POLOżyczka – opinie klientów i recenzja chwilówki

Co musisz wiedzieć

 • Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty — do 8000 zł na 30 dni
 • Pierwsza pożyczka – maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty — 1000 zł na 30 dni za darmo
 • Sprawdzane bazy dłużników  BIK, BIG, KRD
 • Granice wiekowe  minimum 18 lat, maksymalnie 85 lat
 • Rachunki bankowe pożyczkodawcy   Bank PKO SA
 • Jak szybko pieniądze trafią na konto — 48h
 • Godziny rozpatrywania wniosków — poniedziałek-piątek: od 8:00 rano do 20:00 wieczorem
 • Możliwość przedłużenia pożyczki — jest taka możliwość, jednorazowo, na 7, 14 lub 30 dni

Czym jest POLOżyczka?

POLOożyczka to stosunkowo nowa firma pożyczkowa, która należy do grupy finansowej Solven Finance. Znana jest ona od lat z popularnej marki Solven. Opisywany pożyczkodawca stawia na przyciągnięcie klientów poszukujących pożyczek krótkoterminowych w niewielkich kwotach. Zachęcić mają do tego atrakcyjne warunki pożyczek, a także sama nazwa i estetyka marki, która u sporej części ludzi może wywołać pozytywne skojarzenia.

Czy pierwsza pożyczka jest darmowa?

Dla nowych klientów, POLOżyczka przewiduje możliwość zaciągnięcia pierwszej, całkowicie darmowej pożyczki. Warunkiem jest jednak jej kwota, która nie może przekraczać pułapu 1000 złotych. Musi być też przez klienta spłacona terminowo, aby nie być obciążonym odsetkami, prowizją i kosztami stałego oprocentowania.

Pierwsza pożyczka — maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Jak już wspomniano wyżej, za pierwszym razem klient firmy POLOżyczka może pożyczyć do 1000 złotych bez żadnych dodatkowych opłat w postaci prowizji i odsetek. Minimalnie może to być 300 złotych, a każda kolejna kwota do wyboru rośnie o 100 złotych. Termin spłaty można dostosować na dwa wybrane terminy 15 dni (2 tygodnie) oraz 30 dni (miesiąc).

Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Drudzy i kolejni klienci firmy, mają do dyspozycji już pełne warunki i kwoty pożyczek. W ten sposób, minimalnie można pożyczyć standardowe 300 złotych, jednak maksymalnie nawet 8000 złotych. Jak już wspomniano wyżej, kwoty w tym pułapie zawsze rosną co 100 złotych. Termin spłaty jest taki sam jak w przypadku pierwszej pożyczki. Można go dobrać na 15 dni (2 tygodnie) lub 30 dni (miesiąc).

Warto pamiętać, że każda druga i kolejna pożyczka w firmie POLOżyczka jest płatna i zawiera w sobie koszt prowizji, odsetek i wynikającego z tego oprocentowania. Ich wysokość, przedstawimy na poniższym, reprezentatywnym przykładzie.

 • Pożyczając 4000 złotych na 30 dni (miesiąc), klient obciążony jest prowizją w kwocie 1098 złotych oraz odsetkami w postaci 32,88 złotych. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 1968,24%.
  W ten sposób, łącznie należy zwrócić kwotę 5130,88 złotych.

Sprawdzane bazy dłużników

Każdy klient wnioskujący o pożyczkę w firmie POLOżyczka jest zgodnie z procedurami, kontrolowany w bazach dłużników i rejestrach finansowych. Celem jest ocenienie zdolności kredytowej i sprawdzenie historii spłaty zobowiązań. W przypadku opisywanej firmy, sprawdzane są 3 rejestry: Biuro Informacji Kredytowej (BIK), Biuro Informacji Gospodarczej (BIG) oraz Krajowy Rejestr Dłużników (KRD).

Granice wiekowe

POLOżyczka posiada wyjątkowo swobodne granice wiekowe na tle konkurencyjnych firm pożyczkowych. Klientem tej firmy może zostać bowiem każda osoba pełnoletnia. Poza dolną granicą wieku 18 lat jednak i górna aż 85 lat. W ten sposób, potencjalnym klientem POLOżyczka może zostać każdy student, osoba pracująca, rencista i spora większość emerytów.

Ponadto, w swoich wymaganiach firma podaje jeszcze zdolność do czynności prawnych, posiadanie konta bankowego z dostępem do bankowości elektronicznej, dowód osobisty oraz adres e-mail.

Czy wymagane są jakieś dokumenty?

Firma POLOżyczka nie wymaga od swoich klientów przedstawiania żadnych zaświadczeń potwierdzających fakt i wysokość otrzymywanych comiesięcznie zarobków. Ponadto, klient tego pożyczkodawcy nie zostanie także poproszony o przedstawienie dokumentów potwierdzających charakter i fakt posiadania zatrudnienia.

Rachunki bankowe pożyczkodawcy

POLOżyczka ma konto tylko w jednym banku PKO SA. W ten sposób, to klienci właśnie tej placówki mają największe szanse na szybkie uzyskanie przyznanej kwoty pożyczki w czasie od kilkunastu do kilkudziesięciu minut.

Jak szybko pieniądze trafią na konto

Jak już wspomniano, to klienci banku PKO SA mają szanse na najszybsze otrzymanie przelewu z przyznaną pożyczką na swoje konto osobiste. Może to mieć miejsce w czasie nawet kilkunastu minut. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku klientów innych banków tutaj wszystko zależy od indywidualnie określonych godzin sesji przychodzących. Pracownica POLOżyczki zastrzegła, że może to mieć miejsce w czasie nawet do 48 godzin (2 dni), choć firma stale pracuje nad możliwym przyspieszeniem tych transakcji.

Godziny rozpatrywania wniosków

Pracownicy firmy POLOżyczka pozostają do dyspozycji swoich klientów składających wnioski pożyczkowe w każdy roboczy dzień powszedni. W ten sposób, od poniedziałku do piątku godziny pracy zaczynają się o 8:00 rano, a kończą o 18:00 po południu. Klienci wnioskujący poza godzinami pracy, będą obsługiwani najbliższego dnia roboczego.

Możliwość przedłużenia pożyczki

Dla klientów, u których pojawi się problem z terminową spłatą pożyczki, firma przewidziała możliwość skorzystania z usługi przedłużenia terminu spłaty. Jest to usługa płatna. W zależności od indywidualnych parametrów pożyczki, przedłużenie można wykupić na kolejne 7 dni (tydzień), 14 dni (2 tygodnie) lub 30 dni (miesiąc).

Sposób weryfikacji

Weryfikacja w POLOżyczka odbywa się za pomocą popularnej i sprawdzonej aplikacji Kontomatik. Sprawdza ona historię transakcji na koncie klienta w sposób bezpieczny i szybki, a decyzję przekazuje się pożyczkodawcy błyskawicznie. Jest to ostatni etap weryfikacji przed wydaniem ostatecznej decyzji o przyznaniu pożyczki.

Czym wyróżnia się opisywana firma?

POLOżyczka, poza oryginalną nazwą i barwnym wystrojem strony internetowej, wyróżnia się niewątpliwie zwięzłą i jasno zarysowaną ofertą. Warto docenić ofertę pierwszej darmowej pożyczki, a także dość sporą kwotę maksymalnej pożyczki dla stałych klientów 8000 złotych. Firma stosuje bezpieczną aplikację Kontomatik do weryfikacji, a ponadto nie wymaga żadnych dodatkowych zaświadczeń.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *