Miloan pożyczki – opinie

Co musisz wiedzieć

 • Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty — do 4000 zł na 30 dni, za piątym razem
 • Pierwsza pożyczka – maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty — 2000 zł na 30 dni za darmo
 • Sprawdzane bazy dłużników  BIK, BIG, KRD, ERiF
 • Granice wiekowe  minimum 22 lata, maksymalnie 75 lat
 • Rachunki bankowe pożyczkodawcy Millenium Bank
 • Jak szybko pieniądze trafią na konto — 15 minut
 • Godziny rozpatrywania wniosków — poniedziałek-piątek: od 7.00 do 20.00, ale pieniądze są wysyłane błyskawicznie z racji usługi BlueCash
 • Możliwość przedłużenia pożyczki — jest taka możliwość, na 7, 14 lub 30 dni, płatna

Czym jest Miloan?

Stosunkowo młody wiek firmy Miloan nie utrudnił jej uzyskania miana jednego, z najpopularniejszych pożyczkodawców na polskim rynku. Wywodząca się z Wielkiej Brytanii firma koncentruje się na oferowaniu pożyczek krótkoterminowych. Reklamuje siebie jako ofertę skierowaną do osób indywidualnych, charakteryzującą się minimum formalności. Za swój główny atut Miloan uznaje szybkość uzyskania pożyczki może to zająć zaledwie 15 minut.

Czy pierwsza pożyczka jest darmowa?

Dla pierwszych klientów Miloan przewiduje popularną, choć nie spotykaną w każdej firmie, ofertę darmowej pożyczki. Dzięki temu pożyczając maksymalnie 2000 złotych na 30 dni (miesiąc) klient nie jest obciążony żadnymi dodatkowymi opłatami w postaci odsetek, prowizji lub oprocentowania. Warunkiem tego udogodnienia jest spłata pożyczki w określonymi terminie, który wynosi wspomniane wcześniej — maksymalne 30 dni, czyli miesiąc.

Pierwsza pożyczka — maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Pierwsza pożyczka dla klienta charakteryzuje się, wspomnianym wyżej, przywilejem braku dodatkowych opłat jest darmowa. Kwota, w jakiej nowy klient firmy Miloan może zaciągnąć zobowiązanie, wynosi od 300 złotych minimalnie do 2000 złotych w maksymalnym zakresie. Termin spłaty określony został na minimalnie jeden dzień, a maksymalnie 30 dni, czyli miesiąc.

Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Oferta dla kolejnych klientów Miloan jest dość niestandardowa. Firma nie dzieli bowiem jej tylko na pożyczkę dla pierwszych i stałych klientów, lecz ją stopniuje. Różną kwotę w maksymalnym zakresie może pożyczyć drugi, większą trzeci, jeszcze większą czwarty, a maksymalną przewidzianą wysokość pożyczki Miloan udostępnia dopiero dla piątych klientów. Wszystkie świadczenia są obłożone rzecz jasna dodatkowymi kosztami w postaci prowizji i odsetek.

Dostępne kwoty wyglądają następująco:

 • Drugi raz – przewidziano pożyczkę w minimalnej kwocie 300 złotych, a maksymalnej wynoszącej 2000 złotych.
 • Trzeci raz – przewidziano pożyczkę w minimalnej kwocie 300 złotych, a maksymalnej wynoszącej 2500 złotych.
 • Czwarty raz – przewidziano pożyczkę w minimalnej kwocie 300 złotych, a maksymalnej wynoszącej 3000 złotych.
 • Piąty raz – przewidziano pożyczkę w minimalnej kwocie 300 złotych, a maksymalnej wynoszącej 4000 złotych.

Wszyscy klienci, niezależnie od razu, za którym korzystają z usług Miloan, do dyspozycji mają ten sam zakres na spłatę. Minimalnie wynosi on 300 złotych, a maksymalnie z kolei 4000 złotych.

Sprawdzane bazy dłużników

Każdy nowy klient, który składa wniosek o pożyczkę w Miloan, zostaje poddany weryfikacji w bazach dłużników i rejestrach finansowych. W przypadku opisywanego pożyczkodawcy, jest to kolejno Biuro Informacji Kredytowej (BIK), Biuro Informacji Gospodarczej (BIG), Krajowy Rejestr Dłużników (KRD) oraz ERIF.

Granice wiekowe

Aby zostać klientem Miloan, nie jest wystarczające bycie osobą pełnoletnią. Potrzebne jest spełnienie wymagań wiekowych, które wynoszą minimalnie 22 lata oraz maksymalnie 75 lat. Oznacza to, że z usług Miloan mogą korzystać tylko niektórzy studenci i niektórzy emeryci.

Czy wymagane są jakieś dokumenty?

Tradycyjnie już dla większości firm pożyczkowych, Miloan nie wymaga od swoich klientów okazywania dokumentów potwierdzających fakt i charakter zatrudnienia, a także zaświadczeń potwierdzających wysokość i rodzaj otrzymywanych comiesięcznie dochodów.

Rachunki bankowe pożyczkodawcy

Miloan posiada swój rachunek bankowy tylko w jednym banku, Millenium Bank. Na szczęście, nie ma to większego znaczenia w kwestii szybkości doręczenia przelewu. Firma korzysta bowiem z usługi BlueCash, która umożliwia błyskawiczne przesyłanie pieniędzy pomiędzy dowolnymi bankami.

Jak szybko pieniądze trafią na konto

Jak już wspomniano, Miloan korzysta z wygodnej, bezpiecznej i nowoczesnej usługi BlueCash. Oznacza to, że pieniądze przekazuje się błyskawicznie, niezależnie od tego, czy posiadamy konto w Millenium (bank pożyczkodawcy), czy też dowolnym innym banku. Pożyczka może zostać wypłacona o dowolnej porze dnia i nocy, 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu.

Godziny rozpatrywania wniosków

Miloan pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 rano do 20.00 wieczorem. Nie ma to jednak większego znaczenia w przypadku wypłacenia pożyczki, bowiem firma korzysta ze wyżej wymienionego systemu BlueCash. W błyskawiczny sposób wysyła on pieniądze na rachunek w dowolnym banku. 24 godziny na dobę oraz 7 dni w tygodniu.

Możliwość przedłużenia pożyczki

Już przy panelu doboru parametrów pożyczki Miloan informuje, że istnieje w jego ofercie możliwość przedłużenia terminu spłaty pożyczki. Jeżeli klient napotka problem z terminową regulacją zobowiązania, wówczas przed ostatecznym terminem może wybrać dodatkowy termin spłaty. Może on wynieść kolejno 7 dni (tydzień), 14 dni (2 tygodnie) oraz 30 dni (miesiąc).

Należy pamiętać, że usługa ta jest oczywiście dodatkowo płatna. Określone są stałe opłaty za dany okres wydłużenia

 • 7 dni (tydzień) 120 złotych
 • 14 dni (2 tygodnie) — 150 złotych
 • 30 dni (miesiąc) 315 złotych

Sposób weryfikacji

Weryfikacja podanych przez klienta danych polega na, typowym dla wielu firm pożyczkowych, przelewie weryfikacyjnym. Na podane konto instytucji pożyczkowej należy przelać symboliczną kwotę 1 grosza, po czym w przypadku braku nieścisłości droga do pożyczki jest już szybka.

Czym wyróżnia się opisywana firma?

Miloan wyróżnia się niewątpliwie ofertą pierwszej darmowej pożyczki, a także nietypową ofertą progów kwotowych dla kolejnych klientów  dopiero 5. klient ma do dyspozycji pełną kwotę zobowiązania, 4000 złotych. Na pochwałę zasługuje podanie wszelkich kosztów pożyczki przy doborze jej parametrów przez drugich i kolejnych klientów, a także wyróżnienie opcji przedłużenia pożyczki. Od razu wiadomo ile kosztuje odroczenie terminu spłaty.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *