Vivus pożyczki – opinie

Co musisz wiedzieć

  • Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty — do 7500 zł na 30 dni
  • Pierwsza pożyczka — maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty — 3000 zł na 30 dni za darmo
  • Sprawdzane bazy dłużników — BIK, BIG, KRD, ERiF
  • Granice wiekowe — minimum 19 lat, maksymalnie 79 lat
  • Rachunki bankowe pożyczkodawcy PKO BP, Pekao s.a,. Millenium, GetIn Bank i Alior Bank
  • Jak szybko pieniądze trafią na konto — 15 minut
  • Godziny rozpatrywania wniosków — pon.-wt. od 8.00 do 22.00 oraz sob.-ndz. od 8.00 do 20.00
  • Możliwość przedłużenia pożyczki — dla nowych klientów dwa razy, dla kolejnych tylko raz

Czym jest Vivus?

Firma Vivus należy do wywodzącej się z Łotwy spółki 4Finance. Zrzesza ona wiele firm pożyczkowych na terenie całej Europy, a do Polski wkroczyła ona w 2012 roku. Vivus specjalizuje się w udzielaniu pożyczek krótkoterminowych. Charakteryzują się one stosunkowo krótkim terminem spłaty — do 30 dni (1 miesiąc) oraz dość niskimi kwotami, które oscylują w wartościach do kilku tysięcy złotych. Vivus, dotychczas przez 6 lat swojej działalności, udzieliło już ponad 2 miliony pożyczek. Firma należy obecnie do grona jednych, z największych firm pożyczkowych na polskim rynku.

Czy pierwsza pożyczka jest darmowa?

Tak. Jeśli po raz pierwszy korzystamy z usług firmy, wówczas możemy pożyczyć kwotę pieniężną wynoszącą minimalnie 100 złotych, a maksymalnie 3000 zł. Termin na spłatę pożyczki wynosi maksymalnie 30 dni, czyli jeden miesiąc. Jedyne koszty, jakie ponosimy to spłata pożyczki.

Pierwsza pożyczka i druga pożyczka — maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Kolejni klienci zyskują przywilej pożyczenia ponad dwukrotnie większej kwoty — maksymalna wartość wynosi dla nich 7500 złotych. Wartość minimalna pożyczki pozostaje bez zmian, 100 złotych. Podobnie zresztą jak termin spłaty, który zawsze wynosi minimalnie 1 dzień, a maksymalnie – 30 dni (miesiąc). Kolejna pożyczka jest oprocentowana — wynosi to 20% kwoty pożyczki.

Konsultant firmy Vivus przedstawiając ofertę zaznaczył, że szczegółowe warunki oferty są dobierane według indywidualnych potrzeb danego klienta.

Sprawdzane bazy dłużników

Vivus wobec każdego klienta stosuje standardowe dla tej branży metody weryfikacji historii finansowej klienta. Kontrolowany i sprawdzany jest brak zaległości w Biurze Informacji Kredytowej (BIK), Biurze Informacji Gospodarczej (BIG) oraz Krajowym Rejestrze Dłużników (KRD).

Granice wiekowe

Dodatkowo, aby otrzymać pożyczkę, należy spełnić warunek przedziału wiekowego. Pożyczkodawca nie może być młodszy niż 19 lat i nie starszy niż 78 lat. Ponadto musi być obywatelem polskim i mieć konto osobiste w banku.

Czy wymagane są jakieś dokumenty?

Ten element może być dla wielu nieprzeciętną zaletą. Vivus bowiem przy rozpatrywaniu wniosku nie weryfikuje statusu i charakteru zatrudnienia. Nie są wymagane także zaświadczenia na wysokość i tytuł comiesięcznych dochodów.

Rachunki bankowe pożyczkodawcy

Vivus posiada swoje rachunki bankowe aż w kilku bankach, co jest nie tak często spotykane wśród konkurencyjnych firm. Firma posiada swoje konta w: PKO BP, Pekao s.a,. Millenium, GetIn Bank i Alior Bank.  Oznacza to, że w przypadku wydania pozytywnej decyzji kredytowej, jeśli mamy konto w którymś, ze wspomnianych banków — pieniądze trafią na nasze konto błyskawicznie. Biorąc pod uwagę oczywiście sesję przychodzącą, która w każdym banku jest inna.

Jak szybko pieniądze trafią na konto

Po wydaniu pozytywnej decyzji kredytowej, środki pieniężne wysyła się do klienta do 15 minut od podjętej decyzji. Jak już wspomniano — jeśli jest to ten sam bank, środki powinny być do 15 minut na koncie.

Godziny rozpatrywania wniosków

Wnioski rozpatruje się w godzinach pracy firmy Vivus. Jest to w każdy dzień powszedni od 8 rano do 22 wieczorem oraz w weekendy od 8 rano do 20 wieczorem.

Możliwość przedłużenia pożyczki

W Vivus istnieje możliwość przedłużenia terminu spłaty pożyczki. Pierwszą pożyczkę można przedłużyć 2 razy, kolejną 1 raz. Jest to rzecz jasna usługa dodatkowo płatna. Koszt przedłużenia zależy od kwoty pożyczki i jest ustalany na podstawie indywidualnych uwarunkowań klienta.

Vivus udziela pożyczek na wspomniane 30 dni (miesiąc) z możliwością przedłużenia o kolejne 7, 14 lub 30 dni, czyli odpowiednio o dodatkowy tydzień, dwa tygodnie lub miesiąc.

Przy pierwszej pożyczce takie przedłużenie możliwe jest nawet dwa razy, a przy każdej kolejnej dostępne jeden już tylko raz.

Sposób weryfikacji

Weryfikacja w Vivus odbywa się za pomocą przelewu weryfikacyjnego. Polega ona na przelaniu na konto banku kwoty 1 grosza. Gdy przelew zostanie zindeksowany i zatwierdzony, wówczas kwota wraca na konto klienta.

Czym wyróżnia się opisywana firma?

Najbardziej atrakcyjnymi punktami oferty Vivus jest bez wątpienia darmowa pożyczka dla pierwszych klientów, która pozbawiona jest jakichkolwiek kosztów.

Dla swoich klientów firma przewiduje wiele akcji promocyjnych i zniżek.

Firma przewiduje dla swoich klientów sporo zniżek orz promocji. Najciekawsze to te akcje promocyjne, gdzie można np. dostać bon wakacyjny do wykorzystania w biurze podróży.  W czasie takiej akcji promocyjnej wysyła się do klienta maile lub SMS-y z taką ofertą promocyjną.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *