Provema Credit pożyczki – opinie klientów i recenzja chwilówki

Co musisz wiedzieć

 • Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty — do 1500 zł na 6 miesięcy
 • Pierwsza pożyczka – maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty — brak, oferta jednolita
 • Sprawdzane bazy dłużników  BIK, BIG, KRD, ERiF, ZBP
 • Granice wiekowe  minimum 18 lat, brak górnej granicy
 • Rachunki bankowe pożyczkodawcy mBank
 • Jak szybko pieniądze trafią na konto — 15 minut
 • Godziny rozpatrywania wniosków — poniedziałek-niedziela: od 8:00 rano do 18:00 wieczorem
 • Możliwość przedłużenia pożyczki — nie ma takiej możliwości

Czym jest Provema Credit?

Provema Credit należy do grona najmłodszych i najkrócej działających firm pożyczkowych na polskim rynku. Choć spółka Provema Sp. z.o.o. widnieje w rejestrach KRS od 2015 roku, to witryna internetowa została uruchomiona dopiero w 2018 roku. Specjalnością tego pożyczkodawcy są pożyczki krótkoterminowe, udzielane w najniższych kwotach na rynku. Firma celuje w klientów poszukujących symbolicznych kwot pieniężnych, których jednakże nie będą musieli spłacić w ciągu miesiąca.

Czy pierwsza pożyczka jest darmowa?

Niestety, Provema Credit nie przewiduje w swojej ofercie możliwości zaciągnięcia pierwszej ani żadnej innej pożyczki w darmowej formie. Podobnie jak u innych konkurencyjnych firm pożyczkowych, wynika to z jednolitej oferty. Pożyczkodawca nie przewiduje taryf dla pierwszych, drugich i kolejnych klientów  wszyscy mają do dyspozycji zawsze takie same parametry.

Pierwsza pożyczka — maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Z racji jednolitej oferty, klient Provema Credit już za pierwszym razem może zaciągnąć zobowiązanie o takich samych parametrach, jak każdy kolejny klient firmy. W ten sposób, minimalnie można pożyczyć kwotę w wysokości 1100 złotych, a maksymalnie — 1500 złotych. W tym przedziale, można dobrać jeszcze 3 inne kwoty rosnące o 100 złotych.

Termin spłaty, co ciekawe, jest stały dla każdego klienta i dla dowolnej pożyczki. Zawsze wynosi 6 miesięcy, czyli pół roku. Warto też pamiętać, że już pierwsza pożyczka w Provema Credit jest obarczona kosztami w postaci opłaty przygotowawczej i prowizji.

Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Jak już wspomniano, każdy klient Provema Credit ma do dyspozycji taką samą ofertę pożyczkową, także, jeśli jest klientem stałym. W ten sposób minimalnie można pożyczyć 1100 złotych, a poprzez kolejne kwoty rosnące co 100 złotych, maksymalną kwotą pożyczki jest 1500 złotych. Termin spłaty jest zawsze taki sam i nie podlega regulacji 6 miesięcy, czyli pół roku. Spłata odbywa się w comiesięcznych ratach o równej kwocie, ale istnieje możliwość przyśpieszenia spłaty pożyczki.

Należy pamiętać, że każda pożyczka w Provema Credit jest płatna i zawiera w sobie opłatę przygotowawczą oraz prowizję. Ponadto, przedstawiona jest także zawsze kwota miesięcznej raty i Rzeczywistego Rocznego Oprocentowania Stałego (RRSO). Wysokość tych kosztów przedstawiamy na poniższym, reprezentatywnym przykładzie.

 • Pożyczając 1300 złotych na 6 miesięcy (pół roku), klient jest obciążony opłatą przygotowawczą w wysokości 0,01 zł i prowizją w kwocie 584 złote. RRSO wynosi 283%, a pożyczka jest spłacana w 6 comiesięcznych ratach, po 314 złotych każda.
  W ten sposób, łącznie należy zwrócić kwotę w wysokości 1884 złote.

Sprawdzane bazy dłużników

Każdy klient Provema Credit musi pamiętać, że składając wniosek pożyczkowy, jego dane będą weryfikowane w bazach dłużników. Celem jest ocenienie zdolności kredytowej i historii finansowej. Opisywany pożyczkodawca zagląda do większości z nich: Biuro Informacji Kredytowej (BIK), Biuro Informacji Gospodarczej (BIG), Krajowy Rejestr Dłużników (KRD), Związek Banków Polskich (ZBP) oraz ERiF.

Granice wiekowe

W tym aspekcie, Provema Credit wyróżnia się szczególnie na tle innych, konkurencyjnych pożyczkodawców. Klientem tej firmy może zostać bowiem każda osoba pełnoletnia, bez górnej granicy wiekowej. Poza limitem 18 lat, Provema Credit wymaga także posiadania polskiego obywatelstwa i adresu, dowodu osobistego, adresu e-mail, numeru telefonu komórkowego i źródła dochodów.

Czy wymagane są jakieś dokumenty?

Provema Credit nie wymaga od swoich klientów okazania zaświadczenia o wysokości i charakterze comiesięcznych zarobków, a także nie zwraca się do pracodawcy z prośbą o przedstawienie dowodu potwierdzającego fakt posiadania deklarowanego zatrudnienia.

Jednakże, informacje te są potrzebne podczas wypełniania wniosku pożyczkowego. Należy je wprowadzić tuż pod formularzem z danymi osobowymi i informacją o stanie cywilnym. Niezbędne jest też wpisanie kwoty comiesięcznych wydatków.

Rachunki bankowe pożyczkodawcy

Opisywany pożyczkodawca posiada swój rachunek bankowy tylko w jednej placówce mBank. W ten sposób, klienci posiadający konto w tym banku mają największe szanse na szybkie dotarcie przelewu na konto klienta, najczęściej nawet w 15 minut.

Jak szybko pieniądze trafią na konto

Jak już wspomniano wyżej, Provema Credit ma swoje konto bankowe tylko w mBanku. Z tego powodu, tylko klienci tej placówki mogą liczyć na błyskawiczny przelew, w czasie nawet do 15 minut. Osoby posiadające rachunki w innych bankach, muszą liczyć się z oczekiwaniem na przelew od kilkudziesięciu minut do nawet 24 godzin. Wszystko zależy od godzin sesji przychodzących w danym banku.

Godziny rozpatrywania wniosków

Konsultanci Provema Credit pozostają do dyspozycji klientów w sprawie wniosków pożyczkowych w każdy dzień tygodnia. Od poniedziałku do niedzieli, godziny pracy zaczynają się o 8:00 rano, a kończą o 18:00 po południu. Osoby, które złożą wniosek poza godzinami pracy, muszą czekać na obsługę do najbliższej pory pracy w Provema Credit.

Możliwość przedłużenia pożyczki

Niestety, Provema Credit nie przewiduje możliwości przedłużenia terminu spłaty pożyczki. W ten sposób osoby, u których pojawi się problem z terminową spłatą rat pożyczek, muszą liczyć się z tym, że w przypadku zaległości firma ma prawo do rozpoczęcia procedur windykacyjnych. Oprócz naliczania karnych odsetek, sprawa może trafić do sądu. Doprowadzi to do egzekucji komorniczej, a w efekcie wpisania danych konsumenta do któregoś z rejestrów dłużników.

Sposób weryfikacji

Weryfikacja w Provema Credit odbywa się za pomocą przelewu weryfikacyjnego w kwocie 1 grosza. Ta symboliczna wartość jest przekazywana na wskazany numer rachunku pożyczkodawcy. Jest to ostatni etap w procesie ubiegania się o pożyczkę, przed wydaniem ostatecznej decyzji o przyznaniu pożyczki.

Czym wyróżnia się opisywana firma?

Provema Credit, oprócz młodego wieku, wyróżnia się niewątpliwie dość niskimi kwotami pożyczek i jednolitym terminem spłaty. Warto docenić jednak długie godziny pracy firmy (w każdy dzień tygodnia), a także przejrzyście podane parametry i warunki danych pożyczek. Strona internetowa jest zaskakująco prosta i przejrzysta.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *