Teleratka – opinie klientów i recenzja

Prowizja 15,49%
Wymagane konto bankowe Tak
Kwota 500 - 3 000 zł
Oprocentowanie 7,20 %
RRSO 462,80 %
Okres spłaty 5 tygodni
Pierwsza pożyczka gratis Nie
Wiek pożyczkobiorcy 18 - 75 lat
Maks. pierwsza pożyczka 500 - 3 000 zł
Maks. kolejna pożyczka 3000 zł
Sposób weryfikacji Kontomatik
Konto w banku Tak
Metoda wypłaty Zwykły przelew
Czas wypłaty 24 godziny
Zaświadczenie o zarobkach Tak

Przykład reprezentytywny: (Oferta dla Klienta Indywidualnego): Dla pożyczki w kwocie 1000 zł udzielonej na 5 tygodni, całkowita kwota do zapłaty wynosi 1162,38 zł (w tym prowizja 155,75 zł) dla oprocentowania 7.2%, opłata przygotowawcza 0 zł, średnia tygodniowa rata wynosi 232,48 zł, Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 462,89%. Minimalny okres spłaty: 5 tygodni. Maksymalny okres spłaty: 5 tygodni. Maksymalna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 462,91%. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy. Kalkulacja została dokonana na dzień 06.07.2020 na reprezentatywnym przykładzie.

Pod marką Teleratka kryje się polska firma pożyczkowa, która obrała za cel oferowanie zobowiązań ratalnych dostępnych za pomocą metody bijącej w ostatnich latach rekordy popularności – czyli od ręki przez internet. Ta stosunkowo młoda firma została powołana do życia przez warszawską spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością o nazwie LoanMe.

Działająca od początku 2015 roku firma koncentruje się na szybkich pożyczkach dostępnych online. Nazwa spółki kojarzy się pewnie wielu klientom, LoanMe jest dobrze znane bowiem także z funkcjonowania w branży pod własną, tytułową marką. Teleratka powoli umacnia pozycję rynkową spółki – a na ile atrakcyjna jest ta oferta dla konsumentów? Sprawdźmy.

Jak wygląda oferta dla nowego klienta?

Już za pierwszym razem konsument składający wniosek o pożyczkę w firmie Teleratka może liczyć na pełny zakres parametrów pożyczki, jaki został przewidziany w ofercie.

Także i nowi klienci mogą wnioskować o minimalną kwotę pożyczki wynoszącą już 500 złotych, a maksymalna wysokość zobowiązania może zostać ustalona na nie więcej niż 3 000 złotych. Warto przypomnieć, że każda pożyczka w firmie Teleratka jest płatna – opłaty zostają wliczone do każdej z rat.

Czy Teleratka ma w ofercie darmową pożyczkę?

Niestety, Teleratka to firma specjalizująca się w pożyczkach ratalnych. Co za tym idzie, firmy o takim profilu usług rzadko kiedy stosują ofertę darmowej pożyczki dla nowych klientów – to specjalność bliższa firmom, które oferują pożyczki krótkoterminowe.

Niezależnie od tego, czy konsument składa wniosek o udzielenie pożyczki po raz pierwszy lub też robi to po raz drugi i kolejny, będąc stałym klientem, do każdego zobowiązania doliczane są takie same koszty.

teleratka opinie

Dostępna kwota pożyczki oraz okres spłaty

Jak pisaliśmy już wyżej, oferta pożyczkowa w Teleratka została ustalona według jednolitej taryfy. Co za tym idzie, także i powracający klienci firmy mają do dyspozycji stałe parametry dostępnych pożyczek.

Minimalna wartość pożyczki ratalnej to 500 złotych, a kolejne wartości rosną co 100 złotych aż do maksymalnej przewidzianej kwoty równej 3 000 złotych.

Co więcej, termin spłaty pożyczki, jak przystało na pożyczki ratalne, został określony w tygodniach. Jest to zawsze 5 tygodni.

Jak wspomnieliśmy już wyżej – każda pożyczka pozabankowa udzielana przez firmę Teleratka zawiera w sobie dodatkowe koszty. Ich reprezentatywny zakres i wysokość przedstawiamy na przykładzie niżej opisanego zobowiązania.

Ile kosztuje pożyczka w firmie Teleratka?

Koszty w Teleratka nie różnią się specjalnie od tych, które spotkamy w ofertach innych firm pożyczkowych. Warto przyjrzeć się wskaźnikowi RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania), dzięki któremu będziemy w stanie określić atrakcyjność danej pożyczki. W Teleratce wynosi on w zależności od oferty mniej więcej 462-463%.

Wartości RRSO zależą od terminu spłaty pożyczki – gdy jest on krótki, wskaźnik, który określa oprocentowanie roczne, będzie bardzo wysoki.

Aby dokładnie zbadać koszty w Teleratce, posłużmy się przykładem reprezentatywnym:

  • Przykład reprezentatywny (Oferta dla Klienta Indywidualnego): Dla pożyczki w kwocie 1000 zł udzielonej na 5 tygodni,
  • Całkowita kwota do zapłaty wynosi 1162,38 zł  (w tym prowizja 155,75 zł) dla oprocentowania 7.2%, opłata przygotowawcza 0 zł,
  • średnia tygodniowa rata wynosi 232,48 zł, Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 462,89%.
  • Minimalny okres spłaty: 5 tygodni. Maksymalny okres spłaty: 5 tygodni.
  • Maksymalna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 462,91%.
  • Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy.
  • Kalkulacja została dokonana na dzień 06.07.2020 na reprezentatywnym przykładzie.

Jakie bazy dłużników sprawdza Teleratka?

Jednym z podstawowych parametrów, na podstawie których Teleratka udziela pożyczek, jest weryfikacja konsumenta w rejestrach finansowych. Pozwala to ocenić ryzyko kredytowe związane z pożyczeniem środków określonemu konsumentowi, weryfikując historię spłaty zaciąganych w przeszłości przez niego zobowiązań finansowych.

Teleratka weryfikuje następujące rejestry:

W kontekście wyżej wymienionych baz Teleratka zastrzega, że niezbędne jest przejście pozytywnej weryfikacji zawartych tam wpisów. Dotyczą one spłacanych limitów na kartach, kredytów bankowych, a także pożyczek pozabankowych.

Kto może się ubiegać o pożyczkę w Teleratce?

W kwestii wymagań wiekowych Teleratka określa bardzo swobodnie brzmiące warunki. O pożyczkę może ubiegać się każdy konsument, który ukończył co najmniej 18. rok życia. Poza koniecznością bycia osobą pełnoletnią, nie wyznaczono górnej granicy wieku – co jest dobrą wiadomością dla m.in. emerytów i rencistów.

Poza kryteriami wiekowymi, potencjalny pożyczkobiorca musi być polskim obywatelem mającym tu stałe miejsce zamieszkania, a także m.in. posiadać konto bankowe.

Jakich dokumentów wymaga Teleratka?

Niestety, na polu dodatkowych formalności Teleratka zobowiązuje konsumenta do wykazania, że będzie miał stabilne źródło finansowania pozwalające na terminową spłatę wszystkich rat pożyczki.

Co za tym idzie, konieczne jest dostarczenie podczas ubiegania się o pożyczkę dokumentu potwierdzającego wysokość, regularność i przede wszystkim źródło otrzymywania stałego zarobku. Tak Teleratka określa wiarygodnego konsumenta.

Rachunki bankowe pożyczkodawcy

Niestety, nie udało się znaleźć informacji na temat banku, w którym Teleratka posiada swój aktywny rachunek bankowy. Firma pozostawia tylko informacje na temat tego, jak długo pożyczkodawca po wydaniu pozytywnej decyzji w sprawie przyznaniu finansowania może oczekiwać na otrzymanie środków na konto.

Odbywa się to zgodnie z sesjami księgowania przelewów, więc warto uzbroić się w cierpliwość po otrzymaniu zgody na uzyskanie pożyczki.

Kiedy pieniądze trafią na konto klienta?

Jak wspomniano już wyżej, Teleratka udziela pożyczek na podstawie klasycznych przelewów pozabankowych. Oznacza to, że po uzyskaniu pozytywnej decyzji pożyczkowej, środki dotrą na konto zgodnie z sesjami przelewów.

Może to zająć do kilku godzin, a niekiedy może wiązać się z otrzymaniem przyznanej pożyczki dopiero kolejnego dnia roboczego.

Czy można przedłużyć pożyczkę w Teleratce?

Niestety, Teleratka nie dopuszcza możliwości refinansowania lub wydłużenia terminu spłaty. Co za tym idzie, konsument wnioskujący o wsparcie finansowe powinien pamiętać o terminowym uiszczaniu każdej raty za zaciągnięte zobowiązanie. W przeciwnym razie trzeba liczyć się z obciążeniem karnymi odsetkami za opóźnienie w spłacie.

W dalszej perspektywie będzie się to wiązało ze wpisaniem danych do któregoś z rejestrów dłużników, na czele z Biurem Informacji Gospodarczej. Może to prowadzić do postępowania windykacyjnego. Co za tym idzie – ostatecznie nawet i komorniczego.

Czym wyróżnia się Teleratka?

Przedstawiona dziś firma bez wątpienia wyróżnia się wysokimi możliwymi kwotami do uzyskania i wygodną formą spłaty – pod postacią rat. Nietypowym rozwiązaniem jest wymaganie spłaty nie w formie comiesięcznej, lecz cotygodniowej.

Niestety, trzeba odnotować stosunkowo wysokie koszty pożyczki i brak usługi szybkich przelewów. Z drugiej strony – weryfikacja tożsamości jest szybka i bezpieczna, a firma pozostaje do dyspozycji klientów aż 7 dni w tygodniu.

Dane firmy Teleratka

Teleratka

LoanMe Sp. z.o.o.

Rodzaj: Firma pożyczkowa
Numer REGON: 360839407
Numer NIP: 5272729611
Numer KRS: 0000544100
Adres Firmy: Aleje Jerozolimskie 142b 02-305 Warszawa
4.6/5 - (43 votes)
Opinie klientów o Teleratka (0)
Dodaj opinię

Sprawdź ofertę Teleratka