Smart Pożyczka – opinie klientów i recenzja

Co musisz wiedzieć

 • Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty — do 7000 zł na 30 dni
 • Pierwsza pożyczka – maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty —  3000 zł na 30 dni za darmo
 • Sprawdzane bazy dłużników BIG, KRD, ERiF
 • Granice wiekowe  minimum 21 lat, brak górnej granicy wiekowej
 • Rachunki bankowe pożyczkodawcy mBank, Alior Bank, Santander, PKO Bank Polski, Millenium Bank
 • Jak szybko pieniądze trafią na konto — od 15 minut do 24 godzin
 • Godziny rozpatrywania wniosków — poniedziałek-piątek: od 7:30 rano do 21:00 wieczorem; sobota-niedziela: od 9:00 rano do 17:00 po południu
 • Możliwość przedłużenia pożyczki — jest taka możliwość, na 10, 20 lub 30 dni

Czym jest Smart Pożyczka?

Smart Pożyczka to jedna z najmłodszych firm pożyczkowych na polskim rynku, mając swoje początki działalności w 2014 roku. Należąca do, równie niedługo działającej białostockiej spółki Aventus Group, stara się przyciągnąć nowych klientów poprzez oferowanie krótkoterminowych pożyczek w dużych kwotach. Choć ich dostępność jest aktywna dopiero podczas wielokrotnego korzystania z usług, to popularność firmy Smart Pożyczka sukcesywnie rośnie.

Czy pierwsza pożyczka jest darmowa?

Dla nowych klientów Smart Pożyczka przewidziała ofertę pierwszej darmowej pożyczki. Pożyczając minimalnie 200 złotych, a maksymalnie nawet 3000 złotych, spłacając zobowiązanie w terminie nie jest się obciążonym żadnymi dodatkowymi kosztami. Ani prowizją, ani odsetkami lub oprocentowaniem.

Pierwsza pożyczka — maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Jak już wspomniano w powyższej sekcji, pierwsi klienci Smart Pożyczka objęci są ofertą darmowej pożyczki. Minimalna kwota wynosi dość standardowe 200 złotych, natomiast maksymalna zaskakująco spore, 3000 złotych. Termin spłaty można określić na minimalne 10 złotych, a maksymalnie może to być 30 dni, czyli jeden miesiąc.

Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Oferta firmy Smart Pożyczka jest dość zróżnicowana, jeśli chodzi o kolejnych klientów. Oddzielne taryfy przewidziano bowiem dla pożyczkobiorców korzystających z usług firmy po raz drugi, trzeci, piąty, siódmy i dziewiąty. Nieco dziwne. Minimalnie można zaciągnąć, niezależnie od taryfy, stałe 200 złotych, natomiast maksymalnie jest to kolejno:

 • Druga pożyczka do 3500 złotych.
 • Trzecia i czwarta pożyczka do 4000 złotych.
 • Piąta i szósta pożyczka do 5000 złotych.
 • Siódma i ósma pożyczka  do 6000 złotych
 • Dziewiąta i kolejna pożyczka do 7000 złotych.

Termin spłaty wynosi stale, od 10 dni do maksymalnie 30 dni (miesiąc). Maksymalna kwota pożyczki jest zatem stosunkowo wysoka jak na pożyczkodawcę krótkoterminowego, jednak jej dostępność jest ograniczona.

Koszty pożyczki przedstawiamy na poniższym, reprezentatywnym przykładzie.

 • Pożyczając 3500 złotych na 30 dni, klient obciążony jest dodatkowym kosztem pożyczki 989,77 złotego przy RRSO 1969,66%.
  W terminie spłaty pożyczki, łącznie należy zwrócić kwotę 4489,77 złotego.

Sprawdzane bazy dłużników

Każdy klient firmy Smart Pożyczka musi pamiętać, że podczas składania wniosku pożyczkowego, będzie on poddawany kontroli w bazach dłużników i rejestrach finansowych. W celu określenia zdolności kredytowej i historii finansowej, weryfikowane będzie Biuro Informacji Kredytowej (BIK), Krajowy Rejestr Dłużników (KRD) oraz ERiF.

Co ciekawe, Smart Pożyczka nie znaleźliśmy informacji, aby Smart Pożyczka zaglądała do Biura Informacji Gospodarczej (BIG).

Granice wiekowe

Aby zostać klientem Smart Pożyczka, nie wystarczy być tylko osobą pełnoletnią. Dodatkowo wymaga sięt wieku minimalnego wynoszącego minimalnie 19 lat. Co ciekawe, nie określono górnej granicy wiekowej. Oznacza to, że z usług opisywanej firmy może skorzystać większość studentów i emerytów.

Czy wymagane są jakieś dokumenty?

W regulaminie Smart Pożyczki można przeczytać, że firma nie wymaga od swoich klientów okazywania żadnych dodatkowych zaświadczeń o wysokości uzyskiwanych comiesięcznie dochodów. Nie zwraca się także do pracodawcy z prośbą o potwierdzenie faktu zatrudnienia i jego charakteru.

Rachunki bankowe pożyczkodawcy

Smart Pożyczka posiada swoje konto bankowe w 5 placówkach. Kolejno jest to mBank, Alior Bank, Santander, PKO Bank Polski oraz Millenium Bank. W ten sposób, klient posiadający swój rachunek bankowy w któreś, z wymienionych placówek, ma największe szanse na szybkie uzyskanie przelewu z pożyczką na swoje konto.

Jak szybko pieniądze trafią na konto

Jak już wspomniano wyżej, Smart Pożyczka posiada swoje rachunki u 5 banków, czyli u mBank, Alior Bank, Santander, PKO Bank Polski i Millenium Bank. Mając konto którymś, z tych banków, po pozytywnej decyzji pożyczkowej pieniądze trafiają w ciągu nawet kilkunastu minut lub kilku godzin. W przypadku innych banków, czas docierania przelewu może zająć niestety nawet 24 godziny, choć wszystko jest zależne od indywidualnie określanych sesji przychodzących.

Godziny rozpatrywania wniosków

Pracownicy Smart Pożyczka pozostają do dyspozycji nowych i stałych klientów 7 dni w tygodniu. Od poniedziałku do piątku są to godziny od 7:30 rano do 21:00 wieczorem, a w soboty i niedziele godziny od 9:00 rano do 17:00 po południu. Wnioski pożyczkowe składane poza tymi godzinami pracy będą rozpatrywane w ciągu najbliższego dnia roboczego.

Możliwość przedłużenia pożyczki

Dla klientów, u których pojawia się problem z terminową spłatą zobowiązania, Smart Pożyczka przewidziała możliwość przedłużenia terminu spłaty. Jest to usługa płatna, a jej warunki ustala się indywidualnie. Dostępne są 3 formy wydłużenia na 10 dni, 20 dni lub 30 dni (miesiąc).

Sposób weryfikacji

Weryfikacja w Smart Pożyczka odbywa się za pomocą przelewu weryfikacyjnego w kwocie 1 grosza, który przelewany jest na konto pożyczkodawcy.

Czym wyróżnia się opisywana firma?

Smart Pożyczka wyróżnia się na tle konkurentów niewątpliwie wyjątkowo rozbudowaną ofertą pożyczkową. W zależności od razu, za którym korzysta się z oferty, można pożyczyć kwotę w wysokości nawet 7000 złotych. Dodatkowo warto docenić jasny i prosty formularz pożyczkowy, a także dostępność konsultantów firmy 7 dni w tygodniu.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *