PożyczkaGo pożyczki – opinie

Co musisz wiedzieć

 • Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty — do 5000 zł na 36 dni
 • Pierwsza pożyczka – maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty — nie istnieje, oferta jest jednolita
 • Sprawdzane bazy dłużników  BIK, BIG, KRD i ERIF
 • Granice wiekowe  minimum 24 lata, brak górnej granicy
 • Rachunki bankowe pożyczkodawcy  BKO BP
 • Jak szybko pieniądze trafią na konto — od 15 minut do następnego dnia roboczego
 • Godziny rozpatrywania wniosków — poniedziałek-niedziela: od 9.00 rano do 19.00 wieczorem
 • Możliwość przedłużenia pożyczki — nie ma takiej możliwości

Czym jest PożyczkaGo?

PożyczkaGo to polska firma należąca do grona najmłodszych firm pożyczkowych na rynku. Należy do spółki Vippo, która działa od marca 2017 roku. Specjalnością PożyczkaGo są pożyczki ratalne udzielane w stosunkowo dużych kwotach. Oferta jest kierowana do osób, które potrzebują większych kwot na pilne wydatki. Firma szczyci się brakiem formalności i przejrzystą ofertą.

Czy pierwsza pożyczka jest darmowa?

Niestety, PożyczkaGo nie przewidziała w swojej ofercie usługi pierwszej darmowej pożyczki, ani żadnej z kolejnych. Podobnie do konkurencyjnego Credissimo, także i tutaj oferta charakteryzuje się jednolitością. Warunki dla każdego klienta, niezależnie który raz korzysta z usług opisywanej firmy, są takie same. Podobnie zresztą jak kwoty i terminy spłaty, które mają stały zakres.

Pierwsza pożyczka — maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Ubiegając się o ofertę pierwszej pożyczki klient, wraz ze wcześniej wspomnianą jednolitością oferty, ma do dyspozycji automatycznie pełen zakres oferty. Minimalnie może wypożyczyć 1000 złotych, a maksymalnie do dyspozycji może mieć kwotę nawet do 5000 złotych. Czas na spłatę pożyczki wynosi stałe 6 miesięcy (pół roku) jako minimum do 36 miesięcy (3 lat) jako maksimum. Są to wyjątkowo szerokie widełki, choć trzeba pamiętać, że już pierwsza pożyczka jest obłożona kosztami.

Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Maksymalna kwota pożyczki dla drugich i kolejnych klientów w firmie PożyczkaGo nie ulega żadnym zmianom. Wynika to ze wspomnianej jednolitości oferty, która dla każdego ma identyczne warunki. W ten sposób pieniądze możemy pożyczyć na minimalnie 6 miesięcy (pół roku) do maksymalnie 36 miesięcy (3 lata). Kwota może wynieść minimalnie 1000 złotych, a maksymalnie z kolei 5000 złotych.

Pożyczając, na przykład, 3000 złotych na 12 miesięcy (rok), obciążeni jesteśmy oprocentowaniem w postaci 10% w skali roku. Dochodzą do tego:

 • Odsetki od kwoty pożyczki 164,97 złotych
 • Opłata przygotowawcza 840 złotych
 • Opłata administracyjna 720 złotych
 • RRSO: 146,49%

W ten sposób całkowita kwota do spłaty wynosi 4724,97 zł, a pożyczkę spłatamy w ratach po 393,75 zł miesięcznie.

Sprawdzane bazy dłużników

Standardowo dla branży pożyczkowej, PożyczkaGo sprawdza dane ubiegających się klientów rejestrach dłużników. Firma zagląda do wszystkich najpopularniejszych baz i bada zdolność kredytową wraz z historią finansową. Jest to kolejno Biuro Informacji Kredytowej (BIK), Biuro Informacji Gospodarczej (BIG), Krajowy Rejestr Dłużników (KRD), a także ERIF.

Granice wiekowe

Aby zostać klientem PożyczkaGo, nie wystarczy być tylko osobą pełnoletnią. Wymaga się jeszcze dolnej granicy wiekowej wynoszącej 21 lat. Z drugiej strony, firma nie określa górnej granicy, co niewątpliwie zwiększa grono potencjalnych pożyczkobiorców. Poszerza się ono w ten sposób także o emerytów, bez względu na wiek.

Czy wymagane są jakieś dokumenty?

PożyczkaGo nie wymaga od swoich klientów przedstawiania zaświadczeń o charakterze i formie zatrudnienia, a także nie prosi o okazanie dokumentów potwierdzających wysokość i tytuł comiesięcznych zarobków.

Rachunki bankowe pożyczkodawcy

Omawiana firma pożyczkowa posiada swoje konto bankowe tylko w jednej placówce PKO BP. Oznacza to, że mając konto osobiste tylko w tym banku jest szansa na błyskawiczne uzyskanie pożyczki na konto, choć to nie wszystko. Można obejść drogę elektroniczną, uzyskując pożyczkę za pośrednictwem czeku GIRO.

Czek Giro polega na uzyskaniu pożyczki w formie gotówkowej, jeśli nie mamy lub nie chcemy stosować metody przelewu elektronicznego. Aby z niego skorzystać, należy zaznaczyć dedykowaną opcję. Po wypełnieniu potrzebnych poleceń, otrzymujemy kod na SMS i pokazujemy go na pobliskiej poczcie. Po okazaniu dowodu osobistego, pieniądze uzyska się w formie gotówki. Gotowe!

Jak szybko pieniądze trafią na nasze konto

Jak wspomniano wyżej, PożyczkaGo posiada swoje konto bankowe w BKO BP. Jeśli więc nasz rachunek znajduje się w innej placówce, na przelew środków możemy czekać od czasu najbliższej sesji przychodzącej do kolejnego dnia roboczego, czyli do 24 godzin.

Godziny rozpatrywania wniosków

PożyczkaGo pracuje we wszystkie dni tygodnia, co jest sporym udogodnieniem. Firma działa od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9.00 rano do 19.00 wieczorem. Wszystkie wnioski składane poza tymi porami będą rozpatrywane najpóźniej kolejnego dnia, a decyzja pożyczkowa wydawana jest w mniej, niż 5 minut od złożenia wniosku.

Możliwość przedłużenia pożyczki

Niestety, PożyczkaGo nie przewiduje możliwości przedłużenia terminu spłaty pożyczki. Oznacza to, że każda pożyczka musi zostać spłacona w terminie, a nieterminowe uregulowanie rat bądź niespłacenie całej kwoty, może wiązać się z wszczęciem postępowania windykacyjnego. W efekcie klient może zostać objęty działaniami komornika, a jego dane mogą zostać wprowadzone do któregoś, z rejestrów dłużników.

Sposób weryfikacji

Weryfikacja w PożyczkaGo odbywa się za pomocą popularnego i tradycyjnego sposobu. Jest to przelew weryfikacyjny, który należy uiścić w postaci przelania kwoty 1 grosza na podany numer rachunku pożyczkodawcy. Jeżeli kwota zostanie zindeksowana, dalsza droga do uzyskania pożyczki powinna być prosta.

Czym wyróżnia się opisywana firma?

Opisywana firma wyróżnia się przede wszystkim stosunkowo długim okresem spłaty pożyczki, który może wynieść maksymalnie aż 3 lata. Warto docenić też wysoką kwotę pierwszej pożyczki (do 5000 złotych), a także przejrzyste warunki oferty i jasno określone koszty. PożyczkaGo wyróżnia się też stosowaniem czeku Giro, który pozwala uzyskać pieniądze nawet w 15 minut.

PożyczkaGo pożyczki – opinie
5 (100%) 1 głos[ów]

Informacje o pożyczkach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *