sLoan pożyczki – opinie klientów i recenzja chwilówki

sLoan opinie

sLoan – opinia o pożyczkodawcy

Osoby, które poszukują dla siebie pożyczki, chętnie sprawdzają wyszukiwania pod frazą „sLoan opinie”, chcąc w ten sposób poznać odczucia dotychczasowych klientów tej firmy. Możemy się w ten sposób dowiedzieć, że opisywany pożyczkodawca jest ceniony głównie za nielimitowany czas usług – pożyczki są udzielane 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Co więcej, konsumenci chwalą również usługę otrzymywania przelewów natychmiastowo, bez zbędnego oczekiwania.

sLoan – nowy pożyczkodawca na rynku

Opisywana firma to kolejny nowy gracz na rynku pożyczek, sLoan. Firma działa na polskim rynku od stosunkowo krótkiego czasu, a wywodzi się z estońskiej spółki Nordecum. Specjalnością tego pożyczkodawcy są pożyczki krótkoterminowe, w stosunkowo niewielkich kwotach. Każda pożyczka jest płatna. Firma stawia na przejrzystą ofertę i jasno określone warunki w kwestii pełnych kosztów pożyczek.

Czy pierwsza pożyczka w sLoan jest darmowa?

Niestety, sLoan nie przewiduje w swojej ofercie możliwości uzyskania darmowej pożyczki. Owszem, w regulaminie przewidziano usługę pierwszej pożyczki, jednak już nowi klienci są obłożeni kosztami prowizji i odsetek. Koszty rosną rzecz jasna proporcjonalnie do kwoty i określonego terminu spłaty, który może wynieść nawet 2 miesiące przy 3000 złotych maksymalnej kwoty pierwszej pożyczki.

Pierwsza pożyczka – warunki pożyczek pozabankowych

Jak już wspomniano wyżej, pierwsza pożyczka w firmie sLoan może zostać zaciągnięta na kwotę minimalną 100 złotych, a w maksymalnym wymiarze może wynieść nawet 3000 złotych i nie jest to kwota pełna  ta jest dostępna dopiero od czwartej pożyczki. Termin spłaty waha się od minimalnych 10 dni do maksymalnych 61 dni, czyli 2 miesięcy. Należy pamiętać, że inaczej niż w niektórych konkurencyjnych firmach pożyczkowych, już pierwsze zobowiązanie w sLoan jest obłożone dodatkowymi kosztami.

Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty pożyczki

Dla kolejnych klientów, firma sLoan dalej mocno różnicuje ofertę. Minimalna kwota pożyczki pozostaje taka sama wynosi minimalnie 100 złotych. Dla drugich klientów przewidziano identyczne warunki, co dla pierwszych, czyli maksymalne 3000 złotych. Sytuacja zmienia się dopiero w przypadku kolejnych pożyczkobiorców. Zmienia się rzecz jasna maksymalna wysokość pożyczki, która dla trzecich klientów wynosi maksymalnie 3500 złotych. Maksymalna kwota pożyczki udostępniana jest, gdy korzysta się z usług sLoan dopiero za 4 razem. Jest to 4000 złotych w górnej granicy. Sloan nie oferuje pożyczek na raty.

Bez zmian natomiast pozostają terminy spłaty. Wynoszą one od 10 dni w dolnej granicy do 61 dni (2 miesięcy) w górnej granicy. Każda pożyczka jest też obłożona dodatkowymi kosztami, które przedstawione są w poniższym reprezentatywnym przykładzie.

  • Pożyczając kwotę 2500 złotych na czas 25 dni (niecały miesiąc), doliczona jest Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) w wysokości 1081,2%, a także oprocentowanie stałe w skali roku 9,73%, a ponadto koszt pożyczki w granicy dodatkowych 675 złotych.
    Podsumowując, po 25 dniach należy łącznie oddać kwotę 3675 złotych.

Sprawdzane bazy dłużników przez sLoan

Każdy nowy klient firmy sLoan, który ubiega się w niej pożyczkę, musi liczyć się ze skontrolowaniem jego historii finansowej i zdolności kredytowej. Aby tego dokonać, sprawdzane są rejestry finansowe i bazy dłużników. Jest to kolejno Biuro Informacji Kredytowej (BIK), Biuro Informacji Gospodarczej (BIG) i ERIF oraz Krajowy Rejestr Dłużników (KRD).

Granice wiekowe pożyczkobiorców

Aby zostać klientem sLoan, nie wystarczy być tylko osobą pełnoletnią. Firma określa jeszcze dodatkowe widełki wiekowe. Nie należy być młodszym niż 21 lat oraz nie można być starszym niż 65 lat. Oznacza to, że z usług firmy może skorzystać większość studentów, ale wśród emerytów grono to jest silnie ograniczone. Z pozostałych wymagań sLoan wobec nowych klientów należy wymienić posiadanie obywatelstwa polskiego, stały adres na terenie kraju, a także numer telefonu komórkowego i adres e-mail.

Czy w sLoan wymagane są dodatkowe dokumenty?

Nie znaleźliśmy informacji, aby sLoan wymagało od swoich klientów jakichkolwiek dodatkowych dokumentów potwierdzających charakter i fakt posiadanego zatrudnienia, a także nie ma informacji, aby zwracano się z prośbą o okazanie zaświadczeń potwierdzających charakter comiesięcznie otrzymywanych dochodów.

Rachunki bankowe pożyczkodawcy

W tej materii ma miejsce niebywałe uproszczenie. Firma sLoan korzysta bowiem z nowoczesnej i wygodnej usługi BlueCash. Powoduje ona, że bank, w którym konto ma pożyczkodawca oraz rachunek bankowy klienta nie mają większego znaczenia pieniądze zawsze są wysyłane o tych samych porach, niezależnie także od pory dnia i dnia tygodnia.

Kiedy pieniądze trafią na konto klienta sLoan?

Jak już wspomniano wyżej, sLoan korzysta z nowoczesnej i wygodnej usługi BlueCash. Powoduje ona, że niezależnie od tego, w jakim banku ma konto pożyczkobiorca i pożyczkodawca, pieniądze zawsze są wysyłane na konto w kilkanaście minut maksymalnie. Wynika to z tego, że BlueCash omija pory przelewów wychodzących i przychodzących. Nie ma też znaczenia pora dnia lub nocy, a także dzień tygodnia.

Godziny weryfikacji wniosków

Wspomniana usługa BlueCash wiąże się z jeszcze jedną dogodnością. Nie mają znaczenia godziny pracy wśród jej obsługi, ponieważ wnioski są rozpatrywane za pomocą automatycznego algorytmu o dowolnej porze dnia i nocy, a także w dowolnym dniu tygodnia. Wiąże się to też z faktem, że pieniądze są jak wspomniano wyżej wysyłane na konto błyskawicznie, nawet w kilkanaście minut.

sLoan a możliwość przedłużenia pożyczki

Niestety, nie znaleźliśmy żadnych informacji na temat możliwości skorzystania z usługi przedłużenia terminu spłaty pożyczki. Oznacza to, że zobowiązanie należy spłacić terminowo, w określonym przy podpisywaniu umowy czasie. Zaległości w spłatach będą się wiązać z rozpoczęciem naliczania odsetek, rozpoczęcia procedury windykacyjnej, a nawet działaniami komornika i sprawą w sądzie. W efekcie dane dłużnika można wpisać do któregoś, z rejestrów dłużników.

Sposób weryfikacji klientów

Weryfikacja danych klienta odbywa się w sLoan za pomocą wygodnej usługi Kontomatik. Jej działanie jest praktycznie identyczne do systemu Instantor. Usługa ta sprawdza historię finansową na rachunku bankowym i wydaje decyzję na temat zdolności finansowej. Wszystko odbywa się szybko i co ważniejsze bezpiecznie.

Czym wyróżnia się sLoan?

Opisywana firma pożyczkowa wyróżnia się przede wszystkim wyjątkowo uproszczonym formularzem pożyczkowym. Powoduje on, że wszystkie warunki przedstawiono w sposób konkretny i przejrzysty. Warto docenić też stosowanie usługi BlueCash, która gwarantuje szybką wypłatę gotówki o dowolnej porze dnia i nocy, a także w każdy dzień tygodnia.

sLoan – Danepo firmy

Sloan

Nordecum Sp. z o.o.

Rodzaj: Firma pożyczkowa
Numer REGON: 361270895
Numer NIP: 5252614997
Numer KRS: 0000552638
Adres Firmy: ul. Grzybowska 4/13
00-131 Warszawa
4.6/5 - (41 votes)
Komentarze (0)
Zostaw komentarz