MoneyMan pożyczki – opinie

Co musisz wiedzieć

 • Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty — do 4000 zł na 120 dni
 • Pierwsza pożyczka – maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty —  1500 zł na 60 dni za darmo lub 2000 złotych
 • Sprawdzane bazy dłużników  BIK, BIG, KRD, ERiF
 • Granice wiekowe  minimum 18 lat, brak górnej granicy
 • Rachunki bankowe pożyczkodawcy praktycznie wszystkie najpopularniejsze banki działające w Polsce
 • Jak szybko pieniądze trafią na konto — od 15 minut do 24 godzin
 • Godziny rozpatrywania wniosków — poniedziałek-piątek: od 8.00 rano do 20.00 wieczorem; sobota: od 9.00 rano do 17.00 po południu
 • Możliwość przedłużenia pożyczki — nie ma takiej możliwości

Czym jest MoneyMan?

MoneyMan to część rosyjskiego koncernu ID Finance. Firma należy do grona międzynarodowych firm pożyczkowych o dużym, międzykontynentalnym zasięgu. Działa od lat już m.in. w Meksyku, Kazachstanie, Hiszpanii, Brazylii i rodzimej Rosji, a w ostatnich latach do tego grona dołączyła Polska. MoneyMan stara się przyciągnąć nowych klientów poprzez atrakcyjnie skonstruowaną ofertę. Specjalnością tego pożyczkodawcy są pożyczki krótkoterminowe, jednakże wyróżniające się nieco dłuższym, niż standardowo terminem spłaty 2 zamiast jednego miesiąca.

Czy pierwsza pożyczka jest darmowa?

Dla nowych klientów szukających niskiej kwoty na początek, MoneyMan przygotowało ofertę pierwszej, całkowicie darmowej pożyczki w taryfie START. Każdy, który pożyczy za pierwszym razem minimalnie 100 złotych, a maksymalnie 1500 złotych, nie będzie obciążony standardowymi kosztami prowizji i odsetek. Termin spłaty może wynieść albo 30 dni (miesiąc) albo 60 dni (2 miesiące). Nie ma opcji pośrednich.

Pożyczka START — maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Pierwsza pożyczka w MoneyMan jest darmowa, jeśli pożyczy się minimalnie 100 złotych, a maksymalnie 1500 złotych w taryfie START. Nie jest to jednak maksymalna kwota, jaka jest dostępna dla nowych klientów. Istnieje też możliwość pożyczenia kwoty w wysokości od 1600 do 2000 złotych. Wówczas jednak —  zobowiązanie nie jest już darmowe i podlega prowizji oraz odsetkom. Termin spłaty dla pierwszej pożyczki, co ciekawe, również nie jest jednorodny.

Pożyczając darmowe od 100 do 1500 złotych, termin wynosi 30 dni (miesiąc) lub 60 dni (2 miesiące), a dodatkowo płatne od 1600 do 2000 złotych od 30 dni (miesiąc) do nawet 120 dni (miesiące).

Inne taryfy w MoneyMan

MoneyMan nie stosuje rozróżnienia na pierwszych i kolejnych klientów. Firma udostępnia po prostu 4 różne rodzaje oferty, z których każdy konsument może skorzystać wedle indywidualnie określonych potrzeb.

Poza ofertą pierwszej pożyczki START, która jest darmowa w kwocie 1500 złotych i płatna od 1600 do 2000 złotych, istnieją jeszcze 3 inne taryfy.

 1. Taryfa SUPER START w jej ramach, klient może pożyczyć od 1600 do 4000 złotych. Termin spłaty określony jest na minimalnie 30 dni (miesiąc) lub maksymalnie 120 dni (4 miesiące).
 2. Taryfa TURBO w ramach tej taryfy, do pożyczenia każdy klient ma od 4100 do 4200 złotych. Termin spłaty, podobnie jak wyżej, wynosi od minimalnych 30 dni (miesiąc) do maksymalnych 120 dni (4 miesiące).
 3. Taryfa SUPER TURBO ostatnia oferta kierowana jest do najbardziej wymagających klientów MoneyMan. W jej ramach, pożyczyć można minimalnie od 4200 do 4500 złotych. Termin spłaty może wynieść, dalej bez zmian, od 30 dni (miesiąc) do 120 dni (4 miesiące).

Niezależnie od taryfy, jeżeli jest ona płatna, to koszty pożyczki zawsze są tak samo naliczane. Przedstawimy to na poniższym, reprezentatywnym przykładzie.

 • Pożyczając 3000 złotych na 2 miesiące, klient obciążony jest prowizją 900,6 złotego, odsetkami 41,26 złotego przy RRSO 818,27%.
  W ten sposób, w miesięcznych ratach należy regulować regularnie 1970,66 złotego, łącznie zwracając 3941,32 złotego.

Sprawdzane bazy dłużników

Każdy klient MoneyMan musi pamiętać, że składając wniosek pożyczkowy zostanie poddany weryfikacji w większości baz dłużników i rejestrach finansowych. Celem jest sprawdzenie zdolności kredytowej i historii finansowej. W przypadku omawianego pożyczkodawcy, jest to kolejno Biuro Informacji Kredytowej (BIK), Biuro Informacji Gospodarczej (BIG), Krajowy Rejestr Dłużników (KRD) oraz ERiF.

Granice wiekowe

Ten aspekt niewątpliwie wyróżnia firmę MoneyMan na tle konkurencji. Bowiem aby zostać klientem, należy być wyłącznie osobą pełnoletnią, czyli mieć ukończone 18 lat. Nie jest podana górna granica wiekowa W ten sposób, z oferty tego pożyczkodawcy może skorzystać student, rencista i emeryt.

Czy wymagane są jakieś dokumenty?

Podczas składania wniosku pożyczkowego, MoneyMan będzie wymagać od nowego klienta wykazania, że posiada się comiesięczne dochody, a ich wysokość jest wystarczająca do regularnej spłaty pożyczki. Firma zastrzega sobie także prawo do zwrócenia się do pracodawcy, aby przedstawić dowód posiadania zatrudnienia przez jego pracownika i zarazem klienta pożyczkodawcy.

Rachunki bankowe pożyczkodawcy

W rozmowie z konsultantem firmy powiedział on, że MoneyMan posiada swoje rachunki bankowe w większości działających na terenie Polski banków. W ten sposób, uzyskiwanie pieniędzy będzie odbywać się w zależności od indywidualnie określonych sesji przychodzących przez dany bank.

Jak szybko pieniądze trafią na konto

Jak już wspomniano wyżej, pieniądze na konto klienta po wydaniu pozytywnej decyzji pożyczkowej trafiają w zależności od sesji przychodzącej w danym banku. Może to być zatem nawet kilkanaście minut, a także kilka godzin lub nawet następny dzień. Firma gwarantuje jednak, że pieniądze wysyła błyskawicznie. Wszystko z powodu współpracowania z usługą Zip Pay, która zapewnia szybkie nadanie kwoty przelewu.

Godziny rozpatrywania wniosków

Wnioski w MoneyMan rozpatruje się w godzinach pracy, które odbywają się 6 dni w tygodniu. Od poniedziałku do piątku jest to od 8.00 rano do 20.00 wieczorem, a w soboty od 9.00 rano do 17.00 po południu.

Możliwość przedłużenia pożyczki

Niestety, dla klientów, u których pojawi się problem z terminową spłatą pożyczki, nie przewidziano usługo przedłużenia pożyczki. W ten sposób jeśli raty i cała kwota zobowiązania nie będą regulowane terminowo, to należy się liczyć z podjęciem się przez MoneyMan działań windykacyjnych. Mogą się one zakończyć działaniami komornika i wpisaniem danych konsumenta do rejestrów dłużników.

Sposób weryfikacji

Weryfikacja w MoneyMan odbywa się na dwa sposoby, w zależności od tego, która klientowi bardziej odpowiada. Może to być aplikacja Instantor, która w szybki i bezpieczny sposób sprawdza historię finansową rachunku bankowego. Drugim sposobem jest wykonanie przelewu weryfikacyjnego w kwocie 1 grosza, który kierowany jest na rachunek bankowy pożyczkodawcy.

Czym wyróżnia się opisywana firma?

Firma MoneyMan na tle konkurencji niewątpliwie wyróżnia się rozbudowaną ofertą rozłożoną na aż 4 taryfy, wśród których istnieje możliwość zaciągnięcia pierwszej, darmowej pożyczki. Ponadto warto docenić gwarancję szybkiego wysyłania przelewów, a także stosowanie dwóch metod weryfikacji, którą indywidualnie może wybrać klient.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *