Super Grosz – opinie klientów i recenzja pożyczki

Prowizja 15,49%
Wymagane konto bankowe NIE
RRSO 58,29 %
Kwota 1 000 - 15 000 zł
Oprocentowanie 7,20 %
Okres spłaty 4 - 50 miesięcy
Maks. pierwsza pożyczka 1 000 - 10 000 zł
Maks. kolejna pożyczka 15000 zł
Wiek pożyczkobiorcy 21 - 99 lat
Pierwsza pożyczka gratis NIE
Status osoby fizycznej NIE
Telefon komórkowy NIE
Konto w banku NIE
Sposób weryfikacji Konto X
Zaświadczenie o zarobkach NIE
Adres e-mail NIE
Czas wypłaty 15 minut
Zameldowanie NIE
Metoda wypłaty Przelew/czek GIRO

Zalety i wady firmy super grosz

Zalety
  • Prosta i przejrzysta w nawigacji witryna internetowa
  • Możliwość wydłużenia terminu spłaty pożyczki w formie refinansowania
  • Firma nie wymaga zaświadczeń o zarobkach
  • Możliwość przyspieszenia terminu spłaty pożyczki
Wady
  • Wysoka dolna granica wiekowa – 21 lat

Super Grosz – nasza opinia

Konsumenci zainteresowani ubieganiem się o pożyczkę w opisywanej firmie, chętnie wyszukują w sieci frazy „Super Grosz opinie”. Chcą w ten sposób poznać odczucia dotychczasowych klientów tej firmy na temat pożyczek, jakie otrzymali. W ten sposób możemy się dowiedzieć, że Super Grosz jest ceniony za bardzo wysoką kwotę pierwszej pożyczki, a także możliwość uzyskania pomocy finansowej w 100% online.

Czym jest Super Grosz?

Super Grosz to firma pożyczkowa z Polski, która obecna jest na polskim rynku od 2015 roku i w swojej działalności skupia się raczej na wewnętrznym, rodzimym rynku. Swoją ofertą, stara się balansować na granicy pożyczek krótkoterminowych i długoterminowych. Parametry skonstruowano tak, aby zwrócić uwagę klientów szukających różnego rodzaju pożyczek.

Czy pierwsza pożyczka jest darmowa?

Konsultantka firmy zdradziła nam, że dla nowych klientów, którzy złożą wniosek telefonicznie lub internetowo  przewidziano możliwość zaciągnięcia pierwszej, darmowej pożyczki. W ten sposób, spłacając zobowiązanie w wyznaczonym terminie, nie jest się objętym dodatkowymi odsetkami, oprocentowaniem i prowizją. Za darmo można wziąć od 1000 do nawet 10 000 złotych w terminie spłaty od 4 do 48 miesięcy, czyli do 4 lat.

Pierwsza pożyczka — maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Jak już wspomniano wyżej, nowi klienci firmy Super Grosz mogą zaciągnąć za pierwszym razem minimalnie 1000 złotych, a maksymalnie nawet 10 000 złotych. Pożyczka jest spłacana w comiesięcznych ratach, które można minimalnie rozłożyć na 4, a maksymalnie  48, czyli aż 4 lata. Jak już wspomniano wyżej, pierwsza pożyczka spłacona w terminie jest całkowicie darmowa. Nie zawiera w sobie ani odsetek, ani prowizji i kosztów oprocentowania.

Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Dla drugich i kolejnych klientów, podobnie jak w wielu konkurencyjnych firmach pożyczkowych, przewidziano już pełną ofertę pożyczkową. Minimalna kwota pozostaje niezmienna i wynosi 1000 złotych. Znacznie rośnie jednak górna granica wartości pożyczki, którą ustalono na 15 000 złotych. Termin spłaty, stale, można ustalić na 4 comiesięczne raty lub maksymalnie pożyczka na raty na 48 comiesięcznych rat (na 4 lata).

Należy jeszcze pamiętać, że każda druga i kolejna pożyczka obciążona jest standardowymi kosztami. Ich przykład zawieramy na poniższym, reprezentatywnym przykładzie pożyczki.

  • Pożyczając 12 000 złotych na 12 miesięcy, klient obciążony jest prowizją w postaci 6600 złotych i odsetkami w kwocie 659,88 złotych.  Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi z kolei 156,13%.
    W ten sposób, w terminie spłaty należy zwrócić łączną kwotę w wysokości 19 259,88 zł.

Sprawdzane bazy dłużników

Każdy klient firmy Super Grosz musi pamiętać, że podczas składania wniosku pożyczkowego jest poddawany kontroli w bazach dłużników i rejestrach finansowych. Celem jest zweryfikowanie zdolności kredytowej i poznanie pełnej historii spłat zobowiązań. W przypadku omawianego pożyczkodawcy, sprawdzane są wszystkie najpopularniejsze rejestry. Kolejno jest to Biuro Informacji Kredytowej (BIK), Biuro Informacji Gospodarczej (BIG), ERiF czy Krajowy Rejestr Dłużników (KRD).

Granice wiekowe

Ponadto, aby zostać klientem firmy Super Grosz, nie wystarczy być tylko osobą pełnoletnią. Ponadto, wymagane jest ukończenie 21 roku życia oraz bycie nie starszym niż 80 lat. Z usług tego pożyczkodawcy może zatem skorzystać wielu studentów i sporo emerytów rzadko zdarza się tak wysoka, górna granica wiekowa.

Firma wymaga dodatkowo posiadania obywatelstwa polskiego i tutejszego dowodu osobistego. Niezbędne jest do tego jeszcze posiadanie telefonu komórkowego z polskim numerem.

Czy wymagane są jakieś dokumenty?

Super Grosz nie wymaga na ogół od swoich klientów okazywania zaświadczeń o wysokości i charakterze comiesięcznych zarobków. Nie zwraca się także z prośbą o przedstawienie dowodu posiadania deklarowanego zatrudnienia. Jednakże, konsultantka zastrzegła, że w wyjątkowych przypadkach firma może zwrócić się z prośbą o okazanie wspomnianych dokumentów.

Rachunki bankowe pożyczkodawcy

Super Grosz posiada swoje rachunki bankowe w dwóch popularnych placówkach — mBank i Alior Bank. W ten sposób, osoby posiadające konto w tych bankach mają największą szansę na szybki przelew przyznanej pożyczki na konto.

Jak szybko pieniądze trafią na konto

Jak już wspomniano wyżej, klienci posiadający konto w bankach mBank i Alior Bank mają największe szanse na szybkie uzyskanie przelewu z pożyczką. Może to mieć miejsce nawet w ciągu kilkunastu minut. Klienci innych banków muszą uzbroić się w cierpliwość, choć czas dotarcia przelewu zależy od banku i ustalonych przez niego sesji przychodzących. Może to być zatem od kilkudziesięciu minut do nawet 24 godzin.

Godziny rozpatrywania wniosków

Pracownicy firmy Super Grosz pozostają do dyspozycji swoich klientów 6 dni w tygodniu. W dni powszednie, od poniedziałku do piątku, jest to od 8:00 rano do 20:00 wieczorem. W soboty z kolei, firma działa od 9:00 rano do 17:00 po południu. Klienci składający wnioski poza godzinami pracy pożyczkodawcy, będą obsługiwani najbliższego dnia pracującego.

Możliwość przedłużenia pożyczki

Niestety, Super Grosz nie przewiduje możliwości przedłużenia terminu spłaty pożyczki.  W ten sposób, osoby mające problem z terminową spłatą rat zobowiązania muszą liczyć się z następującymi konsekwencjami. Kolejno będzie to postępowanie windykacyjne, trafienie sprawy do sądu, egzekucja komornicza, a nawet wpisanie danych do któregoś z rejestrów dłużników.

Sposób weryfikacji

Weryfikacja w Super Grosz odbywa się za pomocą szybkiej i wygodnej aplikacji Instantor. Sprawdza ona historię transakcji finansowych na rachunku bankowym klienta, zachowując przyjęte standardy bezpieczeństwa i poufności danych. Jest to ostatnia weryfikacja w procesie wnioskowania.

Czym wyróżnia się opisywana firma?

Opisywana firma wyróżnia się wyjątkowo obszerną ofertą finansową, oferującą pożyczki w kwotach nawet do 15 000 złotych. Ponadto warto docenić szybki i przejrzysty proces ubiegania się o pożyczkę, a także czas pracy firmy konsultanci są aktywni 6 dni w tygodniu, od poniedziałku do soboty.

Super Grosz – Dane firmy

Supergrosz

Aiqlabs Sp. z o.o.

Rodzaj: Firma pożyczkowa
Numer REGON: 360301004
Numer NIP: 5252607460
Numer KRS: 0000551150
Kapitał zakładowy: 30 0000 PLN
Adres Firmy: ul. Inflanckiej 11/27 00-189 Warszawa
Komentarze (0)
Zostaw komentarz

Sprawdź ofertę super grosz