Solven – opinie klientów i recenzja

Tym razem przyglądamy się pożyczkodawcy wywodzącym się z Polski, a dokładniej — ze Szczecina. Solven to kolejna firma pożyczkowa specjalizująca się w pożyczkach krótkoterminowych.

Jednolita oferta koncentruje się na pożyczkach w niskich kwotach, które zaciągnąć można na maksymalnie miesiąc. Opisywana firma nie działa na rynku samotnie — wraz z bratnim POLOżyczka tworzy spółkę Solven Finance sp. z o.o.

Oferta pożyczek w Solven

W Solven każda pożyczka ma zawsze dostępne identyczne parametry, które nie ulegają zmianie. Minimalnie każdy klient może wypożyczyć minimalnie 300 złotych, a maksymalnie — nawet 8000 złotych. Termin spłaty może wynieść już minimalnie 1 dzień, a w maksymalnym zakresie — typowy dla pożyczkodawców krótkoterminowych okres 30 dni, czyli miesiąc.

Warto pamiętać jeszcze, że każda pożyczka w Solven jest obłożona opłatami, które zawarte są w momencie zwracania pożyczonej kwoty. Solven ma w ofercie tylko pożyczki krótkoterminowe nie znajdziecie w ofercie pożyczek na raty miesięczne. W przypadku omawianego pożyczkodawcy, wspomniane opłaty mają postać prowizji oraz odsetek. Ich wysokość przedstawimy na poniższym, reprezentatywnym przykładzie.

  • Pożyczając kwotę 3000 złotych na 30 dni (miesiąc), klient jest obciążony prowizją w wysokości 823,50 złotych i odsetkami wynoszącymi 24,66 złotych.
    W ten sposób po miesiącu pożyczkobiorca musi zwrócić łączną kwotę w wysokości 3848,16otych.
Solven opinie

Jakie bazy dłużników sprawdza Solven?

Składając wniosek pożyczkowy w Solven, należy nie zapominać, że jak każdy pożyczkodawca, poddaje on weryfikacji swoich klientów w rejestrach finansowych i bazach dłużników.

W przypadku omawianego pożyczkodawcy, są to praktycznie wszystkie najpopularniejsze bazy — kolejno Biuro Informacji Kredytowej (BIK), Biuro Informacji Gospodarczej (BIG) i ERiF, a także Krajowy Rejestr Dłużników (KRD) i Credit Check.

Wymaganie wiekowe pożyczkobiorcy

Klientem Solven może potencjalnie zostać każda pełnoletnia osoba, choć to nie koniec — określona jest jeszcze górna granica wiekowa. Oprócz ukończenia 18. roku życia należy nie być jeszcze starszym niż 75 lat. W ten sposób klientem omawianego pożyczkodawcy mogą zostać studenci, pracujący, renciści oraz większość emerytów.

Czy Solven wymaga dodatkowych zaświadczeń?

Solven nie wymaga zaświadczeń o fakcie posiadania zatrudnienia od pracodawcy klienta i nie weryfikuje źródła otrzymywanych comiesięcznie zarobków. Jednakże, sprawdzana jest wysokość comiesięcznych dochodów, których wysokość w dolnych granicach będzie niestety determinować kwotę pożyczki, na jakiej pożyczenie zgodzi się Solven.

Jak szybko pieniądze trafiają na konto klienta?

Jeśli klient posiada swój rachunek w Banku PKO SA, to szansa na szybkie uzyskanie pożyczki (jeśli wniosek złożono w godzinach pracy firmy i przed ostatnią porą rozliczeniową w ciągu dnia) są największe. Innymi słowy, może to być nawet od 15 do 30 minut.

W przypadku klientów innych banków, sprawa wygląda już mniej korzystnie. Konsultant Solven zdradził nam, że przelew z przyznaną pożyczką może wędrować do pożyczkobiorcy nawet do 48 godzin, czyli do 2 dni.

Możliwość przedłużenia pożyczki w Solven

Dla klientów, u których pojawia się problem z terminową spłatą pożyczki, Solven przewiduje możliwość przedłużenia terminu spłaty pożyczki. Jeśli pożyczka nie została zaciągnięta na termin dłuższy niż 10 dni, to dodatkowy termin spłaty można wykupić na kolejne 7 dni (tydzień), 14 dni (2 tygodnie) lub nawet 30 dni (miesiąc). Usługa ta jest oczywiście płatna, a kwota zależy od indywidualnych parametrów pożyczki.

Sposoby weryfikacji klientów

Weryfikacja danych klienta odbywa się w Solven za pomocą popularnej i bezpiecznej aplikacji Kontomatik. Pozyskuje ona, w bezpieczny i jasno określony sposób, informacje na temat rachunku bankowego klienta. Sprawdza historię zobowiązań, po czym błyskawicznie informuje pożyczkodawcę o zdolności finansowej klienta. Daje to podstawy do ostatecznej weryfikacji klienta i podjęcia decyzji o przyznaniu mu pożyczki.

Czym wyróżnia się Solven?

Solven wyróżnia się niewątpliwie atrakcyjnymi kwotami pożyczek, które wynoszą w górnym zakresie nawet 8000 złotych. Warto docenić także jednolitą i jasno określoną ofertę, a także długie godziny pracy w dniach roboczych. O jakości oferty świadczy korzystanie z usługi Kontomatik, która szybko i bezpiecznie weryfikuje dane klienta.

Dane firmy Solven

Solven

SOLVEN Finance Sp. z o.o.

Rodzaj: Firma pożyczkowa
Numer REGON: 364187350
Numer NIP: 8522619866
Numer KRS: 0000610849
Adres Firmy: Al. Wojska Polskiego 62
70-477 Szczecin
4/5 - (60 votes)
Opinie klientów o Solven (0)
Dodaj opinię