Smartney – opinie klientów i recenzja

Skrócony przykład reprezentatywny RRSO: 23,35%, całkowita kwota pożyczki: 24938,14zł, oprocentowanie zmienne 16,50%, całkowity koszt pożyczki: 21229,75 zł - na przykładzie pożyczki od 66 do 96 miesięcy
Wiek firmy 12 miesięcy
Forma prawna firmy JDG
Nasza ocena 5
Wymagane konto bankowe Tak
Metoda wypłaty Przelew na konto
Sposób weryfikacji wiele możliwości
Okres spłaty 6 - 96 miesięcy
Oprocentowanie 16,50 %
RRSO 37,58 %
Kwota 3 000 - 60 000 zł
Maks. kolejna pożyczka 60000 zł
Wiek pożyczkobiorcy 23 - 70 lat
Pierwsza pożyczka gratis Nie
Status osoby fizycznej Tak
Konto w banku Tak
Maks. pierwsza pożyczka 3 000 - 60 000 zł
Telefon komórkowy Tak
Zaświadczenie o zarobkach Nie
Adres e-mail Tak
Czas wypłaty 30 minut
Zameldowanie Tak

Oferta produktowa „Nowoczesna” obowiązuje od 09.10.2019 r. i dotyczy pożyczki w wysokości od 10 000 zł do 60 000 zł, zawieranej na okres od 66 do 96 miesięcy za pośrednictwem strony www.smartney.pl. Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Nowoczesna”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 23,35%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 24 938,14 zł, całkowita kwota do zapłaty 46 167,89 zł, oprocentowanie zmienne 16,50%, całkowity koszt kredytu 21 229,75 zł (w tym: prowizja 3 239,46 zł, odsetki 17 990,29 zł), 77 miesięcznych równych rat po 591,21 zł, ostatnia rata wyrównująca 644,72 zł. Kalkulacja na dzień 08.07.2022 r. Oferta produktowa „Korzystna” obowiązuje od 09.10.2019 r. i dotyczy pożyczki w wysokości od 3 000 zł do 50 000 zł, zawieranej na okres od 6 do 60 miesięcy, za pośrednictwem strony www.smartney.pl. Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Korzystna”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 37,58%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 9 353,87 zł, całkowita kwota do zapłaty 16 277,34 zł, oprocentowanie zmienne 16,50%, całkowity koszt kredytu 6 923,47 zł (w tym: prowizja 2 714,49 zł, odsetki 4 208,98 zł), 44 miesięcznych równych rat po 361,44 zł, ostatnia rata wyrównująca 373,98 zł. Kalkulacja na dzień 08.07.2022 r.

Zalety i wady firmy Smartney

Zalety
 • Wysoka kwota pożyczki i stosunkowo długi okres spłaty
 • Zobowiązanie bez zaświadczeń o dochodach
 • Proces w 100 % przez Internet
 • Szybka weryfikacja klienta
 • Akceptowane świadczenia socjalne oraz 500+
Wady
 • Weryfikacja klienta w bazach dłużników

Pożyczki Smartney to kolejna propozycja pożyczkowa dla osób, które nie mogą lub nie chcą skorzystać z oferty banków. Pożyczkodawca, należący do francuskiej grupy Oney Bank szczyci się połączeniem poziomu tradycyjnej bankowości z szybkim procesem ubiegania się o pożyczkę.

Jak wygląda oferta produktowa Smartney? Czy całkowity koszt pożyczki jest niższy niż ten oferowany u innych pożyczkodawców? Sprawdź naszą recenzję i poznaj opinie klientów.

Smartney sp z o.o to firma, która pod koniec 2018 roku została zarejestrowana w polskim rejestrze instytucji pożyczkowych. Spółka działa jednak nie tylko w Polsce, ale również w 11 innych krajach, obsługując tym samym blisko 8 mln klientów.

Celem Smartney jest stworzenie produktu, który będzie wymagał od klientów jedynie minimalnego zaangażowania, oferując przy tym finansowanie na wysoką kwotę z długim okresem spłaty.

Jeśli do tej pory nigdy nie rzuciła Ci się w oczy oferta pożyczki w Smartney, to być może skojarzysz firmę ze współpracy z takimi markami jak: Alior Bank, Leroy Merlin czy Credit Agricole.

Oferta pożyczek w Smartney

Firma pożyczkowa dzięki ciekawej konstrukcji oferty z całą pewnością wypełnia pewną lukę na rynku pożyczek pozabankowych. Smartney udziela finansowania na kwotę od 10 tys. złotych do nawet 60 tys. złotych, rozkładając tym samym spłatę pożyczki na maksymalny okres wynoszący 96 miesięcy, czyli 8 lat.

Tak długi termin spłaty jest zdecydowaną rzadkością, a konstrukcja oferty pożyczki ratalnej w dużym stopniu przypomina tradycyjny kredyt bankowy. Decydując się na ofertę Smartney, możesz skorzystać również z pożyczki konsolidacyjnej, dzięki której połączysz swoje pozostałe zobowiązania, w jedną, mniejszą ratę.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że wnioskujący, który po raz pierwszy ubiega się o pożyczkę w Smartney może skorzystać z takiej samej oferty, jak stały klient. Firma nie udziela też darmowych pożyczek z RRSO wynoszącym 0%, które zwykle dotyczy pożyczki udzielanej pierwszy raz nowemu klientowi.

Jak wygląda wnioskowanie o pożyczkę w Smartney?

Zdaniem pożyczkodawcy, proces ubiegania się o kredyt konsumencki w Smartney jest niezwykle prosty i zajmuje dokładnie tyle, ile przeciętnie poranny prysznic. Złożenie wniosku odbywa się online, bez konieczności wychodzenia z domu.

Jak otrzymać pożyczkę ratalną w Smartney krok po kroku? Wystarczy, że spełnisz minimum formalności.

Krok 1. Wejdź na stronę internetową pożyczkodawcy i za pomocą suwaka określ kwotę pożyczki oraz okres spłaty.

Krok 2. Przejdź do etapu składania wniosku, wpisując w formularzu m.in. swoje dane osobowe.

Krok 3. Ostatni krok to weryfikacja klienta, którą możesz przeprowadzić na jeden z trzech sposobów:

 • wykonując przelew tradycyjny,
 • korzystając z szybkich przelewów Blue Media,
 • wykorzystując do tego celu aplikację Kontomatik, która połączy się z Twoim kontem bankowym i umożliwi otrzymanie pożyczki w wysokości nawet 60 tys. złotych.

Ostatni etap to oczekiwanie na przelew środków, które powinny dotrzeć do Ciebie najpóźniej w ciągu 30 minut.

smartney opinie

Warunki otrzymania pożyczki w Smartney

O pożyczkę w Smartney nie może ubiegać się każda pełnoletnia osoba posiadająca dowód osobisty. Firma kieruje swoją ofertę dla osób w przedziale od 23 do 70 lat, które posiadają rachunek bankowy.

Wnioskujący dodatkowo powinien wykazać dobrą zdolność kredytową, którą może udowodnić na podstawie informacji zawartej w rachunku bankowym czy po weryfikacji w wybranych bazach rejestrów dłużniczych.

Jakie bazy sprawdza firma?

Każdy, kto chce otrzymać pożyczkę w Smartney, musi przygotować się na to, że przed udzieleniem decyzji kredytowej, pożyczkodawca sprawdzi jego historię kredytową w bazach dłużników. Smartney weryfikuje swoich klientów, korzystając m.in. z:

 • Biura Informacji Kredytowej,
 • Krajowego Biura Informacji Gospodarczej,
 • CRIF,
 • Krajowego Rejestru Długów,
 • Biura Informacji Gospodarczej.

Czy Smartney dzwoni do pracodawcy?

Na stronie pożyczkodawcy widnieje informacja, że jedynym dokumentem, który potrzebny jest do złożenia wniosku kredytowego jest dowód osobisty.

To oznacza, że Smartney nie wymaga przedstawiania dodatkowych zaświadczeń w tym potwierdzenia o wysokości osiąganych dochodów, które wystawia pracodawca. Firma przed udzieleniem pożyczki nie kontaktuje się też z pracodawcą, dzięki czemu nikt nie dowie się o Twoich finansowych planach.

Wysokość pożyczki, termin spłaty i koszty

Jeszcze przed złożeniem wniosku, masz szansę poznać wszystkie koszty pożyczki, które dostępne są w formularzu informacyjnym, dostępnym na stronie głównej pożyczkodawcy. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania zależy od konstrukcji oferty, wysokości pożyczonej kwoty oraz okresu spłaty.

Sprawdziliśmy przykładowe koszty pożyczki udzielonej na kwotę 20 tys. złotych, określając termin spłaty na 48 miesięcy.

 • Prowizja: 3 800,00 zł,
 • Odsetki: 7 720,23 zł,
 • RRSO: 27,29%,
 • Całkowita kwota kredytu: 31 520,23 zł.

Czy w Smartney można mieć 2 pożyczki?

Jeszcze do niedawna, pożyczkodawca nie pozwalał swoim klientom na zaciąganie dwóch pożyczek w tym samym czasie. To oznaczało, że każdy, kto chciał złożyć wniosek o kolejne finansowanie, musiał do końca uregulować pierwsze zobowiązanie.

Aktualnie została wprowadzona opcja tzw. pożyczki równoległej – Smartney BIS. Szczegółowa oferta finansowania widoczna jest w strefie klienta po zalogowaniu.

Co, jeśli nie spłacisz pożyczki na czas?

Spłata pożyczki Smartney odbywa się w równych ratach, wpłacanych co miesiąc, najczęściej do 10. dnia każdego miesiąca. Podczas wnioskowania o pożyczkę, możesz jednak ustawić dowolny dzień, np. ten następujący po terminie, w którym otrzymujesz wynagrodzenie.

Aby sprawdzić informacje na temat pożyczki i poznać np. numer konta, na który należy wykonać przelew, musisz wejść na stronę pożyczkodawcy, a następnie wybrać opcję: strefa klienta. Tam, po zalogowaniu się na swój indywidualny profil, znajdziesz wszystkie szczegóły związane z udzieloną pożyczką, wykonasz szybki przelew online czy też podepniesz własną kartę debetową, dzięki czemu zminimalizujesz ryzyko niedotrzymania terminu płatności.

A co w przypadku gdy zapomnisz o terminowej spłacie? Smartney prześle do Ciebie monit przypominający oraz dodatkowo może obciążyć Cię odsetkami karnymi.

W przypadku dłuższej zwłoki pożyczkodawca ma prawo rozwiązać umowę i przekazać Twoje zadłużenie firmie windykacyjnej. Ostatecznie Twoje zadłużenie może trafić nawet na drogę postępowania sądowego.

Smartney – opinie klientów

Klienci pozytywnie oceniają działanie Smartney. Opinie dotyczą zwykle oferty, czyli wysokiej kwoty finansowania oraz możliwości zawnioskowania o pożyczkę w całości zdalnie, bez konieczności wychodzenia z domu, co jest bardzo wygodne.

Negatywne komentarze, które pojawiają się na forach internetowych, związane są z długim czasem oczekiwania na zwrot prowizji należnej w przypadku spłaty zobowiązania przed terminem.

Dane firmy

Smartney ma siedzibę w Warszawie przy ul. Krakowiaków 46. Co wiemy o pozostałych danych firmy?

 • Kapitał zakładowy aktualnie wynosi 1.500.000 zł,
 • NIP firmy to: 5272859012,
 • REGON firmy: 380793670.
 • Spółka została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000747738.

Dane kontaktowe

Kontakt z pracownikami Smartney możesz nawiązać na jeden z trzech wybranych sposobów. Pożyczkodawca na swojej internetowej zamieścił formularz, za pomocą którego szybko prześlesz zapytanie.

Dodatkowo możesz wysłać tradycyjny mail na adres: kontakt@smartney.pl.

Jeśli zależy Ci na szybkim kontakcie, wybierz drogę telefoniczną, dzwoniąc pod numer: 22 528 88 88. Konsultanci czekają na Twój telefon od poniedziałku do piątku w godzinach 8-21 oraz w weekendy od 9 do 16.

4.4/5 - (55 votes)
Komentarze (1)
Zostaw komentarz

Sortuj wg
 • Komentarz od Magdaaa
  Napisany
  03.09.2020, 12:09
  Magdaaa

  Wiadomo trochę drożej niż w banku.... ale za to szybko i wszystko przez internet. Polecam jak ktoś się zastanawia.

Sprawdź ofertę Smartney