Super Rata pożyczki – opinie klientów i recenzja chwilówki

Super Rata – opinia o pożyczkodawcy

super rata logo

Konsumenci rozglądający się za szybką i wygodną pożyczką, przed złożeniem wniosku często decydują się na sprawdzenie opinii na temat wybranej firmy.

Nie inaczej jest z opisywanym pożyczkodawcą, na temat którego możemy znaleźć takie frazy jak „Super Rata opinie”. Można się dowiedzieć, że konsumenci są zadowoleni m.in. z możliwości uzyskania pożyczki w 100% online. Przydałyby się jednak nieco wyższe kwoty dostępnych pożyczek.

Super Rata – co to za firma pożyczkowa ?

Spółka SUPERGROSZ działa w Warszawie od 2015 roku i cieszy się stabilną pozycją na rynku.

Super Rata celuje swoją przejrzyście rozplanowaną ofertą w tych klientów, którzy poszukują zobowiązań w stosunkowo niewygórowanych kwotach. Jednakże, wymagających terminu spłaty możliwego do rozłożenia na wiele miesięcy, a nawet lat. Strona internetowa firmy Super Rata jest rozplanowana w sposób miły dla oka i pozwalający na szybkie zlokalizowanie wszystkich informacji, które okażą się kluczowe przy zaciąganiu pożyczki.

Czy pierwsza pożyczka w Super Rata jest darmowa?

Niestety, Super Rata nie przewiduje możliwości zaciągnięcia pierwszej lub jakiejkolwiek innej darmowej pożyczki. Co więcej, oferta jest jednolita, czyli każdy klient ma do dyspozycji takie same warunki pożyczek i takie same parametry, które nie ulegają zmianie, niezależnie od razu, za którym korzysta się z oferty firmy.

Oferta pierwszej pożyczki – kwota i termin spłaty

Już za pierwszym razem w Super Rata można skorzystać z pełnych, przewidzianych w regulaminie, parametrów pożyczki. Minimalnie można pożyczyć zatem 1000 złotych, a poprzez kolejne kwoty wzrastające co 100 złotych, maksymalna wartość pożyczki może wynieść 6000 złotych. Termin spłaty można ustalić na dobrać wedle szeroko określonych możliwości. Firma nie oferuje pożyczek krótkoterminowych, minimalnie może to być 12 miesięcy, czyli rok, a maksymalnie przewidziano 30 miesięcy (2,5 roku).

Warto pamiętać, że już pierwsza pożyczka w Super Rata ma w sobie standardowe koszty prowizji i odsetek.

super rata opinie

Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Oferta nie zmienia się pod żadnym względem, gdy korzysta się z niej po raz drugi i kolejny. Minimalnie zatem dalej można pożyczyć 1000 złotych, a kolejne kwoty niezmiennie można zwiększać co 100 złotych. Do dyspozycji każdego klienta zawsze maksymalnie pozostaje 6000 złotych. Podobnie z terminem spłaty – można go ustalić na minimalnie 12 miesięcy (rok), a maksymalnie może on wynieść nie więcej niż 30 miesięcy (2,5 roku).

Każda pożyczka w Super Rata zawiera w sobie standardowe koszty prowizji oraz odsetek, które są wyrażone w pasku pod kalkulatorem na stronie głównej. Możemy tam przeczytać, że zawsze wyrażona jest także miesięczna rata oraz wysokość RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania).

Przykładowy koszt pożyczki w Super Rata przedstawiamy na poniższym, reprezentatywnym przykładzie.

  • Pożyczając 3500 złotych na 24 miesiące (2 lata), klient jest obciążony kosztem 1925 złotych prowizji i 1426,17 złotych odsetek. Wysokość miesięcznej raty to 285,47 złotych, a RRSO stanowi 107,09%.
    Łącznie klient firmy musi zwrócić do końca trwania pożyczki 6851,17 złotych.

Jakie bazy dłużników sprawdza Super Rata?

Ważnym etapem weryfikacji klienta w Super Rata jest oczywiście sprawdzenie danych klienta w rejestrach finansowych i bazach dłużników. W przypadku opisywanego pożyczkodawcy, w celu oceny zdolności kredytowej i historii spłaty zobowiązań, sprawdza się następujące bazy. Biuro Informacji Kredytowej (BIK), a także Biura Informacji Gospodarczej (BIG), czyli BIG Infomonitor oraz Krajowy Rejestr dłużników (KRD).

Co ważne, firma zastrzega w swoim regulaminie, że nie udziela pożyczek osobom, które posiadają „negatywną historię kredytową” w jakimkolwiek ze wspomnianych wyżej rejestrów.

Wiek pożyczkobiorców

Aby zostać klientem firmy Super Rata, nie wystarczy być tylko osobą pełnoletnią. Wymagana jest jeszcze dolna granica wiekowa wynosząca nie mniej niż 21 lat. Z drugiej strony jednak, nie wskazano górnej granicy. Poza wymaganiami wiekowymi, wniosek w Super Rata mogą składać osoby, które mają obywatelstwo polskie, mieszkają na terenie kraju, posiadają stałe źródło dochodu, numer PESEL oraz – jak wspomniano wyżej – nie mają negatywnych wpisów w rejestrach finansowych.

Czy wymagane są dodatkowe dokumenty?

Super Rata nie wymaga od swoich klientów przedstawiania dodatkowych dokumentów, które potwierdzają fakt posiadania zatrudnienia lub dokumentują wysokość uzyskiwanych comiesięcznie zarobków. Jednakże, w formularzu pożyczkowym konieczne jest przedstawienie informacji m.in. o ilości utrzymywanych osób, stanowisku pracy i uzyskiwanych comiesięcznie dochodach netto, czyli „na rękę”.

W jakich bankach Super Rata posiada swoje rachunki?

Opisywana firma pożyczkowa ma swoje rachunki bankowe w dwóch placówkach – mBank oraz Alior Bank. Firma deklaruje, że pożyczki docierają na konta swoich klientów zazwyczaj w 15 minut, jednak zależne jest to od przepływu przelewów między bankami. Najszybciej pieniądze uzyskają z pewnością klienci tych dwóch wymienionych wyżej banków.

Jak szybko pieniądze trafiają na konto?

Na swojej stronie internetowej Super Rata deklaruje, że pieniądze docierają na konto zazwyczaj w czasie 15 minut. Czas ten jednak może się wydłużyć, jeśli w danym banku godziny sesji przychodzących są inne lub nie prowadzi on usługi szybkich przelewów. Zagwarantowany szybki przepływ pieniędzy mają klienci Alior Banku i mBanku, bowiem to tam – jak już wspomniano wyżej – ma konta Super Rata.

Godziny rozpatrywania wniosków o pożyczkę

Pracownicy opisywanej firmy pożyczkowej pozostają do dyspozycji swoich klientów 6 dni w tygodniu. W robocze dni powszednie, wnioski pożyczkowe są rozpatrywane od godziny 8:00 rano do 20:00 wieczorem. W soboty, które nie są dniami ustawowo wolnymi od pracy, Super Rata zapewnia obsługę klientów od 9:00 rano do 17:00 po południu. Wnioski składane poza godzinami pracy firmy będą rozpatrywane o najbliższych porach pracy.

Czy jest możliwość przedłużenia pożyczki?

Niestety, Super Rata nie przewiduje możliwości przedłużenia terminu spłaty pożyczki. Z tego względu klienci mający problem z terminową spłatą rat pożyczki muszą liczyć się z ryzykiem podjęcia działań windykacyjnych przez firmę. Pierw będzie to naliczanie karnych odsetek, następnie wysyłanie płatnych monitów, a dalszej perspektywie – działania firmy windykacyjnej, sądu i komornika. Nieterminowa spłata w Super Rata najczęściej oznacza też wpisanie do rejestrów dłużników.

Sposób weryfikacji klientów Super Rata

Weryfikacja w Super Rata odbywa się na dwa przewidziane sposoby. Pierwsza pocztowy czek Giro, który można odebrać w poczcie za uiszczeniem kwoty 14 złotych. Druga metoda to zalogowanie się do swojego rachunku bankowego za pośrednictwem strony pożyczkodawcy.

Czym wyróżnia się Super Rata?

Opisywana firma pożyczkowa wyróżnia się niewątpliwie nowoczesnym projektem strony i możliwością rozciągnięcia pożyczki na długie, wielomiesięczne, a nawet wieloletnie raty. Warto docenić przejrzyste przedstawienie informacji, choć zaskakująco niska jest maksymalna kwota pożyczki – jedynie 6000 złotych. Oferta powinna jednak spodobać się wielu konsumentom poszukującym pożyczki ratalnej.

Super Rata – Dane firmy

Super Rata

Aiqlabs Sp. z o.o.

Rodzaj: Firma pożyczkowa
Numer REGON: 360301004
Numer NIP: 5252607460
Numer KRS: 0000551150
Kapitał zakładowy: 300 000 zł
Adres Firmy: ul. Inflanckiej 11/27 00-189 Warszawa
4.6/5 - (47 votes)
Komentarze (0)
Zostaw komentarz