sLoan pożyczki – opinie klientów i recenzja

Oferta jest nieaktywna

Zobacz polecane przez nas oferty

Chwilówki
Pożyczki ratalne
Ostatnia aktualizacja: 1 Lutego 2023
36 miesięcy
Okres spłaty
1 000 - 25 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Nie
Pierwsza pożyczka gratis
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
4 - 50 miesięcy
Okres spłaty
1 000 - 12 500 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Nie
Pierwsza pożyczka gratis
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
12 - 36 miesięcy
? 12, 18, 24, 36 rat
Okres spłaty
1 000 - 10 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Nie
Pierwsza pożyczka gratis
24 godziny
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
10 - 30 dni
Okres spłaty
200 - 5 000 zł
? do 3000 zł darmowa
Maks. pierwsza pożyczka
Tak
? od 200 zł do 3000 zł
Pierwsza pożyczka gratis
od 15 minut
? Jest to uzależnione od banku, w którym jest rachunek oraz od godzin sesji księgowania
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
1 miesiąc
Okres spłaty
500 - 3 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Nie
Pierwsza pożyczka gratis
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
Prowizja 15,49%
Okres spłaty 1 miesiąc
Maks. kolejna pożyczka 5000 zł
Maks. pierwsza pożyczka 100 - 3 000 zł
Pierwsza pożyczka gratis Tak
Wiek pożyczkobiorcy 21 - 65 lat
Konto w banku Tak
Zaświadczenie o zarobkach Tak
Czas wypłaty 15 minut
Status osoby fizycznej Tak

Przykład reprezentatywny dla pierwszej pożyczki 1000 zł na 30 dni: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) - 518,11%, oprocentowanie stałe w skali roku - 7,99%; prowizja – 154,93 zł; odsetki – 6,57 zł; całkowity koszt pożyczki - 161,50 zł; całkowita kwota do spłaty - 1 161,50 zł. Stan na 09.04.2020 r

Zalety i wady firmy sLoan

Zalety
  • Prosta i przejrzysta w obsłudze witryna pożyczkodawcy
  • Rozpatrywanie wniosków: 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu
  • Pożyczka na dowolny cel
  • Firma korzysta z ekspresowych przelewów BlueCash, dzięki czemu środki nakoncie klienta mogą pojawić się już w 15 minut
Wady
  • Niewielki przedział wiekowy – sLoan oferuje pożyczki między 21, a 65 rokiem życia
  • Pożyczkodawca sprawdza klientów w bazach: BIK, KRD, BIG

Firma sLoan działa na polskim rynku od stosunkowo krótkiego czasu, a wywodzi się z estońskiej spółki Nordecum. Specjalnością tego pożyczkodawcy są pożyczki krótkoterminowe, w stosunkowo niewielkich kwotach. Każda pożyczka jest płatna. Firma stawia na przejrzystą ofertę i jasno określone warunki w kwestii pełnych kosztów pożyczek.

Warunki udzielenia pożyczki w sLoan

Aby zostać klientem sLoan, nie wystarczy być tylko osobą pełnoletnią. Firma określa jeszcze dodatkowe widełki wiekowe. Nie należy być młodszym niż 21 lat oraz nie można być starszym niż 65 lat.

Z pozostałych wymagań sLoan wobec nowych klientów należy wymienić posiadanie obywatelstwa polskiego, stały adres na terenie kraju, a także numer telefonu komórkowego i adres e-mail.

Nie znaleźliśmy informacji, aby sLoan wymagało od swoich klientów jakichkolwiek dodatkowych dokumentów potwierdzających charakter i fakt posiadanego zatrudnienia, a także nie ma informacji, aby zwracano się z prośbą o okazanie zaświadczeń potwierdzających charakter comiesięcznie otrzymywanych dochodów.

Sprawdzane bazy dłużników przez sLoan

Każdy nowy klient firmy sLoan, który ubiega się w niej pożyczkę, musi liczyć się ze skontrolowaniem jego historii finansowej i zdolności kredytowej. Aby tego dokonać, sprawdzane są rejestry finansowe i bazy dłużników.

Jest to kolejno Biuro Informacji Kredytowej (BIK), Biuro Informacji Gospodarczej (BIG) i ERIF oraz Krajowy Rejestr Dłużników (KRD).

Maksymalna wysokość pożyczki oraz okres spłaty

Pierwsza pożyczka w firmie sLoan może zostać zaciągnięta na kwotę minimalną 100 złotych, a w maksymalnym wymiarze może wynieść nawet 3000 złotych i nie jest to kwota pełna  ta jest dostępna dopiero od czwartej pożyczki.

Termin spłaty waha się od minimalnych 10 dni do maksymalnych 61 dni, czyli 2 miesięcy. Należy pamiętać, że inaczej niż w niektórych konkurencyjnych firmach pożyczkowych, już pierwsze zobowiązanie w sLoan jest obłożone dodatkowymi kosztami.

sLoan opinie

Dla kolejnych klientów, firma sLoan dalej mocno różnicuje ofertę. Minimalna kwota pożyczki pozostaje taka sama wynosi minimalnie 100 złotych. Dla drugich klientów przewidziano identyczne warunki, co dla pierwszych, czyli maksymalne 3000 złotych. Sytuacja zmienia się dopiero w przypadku kolejnych pożyczkobiorców.

Zmienia się rzecz jasna maksymalna wysokość pożyczki, która dla trzecich klientów wynosi maksymalnie 3500 złotych. Maksymalna kwota pożyczki udostępniana jest, gdy korzysta się z usług sLoan dopiero za 4 razem. Jest to 4000 złotych w górnej granicy.

Bez zmian natomiast pozostają terminy spłaty. Wynoszą one od 10 dni w dolnej granicy do 61 dni (2 miesięcy) w górnej granicy. Każda pożyczka jest też obłożona dodatkowymi kosztami, które przedstawione są w poniższym reprezentatywnym przykładzie.

  • Pożyczając kwotę 2500 złotych na czas 25 dni (niecały miesiąc), doliczona jest Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) w wysokości 1081,2%, a także oprocentowanie stałe w skali roku 9,73%, a ponadto koszt pożyczki w granicy dodatkowych 675 złotych.
    Podsumowując, po 25 dniach należy łącznie oddać kwotę 3675 złotych.

Kiedy pieniądze trafią na konto klienta sLoan?

sLoan korzysta z nowoczesnej i wygodnej usługi BlueCash. Powoduje ona, że niezależnie od tego, w jakim banku ma konto pożyczkobiorca i pożyczkodawca, pieniądze zawsze są wysyłane na konto w kilkanaście minut maksymalnie.

Wynika to z tego, że BlueCash omija pory przelewów wychodzących i przychodzących. Nie ma też znaczenia pora dnia lub nocy, a także dzień tygodnia.

sLoan a możliwość przedłużenia pożyczki

Niestety, nie znaleźliśmy żadnych informacji na temat możliwości skorzystania z usługi przedłużenia terminu spłaty pożyczki. Oznacza to, że zobowiązanie należy spłacić terminowo, w określonym przy podpisywaniu umowy czasie.

Zaległości w spłatach będą się wiązać z rozpoczęciem naliczania odsetek, rozpoczęcia procedury windykacyjnej, a nawet działaniami komornika i sprawą w sądzie. W efekcie dane dłużnika można wpisać do któregoś, z rejestrów dłużników.

Czym wyróżnia się sLoan?

Opisywana firma pożyczkowa wyróżnia się przede wszystkim wyjątkowo uproszczonym formularzem pożyczkowym. Powoduje on, że wszystkie warunki przedstawiono w sposób konkretny i przejrzysty.

Warto docenić też stosowanie usługi BlueCash, która gwarantuje szybką wypłatę gotówki o dowolnej porze dnia i nocy, a także w każdy dzień tygodnia.

sLoan – Dane firmy

Sloan

Nordecum Sp. z o.o.

Rodzaj: Firma pożyczkowa
Numer REGON: 361270895
Numer NIP: 5252614997
Numer KRS: 0000552638
Adres Firmy: ul. Grzybowska 4/13
00-131 Warszawa
4.6/5 - (42 votes)
Opinie klientów o sLoan (0)
Dodaj opinię