Visset pożyczki – opinie

Co musisz wiedzieć

 • Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty — do 4000 zł na 30 dni
 • Pierwsza pożyczka – maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty — 1000 zł na 30 dni
 • Sprawdzane bazy dłużników  BIK, BIG, KRD, ERiF
 • Granice wiekowe  minimum 22 lata, maksymalnie 75 lat
 • Rachunki bankowe pożyczkodawcy  PKO Bank SA
 • Jak szybko pieniądze trafią na konto — od 15 minut do 24 godzin
 • Godziny rozpatrywania wniosków — poniedziałek-piątek: od 7.00 rano do 20.00 wieczorem
 • Możliwość przedłużenia pożyczki — jest taka możliwość, tylko dla pierwszych klientów

Czym jest Visset?

Visset należy do grona doświadczonych firm pożyczkowych, które szczycą się ugruntowaną pozycją na rynku i sporą popularnością wśród klientów. Działający od 2009 roku pożyczkodawca należy do spółki o tej samej nazwie, która ma swoją siedzibę w Poznaniu. Specjalnością Visset są pożyczki krótkoterminowe, udzielane na stosunkowo krótki okres i w niewielkich kwotach. Firma chwali swoje usługi jako bezpieczne, transparentne, przejrzyste oraz szybkie.

Czy pierwsza pożyczka jest darmowa?

Dla swoich nowych klientów, którzy po raz pierwszy korzystają z usług pożyczkowych, Visset przewidziało popularną w branży usługę pierwszej darmowej pożyczki. W jej ramach, pożyczkobiorca może wypożyczyć od 300 złotych w dolnej granicy do 1000 złotych w dolnej granicy. Termin spłaty może zostać dobrany, obecnie, tylko z jednego dostępnego parametru jest to 30 dni, czyli miesiąc. Spłacając pierwsze zobowiązanie w terminie, otrzymuje się  gwarancję niebycia obciążonym odsetkami ani prowizją.

Pierwsza pożyczka — maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Jak już wspomniano wyżej, pierwsza pożyczka może zostać zaciągnięta w wysokości od minimalnie 300 złotych do maksymalnie 1000 złotych. Termin spłaty jest stały i zawsze wynosi tylko i wyłącznie 30 dni niestety wycofano możliwość zmniejszenia go do krótszego okresu. Warto pamiętać, że pierwsza pożyczka jest w pełni darmowa. Nie zawiera w sobie żadnych dodatkowych kosztów w postaci prowizji lub odsetek.

Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Dla drugich i kolejnych klientów firmy, tradycyjnie przewidziano wyższą kwotę pożyczki. Konkretniej mówiąc, zmianie ulega właśnie tylko ten parametr. Minimalnie można zatem nadal pożyczyć 300 złotych, a maksymalnie za to nawet 4000 złotych, czyli 4-krotnie więcej, niż w przypadku pierwszej pożyczki. Termin spłaty jest zawsze stały. Wynosi maksymalnie 30 dni (miesiąc), bez możliwości zmniejszenia tego okresu podczas dobierania parametrów pożyczki.

Należy oczywiście pamiętać, że każda druga i kolejna pożyczka w firmie Visset jest płatna. Przykładowe koszty przedstawiamy na poniższym, reprezentatywnym przykładzie.

 • Pożyczając 3500 złotych na stały okres 30 dni (miesiąc), klient obciążony jest Rzeczywistym Rocznym Oprocentowaniem Stałym (RRSO) w postaci 1732%. Ponadto, dodatkowym kosztem w wysokości 945 złotych, który zawiera w sobie prowizje i odsetki.
  Łącznie po miesiącu należy oddać łączną kwotę w wysokości 4445 złotych.

Sprawdzane bazy dłużników

Każdy nowy klient firmy Visset, tradycyjnie dla firm świadczących usługi pożyczkowe, sprawdza podane przez klienta dane w rejestrach finansowych i bazach dłużników. Opisywany pożyczkodawca korzysta z możliwości weryfikacji praktycznie wszystkich najpopularniejszych rejestrów. Jest to zatem kolejno Biuro Informacji Kredytowej (BIK), Biuro Informacji Gospodarczej (BIG) wraz z ERIF, a także Krajowy Rejestr Dłużników (KRD).

Granice wiekowe

Aby zostać klientem firmy Visset, pełnoletniość to nie jedyne kryterium określone w regulaminie. Ponadto, należy być nie młodszym niż 22 lata i nie starszym niż 75 lat. Oznacza to, że z usług Visset korzystać może tylko część studentów i osób emerytowanych. Z innych wymagań należy wymienić jeszcze posiadanie obywatelstwa Rzeczypospolitej Polskiej, a także rachunek bankowy, numer telefonu komórkowego i adres e-mail.

Czy wymagane są jakieś dokumenty?

Na stronie internetowej Visset można przeczytać, że firma nie wymaga od swoich klientów okazywania żadnych dodatkowych zaświadczeń o charakterze i fakcie posiadanego zatrudnienia. Ponadto – nie prosi o okazywanie zaświadczeń udowadniających rodzaj otrzymywanych comiesięcznie zarobków.

Rachunki bankowe pożyczkodawcy

Visset posiada swój rachunek bankowy tylko w jednej placówce banku PKO. Oznacza to, że każdy klient z kontem w innych bankach musi uzbroić się w cierpliwość podczas uzyskiwania pożyczki. Wszystko zależy bowiem od godziny sesji przychodzących i wychodzących między PKO a innymi bankami.

Jak szybko pieniądze trafią na konto

Jak już wspomniano wyżej, Visset posiada swoje konto tylko w jednej placówce bankowej jest to bank PKO. Mając zatem rachunek w każdym innym banku, należy mieć na względzie, że szybkość przelewu zależna jest od godzin sesji wychodzących oraz przychodzących. Te określone w są w regulaminie każdego banku, w jakim klient posiada swój rachunek bankowy.

Godziny rozpatrywania wniosków

Pracownicy Visset pozostają do dyspozycji swoich klientów w każdy dzień powszedni roboczy, od poniedziałku do piątku, od godziny 7.00 rano do 20.00 wieczorem. Składając wniosek pożyczkowy poza wspomnianymi godzinami, należy liczyć się z tym, że zostanie on rozpatrzony najprawdopodobniej kolejnego dnia roboczego.

Możliwość przedłużenia pożyczki

Visset oferuje możliwość przedłużenia pożyczki, ale na wyjątkowo niestandardowych warunkach. Jeżeli bowiem pojawią się u klienta problemy z terminowym spłaceniem pożyczki, to o wydłużenie mogą wystąpić tylko pierwsi klienci, czyli tylko ci, którzy korzystają z darmowej pożyczki! Każdy kolejny klient, niestety, takiej możliwości nie ma. Wspomniana pierwsza grupa może wydłużyć termin spłaty o kolejne 30 dni, za uiszczeniem ustalonej indywidualnie kwoty.

Z kolei drudzy i kolejni klienci, nie spłacając pożyczki terminowo, muszą liczyć się z naliczeniem karnych odsetek i działaniami windykacyjnymi ze strony pożyczkodawcy. Te mogą skończyć się wizytą komornika, sprawą w sądzie, a nawet wpisaniem danych zalegającego ze spłatą do któregoś, z rejestrów dłużników.

Sposób weryfikacji

Weryfikacja w Visset odbywa się za pomocą sprawdzonej i tradycyjnej metody przelewu weryfikacyjnego. Polega to na przelaniu na podany przez pożyczkodawce numer konta bankowego symbolicznego 1 złotego.  Weryfikacja powinna odbyć się błyskawicznie.

Czym wyróżnia się opisywana firma?

Visset to dość typowa, ale warta dostrzeżenia firma pożyczkowa. Wyróżnia się ona nie tylko ofertą pierwszej darmowej pożyczki, ale i stałym terminem spłaty. Zawsze wynosi on 30 dni, czyniąc tego pożyczkodawcę klasyczną firmą chwilówkową. Docenić warto możliwość przedłużenia pożyczki, choć zaskakuje fakt, że usługa ta obejmuje tylko nowych klientów.

Oceń ten wpis

Informacje o pożyczkach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *