TakTo Finanse – opinie klientów i recenzja

Skrócony przykład reprezentatywny RSO: 104,85%, całkowita kwota pożyczki: 3500zł, oprocentowanie: 20 %, całkowity koszt pożyczki: 6158,51zł - na przykładzie pożyczki na 40 miesięcy
Forma prawna firmy JDG
Kwota 1 000 - 10 000 zł
Treść promocji Darmowe wakacje pożyczkowe *** Niższe koszty pożyczki *** Pożyczka z obsługą online
Promocja Tak
Godziny pracy w niedziele 24/7
Godziny pracy w sobotę 24/7
RRSO 104,85 %
Oprocentowanie 20 %
Czas wypłaty 15 minut
Sposób weryfikacji Kontomatik/Blue Media
Okres spłaty 6 - 40 miesięcy
Maks. pierwsza pożyczka 1 000 - 10 000 zł
Maks. kolejna pożyczka 10000 zł
Wiek pożyczkobiorcy 22 - 75 lat
Pierwsza pożyczka gratis Nie
Status osoby fizycznej Tak
Konto w banku Tak
Telefon komórkowy Tak
Zaświadczenie o zarobkach Tak
Zameldowanie Tak
Adres e-mail Tak

Całkowita kwota pożyczki: 3 500,00 zł; Czas obowiązywania umowy: 40 miesięcy; Miesięczna rata: 241,17 zł; Całkowity koszt pożyczki: 6 158,51 zł; Całkowita kwota do zapłaty: 9 658,51 zł (Opłata prowizyjna: 2 625,00 zł, Opłata za udzielenie pożyczki: 875,00 zł, Kwota odsetek: 2 658,51 zł); Stopa oprocentowania: 20,00% w skali roku; Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wynosi: 104,85% (wg stanu na 08-07-2022 r.)

Zalety i wady firmy takto finanse

Zalety
 • Dwa sposoby zawarcia umowy: online lub telefonicznie
 • Darmowe wakacje pożyczkowe raz w roku
 • Pożyczka z obsługą online w Panelu Klienta
 • Niskie koszty pożyczki
Wady
 • Brak pierwszej darmowej pożyczki
 • Weryfikacja klientów w bazach dłużników
 • Pożyczka tylko do 10 000 zł
 • Pożyczka udzielana od 26 roku życia

Takto Finanse to doświadczona polska firma, która zdobyła popularność dzięki swojej odmianie pożyczki ratalnej. Założona w 2012 roku we Wrocławiu, może poszczycić się ponad 10-letnim doświadczeniem i 40-osobowym zespołem.

Takto Finanse współpracuje ponadto z 10 dużymi pośrednikami pożyczkowymi, zwiększając swoją potencjalną bazę klientów. Firma buduj wiarygodność m.in. dzięki przynależności do Związku Przedsiębiorstw Finansowych oraz transparentnie opisanych warunkach przyznawania finansowania.

Czym chce zainteresować klientów? Na jakich wymaganiach opiera się udzielenie pożyczki w Takto Finanse? Jakie są koszty pożyczki? Odpowiadamy na te i inne pytania!

takto-finanse-wiarygodny-pozyczkodawca

Jak wygląda oferta Takto Finanse?

Choć większość firm pozabankowych stawia dzisiaj na krótkoterminowe pożyczki, to klienci często potrzebują przecież pożyczyć więcej i to zdecydowanie na dłużej. W odpowiedzi na tę bardzo popularną potrzebę, Takto Finanse skoncentrowało się na ofercie pożyczek ratalnych.

Bez potrzeby wychodzenia z domu, zainteresowany może złożyć wniosek, przejść weryfikację i otrzymać pieniądze prosto na konto. Wszystko to na przejrzyście rozpisanych warunkach, które szybko pozwalają zorientować się, jak działa pożyczka ratalna w Takto Finanse.

Warto docenić, że nie tylko przedstawienie parametrów pożyczki, ale i wymagań oraz kosztów odbywa się w jednym miejscu na stronie głównej. W czasie gdy w wielu serwisach pozabankowych firm pożyczkowych trzeba wertować podstrony, zakładki i regulaminy, Takto Finanse wychodzi naprzeciw oczekiwaniom potencjalnego klienta i ceni jego czas. Firma zdecydowanie dba o to, aby wywołać jak najlepsze pierwsze wrażenie.

Spłata pożyczki w Takto Finanse odbywa się całkowicie online. Klient może w każdej chwili zalogować się do swojego konta internetowego i sprawdzić harmonogram spłaty. W ten sposób może nie tylko zobaczyć, ile już spłacił, ale i jaka kwota pozostała do uregulowania.

Jak wziąć pożyczkę w Takto Finanse?

Jak przystało na nowoczesną firmę pożyczkową, Takto Finanse umożliwia złożyć wniosek o pożyczkę w 100% online. Warto poznać wszystkie kroki niezbędne do otrzymania środków, aby lepiej przygotować się i odpowiedzialnie wziąć pożyczkę.

 1. Wejdź na stronę internetową Takto Finanse i rzuć okiem w kierunku kalkulatora pożyczkowego na stronie głównej. Za pomocą pierwszego suwaka ustal interesującą kwotę pożyczki w podanym zakresie. Za pomocą drugiego wskaż preferowaną długość spłaty pożyczki w formie rat.
 2. Sprawdź oszacowaną wysokość raty dla wybranych parametrów, a następnie wybierz przycisk „weź pożyczkę” i przejdź do formularza.
 3. Wypełnij wniosek pożyczkowy o najważniejsze informacje, podając dochód miesięczny netto, swoje dane osobowe, numer PESEL i dowodu osobistego, a także numer telefonu oraz adres poczty e-mail.
 4. Zaznacz niezbędne zgody i przekaż wniosek do weryfikacji. Udzielenie pożyczki uzależnione będzie od poprawnie zweryfikowanej tożsamości oraz zdolności kredytowej, czego dokonać można na dwa sposoby. Wniosek możesz złożyć do weryfikacji online i otrzymać decyzję w kilka minut lub poprosić o telefon od konsultanta. Wówczas decyzja wydawana jest po zakończeniu rozmowy do 24 godzin.
 5. Po przyznaniu pożyczki pozostaje już tylko kwestia dopełnienia formalności. Podpisując umowę pożyczki, zgadzamy się na przedstawione warunki i deklarujemy spłatę zgodnie z wyznaczonym harmonogramem rat.
 6. Przyznana pożyczka trafia prosto na konto bankowe klienta.

Szybki przelew środków przyznanej pożyczki możliwy jest dzięki współpracy między Takto Finanse a polską firmą BlueMedia. Umożliwia ona zlecanie błyskawicznych przelewów bankowych, które niezależnie od banku odbiorcy, docierają na jego konto nawet w 15 minut.

takto opinie

Jakie są warunki otrzymania pożyczki?

Nim złożymy wniosek o środki, warto dobrze poznać warunki i zasady korzystania z usług Takto Finanse. W ten sposób nie będziemy musieli obawiać się niespodziewanych przeszkód przy przyznaniu pożyczki i zaoszczędzimy swój cenny czas.

 • Wnioskujący o pożyczkę musi być osobą co najmniej pełnoletnią.
 • We wniosku należy podać numer dowodu osobistego oraz telefonu komórkowego oraz adres aktualnej poczty e-mail.
 • Do pozytywnej decyzji pożyczkowej niezbędne jest także sprawdzenie zdolności kredytowej oraz związana z tym weryfikacja w bazach dłużników.
 • Niezbędny jest też stały dochód, który pozwoli bezproblemowo pokryć ratę pożyczki. TaktoFinanse akceptuje różne źródła dochodu, bez konieczności spełniania rozbudowanych formalności. Wystarczy deklaracja w formularzu pożyczkowym.

Jak wygląda proces weryfikacji klienta? Jakie bazy są sprawdzane?

Jak powszechnie wiadomo, firmy pożyczkowe swoją decyzję w sprawie przyznania pożyczki opierają przede wszystkim o zdolność kredytową klienta. W celu jej weryfikacji pobierane są raporty z najpopularniejszych i największych rejestrów, które gromadzą dane o spłacie dotychczasowych zobowiązań i ewentualnych nieprawidłowościach.

Gdzie nasze dane sprawdzi TaktoFinanse?

 • BIK – Biuro Inforamcji Kredytowej.
 • KRD – Krajowy Rejestr Długów.
 • BIG InfoMonitor
 • ERIF

Warto pamiętać, że dane o historii kredytowej klienta przetwarzane są także przez Związek Banków Polskich oraz bazę danych PESEL.

Wysokość pożyczki, koszty i termin spłaty

Jednym z podstawowych aspektów, który interesuje potencjalnych klientów danej firmy pożyczkowej, są oczywiście dostępne parametry pożyczki. Sprawdźmy, jakie potrzeby finansowe jest w stanie zaspokoić oferta pożyczki ratalnej w Takto Finanse.

 • Kwota pożyczki.
  Minimalna kwota pożyczki rozpoczyna się od wartości 1000 złotych, którą klient może powiększyć co 500 złotych aż do kwoty maksymalnej. Największa kwota pożyczki, jaką można otrzymać, wynosi 10 000 złotych.
 • Termin spłaty pożyczki.
  Takto Finanse oferuje pożyczki ratalne, dlatego termin spłaty zobowiązania zawsze wyznaczony jest w comiesięcznych ratach. Minimalny okres do wyboru to 6 rat (półroczna spłata), z kolei powiększając go o kolejne miesiące – maksymalnie można zaciągnąć pożyczkę na 40 rat. Wówczas zobowiązanie rozłożyć można na niewielkie raty spłacane przez ponad 3 lata.

Znając już dostępne parametry pożyczek, pora przyjrzeć się bliżej kosztom skorzystania z usług TaktoFinanse. Informacje te zawarte są na stronie głównej, przedstawiając aktualną kalkulację pochodzącą z 7 kwietnia 2022.

Oto reprezentatywny koszt pożyczki w Takto Finanse.

 • Całkowita kwota pożyczki: 1000 zł.
 • Czas obowiązywania umowy: 6 miesięcy.
 • Wysokość raty: 367 zł.
 • Całkowity koszt pożyczki: 699 zł.
  • Opłata prowizyjna: 225 zł.
  • Opłata za udzielenie pożyczki: 375 zł.
  • Odsetki: 99 zł.
 • Roczna stopa oprocentowania: 16%.
 • Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 94,08%.

Co w sytuacji opóźnienia spłaty pożyczki?

Pozabankowe pożyczki ratalne mają tę zaletę, że nie narzucają klientowi obowiązku spłaty zadłużenia w ciągu miesiąca od jego zaciągnięcia. Zamiast tego, pożyczona kwota razem z kosztem usługi rozkładana jest na wygodne raty.

Niestety, także i takie rozwiązania okazują się niekiedy niewystarczające i zdarzają się klienci, którzy mają problem z uregulowaniem raty w terminie. Jakie konsekwencje ma taka sytuacja w przypadku Takto Finanse?

Firma podejmuje się standardowych działań w przypadku opóźnień w spłacie. Za każdy dzień zwłoki naliczane są odsetki za opóźnienie, a klient musi liczyć się z otrzymaniem ponagleń oraz wezwań do zapłaty. Nieuregulowana rata pożyczki może prowadzić do wszczęcia postępowania windykacyjnego. Przewidując kłopot ze spłatą raty pożyczki, warto wcześniej skontaktować się z biurem obsługi klienta.


Dane firmy Takto Finanse

Nazwa firmy: TAKTO Finanse sp. z o.o.

Adres: ul. Szczytnicka 11, 50-382 Wrocław

Początek działalności: 2012

KRS: 0000595762

REGON: 020114060

NIP: 8951852770

Kapitał zakładowy: 1 100 000 zł

Właściciel: B2Holding

Dane kontaktowe

Poczta e-mail: info@taktofinanse.pl

Kontakt dla spłacających pożyczkę w Takto Finanse:

Telefon kontaktowy: 801 006 206 lub 22 456 3000

Godziny pracy: poniedziałek-piątek: 8:00-17:00

Kontakt dla nowych klientów Takto Finanse:

Telefon kontaktowy: 71 358 16 18

Godziny pracy: poniedziałek-piątek: 8:00-19:00

5/5 - (6 votes)
Komentarze (0)
Zostaw komentarz

Sprawdź ofertę takto finanse