Profi Credit pożyczki – opinie

Co musisz wiedzieć

  • Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty — do 25 000 zł na 36 miesięcy
  • Pierwsza pożyczka – maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty — brak, oferta jednolita
  • Sprawdzane bazy dłużników  BIK, BIG, KRD, ERiF
  • Granice wiekowe  minimum 18 lat, maksymalnie 80 lat
  • Rachunki bankowe pożyczkodawcy własny rachunek
  • Jak szybko pieniądze trafią na konto — do 24 godzin
  • Godziny rozpatrywania wniosków — poniedziałek-piątek: od 8:00 rano do 20:30 wieczorem; soboty: od 8:00 rano do 20:30 wieczorem
  • Możliwość przedłużenia pożyczki — jest taka możliwość

Czym jest Profi Credit?

Profi Credit to jedna z tych firm pożyczkowych, która parametrami swoich pożyczek zbliża się do dotychczasowych ofert banków. Należąca do spółki Profireal Group ma międzynarodowy zasięg – Słowacja, Bułgaria, Czechy czy Rosja. Specjalnością Profi Credit są oczywiście pożyczki długoterminowe, które udzielane są w ramach dość archaicznej konsultacji z pracownikiem firmy – nie ma możliwości uzyskać zobowiązania online.

Czy pierwsza pożyczka jest darmowa?

Niestety, Profi Credit nie przewidziało dla swoich nowych klientów zaciągnięcia pierwszej, darmowej pożyczki. Każdy pożyczkodawca objęty jest standardowymi opłatami w postaci oprocentowania, odsetek i prowizji, których wysokość zależy od kwoty i czasu spłaty. Oferta jest skonstruowana w sposób jednolity i niezależnie od tego, czy klient korzysta z usług firmy po raz pierwszy, czy też kolejny.

Pierwsza pożyczka — maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Oferta Profi Credit jest jednolita, dlatego firma oferuje pełne parametry pożyczek już dla swoich nowych klientów. Te są dość rzadko spotykane nawet jak na firmę oferującą pożyczki długoterminowe. Za pierwszym razem można pożyczyć bowiem minimalnie 1000 złotych, a maksymalnie nawet 25 000 złotych. Pożyczkę można spłacać w czasie od 6 miesięcy (pół roku) do 36 miesięcy (3 lat).

Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Jak już wspomniano wyżej, oferta w Profi Kredyt jest jednolita. Nie ma znaczenia, czy klient korzysta z usług firmy po raz pierwszy, czy też kolejny. Z tego względu, drudzy i kolejni klienci mają do dyspozycji standardowe parametry. Minimalnie można pożyczyć już 1000 złotych, a maksymalnie nawet 25 000 złotych. Ten sam pozostaje także termin spłaty, który ustalić na minimalnie 6 miesięcy (pół roku) do nawet 36 miesięcy (3 lata). Tym sposobem, Profi Credit udziela pożyczek charakterem zbliżonych do bankowych pożyczek.

Sprawdzane bazy dłużników

Każdy klient Profi Credit poddawany jest kontroli tylko w jednym rejestrze Biurze Informacji Kredytowej, czyli BIK. Co ciekawe, nie ma to żadnego znaczenia przy wydawaniu decyzji kredytowej, bowiem wpisy w tym rejestrze nie są brane pod uwagę. Profi Credit nie weryfikuje Krajowego Rejestru Dłużników (KRD), Biura Informacji Gospodarczej (BIG), Credit-Check czy też ERiF.

Granice wiekowe

Aby zostać klientem Profi Credit, nie wystarczy być tylko osobą pełnoletnią. Poza dolną granicą wieku wynoszącą 18 lat, ponadto należy być nie starszym niż 80 lat. To jednak wciąż wyjątkowo szerokie widełki wiekowe, które pozwalają na potencjalne skorzystanie z oferty w Profi Credit wszystkim studentom i większości emerytów.

Czy wymagane są jakieś dokumenty?

Aby uzyskać pożyczkę w Profi Credit, firma wymaga jeszcze dodatkowo przedstawienia zaświadczenia o wysokości i charakterze comiesięcznie uzyskiwanych zarobków. Dodatkowo, pożyczkodawca zwróci się z prośbą o przedstawienie dokumentu potwierdzającego fakt posiadania deklarowanego przez klienta zatrudnienia.

Rachunki bankowe pożyczkodawcy

Profi Credit wyróżnia się w tym aspekcie na tle innych, konkurencyjnych firm. Pożyczkodawca posiada bowiem swój rachunek we własnych szeregach, nie korzystając z usług żadnego banku. Firma nie korzysta z usługi błyskawicznych przelewów, co zresztą nie ma znaczenia pieniądze i  tak zostaną przydzielone dopiero po spotkaniu z konsultantem firmy bądź po rozmowie telefonicznej.

Jak szybko pieniądze trafią na konto

Opisywana firma stosuje niecodzienny system składania wniosku pożyczkowego i weryfikacji klienta na żywo, za pomocą spotkania z konsultantem lub rozmowy z nim przez telefon komórkowy. W ten sposób, przyznana pożyczka jest kierowana do przelewu po zakończonym spotkaniu lub rozmowie jeszcze tego samego dnia. Konsultantka zastrzega, że środki mogą trafić na konto dopiero do kilku dni po spotkaniu pożyczkowym wszystko zależy od danego banku.

Godziny rozpatrywania wniosków

Pracownicy Profi Credit są do dyspozycji swoich klientów w każde dni powszednie i soboty. Od poniedziałku do piątku jest to od 8:00 rano do 20:30 wieczorem, a w soboty tak samo, od 8:00 rano do 20:30 wieczorem. Klienci składający wnioski poza godzinami pracy firmy powinni czekać na telefon od konsultanta kolejnego dnia pracy firmy.

Możliwość przedłużenia pożyczki

Dla klientów posiadających problem z terminową spłatą pożyczki, Profi Credit przewidziało możliwość przedłużenia terminu spłaty pożyczki. Czas na dodatkową spłatę i kosz uzyskania tej usługi jest ustalany podczas rozmowy z konsultantem.  Usługa ta jest oczywiście płatna, a możliwość ze skorzystania z niej jest nieograniczona. Firma oferuje ponadto możliwość konsolidacji zobowiązań.

Sposób weryfikacji

Usługa ta nie dotyczy Profi Credit, bowiem firma nie udziela pożyczek w pełni za pośrednictwem internetu. Wnioski, owszem, składa się za pośrednictwem strony internetowej, jednak dalszy proces weryfikacji klienta i przyznania pożyczki odbywa się za pośrednictwem spotkania z konsultantem. Oddzwania on po wpłynięciu formularza i umawia się z pożyczkobiorcą na spotkanie w dogodnym miejscu lub udziela pożyczki „na telefon”.

Czym wyróżnia się opisywana firma?

Profi Credit wyróżnia się niewątpliwie parametrami swoich pożyczek, które można zaciągnąć w kwotach nawet do 25 000 złotych. Ponadto warto docenić jasną i przejrzystą ofertę, a także możliwość przedłużenia terminu spłaty i brak kontrolowania m.in. BIG czy KRD. Niestandardowe w Profi Credit jest brak usługi uzyskania pożyczki online, bowiem tym zajmują się konsultanci.



Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *