Revolut – opinie klientów i recenzja

karta revolut

10% wszystkich użytkowników aplikacji Revolut w Europie to Polacy. Ta rewolucyjna usługa przebojem “wdarła się” do finansowo-technologicznego mainstreamu, zaglądając do praktycznie każdego zakątka na świecie. Jest pomocna podczas zagranicznych podróży i zakupów, ale pełni też rolę pomocnego, finansowego planera. Oto opinie klientów i recenzja marki Revolut.

Co to jest Revolut?

Revolut to elektroniczna usługa finansowa, dostępna z poziomu aplikacji mobilnej. Jej głównym zadaniem jest umożliwianie płatności i przelewów w obcych walutach, po atrakcyjnych kursach wymiany i bez prowizji za przewalutowanie. Podobnie zresztą, jak w przypadku konta walutowego w banku, tak i tutaj do rachunku dołączona jest karta płatnicza.

Może być to wirtualna karta płatnicza do transakcji za zakupy w internecie (po wcześniejszym sparowaniu jej z Google Pay lub Apple Pay) bądź karta fizyczna Visa lub MasterCard (działa, jak klasyczna karta bankowa). Jednak Revolut nieustannie rozwija swoje usługi, w wyniku czego jego oferta wciąż jest rozbudowywana1.

W celu przeprowadzania różnych transakcji walutowych wiele osób nadal korzysta z mało opłacalnych kont osobistych, które posiadają wysokie koszty przewalutowań. Zdecydowanie bardziej atrakcyjnym rozwiązaniem są walutowe transfery pieniężne. Dostępne są one dla każdego 24/7, oferując korzystne opcje przewalutowania.

Jak działa Revolut?

Największym hitem usługi okazała się przedpłacona karta prepaid, która oferowała błyskawiczne przewalutowania po atrakcyjnym międzybankowym kursie.

W 2018 roku fintech otrzymał europejską licencję bankową od Banku Litwy, z której jednak nie korzysta po dziś dzień. Co równie ważne, depozyty złożone w Revolut nie są objęte gwarancją FSCS, a więc brytyjskiego systemu ochrony środków. Revolut zaznacza jednak, że korzysta z gwarancji banków Barclays oraz Lloyds’a, dzięki czemu każdy klient ma pełne bezpieczeństwo powierzonych środków. Dodatkowo, wszystkie transakcje autoryzowane są przez FCA, czyli Finacial Conduct Authority.

Czym wyróżnia się Revolut na tle innych kart wielowalutowych?

 • Wymiana w 30 walutach FIAT (ta liczba jest wciąż rozbudowywana): AED, AUD, BGN, CAD, CHF, CZK, DKK, EUR, GBP, HKD, HRK, HUF, ILS, ISK, JPY, MAD, MXN, NOK, NZD, PLN, QAR, RON, RSD, RUB, SAR, SEK, SGD, THB, TRY, USD, ZAR. To waluty podstawowe mające swoje subkonta, które pozwalają na swobodną wymianę między nimi, przechowywanie środków czy też wykonywanie transakcji zagranicznych bez przewalutowania.
 • Płatności w ponad 150 walutach po międzybankowym (rzeczywistym) kursie wymiany. Waluty obsługiwane są “na żywo” w trakcie płatności elektronicznych, przelewów oraz wypłaty z bankomatów (nie mają one swoich oddzielnych kont i posiadają nieco inną tabelę prowizji).
 • Darmowe wypłaty z bankomatów (w swojej podstawowej wersji do 800 zł/miesięcznie).
 • Darmowe konto Euro IBAN oraz rachunek w Wielkiej Brytanii.
 • Inteligentne płatności: zarządzanie wydatkami, opłata rachunków, przesyłanie pieniędzy za granicę, odbieranie wynagrodzenia, itp.
 • Obrót akcjami. Dostępnych jest ponad 850 akcji, w tym firm Apple, Tesla i Zoom.
 • Przekazywanie płatności za pomocą iPhone’a i zegarka Apple Watch (po dołączeniu karty Revolut do Apple Pay).
 • Płatności Google Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay.
 • Płatności kartą są chronione przed oszustwami, utratą i kradzieżą zgodnie z zasadami obowiązującymi dla Visa lub MasterCard.
 • Przekazywanie darowizn na organizacje dobroczynne (100% przekazanej kwoty).
konto osobiste ravolut

Co oferuje Revolut dla klientów indywidualnych?

W swojej rozszerzonej (płatnej wersji) oprócz podstawowych funkcjonalności, Revolut oferuje klientom wiele przydatnych usług.

 • Darmowe wypłaty z bankomatów do 1 600 lub 3 000 zł/miesięcznie,
 • Ubezpieczenie medyczne za granicą/ubezpieczenie od opóźnionych lotów i zagubionego bagażu,
 • Wymianę 5 kryptowalut,
 • Sejfy Vault Revolut, które usprawniają zarządzanie finansami dzięki płatnościom cyklicznym (m.in. odkładanie końcówek wydanych kwot na wybrane cele),
 • API dla programisty,
 • Bezpłatne przelewy transgraniczne bez limitu,
 • Jednorazowe karty wirtualne (działają jak standardowe karty bankowe, lecz dostęp do nich możliwy jest jedynie poprzez aplikację),
 • 1 darmowy przelew SWIFT w miesiącu,
 • Transakcje giełdowe bez ograniczeń (w przypadku planu Metal) lub 8 bezpłatnych (w przypadku planu Premium),
 • Dostęp do karty LoungeKey. To bezpłatna karta wstępu do loży na lotnisku, dla posiadacza karty Revolut i 1 lub 3 bliskich (jeśli lot zostanie opóźniony o więcej niż godzinę),
 • Zwrot pieniędzy w wysokości 0,1% w Europie i 1% poza Europą od wszystkich płatności kartą (tyczy się wyłącznie planu Metal),
 • Konta Revolut Junior dla dzieci od 7 do 17 lat (podpięte są pod konto rodzica lub opiekuna i obsługiwane w walucie dorosłego),
 • Usługi Concierge,
 • Priorytetowa obsługa klienta.
ZŁÓŻ WNIOSEK O KONTO WALUTOWE W REVOLUT

Revolut oferuje bogatą listę krajów, w których dostępna jest usługa. Tyczy się to całego obszaru EOG, czyli Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Australii, Kanady, Singapuru, Szwajcarii oraz Stanów Zjednoczonych. Choć fintech nieustannie rozwija zasięg swojej działalności, to nadal nie jest dostępny w takich krajach, jak np. Ukraina, Egipt, Wenezuela, Kuba, Tunezja, Bośnia i Hercegowina czy Serbia.

Jakie konto Revolut dla klienta indywidualnego?

Każdy potencjalnie zainteresowany użytkownik może skorzystać z jednego z trzech dostępnych planów taryfowych.

 • Konto Standard (0 zł/miesięcznie),
 • Konto Premium (29 zł/miesięcznie lub 300 zł rocznie),
 • Rachunek Metal (49,99 zł/miesięcznie lub 500 zł rocznie).

Każde z powyższych kont różnią się między sobą limitami transakcji, dodatkowymi usługami oraz korzyściami. Co więcej, od niedawna Revolut wprowadził do oferty Konto Junior dla dzieci i nastolatków, w wieku od 7 do 17 lat. Mogą otworzyć je wyłącznie rodzice lub opiekunowie prawni, korzystający z planu Premium/Metal. Tego typu rachunek obsługuje jedną walutę, którą jest waluta podstawowa rachunku dorosłego. Ponadto, w każdej chwili użytkownik Revolut ma prawo zmienić swój plan na wyższy wedle uznania.

Od 12.08.2020 r. wejdzie w życie nowy regulamin, wedle którego dojdzie do zmian warunków dla klientów korzystających z darmowej wersji Revoluta. Limit bezpłatnej wymiany walut zostanie obniżony z 20 tys. do 5 tys., z kolei marża w weekendy wynosić będzie 1% (zamiast 0,5%). Wniesiona zostanie także opłata za drugi i następny przelew za granicę w miesiącu, w wysokości 2,5 zł. Jeśli będzie to przelew w walucie innej niż krajowa, to Revolut pobierze nawet 25 zł.

Jak otworzyć konto Revolut?

W tym celu musisz pobrać aplikację oraz wypełnić szybki formularz rejestracyjny, który uzupełniasz o dane osobowe. W ramach regulacji “Poznaj swojego klienta” konieczna jest również weryfikacja tożsamości, która przeciwdziała korupcjom i oszustwom. Dlatego musisz wykonać zdjęcie ważnego dowodu osobistego wraz ze swoim zdjęciem twarzy. W niektórych sytuacjach, Revolut może poprosić o kopię prawa przebywania w danym kraju, np. wizę.

Co więcej, przed pierwszą wpłatą na konto, konieczne jest także dodanie do Revoluta jakiejkolwiek karty płatniczej wydanej przez bank. Jest to niezbędne, aby aplikacja pobrała z niej środki w wybranej przez użytkownika wysokości. Można wpłacać dowolną kwotę, jednak nie mniejszą niż 20 zł.

Revolut posiada wsparcie najbardziej znanych inwestorów kryjących się pod takimi markami, jak: Facebook, Skype, Dropbox, Seedcamp czy Ribbit Capital.

Jakie są opłaty za prowadzenie konta indywidualnego?

Oto najważniejsze opłaty, które wiążą się z prowadzeniem konta osobistego Revolut:

 • 0,5% prowizji za przewalutowania w weekendy (w przypadku podstawowych 30 walut) lub 1% (w przypadku pozostałych walut),
 • 2% prowizji za wypłaty z bankomatów (w zależności od wybranego planu: powyżej 800, 1 600 lub 3 000 zł/miesięcznie),
 • 0,5% prowizji za przewalutowania powyżej 20 000 zł/miesięcznie (tyczy się to pozostałych walut, prócz podstawowych),
 • 0,5% prowizji za wymianę walut (do 5 000 zł/miesięcznie bezpłatne). Warto dodać, że limit bezpłatnych transakcji zostanie zmieniony po 12.08.2020 r. Konto Premium oraz Metal korzysta z bezpłatnych transakcji wymiany walut bez limitu,
 • 4 PLN prowizji za przekroczenie miesięcznego limitu bezpłatnych zleceń stałych (w przypadku konta Standard i Premium). Użytkownika konta Metal nie obowiązują żadne limity bezpłatnych transakcji.

Z badania Revolut Money Raport wynika, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy (2019/2020), Polacy wydali za pośrednictwem Revoluta ponad 3,5 mld zł. Najczęściej sięgamy po usługę robiąc zakupy (22% transakcji), podróżując (17%), kupując artykuły spożywcze (14%), płacąc w restauracjach (13%), za transport (12%), rozrywkę i usługi (6%) lub decydując się na wydatki związane ze zdrowiem (4%).

Konto Revolut dla Biznesu – dla przedsiębiorców i freelancerów

Jedną z ciekawszych usług oferowanych przez Revolut jest konto firmowe Revolut Business. I w tym przypadku start-up stawia na mocny aspekt międzynarodowy.

 • Umożliwia nieograniczone bezpłatne, natychmiastowe przelewy między kontami osobistymi lub biznesowymi na całym świecie.
 • Darmowe płatności międzynarodowe (ich liczba zależy od wyboru planu firmowego). Każda dodatkowa płatność poza limitem wynosi 15 zł.
 • Bezpłatne lokalne płatności (ich liczba zależy od wyboru planu firmowego). Każda dodatkowa płatność poza limitem wynosi 1 zł.
 • Darmowe członkostwo w grupie (zależy od wyboru konta). To liczba osób, które mają dostęp do konta i mogą posiadać karty firmowe. Revolut pobiera 25 zł opłaty za każdego dodatkowego członka powyżej bezpłatnego limitu.
 • Obsługa 28 walut w atrakcyjnych kursach (0,4% prowizji przy wymianie walut powyżej bezpłatnego limitu).
 • 150 walut międzynarodowych bez ukrytych opłat.
 • Inteligentne karty firmowe (wirtualne i fizyczne) dla członków zespołu. Pierwsza karta dla każdego członka zespołu jest bezpłatna i nie ma miesięcznej opłaty. Za wypłatę gotówki z bankomatów, Revolut pobiera prowizję w wysokości 2%.
 • Lokalne konta w GBP i EUR.
 • Integracja konta Revolut Business z procesami biznesowymi. Łączy się z takimi narzędziami, jak Slack, FreeAgent, QuickBooks czy Xero.
 • Open API dla firm.
 • Dostęp do szybkich i niedrogich pożyczek i kredytów dostosowanych do firmy2.
konto revolut dla biznesu

Konto biznesowe Revolut – pełna oferta

Wielowalutowe konto dla firmy w swojej rozszerzonej wersji (płatnej) posiada znacznie więcej nowoczesnych usług. Oto najważniejsze z nich:

 • Zarządzanie subskrypcją i wydatkami.
 • Priorytetowa natychmiastowa pomoc techniczna w dowolnym momencie.
 • Uprawnienia członków zespołu. Usługa pozwala nadawać pracownikom odpowiednie uprawnienia, np. ograniczenie dostępu do konta, do którego wgląd mają jedynie księgowi.
 • Płatności zbiorcze (wykonywanie wiele płatności jednocześnie).
 • Okazje do oszczędzania i pomnażania pieniędzy, dzięki dostępnym zniżkom i usługom.
 • Konta lokalne w większej liczbie walut (pozwalają na szybsze i tańsze płatności).
 • Zarządzanie fakturami i całym swoim dochodem w jednym miejscu.
 • Rozwiązanie plug-and-play (płatności kartą).
ZŁÓŻ WNIOSEK O KONTO WALUTOWE W REVOLUT

Konto biznesowe Revolut połączone z Amazon, PayPal, Stripe dostępne jest tylko na terenie Europy. W innych krajach opcję otrzymywania płatności należy sprawdzić u dostawcy tych usług.

Jakie konta firmowe są dostępne w ofercie Revolut?

Przy założeniu konta firmowego Revolut, klient otrzymuje konto w GBP z unikatowym numerem rozliczeniowym, a także konto w EUR z numerem IBAN i kodem BIC. Oto dostępne warianty kont firmowych:

 • Bezpłatne (0 zł/miesięcznie). W pakiecie posiada, m.in. 5 darmowych przelewów lokalnych oraz bezpłatne członkostwo w grupie do 2 członków.
 • Rozwój (125 zł/miesięcznie). Proponuje, np. pakiet 10 darmowych przelewów SWIFT, 100 bezpłatnych przelewów lokalnych oraz darmowe członkostwo w grupie do 10 członków.
 • Skalowanie (500 zł/miesięcznie). Oferuje, m.in. pakiet 50 darmowych przelewów SWIFT, 1 000 bezpłatnych przelewów lokalnych, darmowe członkostwo w grupie do 30 członków.
 • Enterprisse. To plan taryfowy, który umożliwia dostęp do wszystkich usług bez limitu. Jego cena ustalana jest indywidualnie, po wcześniejszym kontakcie z doradcą Revolut.

Z kolei, dla freelancerów dostępny jest plan Bezpłatny (0 zł/miesięcznie) albo Professional (35 zł/miesięcznie). Co ciekawe jako freelancer masz dostęp do tych samych udogodnień (za niższą cenę), które posiadają firmy korzystające z płatnych planów.

Jakie firmy mogą założyć konto Revolut dla Biznesu?

Z usług start-upu mogą skorzystać podmioty gospodarcze działające na terenie EOG oraz Szwajcarii, w tym:

 • spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (LTD),
 • spółki akcyjne (PLC),
 • samozatrudnieni i freelancerzy,
 • spółki partnerskie z ograniczoną odpowiedzialnością (LLP),
 • spółki osobowe oraz spółki z nieograniczoną odpowiedzialnością.

Revolut nie oferuje usług stowarzyszeniom, organizacjom charytatywnym, funduszom (np. venture capital), powiernikom, firmom z sektora publicznego, spółkom specjalnego przeznaczenia (SPV), fundacjom czy też spółdzielniom.

Jak założyć wielowalutowe konto dla firmy?

Aby otworzyć konto firmowe, konieczne jest wypełnienie krótkiego formularza zgłoszeniowego online. Sam proces rejestracji może zająć od 1 do 7 dni (w zależności od popytu na usługę).

ZŁÓŻ WNIOSEK O KONTO WALUTOWE W REVOLUT

Ponadto, w celu potwierdzenia fizycznej działalności firmy, Revolut wymaga przedstawienia określonych dokumentów:

 • Dowód w postaci adresu prowadzenia działalności (musi pochodzić z ostatnich 3 miesięcy). Może nim być, np. umowa najmu biura, rachunki za media (np. prąd, wodę, internet), trzy kolejne faktury i umowa z dostawcą przestrzeni współdzielonych, a także wyciąg z banku innego niż internetowy,
 • Osoby pracujące z domu mogą podać adres prywatny. W takim przypadku, Revolut akceptuje, np. umowę najmu mieszkania/domu, abonament telewizyjny z wyłączeniem telewizji mobilnej czy rachunki potwierdzające zapłatę za czynsz.

Revolut w celu potwierdzenia prowadzenia działalności nie akceptuje faktur i rachunków wystawionych na prywatny adres na inne nazwisko, wyciągów bankowych z banków internetowych, ani też adresów korespondencyjnych podanych do celów rachunkowych lub zawiązania spółki.

Zalety i wady konta Revolut

Usługa Revolut to zupełnie nowa jakość na rynku produktów finansowych. Spójrzmy na najważniejsze zalety i wady otwarcia rachunku osobistego i firmowego.

 • Brak ukrytych kosztów (wszystkie dodatkowe opłaty są zawarte w ofercie i aktualizowane na bieżąco),
 • Brak kosztów za otwarcie konta i wydanie kart,
 • Dostęp do walut z całego świata w jednym miejscu,
 • Możliwość dopasowania rachunków do własnych potrzeb i oczekiwań,
 • Opcja założenia dowolnej liczby kont walutowych,
 • Atrakcyjne kursy walut,
 • Ciekawe usługi w zakresie aplikacji mobilnej oraz otwartego interfejsu API.

Z kolei do głównych wad tego rozwiązania należą:

 • Limit wypłat bankowych (w zależności od wyboru planu),
 • Dodatkowe koszty związane z przekroczeniem limitu wymian (za wyjątkiem osobistego konta Premium),
 • Konieczność posiadania aplikacji i telefonu,
 • Czasem może się zdarzyć, że karta dokonuje przewalutowania z prowizją. Dlatego realizując transakcje terminalem lub bankomatem, zawsze decyduj się na funkcję “bez przeliczenia” i opcję obciążenia w walucie lokalnej kraju, w którym się znajdujesz. W przeciwnym razie, właściciele bankomatów po “przeliczeniu” gotówki mogą zastosować własny kurs wymiany, znacznie droższy od kursu międzybankowego!

Karta Revolut – czy warto ją mieć?

Revolut to bez wątpienia wygodny, szybki i bezpieczny środek płatności. Zresztą cała ta rewolucyjna platforma proponuje doskonałe narzędzia do zarządzania budżetem domowym, jak i firmowym. Jednak szczególnie pomocna okaże się ona dla osób, które często podróżują lub prowadzą swoją działalność na rynku międzynarodowym.

Decydując się na Revolut, warto mieć na uwadze również fakt, że nie jest to usługa bankowa. Jest to start-up, który działa na mocy licencji wydanej przez Instytucję Pieniądza Elektronicznego w Wielkiej Brytanii. W 2019 roku otrzymał dodatkowo europejską licencję bankową.

Czy wiesz, że niektóre banki posiadają w swojej ofercie atrakcyjne konta walutowe, które pozwalają na spore oszczędności bez zbędnych kosztów? Interesujące propozycje odnajdziesz też w najnowszym rankingu transferów walutowych przygotowanym przez porównywarkę Money24.pl

Źródła:

1. revolut.com/pl-PL/

2. revolut.com/pl-PL/business/konto-firmowe

4/5 - (6 votes)
Komentarze (1)
Zostaw komentarz

Sortuj wg
 • Komentarz od Wojciech
  Napisany
  17.03.2022, 10:12
  Wojciech

  Ja osobiście nie jestem zadowolony ze współpracy z Revolut, a nawet przestrzegam przed tym rozwiązaniem swoich znajomych. Doładowania konta w Revolut miały być darmowe a okazuje się, że banki pobierają za to niemałe opłaty. Próbowałem to reklamować w swoim banku i otrzymałem taką odpowiedź: "Usługodawca Revolut świadczy usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczy w wymianie walut. Z tego względu transakcje wykonywane u wspomnianego usługodawcy są transakcjami szczególnymi. W przypadku każdej transakcji wykonanej u tego usługodawcy bank ma prawo do naliczania prowizji, która zgodnie z aktualną tabelą wynosi 10 % wartości transakcji, nie mniej niż 20,00 zł." 10% wartości doładowania!!! - chyba więcej nie muszę nic pisać :( Kontakt z obsługą Revolut jest maksymalnie utrudniony. Proszę zwrócić uwagę, że ani w aplikacji ani na stronie internetowej nie udostępniają możliwości kontaktu telefonicznego. Jest możliwość skontaktowania się przez czat (komunikator z aplikacji), ale to jak ktoś wcześniej dobrze ujął "jakoś koszmar". Nie ma to większego sensu, jak pisanie z robotem lub walenie głową w mur :(