Wonga pożyczki – opinie

Co musisz wiedzieć

  • Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty — do 2000 zł na 30 dni
  • Pierwsza pożyczka – maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty — 1500 zł na 60 dni za darmo
  • Sprawdzane bazy dłużników  BIK, BIG, KRD, ERiF
  • Granice wiekowe  minimum 18 lat, brak górnej granicy
  • Rachunki bankowe pożyczkodawcy mBank
  • Jak szybko pieniądze trafią na  konto — 15 minut
  • Godziny rozpatrywania wniosków — całą dobę
  • Możliwość przedłużenia pożyczki — nie ma takiej możliwości

Czym jest Wonga?

Firma Wonga to wywodzące się z Wielkiej Brytanii przedsiębiorstwo świadczące usługi finansowe. Przejawiają się one oferowaniem pożyczek ratalnych oraz krótkoterminowych. Firma szczyci się wieloma nagrodami za jakość swojej działalności, a usługi prowadzi w całości za pośrednictwem internetu. Działa ona od 2007 roku.

Czy pierwsza pożyczka jest darmowa?

Firma Wonga zachęca potencjalnych klientów do skorzystania z jej usług poprzez ofertę niskiego kosztu pierwszej pożyczki. Niestety, nie jest ona darmowa, jednak dodatkowe 10 złotych odsetek ciężko uznać za zawrotną kwotę. Dodatkowo, jest ona stała i nie zmienia się, niezależnie od wysokości pożyczki, jaką zaciągamy pierwszy raz. Wspomniana oferta przysługuje każdemu pierwszemu klientowi firmy, czyli tym, którzy nigdy wcześniej nie korzystali z jej usług.

Pierwsza pożyczka – maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

W przypadku pierwszej pożyczki krótkoterminowej można wnioskować o kwotę od 50 do 1500 zł na okres do 60 dni przy wspomnianym koszcie 10 złotych. Dostępna jest również propozycja pożyczki ratalnej. Jej maksymalna kwota może wynosić nawet 20 000 złotych. Z kolei przyznana może być dowolnemu rodzajowi klienta – czy jest on pierwszym, czy kolejnym klientem. Pożyczka może być rozłożona maksymalnie 60 rat.

Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

W przypadku kolejnych klientów firmy przewidziane są wyższe kwoty pożyczki oraz dłuższy okres kredytowania. Niestety, nie ma określonych stałych i z góry nałożonych wartości. W rozmowie z konsultantką firmy Wonga uzyskaliśmy informację, wedle której maksymalna kwota pożyczonych jednorazowo pieniędzy i czas na ich spłatę ustala się indywidualnie. Wpływa na to nasza zdolność kredytowa oraz inne czynniki, weryfikowane przez konsultanta rozpatrującego nasz wniosek o pożyczkę.

Sprawdzane bazy dłużników

Jeśli chcemy stać się klientami firmy Wonga, musimy liczyć się z tym, że zostaniemy poddani weryfikacji w rejestrach dłużników. Tradycyjnie dla firm branży pożyczek i chwilówek, firma informuje, że sprawdza informacje zarówno w Biurze Informacji Kredytowej jak i w Biurach Informacji Gospodarczych. Co za tym idzie, kontrolowane są zatem Krajowy Rejestr dłużników (KRD) oraz ERIF.

Granice wiekowe

Wonga określa tylko dolną granicę wieku – pożyczkę może zaciągnąć każdy, kto jest pełnoletni, czyli ukończył 18 rok życia.

Czy wymagane są jakieś dokumenty?

Jak deklaruje konsultantka Wongi, pożyczkobiorca w zdecydowanej większości przypadków nie wymaga jakichkolwiek dokumentów, w tym zaświadczeń potwierdzających nasze comiesięczne dochody. Firma zastrzega sobie jednak prawo do poproszenia o ich okazanie w wyjątkowych przypadkach, które określane są rzecz jasna wedle indywidualnych kryteriów.

Rachunki bankowe pożyczkodawcy

Firma Wonga posiada swój rachunek tylko w jednym banku – jest to mBank. Oznacza to, że wszystkie środki pożyczkowe udzielane są właśnie z tego banku. Jeżeli posiadamy w nim konto, środki mogą trafić do nas nawet w kilka minut. Musi to jednak odbyć się w czasie sesji rozliczeniowej, której godziny indywidualne określa bank. Każdy, kto posiada własny rachunek w innych bankach – najprawdopodobniej otrzyma pieniądze w ciągu najbliższej sesji rozliczeniowej międzybankowej lub kolejnego dnia. Rzadko zdarza się, aby pieniądze przesyłano później.

Jak szybko pieniądze trafią na konto

Jak wyżej, w przypadku posiadania konta bankowego w mBanku, pieniądze mogą trafić na nasze konto nawet w kilka minut. Wszystko zależy od pory dnia i czy przypada ona w okolicy sesji rozliczeniowej.

Godziny rozpatrywania wniosków

Jeżeli sprawnie wypełnimy wszystkie potrzebne formularze, spełniając wymagania przy rejestracji, informacja o decyzji pożyczkowej pojawia się na ekranie monitora w ciągu nie więcej, niż 2-5 minut.

Możliwość przedłużenia pożyczki

W przeszłości istniała taka możliwość, jednak nie ma co podawać jej warunków, bowiem są one nieaktualne. Zgodnie ze zmianami, które weszły w życie 26 lutego 2016 roku, Wonga nie oferuje możliwości przedłużenia terminu spłaty. Każda pożyczka musi być zatem uregulowana w terminie.

Sposób weryfikacji

Wonga przewiduje aż dwa sposoby na weryfikację wprowadzonych przez nas danych. Jedna to przelew weryfikacyjny. Wynosi on 10 groszy i należy go przesłać rachunek bankowy na podany numer konta. Druga możliwość to weryfikacja przez konto bankowe online, która polega na zalogowaniu się na konto bankowe z poziomu strony wonga.com.

Czym wyróżnia się opisywana firma?

Jednym, z najbardziej wyróżniających firmę Wonga atutów jest niewątpliwie możliwość uzyskania pożyczki, której koszty wynoszą zaledwie 10 złotych. Jest to wartość stała i niezależna od kwoty pożyczki, jaką zaciągany. Atrakcyjny jest także okres spłaty, który wynosi nawet 60 dni (2 miesiące) w kwotach od 50 do 1500 zł na okres do 60 dni, a koszt to tylko 10 zł. Wartościowa dla wielu może okazać się także oferta pożyczki ratalnej, która może wynieść nawet 20 000 złotych. Raty mogą być rozłożone aż na 60 spłat.  Kwota prowizji zawsze ustalana jest indywidualnie.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *