TF Bank – opinie i recenzja

TF Bank

Co musisz wiedzieć

 • Rodzaj banku kredytowy.
 • Dostępne parametry kredytu — od 1500 do 80 000 złotych.
 • Sposób wnioskowania o kredyt online lub w placówce pośrednika.
 • Stowarzyszeni pośrednicy Fines, Unilink Cash, Dom Finansowy QS, Helikon i GTF.
 • Granice wiekowe minimum 18 lat.
 • Godziny pracy banku od poniedziałku do piątku, od 8:00 do 16:00.

TF Bank opinie

Usługi oferujące atrakcyjne finansowanie konsumenckich potrzeb za pośrednictwem internetu to rozwiązanie skoncentrowane przede wszystkim na zapewnieniu wygody i szybkiego pozyskania kredytu. Klienci jednak nie zapominają o rozwadze. Z tego względu, powszechną czynnością przez złożeniem wniosku jest wnikliwe zapoznanie się z parametrami danej oferty i ocena, czy odpowiada ona indywidualnym preferencjom.

Duże zainteresowanie wzbudza też kwestia odczuć dotychczasowych klientów na temat uzyskanych już usług – co szczególnie popularne jest w przypadku dość mało znanych marek, jak dziś przedstawiona. Hasło „TF Bank opinie” pozwala nam dowiedzieć się, że klienci cenią ten bank za możliwość uzyskania atrakcyjnego i skrojonego na miarę kredytu gotówkowego. W zależności od uznania wniosek można złożyć za pośrednictwem jednego z kilku tysięcy partnerów w stacjonarnych placówkach lub online.

Czym jest TF Bank?

TF Bank to jedna z najbardziej niszowych, a zarazem nietypowych marek współtworzących polski sektor bankowy. Jest on znacznie bardziej urozmaicony i zróżnicowany, niż może się wydawać. Historia opisywanej dziś instytucji finansowej rozpoczyna się w Szwecji, gdzie w 1987 roku założona została spółka TF Bank AB.

Prędko jej działalność wykroczyła poza rodzinne miasto Borås i objęła także sąsiednie kraje Europy Północnej – Norwegię i Finlandię. Już na tym etapie rozwoju TF Bank nie był bankiem typowym, zamiast na oferowaniu usług uniwersalnych, skupił się na konkretnych produktach dla konsumentów – kredytach gotówkowych oraz lokatach oszczędnościowych. Rozwój na tym polu nabrał na tyle obiecującego tempa, że TF Bank zdecydował się w ostatnich latach poszerzyć swój zasięg o Estonię i Polskę.

Budowę polskiego przedstawicielstwa TF Bank rozpoczął w 2014 roku, otwierając swoją siedzibę w gdańskiej dzielnicy Wrzeszcz. Model, jaki przyjął w naszym regionie ten bank nie odbiega specjalnie od tego, jaki obowiązuje w Skandynawii – z jednym wyjątkiem. TF Bank nie przewiduje obecnie dla polskich klientów możliwości założenia lokaty oszczędnościowej, koncentrując się na kredytach gotówkowych. Sprawdź nasz ranking kredytów gotówkowych.

To, o czym warto na tym polu wspomnieć, to sposób udzielania tego typu wsparcia finansowego. TF Bank nie posiada własnych punktów obsługowych – instytucja ta współpracuje z pośrednikami finansowymi, umożliwiając za ich pomocą złożenie wniosku w jednym z 5 tysięcy różnych punktów. Niektóre z nich umożliwiają ubieganie się o kredyt bez wychodzenia z domu – poprzez złożenie wniosku w 100% online.

Na jakich zasadach działa TF Bank w Polsce?

Opisywany bank to, jak wspominaliśmy już wielokrotnie powyżej – dość specyficzna instytucja, co wynika także z jego statusu w Polsce. TF Bank funkcjonuje w Polsce jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, która, co więcej, podlega szwedzkiemu nadzorowi finansowemu. Uprawniony jest on w Polsce do tzw. działalności transgranicznej, działając jako oddział zagranicznego banku.

TF Bank jest legalnie działającą instytucją bankową, posiadającą stosowne zgody od Komisji Nadzoru Finansowego na prowadzenie działalności bankowej we wspomnianym zakresie. Choć jest to bank niewielki, by nie powiedzieć kameralny i niszowy, to spełnia on wszelkie polskie prawne wymogi związane z funkcjonowaniem jako bank. Dzięki swojemu statusowi może stanowić ciekawą alternatywę nie tylko dla kredytów konsumenckich w dużych bankach, ale i np. pożyczek ratalnych w firmach pozabankowych.

TF Bank – jakie usługi oferuje?

TF Bank to tzw. bank kredytowy, który zakres swoich usług opiera na jednym produkcie – kredycie gotówkowym, zwanym też kredytem konsumpcyjnym. Skierowany jest on jednak do obszernego grona klientów, które tworzą osoby fizyczne (opisywany bank nie oferuje kredytów firmowych).

Dzięki elastycznym parametrom, kredyty gotówkowe w TF Banku powinny sprostać oczekiwaniom zarówno tych, którzy potrzebują stosunkowo niewiele gotówki na pilny wydatek, jak i nieco więcej środków na bardziej kosztowne przedsięwzięcia. Co więcej, rata może zostać rozłożona na optymalny okres tak, aby nie była ona zbyt wygórowana i pozwalała regulować zobowiązanie bez komplikacji.

Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty kredytów w TF Banku

Wspomnieliśmy wyżej, że TF Bank oferuje kredyt gotówkowy dla obszernego grona klientów z uwzględnieniem zróżnicowanych preferencji. Warto zatem nakreślić parametry tego produktu finansowego, jakie są dostępne za pośrednictwem opisywanego banku. W tym celu zasięgnęliśmy informacje prosto ze strony internetowej w aktualnym wymiarze.

Minimalna kwota kredytu, jaki można uzyskać w TF Banku, to 1500 złotych. Kolejne wartości można powiększyć co 500 złotych, docierając w ten sposób do maksymalnej przewidzianej wartości kredytu – nawet 80 000 złotych.

Jeżeli mowa o terminie spłaty kredytu, jaki podzielony jest na comiesięcznie regulowane raty, to minimalna wartość to w tym przypadku 12 miesięcy, czyli rok. Kolejne dostępne kwoty powiększa się o 12 miesięcy (2 lata, 3 lata itd.) aż do maksymalnie przewidzianego terminu – 108 miesięcy, co równe jest imponującym 9 latom. To stosunkowo rzadko spotykana wartość, jak na kredyt konsumencki, pozwalająca rozłożyć nawet najbardziej kosztowne kredyty na dogodne, niskie raty.

Ile może wynieść rata kredytu w TF Bank? Wstępne dane

Warto scharakteryzować także i reprezentatywny przykład kredytu, co w przypadku opisywanego banku nie jest na szczęście żadnym kłopotem. Wynika to z przyjęcia nowoczesnej formuły przedstawienia informacji na stronie – klient może szybko i wygodnie sprawdzić najważniejsze parametry kredytu za pomocą dwóch wygodnych suwaków.

Modyfikując dostępne zakresy kwot oraz terminu spłaty, można sprawdzić wysokość prognozowanej miesięcznej raty, a także szeregu kosztów ją współtworzących, takich jak Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) czy oprocentowanie nominalne. Sprawdźmy zakres kosztów do poniższego, przykładowego kredytu. Pożyczając 6500 złotych na 60 miesięcy (5 lat), oprocentowanie nominalne wynosi 10%, z kolei RRSO równe jest 26,46%.

Warto pamiętać, że całkowity koszt kredytu tworzą także prowizja za udzielenie kredytu, której ostateczna wysokość jest uzależniona od indywidualnego wyniku weryfikacji zdolności kredytowej klienta. Kredyt jest oprocentowany według zmiennej stopy oprocentowania, która wynosi dwukrotność wysokości odsetek ustawowych w stosunku rocznym. Dla przypomnienia – odsetki ustawowe są równe stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego oraz 3,5 punktów procentowych.

Koszty kredytu w TF Banku!

Co więcej, kredyty w tym banku udzielane są za pośrednictwem wspomnianych pośredników finansowych. Są to następujące podmioty.

 • Fines.
 • Unilink Cash.
 • Dom Finansowy QS.
 • Helikon.
 • GTF.

Warto pamiętać, że korzystając z usług pośrednika, dochodzi jeszcze jedna gama opłat. Przedstawiamy ich rodzaj na przykładzie jednego z partnerów TF Banku – platformy Fines.

 • Odsetki.
 • Opłata przygotowawcza.

Więcej informacji o kredycie? Skontaktuj się z infolinią TF Banku!

Warto dodać, że TF Bank zastrzega na swojej stronie następującą informację. Chcąc uzyskać szczegółowy harmonogram spłaty, wraz z kompleksowymi informacjami dodatkowymi, należy skontaktować się z biurem obsługi klienta. Instytucja ta oferuje na tym polu dwie możliwości – zadzwonienie na wskazany numer kontaktowy lub wysłanie wiadomości e-mail z zapytaniem.

To, czy uzyskamy kredyt, zależy rzecz jasna od weryfikacji historii kredytowej i oceny ryzyka na podstawie m.in. wpisów na temat historii spłaty zobowiązań zawartych w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). TF Bank poprosi również o przedstawienie swoich dochodów oraz regularnych zobowiązań.

Jak wygląda ubieganie się o kredyt?

Jeśli dostępna oferta kredytowa w TF Banku okazała się dla nas wystarczająco atrakcyjna, na czele z dostępnymi parametrami kredytu gotówkowego możliwego do uzyskania, nie pozostaje nic innego, jak obszernie scharakteryzować proces ubiegania o wsparcie finansowe.

 1. Wejdź na stronę internetową TF Banku i dobierz za pomocą suwaków parametry interesującego kredytu. Przypominamy – należy wskazać kwotę kredytu oraz termin jego spłaty.
 2. Należy teraz skontaktować się z biurem obsługi klienta i wyrazić chęć uzyskania kredytu gotówkowego.
 3. Zostaniemy skierowani do jednego z pośredników opisywanego banków, u którego wniosek będziemy mogli wedle uznania złożyć online lub udając się do stacjonarnej placówki.
 4. Podczas wnioskowania o kredyt konieczne będzie przedstawienie dokumentów potwierdzających naszą bieżącą sytuację finansową. Mowa tutaj o zaświadczeniu o zarobkach, a także posiadanych zobowiązaniach. Pobrany pozostanie także raport z BIK, co łącznie składa się na naszą wiarygodność kredytową.
 5. W razie wydania pozytywnej decyzji w sprawie przyznania kredytu środki zostaną przekazane na nasze konto bankowe w czasie maksymalnie 24 godzin od nadania go.

Czym wyróżnia?

Zmierzając ku podsumowaniu niniejszej recenzji oferty TF Banku, pora wskazać najbardziej wyraziste i godne przytoczenia zagadnienia związane z tą instytucją. Część stanowi o jego wielokrotnie przytaczanej wyjątkowości, inne to klasyczne ciekawostki.

 • TF Bank współpracuje z 8 firmami pośredniczącymi, które posiadają ponad 5000 placówek na obszarze całej Polski.
 • We wszystkich krajach obsługiwanych przez opisywany bank posiada on ponad 60 tysięcy klientów.
 • Do czynienia mamy z jednym z nielicznych banków, który opiera swoje usługi wyłącznie na jednym produkcie finansowym – kredycie gotówkowym.

TF Bank — dane banku

TF Bank

TF Bank AB sp. z o.o.

Rodzaj: Bank kredytowy
Numer REGON: 360401941
Numer NIP: 2040004608
Numer KRS: 0000533349
Kapitał zakładowy: 5 000 000 SEK
Adres Firmy: al. Grunwaldzka 103A
80-244 Gdańsk
4/5 - (11 votes)
Komentarze (1)
Zostaw komentarz

Sortuj wg
 • Komentarz od Karolina
  Napisany
  30.07.2020, 12:11
  Karolina

  Szczerze odradzam korzystanie z usług tego banku!!! Bardzo słaba weryfikacja klienta, bez problemu udzielają pożyczki online oszustom!