Super Grosz – opinie klientów i recenzja

Metoda wypłaty Przelew na konto
Zameldowanie Tak
Czas wypłaty 15 minut
Adres e-mail Tak
Zaświadczenie o zarobkach Nie
Sposób weryfikacji Konto X lub przelew 1 zł
Konto w banku Tak
Telefon komórkowy Tak
Status osoby fizycznej Tak
Pierwsza pożyczka gratis Nie
Wiek pożyczkobiorcy 21 - 80 lat
Maks. kolejna pożyczka 15000 zł
Okres spłaty 4 - 50 miesięcy
Oprocentowanie 19 %
Kwota 1 000 - 15 000 zł
Wymagane konto bankowe Tak
Prowizja 1,07
Godziny pracy w sobotę 24/7
Godziny pracy w niedziele 24/7
Nasza ocena 5
Maks. pierwsza pożyczka 1 000 - 12 500 zł
Promocja Tak
Wiek firmy 12 miesięcy
RRSO 69,16 %
Treść promocji Promocja! Prowizja od 0,3% miesięcznie
Skrócony przykład reprezentatywny RRSO: 92,20%, całkowita kwota pożyczki: 4500zł, oprocentowanie zmienne: 20%, całkowity koszt pożyczki: 8465,54 zł - na przykładzie pożyczki na 35 miesięcy

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania w przypadku spełnienia warunków promocji (RRSO): 69,16% dla całkowitej kwoty pożyczki 4 500 zł, czas obowiązywania umowy 35 miesięcy, spłata w 35 ratach miesięcznych po 256,97 zł każda rata, oprocentowanie zmienne 20% rocznie. Całkowity koszt pożyczki 4 493,74 zł, w tym: prowizja 528,20 zł, odsetki 3 965,54 zł. Całkowita kwota do zapłaty 8 993,74 zł (stan na dzień 18.07.2022). Rzeczywista roczna stopa oprocentowania w przypadku niespełnienia warunków promocji (RRSO): 92,20% dla całkowitej kwoty pożyczki 4 500 zł, czas obowiązywania umowy 35 miesięcy, spłata w 34 ratach miesięcznych po 256,97 zł rata, rata 35. w kwocie 4 228,56 zł, oprocentowanie zmienne 20% rocznie. Całkowity koszt pożyczki 8 465,54 zł, w tym: prowizja 4 500,00 zł, odsetki 3 965,54 zł. Całkowita kwota do zapłaty 12 965,54 zł (stan na dzień 18.07.2022). Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 131,64% dla całkowitej kwoty pożyczki 4 500 zł, czas obowiązywania umowy 32 miesięcy, spłata w 32 ratach miesięcznych po 365,17 zł każda rata, oprocentowanie zmienne 20% rocznie. Całkowity koszt pożyczki 7 185,41 zł, w tym: prowizja 4 500,00 zł, odsetki 2 685,41 zł. Całkowita kwota do zapłaty 11 685,41 zł (stan na dzień 18.07.2022).

Zalety i wady firmy Super Grosz

Zalety
 • Prosta i przejrzysta w nawigacji witryna internetowa
 • Możliwość wydłużenia terminu spłaty pożyczki w formie refinansowania
 • Firma nie wymaga zaświadczeń o zarobkach
 • Możliwość przyspieszenia terminu spłaty pożyczki
Wady
 • Wysoka dolna granica wiekowa – 21 lat

Firmy pożyczkowe szukają różnych sposobów na wyróżnienie się – jak do tego podszedł popularny i dobrze znany Super Grosz? Oferuje on, chociażby pożyczkę ratalną, którą pozyskać można na kwotę 15 tysięcy złotych, całkowicie online. Przyglądamy się szczegółom oferty, prześwietlamy wymagania i sprawdzamy koszty pożyczki. Oto, co warto wiedzieć!

Jak wygląda oferta Super Grosz?

Super Grosz to firma, która oferuje pożyczkę online w formie zobowiązania ratalnego. Oznacza to, że pożyczone środki spłacane są w comiesięcznych ratach o niewygórowanej wysokości. Za ich pomocą regulujemy zarówno pożyczony kapitał, jak i wszelkie opłaty stanowiące całkowity koszt pożyczki.

To, co stanowi siłę oferty Super Grosz, to funkcjonowanie w 100% w przestrzeni internetowej. Oznacza to nie tylko możliwość złożenia wniosku o pożyczkę zza ekranu komputera lub smartfona, ale i przejście tą drogą pełnej weryfikacji. Po wszystkim, przyznana pożyczka trafia przelewem prosto na konto bankowe.

Co Super Grosz jeszcze określa jako mocne strony swojej oferty?

 • Szybka decyzja przy potencjalnym przyznaniu pożyczki.
 • Niska rata pożyczki.
 • Przejrzyście opisane koszty pożyczki.

Jak wygląda wnioskowanie o pożyczkę w Super Grosz?

Aby wziąć pożyczkę w Super Grosz, należy przejść przez kilka niezbędnych kroków. Sprawdzamy, jak działa to w praktyce oraz na co powinien zwrócić uwagę potencjalny klient.

 1. Wejdź na stronę pożyczkodawcy supergrosz.pl i kliknij w zakładkę „pytania i odpowiedzi”.
 2. Rzuć okiem na prawą część strony głównej. To tam po prawej stronie został umieszczony kalkulator pożyczkowy pozwalający na zapoznanie się z dostępnymi kwotami i terminem spłaty.
 3. Za pomocą suwaków ustal preferowaną kwotę oraz czas, w którym będziesz spłacać zobowiązanie w formie comiesięcznych rat.
 4. Nie zapomnij sprawdzić zarówno wysokości wszystkiego, co tworzy koszt pożyczki, jak i wysokości poszczególnych opłat.
 5. Następnie wybierz przycisk „weź pożyczkę”, po czym zostaniesz przekierowany do internetowego formularza dla wnioskującego. Wypełnij go swoimi danymi osobowymi, a także m.in. informacjami o statusie zawodowym.
 6. Poczekaj na kod weryfikacyjny, który otrzymasz wiadomością SMS.
 7. Teraz pozostaje już tylko oszacowanie ryzyka kredytowego – w tym celu przeprowadzana jest m.in. weryfikacja w bazach dłużników.
 8. W przypadku wydania pozytywnej oceny zdolności kredytowej, Super Grosz decyduje się na przyznanie Ci pożyczki. Po podpisaniu umowy pożyczki, środki zostaną przekazane przelewem bankowym wprost na Twoje konto bankowe

Wymagania stawiane klientom w Super Grosz

Aby zwiększyć szanse na otrzymanie pożyczki ratalnej w Super Grosz, warto zapoznać się z warunkami określanymi przez tego pożyczkodawcę. W tym calu należy zajrzeć do zakładki „pytania i odpowiedzi”, gdzie już w pierwszym punkcie zdradzane są wymagania wobec nowych klientów.

 • Każdy klient Super Grosz musi być obywatelem polskim, a co za tym idzie – musi posugiwać się ważnym dowodem osobistym.
 • Aby otrzymać pożyczkę, nie wystarczy tylko bycie osobą pełnoletnią – należy ukończyć także co najmniej 21. rok życia.

Należy ponadto pamiętać, że każdy wnioskujący o pożyczkę jako osoba prywatna musi posiadać status osoby fizycznej z pełną zdolnością do czynności prawnych.

Jak przebiega weryfikacja klienta

To nie wszystko. Podobnie jak w innych serwisach pozabankowych firm pożyczkowych, niezbędnym do przyznania pożyczki jest także weryfikacja w bazach dłużników, na podstawie której oszacowana zostanie zdolność kredytowa. Do jakich rejestrów zostaną wysłane zapytania?

 • Biuro Informacji Kredytowej (BIK).
 • Biura Informacji Gospodarczej (BIG) jak: BIG InfoMonitor, ERIF, KBIG czy KRD.

Jeżeli biura informacji kredytowej nie przedstawią żadnych negatywnych informacji o zaległościach finansowych czy istniejących długach, wówczas udzielenie pożyczki powinno być już tylko formalnością.

Wysokość pożyczki, termin spłaty i koszty

Pora przestudiować szczegółowe parametry oferty w Super Grosz, poznając nie tylko takie informacje jak minimalna kwota pożyczki, ale i koszt oraz liczba dostępnych rat pożyczki. Warto pamiętać, że informacje te różnią się wobec osób wnioskujących o wsparcie finansowe po raz pierwszy.

Oferta dla nowych klientów – pierwsza pożyczka.

 • Minimalna kwota pierwszej pożyczki to 1000 złotych, z kolei za pierwszym razem można pożyczyć nie więcej niż 12 500 złotych. Pierwsza pożyczka nie zmienia okresu spłaty pożyczki – minimalnie wynosi on 4 miesiące, z kolei maksymalnie jest to nawet 50 miesięcy.

Oferta dla stałych klientów – druga i kolejna pożyczka.

 • W przypadku osób, które wnioskują o pożyczkę kolejny raz, do dyspozycji mają one większe kwoty pożyczki. Minimalna wartość dalej wynosi 1000 złotych, za to maksymalna kwota pożyczki rośnie do wartości 15 000 złotych. Niezmienny pozostaje termin spłaty kształtujący się od minimalnie 4 do maksymalnie 50 miesięcy.

A jak wyglądają koszty posiadania pożyczki w Super Grosz? Przyjrzyjmy się wartościom na przykładzie reprezentatywnych wartości znajdujących się na stronie internetowej pożyczkodawcy.

 • Kwota pożyczki: 11 000 złotych
 • Termin spłaty: 24 miesiące
 • Wysokość raty: 764,95 zł
 • Prowizja: 3516,99 zł
 • Odsetki: 3841,78 zł
 • Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO):71,16 %
 • Całkowity koszt pożyczki: 7358,77 zł

Czy Super Grosz dzwoni do pracodawcy?

Jeśli mówimy o wyżej wymienionym pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o pożyczkę, do wydania decyzji wystarczy weryfikacja historii kredytowej. Super Grosz nie potrzebuje zaświadczeń o dochodach od pracodawcy. Co za tym idzie, firma tym bardziej nie potrzebuje podejmować kontaktu z pracodawcą i nie dzwoni do niego.

Czy w Super Grosz można mieć dwie pożyczki?

To, co wyróżnia ofertę Super Grosz w stosunku do konkurencji, to zasady dotyczące zaciągania pożyczek. Jeżeli dotychczas pozyskana pożyczka była spłacana terminowo, po 130 dniach można wnioskować o kolejną pożyczkę.

W ten sposób możemy silnie budować swoją historię kredytową – po uregulowaniu zobowiązań, BIK przedstawi informację o dwóch spłaconych kredytach.

Co w przypadku niespłacenia pożyczki na czas?

W przypadku braku regulowania rat pożyczkowych zgodnie z określonym harmonogramem, należy liczyć się z konsekwencjami wynikającymi z regulaminu Super Grosz. Informacje te zostają również zawarte w umowie pożyczki, dlatego warto je poznać już przy zaciąganiu zobowiązania.

 • Za każdy dzień opóźnienia Super Grosz nalicza karne odsetki.
 • Firma skieruje na nasz adres wezwania do zapłaty.
 • W przypadku przedłużającego się opóźnienia w spłacie, Super Grosz może podjąć się działań windykacyjnych.

Wcześniejsza spłata przyszłych rat w Super Grosz

Kolejnym atutem usług Super Grosz jest możliwość spłaty zarówno częściowej, jak i całkowitej pozostałej do uregulowania kwoty. Jakie zasady dotyczące szybszej spłaty pożyczki warto znać?

 • Wcześniejsza częściowa spłata kapitału oznacza późniejszenie kosztów, które musielibyśmy ponieść przy spłacie zgodnie z pierwotnym harmonogramem.
 • W przypadku dokonania nadpłaty obniżamy całkowity koszt pożyczki.
 • Jeżeli mamy taką możliwość, możemy jednorazowo uregulować zobowiązanie – istnieje bowiem możliwość wcześniejszej całkowitej spłaty potyczki w Super Grosz.
 • Wcześniej spłacony kredyt to większa swoboda planowania swoich długoterminowych wydatków.

Dane firmy

Właścicielem marki Super Grosz jest polska spółka Aiqlabs z Warszawy, która zdobyła duże doświadczenie w branży pożyczek online na przestrzeni ostatnich lat. Niektórzy mogą znać tę firmę poprzez inną, pokrewną platformę pożyczkową, którą również zarządza – SuperRata.pl.

Pożyczki krótkoterminowe to nie obszar działania firmy SuperGrosz – jej specjalność to tzw. pożyczki ratalne.

 • Właściciel firmy pożyczkowej: Aiqlabs sp z o.o.
 • Adres: ul. Inflacka 11/27, 00-189 Warszawa
 • KRS: 0000551150
 • NIP: 5252607460
 • REGON: 360301004
 • Kapitał zakładowy: 300 000,00 złotych

Dane kontaktowe

Kontakt z obsługą Super Grosz możliwy jest zarówno drogą telefoniczną, jak i mailową. Warto pamiętać jednak o godzinach pracy biura, różnią się one w zależności od tego, czy kontaktujemy się telefonicznie w celu pozyskania pożyczki, czy zależy nam na rozmowie z biurem obsługi klienta w innym celu.

Biuro obsługi klienta

 • Telefon: 22 130 01 11
 • E-mail: kontakt@supergrosz.pl
 • Godziny pracy: poniedziałek-piątek; 09:00-17:00

Pożyczka na telefon

 • Telefon: 503 207 707
 • Godziny pracy w dni powszednie: poniedziałek-piątek, 08:00-20:00
 • Godziny pracy w weekend: sobota; 09:00-17:00
5/5 - (5 votes)
Komentarze (0)
Zostaw komentarz

Sprawdź ofertę Super Grosz