Solcredit – opinie klientów i recenzja

Nasza ocena 5
Prowizja 0%
Kwota 100 - 5 000 zł
RRSO 0 %
Oprocentowanie 0 %
Metoda wypłaty wiele możliwości
Okres spłaty 91 - 120 dni
Maks. pierwsza pożyczka 100 - 5 000 zł
Telefon komórkowy NIE
Wiek pożyczkobiorcy 18 - 80 lat
Konto w banku NIE
Maks. kolejna pożyczka 5000 zł
Czas wypłaty 15 minut
Adres e-mail NIE
Godziny pracy w sobotę 24/7
Pierwsza pożyczka gratis NIE
Sposób weryfikacji wiele możliwości
Godziny pracy w niedziele 24/7

Przykład reprezentytywny: maksymalne RRSO wynosi 517,31%. Na przykład, w przypadku pożyczki w wysokości 2000zł na spłatę w ciągu 91 dni, opłaty będą miały wysokość 686,97zł, całkowita płatność wyniesie 2686,97zł; RRSO 501,22%. Solcredit nigdy nie naliczy opłaty za korzystanie z naszych usług. Dokładny koszt pożyczki jest zależny od indywidualnego wniosku. Zawsze otrzymasz pełną i precyzyjną informację o wysokości RRSO i wszystkich dodatkowych kosztach przed zawarciem umowy o pożyczkę. Kalkulacja została dokonana na dzień 29.05.2020 r.

Solcredit opinie o pożyczkodawcy

Pożyczki internetowe budzą duże zainteresowanie wśród konsumentów, a jedną z tajemnic ich sukcesu jest niewątpliwie szeroka dostępność, niewygórowane warunki ich otrzymania i wreszcie łatwość pozyskania na ich temat wszystkich niezbędnych informacji. Dzięki nim można nie tylko sprawdzić parametry dostępnych pożyczek w konkretnych firmach, ale i choćby sprawdzić przy pomocy hasła „Solcredit opinie”, w jakim stopniu z uzyskanych usług są zadowoleni dotychczasowi klienci.

Klienci Solcredit zauważają, że oferta jest uczciwie skonstruowana oraz zawiera atrakcyjnie zestawione, najlepsze pożyczki, a także niewygórowane warunki przyznania finansowania. Nie bez znaczenia jest też stosunkowo szybki czas wypłaty przyznanych pożyczkowych środków, co niezwykle ułatwia sytuację osób, które pilnie potrzebują gotówki na niecierpiący zwłoki wydatek.

Solcredit – atrakcyjna oferta pożyczki długoterminowej

Solcredit to pośrednik pożyczkowy rodem z Estonii – europejskiego zagłębia nowych finansowych technologii. Z regionu Państw Bałtyckich na polskim rynku pojawiło się zresztą w ostatnich latach wiele konkurencyjnych firm tej branży, a Solcredit to dobra odpowiedź na to, co stoi za ich sukcesem. Firma oferuje pomoc w uzyskaniu pożyczki długoterminowej, którą konsument może spłacać w elastycznym zakresie czasu i uzyskać szybko korzystając z komputera lub smartfona. Wszystko to funkcjonuje pod atrakcyjną, przyjazną i czytelną szatą graficzną.

` SZYBKI WNIOSEK O POŻYCZKĘ W SOLCREDIT `

Jeśli mowa o strukturze własnościowej, to Solcredit działa w Polsce za pomocą krajowego oddziału estońskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością Fiizy OÜ. Jej tutejszy odpowiednik funkcjonuje pod nazwą Fiizy Poland Sp. z o.o., widniejąc w obecnej formie KRS stosunkowo od niedawna – bo od września 2019 roku. Solcredit działało jednak już w przeszłości w naszym kraju, oferując wówczas nieco inną ofertę dostępnych pożyczek. To dlatego tym bardziej warto prześwietlić jej aktualny kształt!

Solcredit opinie

Jak wygląda oferta Solcredit?

Za pomocą Solcredit można otrzymać wiele różnych odmian pożyczek, na czele z pożyczkami długoterminowymi. Przedstawiona platforma w ramach kompromisu łączy element spłaty zobowiązania w formie ratalnej z niewygórowanymi kwotami pożyczek na zróżnicowane, konsumenckie potrzeby. Jak wspominaliśmy jednak już wyżej – wszystko możliwe jest do uzyskania za pośrednictwem internetu poprzez złożenie wniosku online, a następnie uzyskanie informacji o decyzji i znalezieniu najlepszej oferty. Środki? Również trafiają sprawnie i bezkontaktowo na nasze konto bankowe, po czym możemy przeznaczyć je na całkowicie dowolny cel.

Przyjrzyjmy się odmianom pożyczek, jakie Solcredit deklaruje na swojej stronie, że może spróbować znaleźć po złożeniu wniosku za pośrednictwem tej platformy.

Dla kogo pożyczka w Solcredit to dobra propozycja?

Jak przystało na konsumenckie pożyczki online, Solcredit oferuje usługi o bardzo uniwersalnym przeznaczeniu. W razie potrzeby, skorzystać mogą z niej zarówno ci klienci, którzy potrzebują symbolicznej, acz bardzo potrzebnej kwoty na sfinansowanie pilnego wydatku, jak i osoby, w których budżecie brakuje w danej chwili nieco większej sumy sięgającej nawet 5000 złotych.

Istotną zaletą usług pożyczkowych w opisywanej firmie jest fakt, że środki można przeznaczyć na cokolwiek związanego z konsumenckimi potrzebami. Może to być zatem oczekiwany wyjazd wakacyjny, może remont łazienki lub kuchni, może wymiana sprzętu AGD na nowszy, a może wiele wiele więcej potrzeb. To właśnie te cechy stanowią siłę pożyczek pozabankowych.

Parametry i dostępne kwoty pożyczki

Oferta pożyczkowa za pomocą platformy Solcredit została oparta na stosunkowo prostych i przejrzystych parametrach, których dostępny zakres możemy szybko sprawdzić. Wystarczy tylko wejść na stronę internetową pożyczkodawcy i przyjrzeć się umieszczonemu po prawej stronie kalkulatorowi, który pozwala za pomocą dwóch suwaków sprawdzić, ile i na jak długo jest gotowe pożyczyć Solcredit.

Minimalna wartość pożyczki to 100 złotych, z kolei w razie potrzeby – jej wartość można powiększyć o kolejne 100 złotych aż do maksymalnej przewidzianej wartości równej 5000 złotym. Jeśli mowa o terminie spłaty, to w minimalnym zakresie można go ustalić na 91 dni (czyli 3 miesiące), z kolei powiększyć można go o kolejny 1 dzień aż do maksymalnego zakresu – 120 dni (czyli 4 miesiące).

Koszty pożyczek pozabankowych w Solcredit

Równie proste, co sprawdzenie dostępnych parametrów pożyczkowych w Solcredit, jest również zapoznanie się z tym, ile wyniesie nas koszt zaciągnięcia określonego rodzaju pożyczki za pomocą tej platformy. W tym celu będzie trzeba skierować swój wzrok nieco poniżej kalkulatora pożyczkowego, gdzie drobniejszym drukiem przedstawione są wszystkie niezbędne informacje na temat reprezentatywnego przykładu pożyczki.

W ten sposób, zaciągając pożyczkę na kwotę 2000 złotych na okres spłaty wynoszący 91 dni, dodatkowe opłaty wynikające m.in. z prowizji i oprocentowania są równe 374,80 złotych. Co za tym idzie, całkowita kwota pożyczki do spłacenia wynosi 2374,80 złotych, z kolei RRSO dla takich parametrów pożyczki to 99,98%.

Warto dodać, że Solcredit określa też maksymalną możliwą wysokość Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania (RRSO). Wynosi ona nie więcej niż 526%.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby skorzystać z chwilówek w Solcredit?

Aby zwiększyć swoje szanse na uzyskanie pozytywnej zgody w sprawie złożonego wniosku pożyczkowego, warto sprawdzić warunki, jakie Solcredit wyznaczyło zainteresowanym ich ofertą. Informacje te znajdziemy w zakładce „jak to działa”, gdzie już na początku znajdziemy odpowiedź na poruszoną kwestię. Pozwoli to również lepiej przygotować się do samego procesu składania wniosku.

 • Konsument musi być w wieku wynoszącym najmniej 18 lat, a także nie więcej niż 80 lat.
 • Wnioskujący musi posiadać polskie obywatelstwo, które jest w stanie potwierdzić aktualnym dowodem tożsamości.
 • Z warunkiem obywatelstwa wiąże się też konieczność posiadania stałego miejsca zamieszkania na obszarze Polski.
 • Należy posiadać rachunek bankowy z dostępem do bankowości elektronicznej w banku na obszarze Polski.
 • We wniosku pożyczkowym nie można zapominać o podaniu adresu poczty e-mail, a także numeru telefonu komórkowego.

` SZYBKI WNIOSEK O POŻYCZKĘ W SOLCREDIT `

Warto dodać też jeszcze jedną kwestię, która choć nie wymieniona na stronie Solcredit – jest ogólnym warunkiem towarzyszącym sektorowi pożyczek konsumenckich.

 • Każdy wnioskujący o pożyczkę musi posiadać pełną zdolność do podejmowania się czynności prawnych
 • O pożyczkę można wnioskować tylko jako osoba fizyczna, która chce pokryć dowolny konsumencki wydatek – a nie np. związany z działalnością gospodarczą.

Jakie bazy są sprawdzane?

Solcredit nie jest bezpośrednim pożyczkodawcą, tylko platformą pośrednictwa pożyczkowego, dlatego to, w jakiej bazie zostanie zweryfikowany konsument jest rzecz jasna uzależnione od tego, do jakiej firmy zostanie ostatecznie przekazany wniosek. Warto jednak przygotować się na to, że mogą to być zarówno bazy z grona Biur Informacji Gospodarczej (BIG InfoMonitor, KRD, KBIG czy ERIF), jak i Biuro Informacji Kredytowej (BIK) czy np. Związek Banków Polskich (ZBP).

Jak wygląda wnioskowanie o pożyczkę?

Zbliżając się ku końcowi naszej recenzji, przyjrzyjmy się dokładnie samemu procesowi wnioskowania o pożyczkę przy pomocy platformy Solcredit. Jak deklaruje firma, proces ten nie jest skomplikowany i zajmuje zbyt wiele czasu klienta.

 1. Wejdź na stronę główną pożyczkodawcy solcredit.pl i wybierz za pośrednictwem umieszczonego po prawej stronie kalkulatora pożyczkowego dogodne warunki finansowania, jakimi jesteś zainteresowany/a. Pierwszy suwak pozwala dobrać dogodną kwotę pożyczki, za to poniższy – termin spłaty. Zanim przejdziesz dalej – sprawdź, jaki koszt pożyczki obliczył kalkulator Solcredit.
 2. Aby przejść do formularza pożyczkowego, wybierz pomarańczowy przycisk „zaczynajmy!”, który przekieruje nas do wypełnienia wniosku. Należy w nim podać najważniejsze dane: imię, nazwisko, numer PESEL, adres e-mail oraz numer telefonu komórkowego. Po zaznaczeniu niezbędnych zgód, wypełniony wniosek należy zatwierdzić.
 3. Solcredit deklaruje, że w ciągu 4 minut od złożenia wniosku sprawdzi dla nas najlepiej dopasowane oferty, dając klientowi możliwość wyboru tej najlepiej odpowiadającej jego potrzebom.
 4. W przypadku wyrażenia przez klienta chęci zaciągnięcia danej pożyczki, na odpowiedź znów pozostaje czekać nie więcej niż 4 minuty.
 5. Po sfinalizowaniu formalności, środki pożyczkowe zostają przekazane na konto użytkownika i zaindeksowane z godzinami, jakie obowiązują w danym banku. Solcredit deklaruje, że to nie więcej niż 24 godziny od przyznania pożyczki.

Solcredit – czym się wyróżnia?

Solcredit to ciekawa i warta bliższej uwagi platforma pożyczkowa, która podobnie jak konkurencyjni pośrednicy finansowi stara się wyróżnić elastycznymi kwotami pieniężnymi do uzyskania i różnymi typami pożyczek. Otwiera to tę firmę na niezwykle obszerne grono klientów, którzy mogą różnić się zarówno oczekiwaną kwotą środków do uzyskania, jak i zróżnicowanymi terminami spłaty. Koszty również nie przyprawiają o zawrót głowy, przyjmując akceptowalne i rozsądne wartości.

Gdy dodać, że oferowane przez Solcredit usługi dostępne są pod bardzo atrakcyjną szatą graficzną, która umożliwia zaledwie w kilka minut, sprawdzić wszystkie niezbędne informacje na temat oferty, warunków czy danych firmy – kształtuje się nam jeden z ciekawszych graczy w niezwykle konkurencyjnej branży pośrednictwa finansowego. Nic dziwnego, że liga krajów bałtyckich w polskiej branży pożyczkowej jest tak silna, urozmaicona i stale obradza w nowe marki zabiegające o serca tutejszych klientów. Warto przyjrzeć się Solcredit bliżej!

Solcredit – dane firmy

Solcredit

Fiizy Poland Sp. z o.o.

Rodzaj: Firma pożyczkowa
Numer REGON: 384451140
Numer NIP: 5272907053
Numer KRS: 0000804600
Kapitał zakładowy: 5 000 zł
Adres Firmy: ul. Ogrodowej 58 00-876 Warszawa
Komentarze (0)
Zostaw komentarz

Sprawdź ofertę solcredit