wiek firmy 6 miesięcy
Promocja NIE
Czas wypłaty od 15 minut

Rynek finansowy już od lat przeżywa swoisty renesans m.in. poprzez proponowanie dla przedsiębiorców kompleksowych pomocy. Wśród nich możemy znaleźć nie tylko standardowe oferty kredytowe, ale także coraz popularniejszą usługę faktoringu, proponowaną przez Transcash.

Zdecydowanym ułatwieniem dla przedsiębiorców okazuje się oferowanie nie tylko kredytów i pożyczek, ale i udzielanie takich świadczeń, które znacząco wspomogą utrzymanie pełnej płynności finansowej.

Wiedząc, że jest to niezbędne do prawidłowego świadczenia usług, Transcash w swojej ofercie przedstawia różne formy faktoringu. Taka propozycja opiera się na zrozumieniu dla trudności, jakie mogą powstawać przy utracie stabilności dochodów.

Transcash faktoring

Podstawowe informacje o Transcash

Transcash to firma faktoringowa, która skupia się na dbaniu o bezpieczeństwo finansowe firm transportowych. Swoją działalność rozpoczęła 15 lat temu od odzyskiwania zaległości, a od 2016 roku z powodzeniem działa w zakresie finansowania faktur.

Spółka Transcash powstała w wyniku połączenia marek Transinkasso i Transfactor. Obecnie jej siedziba mieści się we Wrocławiu.

Jak sama zauważa, wyróżnia się od pozostałych faktorów tym, że oferuje finansowanie tylko dla branży transportowej. Finansowanie faktur to nie wszystko, bo Transcash udostępnia też usługi windykacyjne dla przewoźników polskich i zagranicznych. Zajmuje się także takimi kwestiami jak monitoring płatności czy badanie wiarygodności naszych kontrahentów.

Lata doświadczeń pozwoliły Transcash na dogłębne poznanie specyfiki tej gałęzi usług zarówno w zakresie pojawiających się problemów, zwyczajów płatniczych, jak i szczegółowej znajomości obowiązujących przepisów oraz wysokiej skuteczności odzyskiwania długów. 

Jak działa faktoring w Transcash?

Usługa faktoringu w Transcash opiera się na standardowych zasadach. Oznacza to, że jeśli wystąpimy do niej o szybkie uzyskanie środków, w bardzo krótkim czasie uzyskamy finansowanie, które pokryje wszystkie wskazane przez przedsiębiorcę faktury wystawione swoim kontrahentom. W ten sposób, firma transportowa utrzyma płynność finansową budżetu.

Co więcej, skorzystanie z usług Transcash uwiarygodni przedsiębiorstwo i zwiększy jego atrakcyjność jako wypłacalnego i wiarygodnego partnera biznesowego. 

W przypadku usług tej firmy dostępny jest zarówno mikrofaktoring, pełny faktoring – ale i pożyczka na fakturę!

Mikrofaktoring i pełny faktoring w Transcash

 • Mikrofaktoring umożliwia finansowanie pojedynczych faktur od kontrahentów z Polski. W takiej sytuacji limit faktoringowy określony jest na kwotę, która może wynieść maksymalnie 50 tys. złotych. Jedynie indywidualne negocjacje umożliwiają podwyższenie tego limitu. W takim przypadku otrzymujemy 100% wartości faktury brutto.
 • Oferowany przez Transcash pełny faktoring jest usługą, która uwzględnia finansowanie wszystkich faktur zarówno od jednego, jak i od kilku kontrahentów. W przypadku pełnego faktoringu limit przyznawany jest indywidualnie, a wypłata pomniejszana jest o naliczaną prowizję. Ta zawiera się w przedziale od 0,9 do 5,5%, a jej ustalenie wynika z indywidualnych negocjacji. 

Transacash proponuje także pożyczkę na fakturę, która pozwala na sfinansowanie faktur, nawet gdy w umowie/zleceniu widnieje zapis o zakazie cesji wierzytelności lub faktura wystawiona jest dla zagranicznego kontrahenta. W przypadku pożyczki, limit finansowania wynosi 15 000 zł, przy stałej prowizji 4,99%.

Czy dostępny jest faktoring cichy?

Poza wspomnianym mikrofaktoringiem oraz pełnym faktoringiem, istnieją inne – bardziej specyficzne formy. Większa ich ilość wynika z prężnie rozwijającego się rynku  i potrzeby lepszego dopasowania oferty do potrzeb klientów.

W przypadku wnioskowania o limit faktoringowy w Transcash – w procedurze uczestniczy kontrahent, wiec nie ma możliwości przeprowadzenia faktoringu cichego.

Czy dostępny jest faktoring bez cesji?

Zgodnie z informacją zawartą na stronie Transcash.eu, sfinansowaniu podlegają również faktury, które w swoim zleceniu mają zakaz cesji. Faktycznie, usługi faktoringu dotyczą dwóch omówionych wyżej form. Są to: pełny faktoring oraz mikrofaktoring.

Jak skorzystać z usług Transcash

Jeśli chcemy z powodzeniem złożyć wniosek o uzyskanie limitu faktoringowego w Transcash, musimy spełnić kilka podstawowych wymagań. Opisane są one w sekcji „pytania i odpowiedzi” (FAQ).

 • Podstawowym wymogiem jest oczywiście staż działalności firmy z branży TSL, która musi być zarejestrowana w Polsce i działać minimum 6 miesięcy. 
 • Wnioskodawca musi być pełnoletni.
 • Przedsiębiorstwo musi działać wyłącznie w branży transportowej.
 • Wniosek musi być uzupełniony o numer telefonu, adres e-mail oraz numer konta bankowego.

Spełnienie tego zakresu warunków umożliwia przejście do kolejnego etapu, czyli do złożenia wniosku. Jak to zrobić? Obowiązują proste i szybkie kroki, które umożliwią nam przeprowadzenie całej procedury.

 1. Po otwarciu strony głównej https://transcash.eu/ zobaczymy podzielony ekran. Po prawej stronie widnieje usługa windykacji, a po lewej interesujący nas faktoring. Wybieramy zatem opcję „sfinansuj fakturę”.
 1. Jeśli nie jesteśmy zarejestrowani, konieczne jest założenie indywidualnego konta na stronie. Jeśli już jesteśmy klientami Transcash, musimy zalogować się do swojego profilu.
 1. W formularzu podajemy informacje dotyczące naszego przedsiębiorstwa:
 • Nazwa firmy
 • Numer NIP
 • Numer Telefonu
 • Adres e-mail.
 1. Po wyrażeniu niezbędnych zgód, wystarczy poczekać na kontakt konsultanta Transcash, co ma miejsce zazwyczaj w niedługim czasie po wypełnieniu formularza. Podczas rozmowy telefonicznej, zadeklarujemy interesujące nas limity faktoringu oraz czas obowiązywania umowy. Musimy również wybrać formę faktoringu, z którego chcemy skorzystać.
 1. Transcash zweryfikuje kontrahenta oraz wyda informację o proponowanych warunkach umowy, a także wszelkich kosztach usługi.
 2. Faktor przekazuje środki w ciągu 24 godzin na wskazane konto firmowe. Warto zaznaczyć, że Transcash działa 24/7.

Co wyróżnia Transcash

Istnieje kilka elementów, które sprawiają, że Transcash faktoring wyróżnia się na tle konkurencji. Co jest warte podkreślenia?

 • Firma działa już od ponad 15 lat, łącząc doświadczenie z nowoczesnym spojrzeniem.
 • Proponuje najniższe oprocentowanie na rynku, które zaczyna się od 1,99% – i nie zawiera ukrytych opłat.
 • Transcash oferuje faktoring dla branży transportowej. Dzięki temu mamy pewność, że jest wyspecjalizowana w tym segmencie, zna jego problemy i obowiazujące przepisy.
 • Poza faktoringiem świadczy też usługi windykacyjne oraz opcję skorzystania z kancelarii prawnej.
 • Termin płatności faktury może być skrócony do zaledwie 48 minut.
 • Środki wypłacane są 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu.
 • Faktor nie nalicza innych, dodatkowych kosztów.
 • Finansuje faktury – również te z zakazem cesji wierzytelności.

Ile kosztuje faktoring w Transcash?

Naturalnie za usługę faktoringu Transcash pobiera stosowną prowizję. Według informacji, które możemy znaleźć na stronie tej firmy faktoringowej, prowizja za finansowanie faktury zaczyna się od 0,9%.

Wszystko jednak zależy od indywidualnych ustaleń i zbadania wiarygodności naszej firmy (ważna jest tutaj kwestia zdolności kredytowej). Kluczowe jest także to, jak wiele faktur będziemy przekazywać do Transcash oraz na jak wysokie kwoty będą one opiewać.

Poza prowizją za usługę pełnego faktoringu, Transash pobiera miesięczną opłatę administracyjną w wysokości 100 złotych.

Nasza opinia o firmie Transcash

Transcash jest faktorem, który doskonale sprawdzi się w przypadku przedsiębiorstw z branży transportowej. Choć firma wydaje się stosunkowo młoda, posiada już 15 lat doświadczenia na rynku. Dzięki temu klient zyskuje pewność, że korzysta z usług profesjonalistów w branży. Strona www jest czytelna i przejrzysta, a złożenie formularza online przebiega sprawnie i bezproblemowo.

W Transcash oferowany jest zarówno mikrofaktoring, pełny faktoring, jak i pożyczka na fakturę. Taki zakres usług jest gwarantem na to, że z pomocy firmy korzysta szerokie grono klientów z branży TSL.

Dane kontaktowe

Dla nowych klientów:

 • Telefon: 717 150 560 
 • Mail: kontakt@transcash.eu

Dla obecnych klientów:

 • Telefon: 717 150 570 
 • Mail: faktury@transcash.eu

Dla kontrahentów:

 • Telefon: 717 150 570
 • Mail: faktury@transcash.eu

Dane firmy Transcash

Transcash.eu S.A.

 • Rodzaj: Firma faktoringowa
 • Numer REGON: 020277393
 • Numer NIP: 8971714717
 • Nr. KRS: 0000626049
 • Data rejestracji KRS: 1 lipca 2016
 • Adres firmy: ul. Chabrowa 4, 52-200 Wysoka
4.2/5 - (5 votes)
Komentarze (0)
Zostaw komentarz

Sprawdź ofertę Transcash S.A.