Solcredit – opinie klientów i recenzja

Skrócony przykład reprezentatywny RRSO: 1926,41%, całkowita kwota pożyczki: 2000zł, oprocentowanie: 0%, całkowity koszt pożyczki: 686,97 zł - na przykładzie pożyczki na 91 dni
Telefon komórkowy Tak
Pierwsza pożyczka gratis Tak
Nasza ocena 5
Prowizja 0%
Kwota 100 - 5 000 zł
RRSO 0 %
Oprocentowanie 0 %
Metoda wypłaty wiele możliwości
Okres spłaty 91 - 120 dni
Maks. pierwsza pożyczka 100 - 5 000 zł
Wiek pożyczkobiorcy 18 - 80 lat
Konto w banku Tak
Maks. kolejna pożyczka 5000 zł
Czas wypłaty 15 minut
Adres e-mail Tak
Godziny pracy w sobotę 24/7
Sposób weryfikacji wiele możliwości
Godziny pracy w niedziele 24/7

Solcredit pomaga znaleźć najlepsze oferty kredytowe od większości pożyczkodawców na rynku, z możliwością spłaty od 91 do 120 dni, maksymalne RRSO wynosi 1926,41%. Na przykład, w przypadku pożyczki w wysokości 2000zł na spłatę w ciągu 91 dni, opłaty będą miały wysokość 686,97zł, całkowita płatność wyniesie 2686,97zł; RRSO 501,22%. Solcredit nigdy nie naliczy opłaty za korzystanie z naszych usług. Dokładny koszt pożyczki jest zależny od indywidualnego wniosku. Zawsze otrzymasz pełną i precyzyjną informację o wysokości RRSO i wszystkich dodatkowych kosztach przed zawarciem umowy o pożyczkę. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.07.2021 r.

Wniosek pożyczkowy złożony w jednej konkretnej firmie może niekiedy krępować ręce – ani nie mamy gwarancji, że jest to najlepsza oferta, ani, że decyzja zostanie szybko podjęta.

Pośrednik pożyczkowy Solcredit w takich okolicznościach pokazuje swoje mocne strony – jeden wniosek wysyła nawet do kilkunastu firm jednocześnie, zwiększając szanse na szybką, pozytywną decyzję. Czy faktycznie warto skorzystać z usług Solcredit? Przyglądamy się im z bliska!

Oferta pożyczek w Solcredit

Solcredit jest pośrednikiem finansowym, który za pomocą nowoczesnej strony internetowej umożliwia szybkie złożenie wniosku o pożyczkę o bardzo elastycznych parametrach. Założenia tego typu usług są bardzo proste.

Nie musimy samemu poświęcać czasu na zapoznawanie się z warunkami w konkretnych serwisach pozabankowych firm pożyczkowych. Solcredit sam przekazuje wniosek do nawet 11 firm na raz!

Zwiększa to szanse nie tylko na pozytywną decyzję, ale i dopasowanie oferty do indywidualnych preferencji. Co więcej, Solcredit pomaga nie tylko otrzymać krótkoterminowe pożyczki typu chwilówki, ale i takie, które cechują się dłuższym okresem spłaty czyli pożyczki na raty.

Sama platforma Solcredit to pomysł, za którym stoi firma z rynku fintech, Fiizy Poland sp z o.o. z Warszawy. Jest ona lokalnym oddziałem estońskiego przedsiębiorstwa Fiizy OÜ, które zdobyło w ostatnich latach duże doświadczenie w branży nowoczesnych pożyczek dostępnych w 100% online.

Solcredit w pełni realizuje te założenia, pozwalając złożyć wniosek pożyczkowy bez wychodzenia z domu, zza ekranu komputera lub smartfona.

Pewność i bezpieczeństwo tych usług ma potwierdzać fakt, że firma zarejestrowana jest w Polsce jako pośrednik kredytów konsumenckich pod numerem RPK031469.

Jak wygląda wnioskowanie o pożyczkę w Solcredit?

Aby wziąć pożyczkę, Solcredit przewiduje bardzo prosty proces wnioskowania, który ogranicza się do jedynie kilku ważnych kroków. Sprawdzamy co trzeba przygotować przy złożeniu wniosku i na jakie procedury należy się przygotować, aby zwiększyć szanse u większości pożyczkodawców.

 1. Wejdź na stronę internetową Solcredit.pl i zwróć uwagę na znajdujący się po prawej stronie formularz – za jego pomocą należy określić wysokość kwoty pożyczki, o jaką chcemy wnioskować.
 2. Wybierając przycisk „zaczynajmy”, Solcredit przekierowuje nas do formularza pożyczkowego. Na początek należy określić cel pożyczki, by następnie wskazać swoje podstawowe dane osobowe i numer telefonu komórkowego.
 3. Kolejny krok to podanie swojego adresu poczty e-mail oraz wyrażenie zgód niezbędnych do dalszego wnioskowania o pożyczkę.
 4. Teraz należy podać numer PESEL oraz numer dowodu osobistego, a także poziom wykształcenia oraz stan cywilny. Dane te pozwolą na dopasowanie potencjalnej oferty pożyczki, którą przygotuje Solcredit.
 5. Kolejny krok to liczba dzieci w gospodarstwie domowym, status własności nieruchomości, a także miejsce i adres zamieszkania.
 6. Teraz pora wskazać informacje o zatrudnieniu: rodzaj umowy, nazwa pracodawcy, stanowisko oraz wreszcie miesięczny dochód netto oraz wysokość wydatków.
 7. Ostatni etap to wskazanie numeru konta bankowego oraz złożenie wniosku pożyczkowego. Dane co prawda są szczegółowe, ale Solcredit chce w ten sposób przedstawić swoim parterom jak najbardziej kompleksowe dane, aby decyzja o pożyczce była jak najszybsza.
 8. Czekamy na decyzję pożyczkową – Solcredit przekazuje wniosek nawet 11 partnerom na raz, wybierając najlepsze oferty kredytowe.

Wymagania stawiane klientom w Solcredit

W przypadku pożyczki, jaką otrzymać można za pośrednictwem platformy Solcredit, wymagania widoczne w regulaminie świadczenia usług nie są rozbudowane. Wniosek weryfikuje w końcu nie Solcredit, a jeden z parterów tej platformy.

O czym jednak warto wiedzieć, zanim złożymy wniosek o pożyczkę?

 • Każdy klient Solcredit musi być osobą pełnoletnią, która legitymuje się dowodem osobistym.
 • Wnioskując o pożyczkę, należy posiadać status osoby fizycznej – Solcredit nie prowadzi usług dla przedsiębiorców.
 • Do otrzymania decyzji pożyczkowej potrzebne jest też konto bankowe, numer telefonu komórkowego, a także dane adresowe klienta.
 • Do każdego wniosku pożyczkowego potrzebne będą informacje o zatrudnieniu, wskazujące nie tylko wysokość uzyskiwanych dochodów, ale i rodzaj posiadanej umowy czy staż pracy.
 • Partnerzy Solcredit mogą też chcieć poznać cel pożyczki, stan cywilny klienta oraz poziom wykształcenia.

Jak dokładnie wygląda weryfikacja klienta?

Jako że Solcredit nie zajmuje się bezpośrednio pożyczaniem pieniędzy, firma ta na etapie weryfikacji klienta przekazuje te kompetencje na ręce konkretnego pożyczkodawcy.

Przed zaciągnięciem pożyczki, potencjalny pożyczający musi przeprowadzić rzetelną ocenę ryzyka kredytowego. Jakie czynniki składają się na ten etap i do czego należy być przygotowanym?

Głównym czynnikiem, który pozwala ocenić ryzyko kredytowe przed potencjalnym uzyskaniem pożyczki, jest ocena historii dotychczasowej spłaty zobowiązań finansowych przez klienta. W tym celu pożyczkodawca pobiera raport z Biura Informacji Kredytowej, sprawdzając, jak przebiegała spłata dotychczas zaciąganych kredytów czy pożyczek.

Uzupełnieniem dla tych danych są często także informacje zawarte w bazach dłużników, jak KRD, które bezpośrednio informują o istnieniu ewentualnych zaległości w spłacie.

Podczas weryfikacji nie jest sprawdzana tylko historia kredytowa, ale i tożsamość klienta oraz jego sytuacja finansowa. W tym celu sprawdza się rodzaj umowy, na podstawie której uzyskuje się dochody, a także ich wysokość oraz częstotliwość.

Aby z kolei upewnić się, że klient we wniosku podaje dane, które faktycznie należą do niego, prosi się o np. przelew weryfikacyjny 1 grosza lub dokonuje się weryfikacji telefonicznej.

Wysokość pożyczki, termin spłaty i przewidywane koszty

Aby poznać zakres działania prezentowanych usług finansowych, należy z poziomu strony głównej określić oczekiwaną kwotę pożyczki, by zostać przekierowanym do pierwszego etapu wnioskowania. Nie musimy tutaj nic robić i przechodzić dalej, ale pozwoli to poznać dostępne parametry finansowania, gdyż wcześniej ich nie znajdziemy.

 • Kwota pożyczki wynieść może od 100 do 5000 złotych.
 • Termin spłaty wynosi od 91 do 120 dni.
 • Koszt pożyczki w maksymalnym zakresie wynieść może RRSO równe 1926,41%.

Warto przytoczyć jeszcze reprezentatywną, przykładową kalkulację pożyczkową.

 • Kwota pożyczki – 2000 złotych.
 • Całkowity koszt pożyczki – 686,97 złotych.
 • Całkowita kwota do spłaty – 2686,97.
 • RRSO – 501,22%

Warto pamiętać, że dokładny koszt pożyczki uzależniony jest od konkretnego wniosku pożyczkowego, a także okresu kredytowania oraz wysokości zobowiązania.

Co w przypadku niespłacenia pożyczki na czas?

Po zaciągnięciu pożyczki z powodzeniem, warto pamiętać, że nie korzystamy z usług firmy pożyczkowej. Jako że Solcredit nie udziela pożyczek, kwestiami monitorowania spłaty zobowiązania zajmuje się ta firma, która zdecydowała się pozytywnie odpowiedzieć na złożony wniosek pożyczkowy.

Warto pamiętać, że wszelkie opóźnienia w terminowej spłacie mogą wiązać się z różnymi konsekwencjami. Aby je poznać, warto przed podpisaniem umowy sprawdzić regulamin świadczenia usług finansowych wraz z zastrzeżeniami dotyczącymi ewentualnego opóźnienia w spłacie.

Praktyka wobec opóźnienia w spłacie jest jednak często oparta na tym samym schemacie. W pierwszej kolejności wysyłane są ponaglenia i wezwania do zapłaty, które informują o naliczaniu karnych odsetek za opóźnienie.

Jeżeli klient nie podejmie działań w dłuższej perspektywie, kwestia wyegzekwowania kwoty może zostać przekazana do firmy windykacyjnej. Co za tym idzie – warto szybko podejmować współpracę i zawsze dbać o komunikację z pożyczającym.


Dane firmy

Solcredit należy do polskiego oddziału estońskiej firmy specjalizującej się w oferowaniu usług pożyczkowych online.

 • Nazwa przedsiębiorstwa: Fiizy Poland SP. z o.o
 • Adres: ul. Ogrodowa 58, 00-876, Warszawa
 • KRS: 0000804600
 • NIP: 5272907053
 • REGON: 384451140
 • Kapitał zakładowy: 5000 zł
 • Numer rejestru firm pozabankowych: RPK031469

Dane kontaktowe

Solcredit działa w sposób dość nietypowy, bo nie posiada klasycznego biura obsługi klienta obsługującego numer infolinii. Zamiast tego, klienci chcący skontaktować się z tą firmą muszą skorzystać z formularza pomocy platformy Solcredit.

Jego działanie jest proste.

 1. Wejdź na stronę solcredit.pl i skieruj się do dolnego menu.
 2. Wybierz zakładkę „obsługa klienta”.
 3. Rozwiń dostępne opcje i wybierz spośród: prośba o usunięcie danych, problem z wnioskiem o pożyczkę, pytanie dotyczące pożyczki lub inne pytania dotyczące usług Solcredit.
 4. Należy podać adres swojej poczty e-mail i wysłać zapytanie.
 5. Odpowiedź zostanie udzielona na wskazany adres e-mail przez pracowników biura.
5/5 - (3 votes)
Komentarze (0)
Zostaw komentarz

Sprawdź ofertę solcredit