Rapida Money pożyczki – opinie

Co musisz wiedzieć

 • Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty — do 25 000 zł na 60 miesięcy
 • Pierwsza pożyczka – maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty — brak, oferta jednolita
 • Sprawdzane bazy dłużników  tylko BIK
 • Granice wiekowe  minimum 18 lat, maksymalnie 75 lat
 • Rachunki bankowe pożyczkodawcy Santander
 • Jak szybko pieniądze trafią na konto — do 24 godzin
 • Godziny rozpatrywania wniosków — poniedziałek-piątek: od 9.00 rano do 17.00 po połduniu
 • Możliwość przedłużenia pożyczki — nie ma takiej możliwości

Czym jest Rapida Money?

Rapida Money to jeden z najbardziej nietuzinkowych graczy na polskim rynku pożyczkowym, istniejąc na nim stosunkowo niedługo. Wywodzący się z Wielkiej Brytanii, w swojej ofercie stawia na pożyczki długoterminowe. Ich kwota w maksymalnych wartościach jest zaskakująco wysoka, a środki uwiarygadniające klienta są praktycznie niespotykane. Firma wymaga bowiem od swoich klientów poświadczenia gwaranta, a ponadto chwali się, że nie zamyka drzwi osobom, które pozostają w zadłużeniu.

Czy pierwsza pożyczka jest darmowa?

Niestety, w ofercie Rapida Money próżno szukać usługi darmowej pierwszej pożyczki. Wynika to ze skonstruowania oferty, której założeniem jest jednolitość. Oznacza to, że każdy klient firmy ma do dyspozycji takie same warunki, w postaci identycznych kwot pożyczek i terminów spłaty. Każde zobowiązanie obłożone jest w ten sposób także integralnymi kosztami w postaci odsetek i prowizji.

Pierwsza pożyczka — maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Już pierwszy klient Rapida Money może pożyczyć, określone w regulaminie firmy, maksymalne kwoty pożyczki. Wynika to z zasady jednolitości oferty, która obowiązuje u opisywanego pożyczkodawcy. W ten sposób minimalnie można pożyczyć już 2500 złotych (rzadko spotyka się tak wysokie kwoty), a maksymalnie nawet 25 000 złotych. Rapida Money oferuje pożyczki długoterminowe, dlatego termin spłaty nie powinien zaskakiwać swoim rozłożeniem w czasie. Minimalnie może to być 12 miesięcy (rok), a maksymalnie 60 miesięcy, czyli 5 lat!

Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

W przypadku firmy Rapida Money, nie ma znaczenia, czy klient przystępuje do ubiegania się o pożyczkę po raz pierwszy, czy też robi to wielokrotnie. Jak wspomniano już wyżej, oferta u tego pożyczkodawcy jest jednolita. Identyczne kwoty pożyczek i terminy spłaty przysługują każdemu klientowi. W ten sposób, przypomnijmy, do dyspozycji jest minimalnie 2500 złotych pożyczki. Maksymalnie może to być z kole 25 000 złotych, a termin spłaty wyrażany jest nie tyle w miesiącach, ile latach. Minimalnie może to być 12 miesięcy (rok), a maksymalnie z kolei 60 miesięcy, czyli 5 lat.

Warto także pamiętać, że każda pożyczka w Rapida Money obciążona jest dodatkowymi opłatami. Ich wysokość przedstawia poniższy reprezentatywny przykład.

 • Pożyczając 10 000 złotych na 12 miesięcy (rok), do kwoty zobowiązania dochodzi oprocentowanie stałe w wysokości 10% oraz prowizja w postaci 3500 złotych.  Pożyczka zawsze dzieli się comiesięczne raty. W tym przypadku wyniesie ona 1181,45 złotych.
  Po 12 miesiącach (roku) pożyczkodawcy należy łącznie oddać 14117,20 złotego kwoty.

Sprawdzane bazy dłużników

Oferta Rapida Money jest dość niestandardowa. W kwestii sprawdzania rejestrów dłużników wiele źródeł podaje, że firma nie sprawdza żadnego z nich (BIK, BIG, KRD czy Credit-Check). W kwestii klienta jest to prawda. Nie należy jednak zapominać, że Rapida Money do udzielenia pożyczki wymaga także gwaranta, który poświadczy za nas i w skrajnej sytuacji przejmie na siebie nasz dług. Osoba ta, poza wymaganiami opisanymi sekcję niżej, będzie kontrolowana w Biurze Informacji Kredytowej. Negatywne wpisy nie są mile widziane, jednak w niektórych sytuacjach za inne poświadczenie może służyć nieruchomość gwaranta. Pracownik firmy przekazał, że inne rejestry dłużników nie są brane pod uwagę.

Granice wiekowe

Aby zostać klientem firmy Rapida Money, wystarczy być osobą pełnoletnią, czyli mieć 18 lat. Pożyczkodawca określa jednak także górną granicę wieku, która wynosi 75 lat. Z racji konieczności posiadania gwaranta, który poświadczy za nas i podda się kontroli w BIK, firma określa także wymagania, jakie obejmują niego.

Poza wspomnianym wyżej posiadaniem nieruchomości w przypadku negatywnych wpisów w BIK, wymagane jest także posiadanie konta bankowego i ukończenie 18. roku życia. Nie ma informacji o górnej granicy wiekowej.

Czy wymagane są jakieś dokumenty?

Rapida Money nie wymaga żadnych dokumentów, które potwierdzają  charakter i fakt posiadanego zatrudnienia. Ponadto firma nie zwraca się także z prośbą o okazanie zaświadczeń o wysokości  i rodzaju otrzymywanych comiesięcznie dochodów.

Rachunki bankowe pożyczkodawcy

Rapida Money posiada swoje konto bankowe tylko w jednej placówce jest to bank Santander. Należy pamiętać, że pieniądze wypłaca się na konto gwaranta. Szansa, że otrzyma on nasze zobowiązanie (którego dysponowanie ustala się indywidualnie) są największe, jeśli posiada on rachunek bankowy w tej samej placówce, co pożyczkodawca.

Jak szybko pieniądze trafią na konto

Warto pierw zaznaczyć, że pieniądze są zawsze przekazuje się gwarantowi. Szybkość przelania pieniędzy na konto gwaranta zależy od tego, w jakim banku posiada on konto. W przypadku banku Santander może to być nawet kilkanaście minut, a na stronie głównej pożyczkodawcy można przeczytać, że zastrzega on sobie czas maksymalny do 24 godzin, czyli nawet do następnego dnia.

Godziny rozpatrywania wniosków

Pracownicy firmy Rapida Money pozostają do dyspozycji w kwestii rozpatrywania wniosków pożyczkowych i obsługi klientów w każdy dzień roboczy, w dni powszednie od poniedziałku do piątku. Zmiany zaczynają się w te dni każdego poranka o 9.00 rano, a kończą się o 17.00 po południu.

Możliwość przedłużenia pożyczki

Niestety, Rapida Money nie przewidziała w swoich usługach możliwości przedłużenia pożyczki. Wynika to z konstrukcji oferty, która przekazuje pieniądze gwarantowi i obliguje pożyczkobiorcę do samodzielnego spłacania zobowiązania w comiesięcznych ratach. Nieterminowa spłata może wiązać się z naliczaniem karnych odsetek, wszczęciem postępowania windykacyjnego, a nawet działaniami komornika i sprawą sądową. W efekcie dane klienta, który nieterminowo spłaca świadczenia, można wpisać do dowolnego, z rejestrów dłużników.

Sposób weryfikacji

Inaczej niż w innych firmach pożyczkowych, w Rapida Money weryfikacji poddaje się nie klienta, lecz gwaranta. Jego dane podane podczas procesu pożyczkowego (rozłożonego na formularz dla klienta i jego gwaranta), weryfikuje się za pomocą wygodnej, bezpiecznej i popularnej aplikacji Instantor. Błyskawicznie sprawdza ona jego historię finansową na rachunku bankowym i szybko określa, czy ma on pożądaną zdolność finansową.

Czym wyróżnia się opisywana firma?

Rapida Money to bez wątpienia jedna z najbardziej wyróżniających się firm pożyczkowych. O jej oryginalności świadczy przede wszystkim wymóg posiadania gwaranta i kierowanie do niego pożyczki, a także obłożenie standardowymi metodami weryfikacji właśnie niego, a nie klienta. Zaskakuje także wyjątkowo długi maksymalny termin spłaty (do 60 miesięcy, czyli 5 lat), a także maksymalna kwota pożyczki do 25 000 złotych.

Oceń ten wpis