Teleratka – opinie klientów i recenzja pożyczki na raty

Prowizja 15,49%
Wymagane konto bankowe NIE
Kwota 500 - 3 000 zł
Oprocentowanie 7,20 %
RRSO 462,80 %
Okres spłaty 5 tygodni
Pierwsza pożyczka gratis NIE
Wiek pożyczkobiorcy 18 - 75 lat
Maks. pierwsza pożyczka 500 - 3 000 zł
Maks. kolejna pożyczka 3000 zł
Sposób weryfikacji Kontomatik
Konto w banku NIE
Telefon komórkowy NIE
Metoda wypłaty Zwykły przelew
Czas wypłaty 24 godziny
Zaświadczenie o zarobkach NIE

Przykład reprezentytywny: (Oferta dla Klienta Indywidualnego): Dla pożyczki w kwocie 1000 zł udzielonej na 5 tygodni, całkowita kwota do zapłaty wynosi 1162,38 zł (w tym prowizja 155,75 zł) dla oprocentowania 7.2%, opłata przygotowawcza 0 zł, średnia tygodniowa rata wynosi 232,48 zł, Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 462,89%. Minimalny okres spłaty: 5 tygodni. Maksymalny okres spłaty: 5 tygodni. Maksymalna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 462,91%. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy. Kalkulacja została dokonana na dzień 06.07.2020 na reprezentatywnym przykładzie.

Teleratka – opinie naszych specjalistów

Konsumenci zainteresowani uzyskaniem szybkiej pożyczki online chętnie korzystają z możliwości, jakie otwiera przed nimi rozwinięta obecność branży finansowej w sieci. Na wyciągnięcie ręki są nie tylko obszerne informacje o szczegółach ofert danych firm pożyczkowych, ale i zróżnicowane opinie konsumentów, którzy skorzystali z wybranych produktów finansowych. W ten sposób za pomocą frazy „Teleratka opinie” możemy się dowiedzieć, że pożyczkobiorcy cenią tę firmę za możliwość uzyskania stosunkowo dużych kwot pieniężnych na dłuższy czas i mało restrykcyjne wymagania wiekowe wobec nowych klientów.

Teleratka – co to za firma?

Pod marką Teleratka kryje się polska firma pożyczkowa, która obrała za cel oferowanie zobowiązań ratalnych dostępnych za pomocą metody bijącej w ostatnich latach rekordy popularności – od ręki przez internet. Ta stosunkowo młoda firma została powołana do życia przez warszawską spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością o nazwie LoanMe. Działająca od początku 2015 roku firma koncentruje się na szybkich pożyczkach online. Nazwa spółki nie powinna być obca wielu konsumentom, nie tylko tym korzystającym z pożyczek pozabankowych dostępnych internet. LoanMe jest dobrze znane bowiem także z funkcjonowania w branży pod własną, tytułową marką. Teleratka umacnia pozycję rynkową spółki – a na ile atrakcyjna jest ta oferta dla konsumentów? Sprawdźmy.

Czy Teleratka ma w ofercie pierwszą darmową pożyczkę?

Niestety, Teleratka to firma specjalizująca się w pożyczkach ratalnych. Co za tym idzie, firmy o takim profilu usług rzadko kiedy stosują ofertę pierwszej darmowej pożyczki – to specjalność bliższa firmom, które oferują pożyczki krótkoterminowe. Niezależnie od tego, czy konsument składa wniosek o udzielenie pożyczki po raz pierwszy lub też robi to po raz drugi i kolejny, będąc stałym klientem, do każdego zobowiązania doliczane są takie same koszty. Mają one proporcjonalną postać i stanowią procent każdej tygodniowej raty, którą reguluje się zaciągniętą pożyczkę długoterminową.

teleratka opinie

Pierwsza pożyczka w Teleratce – kwota oraz okres spłaty

Już za pierwszym razem konsument składający wniosek o pożyczkę w firmie Teleratka może liczyć na pełny zakres parametrów pożyczki, jaki został przewidziany w ofercie. Także i nowi klienci mogą wnioskować o minimalną kwotę pożyczki wynoszącą już 800 złotych, a maksymalna wysokość zobowiązania ratalnego może zostać ustalona na nie więcej niż 10 000 złotych. Warto przypomnieć, że każda pożyczka w firmie Teleratka jest płatna – opłaty zostają wliczone do każdej z rat.

WNIOSEK O POŻYCZKĘ W TELERATCE

Maksymalna kwota pożyczki oraz maksymalny okres spłaty

Jak pisaliśmy już wyżej, oferta pożyczkowa w Teleratka została ustalona według jednolitej taryfy. Co za tym idzie, także i powracający klienci firmy mają do dyspozycji stałe parametry dostępnych pożyczek. Minimalna wartość pożyczki ratalnej to 800 złotych, a kolejne wartości rosną co 100 złotych aż do maksymalnej przewidzianej kwoty równej 10 000 złotych. Co więcej, termin spłaty pożyczki, jak przystało na pożyczki ratalne, został określony w tygodniach. Przewidziano 3 dostępne wartości. Minimalnie może to być 5 tygodni, następnie 17 tygodni, a maksymalny czas na zaciągnięcie zobowiązania to nie więcej niż 130 tygodni.

Jak wspomnieliśmy już wyżej – każda pożyczka pozabankowa udzielana przez firmę Teleratka zawiera w sobie dodatkowe koszty. Ich reprezentatywny zakres i wysokość przedstawiamy na przykładzie niżej opisanego zobowiązania. Parametry zaciągnięto ze strony internetowej pożyczkodawcy – stan na dzień 6 lutego 2020 roku.

 • Pożyczając 6000 złotych na 17 tygodni, wysokość tygodniowej raty wynosi 481,79 złotych. Na całkowity koszt pożyczki składają się odsetki (103,62 złote), prowizja (1986,65 złotych) oraz opłata przygotowawcza (100 złotych). Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi z kolei 568,24%.
  Łączna suma do spłaty wynosi 8190,48 złotych.

Teleratka sprawdza bazy dłużników

Jednym z podstawowych parametrów, na podstawie których Teleratka udziela pożyczek ratalnych, jest weryfikacja konsumenta w rejestrach finansowych. Pozwala to ocenić ryzyko kredytowe związane z pożyczeniem środków określonemu konsumentowi, weryfikując historię spłaty zaciąganych w przeszłości przez niego zobowiązań finansowych. Teleratka weryfikuje następujące rejestry.

 • BIK (Biuro Informacji Kredytowej).
 • BIG (Biura Informacji Gospodarczej)
  BIG InfoMonitor.
  KRD – Krajowy Rejestr Długów.
 • ZBP (Związek Banków Polskich).
 • CRIF.

W kontekście wyżej wymienionych baz Teleratka zastrzega, że niezbędne jest przejście pozytywnej weryfikacji zawartych tam wpisów. Dotyczą one spłacanych limitów na kartach, kredytów bankowych, a także pożyczek pozabankowych.

Kto może się ubiegać o pożyczkę w Teleratce – wiek

W kwestii wymagań wiekowych Teleratka określa bardzo swobodnie brzmiące warunki. O pożyczkę może ubiegać się każdy konsument, który ukończył co najmniej 18. rok życia. Poza koniecznością bycia osobą pełnoletnią, nie wyznaczono górnej granicy wieku – co jest dobrą wiadomością dla m.in. emerytów i rencistów. Poza kryteriami wiekowymi, potencjalny pożyczkobiorca musi być polskim obywatelem mającym tu stałe miejsce zamieszkania, a także m.in. posiadać konto bankowe.

Jakich dokumentów wymaga Teleratka?

Niestety, na polu dodatkowych formalności Teleratka zobowiązuje konsumenta do wykazania, że będzie miał stabilne źródło finansowania pozwalające na terminową spłatę wszystkich rat pożyczki. Co za tym idzie, konieczne jest dostarczenie podczas ubiegania się o pożyczkę ratalną dokumentu potwierdzającego wysokość, regularność i przede wszystkim źródło otrzymywania stałego zarobku. Tak Teleratka określa wiarygodnego konsumenta.

Rachunki bankowe pożyczkodawcy

Niestety, nie udało się znaleźć informacji na temat banku, w którym Teleratka posiada swój rachunek bankowy. Firma pozostawia tylko informacje na temat tego, jak długo pożyczkodawca po wydaniu pozytywnej decyzji w sprawie przyznaniu finansowania może oczekiwać na otrzymanie środków na konto. Odbywa się to zgodnie z sesjami księgowania przelewów, więc warto uzbroić się w cierpliwość po otrzymaniu zgody na uzyskanie pożyczki.

Kiedy pieniądze trafią na konto klienta?

Jak wspomniano już wyżej, Teleratka udziela pożyczek na podstawie klasycznych przelewów pozabankowych. Oznacza to, że po uzyskaniu pozytywnej decyzji pożyczkowej, środki dotrą na konto zgodnie z sesjami przelewów. Może to zająć do kilku godzin, a niekiedy może wiązać się z otrzymaniem przyznanej pożyczki dopiero kolejnego dnia roboczego.

Godziny rozpatrywania wniosków pożyczkowych w Teleratce

Jako że Teleratka jest marką należącą do firmy LoanMe, godziny pracy, w których konsultanci firmy pozostają do dyspozycji osób zainteresowanych uzyskaniem pożyczki lub informacji o ofercie, powinny mieć taki sam wymiar. Klienci mogą kontaktować się przez wszystkie dni, 7 razy w tygodniu. Godziny pracy różnią się jednak i dzielą na trzy bloki. W dni powszednie, od poniedziałku do piątku, wnioski o udzielenie wsparcia można składać od 8:00 rano do 20:00 wieczorem. W weekendowe soboty firma pracuje od 9:00 rano do 20:00 wieczorem. Z kolei w niedziele, godziny pracy zaczynają się o 10:00 rano, a kończą o 20:00 wieczorem.

Czy można przedłużyć pożyczkę w Teleratce?

Niestety, Teleratka nie dopuszcza możliwości refinansowania lub wydłużenia terminu spłaty. Co za tym idzie, konsument wnioskujący o wsparcie finansowe powinien pamiętać o terminowym uiszczaniu każdej raty za zaciągnięte zobowiązanie. W przeciwnym razie trzeba liczyć się z obciążeniem karnymi odsetkami za opóźnienie w spłacie. W dalszej perspektywie będzie się to wiązało ze wpisaniem danych do któregoś z rejestrów dłużników, na czele z Biurem Informacji Gospodarczej. W dłuższej perspektywie może to prowadzić do postępowania windykacyjnego. Co za tym idzie – ostatecznie nawet i komorniczego.

Sposób weryfikacji pożyczkobiorców

Weryfikacja tożsamości to niezbędna procedura w przypadku ubiegania się o pozabankowe pożyczki online. Zabezpiecza to interesy obu stron, niwelując ryzyko wymuszenia pożyczki i co za tym idzie – kradzieży tożsamości. Konsument może swoje dane potwierdzić dwoma bezpiecznymi sposobami. Pierwszy to aplikacja Instantor logująca się automatycznie do rachunku bankowego i automatycznie weryfikująca historię transakcji, a drugi – zbliżona w schemacie weryfikacji aplikacja Kontomatik.

Czym wyróżnia się Teleratka?

Przedstawiona dziś firma bez wątpienia wyróżnia się wysokimi możliwymi kwotami do uzyskania i wygodną formą spłaty – pod postacią rat. Nietypowym rozwiązaniem jest wymaganie spłaty nie w formie comiesięcznej, lecz cotygodniowej. Niestety, trzeba odnotować stosunkowo wysokie koszty pożyczki i brak usługi szybkich przelewów. Z drugiej strony – weryfikacja tożsamości jest szybka i bezpieczna, a firma pozostaje do dyspozycji klientów aż 7 dni w tygodniu.

Teleratka – dane firmy

Teleratka

LoanMe Sp. z.o.o.

Rodzaj: Firma pożyczkowa
Numer REGON: 360839407
Numer NIP: 5272729611
Numer KRS: 0000544100
Adres Firmy: Aleje Jerozolimskie 142b 02-305 Warszawa
4.5/5 - (42 votes)
Komentarze (0)
Zostaw komentarz

Sprawdź ofertę Teleratka