PożyczkoDaj pożyczki – opinie klientów i recenzja chwilówki

Co musisz wiedzieć

 • Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty — do 5000 zł na 30 dni
 • Pierwsza pożyczka – maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty — 1000 zł na 30 dni za darmo
 • Sprawdzane bazy dłużników  BIK, BIG, KRD, ERiF
 • Granice wiekowe  minimum 28 lat, maksymalnie 84 lata
 • Rachunki bankowe pożyczkodawcy  wiele banków, których nazwy są wymienione podczas składania wniosku
 • Jak szybko pieniądze trafią na konto — do 5 minut, jeśli bank klienta realizuje usługę szybkich przelewów
 • Godziny rozpatrywania wniosków — poniedziałek-piątek: od 8:00 rano do 18:00 po południu
 • Możliwość przedłużenia pożyczki — jest taka możliwość

Czym jest PożyczkoDaj?

PożyczkoDaj to młoda i stosunkowo niewielka firma pożyczkowa, która wywodzi się z Kielc i działa wyłącznie na terenie Polski. Funkcjonuje dokładnie od 2014 roku, mierząc się z konkurencją na silnie rozwijającym się rynku chwilówek, czyli pożyczek krótkoterminowych. PożyczkoDaj stara się przyciągnąć nowych konsumentów dość przejrzyście rozplanowaną witryną internetową i ofertą pożyczkową, która dla wielu może okazać się wyjątkowo atrakcyjna. Przyjrzyjmy się jej bliżej.

Czy pierwsza pożyczka jest darmowa?

Dla nowych klientów firmy, czyli tych, którzy korzystają z usług PożyczkoDaj po raz pierwszy, przewidziano możliwość zaciągnięcia pierwszej, całkowicie darmowej pożyczki. Nie zawiera ona w sobie kosztów prowizji i odsetek. Warunkiem darmowej pierwszej pożyczki jest oczywiście uregulowanie jej w terminie.

Pierwsza pożyczka — maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Zaciągając pierwsze zobowiązanie w PożyczkoDa, uzyskać można od 100 złotych, poprzez kolejne kwoty rosnące co 100 złotych, a maksymalnie  uzyskać można 1000 złotych. Termin spłaty jest stały i zawsze wynosi 30 dni, czyli miesiąc. Jak już wspomniano wcześniej, terminowo spłacona pierwsza pożyczka oznacza brak obciążenia kosztami prowizji i odsetek.

Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Za drugim i kolejnym razem w PożyczkoDaj do dyspozycji pozostaje już oferta w pełnym kształcie. Minimalna kwota pożyczki jest taka sama – 100 złotych. Maksymalnie można jednak tym razem pożyczyć pięciokrotnie więcej niż za pierwszym razem – 5000 złotych. Bez zmian pozostaje czas na spłatę, który zawsze wynosi 30 dni, czyli miesiąc.

Druga i każda kolejna pożyczka obciążona jest standardowymi opłatami w formie prowizji i odsetek. Ich wysokość przedstawimy na poniższym, reprezentatywnym przykładzie pożyczki.

 • Pożyczając 5000 złotych na 30 dni (miesiąc), konsument ponosi koszt dodatkowych 1427,4 złotego z tytułu prowizji i odsetek. Opłaty stanowią zatem niecałe 28% pożyczanej kwoty pieniędzy.
  Łącznie należy zwrócić 6427,4 złotego.

Sprawdzane bazy dłużników

Opisywana firma pożyczkowa sprawdza wszystkie najpopularniejsze bazy dłużników i rejestry finansowe. Celem jest ocena zdolności kredytowej konsumenta, a także poznanie historii spłacanych przez niego zobowiązań wszelkiego rodzaju. PożyczkoDaj zagląda do Biura Informacji Kredytowej (BIK). Ponadto, sprawdza także wpisy w Biurach Informacji Gospodarczej (BIG), czyli BIG Infomonitor, ERiF oraz Krajowy Rejestr Dłużników (KRD).

Niestety, firma zastrzega sobie prawo do odmówienia udzielenia pożyczki każdemu, kto posiada w powyższych rejestrach informacje o zadłużeniu. Nie ma tutaj znaczenia, czy zaległości już spłacono, czy są one bieżące.

Granice wiekowe

Aby z powodzeniem ubiegać się o pożyczkę w PożyczkoDaj, należy spełnić także wymagania wiekowe. Minimalna granica wiekowa jest zaskakująco wysoka, gdyż z usług firmy mogą skorzystać osoby, które ukończyły dopiero 28 lat. Tę niecodzienną wartość częściowo rekompensuje górna granica wynosząca 84 lata, jednak widełki wiekowe u opisywanego pożyczkodawcy należą do jednych z najbardziej niestandardowych w branży. Z innych wymagań, bez zaskoczenia, regulamin pisze o konieczności posiadania polskiego obywatelstwa.

Czy wymagane są jakieś dokumenty?

PożyczkoDaj nie wymaga od swoich klientów przedstawiania jakichkolwiek dodatkowych dokumentów i zaświadczeń. Mowa tutaj zarówno o udokumentowaniu otrzymywanych zarobków i ich wysokości, jak i potwierdzeniu posiadania zatrudnienia i wszelkich związanych z tym danych osobowych. Jednakże, na formularzu pożyczkowym należy wpisać rodzaj zatrudnienia, wysokość zarobków, nazwę i numer telefonu do pracodawcy.

Rachunki bankowe pożyczkodawcy

Niestety, nie ma na stronie internetowej informacji na temat banku lub banków, w jakich PożyczkoDaj posiada swoje konto. Firma wspomina tylko o tym, iż transakcje, jakie wykonuje, są wysyłane w trybie szybkich przelewów. Konkretne banki, z jakimi opisywany pożyczkodawca współpracuje, są wymienione podczas finalizowania wniosku pożyczkowego. Warto dodac, że większość banków na polskim rynku korzysta z usługi szybkich przelewów, co powoduje, że szanse na szybkie uzyskanie pożyczki są o wiele większe, niż w firmach mających konto np. tylko w 2-3 bankach.

Jak szybko pieniądze trafią na konto

Jak już wspomniano wyżej, PożyczkoDaj korzysta z usługi szybkich przelewów. Większość banków w Polsce obsługuje ten sposób błyskawicznych płatności. Z tego względu, niezależnie od banku, w jakim konsument posiada swoje konto, przelew z przyznaną kwotą pożyczki powinien dotrzeć w czasie co najwyżej kilku minut.

Godziny rozpatrywania wniosków

Pracownicy PożyczkoDaj pozostają do dyspozycji klientów w każdy roboczy dzień tygodnia. Od poniedziałku do piątku, firma pracuje w godzinach od 8:00 rano do 18:00 po południu. W weekendy pożyczkodawca nie działa. Wnioski pożyczkowe składane poza godzinami pracy firmy będą rozpatrywane najbliższego dnia roboczego w godzinach pracy PożyczkoDaj.

Możliwość przedłużenia pożyczki

Dla klientów, u których pojawi się problem z terminowym uregulowaniem zobowiązania, PożyczkoDaj przewidziało możliwość wydłużenia terminu spłaty. Usługa ta jest płatna i zazwyczaj koncentruje się na przyznaniu dodatkowych 30 dni (miesiąca) na spłatę pożyczki. Koszt – 142,74 złote. Warto skorzystać z tej usługi, aby uniknąć działań windykacyjnych firmy. Mogą one skutkować lawiną karnych kosztów, a także sądem i komornikiem na głowie. Poza tym, dane zalegających ze spłatą trafiają zawsze do rejestrów finansowych i psują zdolność kredytową.

Sposób weryfikacji

Weryfikacja rachunku bankowego to ostatni krok przez ostatecznym uzyskaniem pożyczki. Odbywa się to za pomocą popularnego przelewu weryfikacyjnego w wysokości nieokreślonej przez firmę pożyczkową. Może to być zatem dowolna kwota, choć my zalecamy tę standardową dla tego typu działań – 1 grosza. Przelew wykonuje się na wskazany rachunek bankowy pożyczkodawcy.

Czym wyróżnia się opisywana firma?

Na tle konkurencji, PożyczkoDaj niewątpliwie wyróżnia się nowoczesnym i przejrzystym projektem strony. Warto docenić prostotę w nawigacji i usługę pierwszej, całkowicie darmowej pożyczki, a także możliwość przedłużenia zobowiązania w przypadku problemu ze spłatą. Na minus, firma wyróżnia się też granicami wiekowymi. Dolna, wynosząca 28 lat, jest zaskakująco wysoka i niespotykana wśród konkurencyjnych pożyczkodawców.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *