Soho Credit pożyczki – opinie

Co musisz wiedzieć

  • Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty — do 4000 zł na 30 dni, od 6. pożyczki
  • Pierwsza pożyczka – maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty — 1000 zł na 30 dni za darmo
  • Sprawdzane bazy dłużników  BIK, BIG, KRD
  • Granice wiekowe  minimum 20 lat, maksymalnie 76 lat
  • Rachunki bankowe pożyczkodawcy Alior Bank, PKO BP, PEKAO SA, mBank, Millennium Bank
  • Jak szybko pieniądze trafią na konto — 15 minut
  • Godziny rozpatrywania wniosków — od poniedziałku do niedzieli w godzinach 8.00 rano – 22.00 wieczorem
  • Możliwość przedłużenia pożyczki — nie ma takiej możliwości

Czym jest Soho Credit?

Soho Credit to prężnie rozwijająca się firma pożyczkowa, która działa na polskim rynku od 2012 roku. Nie jest ona wprawdzie aż tak rozpoznawalna, jak konkurencyjne firmy, ale należy pamiętać, że to samodzielna firma niepowiązana z żadnym międzynarodowym gigantem pożyczkowym. Specjalnością Soho Credit są pożyczki krótkoterminowe, dostępne za pośrednictwem internetu nawet w 15 minut.

Czy pierwsza pożyczka jest darmowa?

Soho Credit przewiduje ofertę pierwszej darmowej pożyczki. W jej ramach możemy pożyczyć do 1000 złotych na 30 dni (miesiąc). Warunkiem niebycia obciążonym standardowymi kosztami odsetek oraz prowizji jest oczywiście spłacenie zobowiązania w wyznaczonym i ustalonym terminie.

Pierwsza pożyczka — maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Jak wspomniano wyżej, pierwsza pożyczka w Soho Credit może wynieść minimalnie 100 złotych, a maksymalnie  1000 złotych (kwoty rosnące co 50 złotych). Termin spłaty określony przez pożyczkodawcę to minimalnie nawet 1 dzień, a maksymalnie 30 dni (miesiąc).

Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Jako drugi oraz kolejny klient firmy, typowo dla firm pożyczkowych, udostępniane są nam rzecz jasna o wiele większe kwoty pieniężne do wypożyczenia. Do dyspozycji jest od 1000 złotych do 4000 złotych (kwoty rosnące co 50 złotych). Niezmienny pozostaje termin spłaty od 1 dnia do 30 dni (miesiąc).

Przykładowy koszt drugiej pożyczki dla kwoty 3000 złotych zaciągniętej na 30 dni to dodatkowe 725,34 zł prowizji, 24,66 zł odsetek kapitałowych. Łącznie po miesiącu od zawarcia pożyczki musimy zwrócić 3750 złotych.

Sprawdzane bazy dłużników

Jeśli chcemy stać się klientami firmy Soho Credit, musimy liczyć się z tym, że zostaniemy poddani weryfikacji w rejestrach dłużników. Tradycyjnie dla firm branży pożyczek i chwilówek, firma informuje, że sprawdza informacje zarówno w Biurze Informacji Kredytowej, jak i w Biurach Informacji Gospodarczych. Co za tym idzie, kontrolowane jest zatem także Krajowy Rejestr dłużników (KRD). Nie ma informacji o zaglądaniu przez omawianą firmę do rejestru ERIF.

Granice wiekowe

Wymagania wiekowe, jakie określa Soho Credit, to nie tylko pełnoletniość. Musimy mieć nie mniej niż 20 lat oraz nie więcej niż 76 lat. Pożyczkę może tutaj zaciągnąć zatem większość studentów i pracujących, a także część emerytów.

Czy wymagane są jakieś dokumenty?

Firma nie wymaga od nowych klientów żadnych dokumentów potwierdzających charakter i fakt posiadania zatrudnienia. Ponadto – także zaświadczeń o wysokości i tytule comiesięcznie uzyskiwanych dochodów.

Rachunki bankowe pożyczkodawcy

Soho Credit posiada swoje rachunki bankowe w następujących placówkach: Alior Bank, PKO BP, PEKAO SA, mBank oraz Millennium Bank. Jeżeli zatem posiadamy konto w którymś, że wspomnianych banków szansa na szybkie uzyskanie pieniędzy rośnie.

Jak szybko pieniądze trafią na konto

Jak wyżej wspomniano, jeżeli posiadamy konto w którymś ze wspomnianych banków, a wniosek pożyczkowy jest składany podczas dnia roboczego, istnieje spora szansa, że pieniądze trafią na nasze konto błyskawicznie. Jeśli sesja rozliczeniowa określona przez dany bank odbywa się niedługo od wysłania pieniędzy przez pożyczkodawcę, pożyczka może trafić do nas nawet w 15 minut.

Godziny rozpatrywania wniosków

Soho Credit pracuje w wyjątkowo dogodnych porach. Wnioski rozpatrywane są od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 8.00 rano do 22.00 wieczorem. Jeśli więc nie ubiegamy się o pożyczkę w godzinach nocnych, istnieje ogromna szansa na szybkie rozpatrzenie naszego wniosku.

Możliwość przedłużenia pożyczki

Niestety, Soho Credit nie przewiduje możliwości ani przedłużenia terminu spłaty za określoną opłatą, ani usługi refinansowania pożyczki. Zobowiązania w omawianej firmie należy koniecznie spłacać na czas. Jeżeli nam się to nie uda, wówczas firma ma prawo do wszczęcia legalnych działań windykacyjnych. Poza wysyłaniem ponagleń i wszczęcia procedury komorniczej, sprawa może także trafić do sądu, kończąc się na wpisaniu naszych danych do rejestrów dłużników.

Sposób weryfikacji

Weryfikacja podanych przez nas danych odbywa się w Soho Credit za pośrednictwem popularnego przelewu weryfikacyjnego. Na podany przez pożyczkodawcę numer konta bankowego przelewamy symboliczną kwotę 1 grosza, która jest nam potem zwracana. Już po kilku minutach, jeśli nie pojawią się komplikacje, zostanie podjęta decyzja pożyczkowa.

Czym wyróżnia się opisywana firma?

Soho Credit wyróżnia się zatem takimi dogodnościami jak jasno określone warunki pierwszej i kolejnej pożyczki, a także oferta darmowego pierwszego świadczenia. Dodatkowa zaleta do wyjątkowo długie czasy pracy i brak wymaganych formalności nie potrzebujemy żadnych zaświadczeń, aby uzyskać tutaj pożyczkę.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *