Lime Kredyt pożyczki – opinie

Co musisz wiedzieć

 • Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty — do 3250 zł na 30 dni
 • Pierwsza pożyczka – maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty — 3250 zł na 30 dni za darmo
 • Sprawdzane bazy dłużników  tylko BIK
 • Granice wiekowe  minimum 18 lat, maksymalnie 70 lat
 • Rachunki bankowe pożyczkodawcy Santander
 • Jak szybko pieniądze trafią na konto — szybkie przelewy, do 15 minut
 • Godziny rozpatrywania wniosków — poniedziałek-sobota: od 9:00 rano do 17:00 po południu
 • Możliwość przedłużenia pożyczki — nie ma już takiej możliwości

Czym jest Lime Kredyt?

Lime Kredyt to rosyjska firma pożyczkowa o międzynarodowym zasięgu. Obecnie, poza rodzimą Rosją, jest ona obecna jeszcze, która obecnie obecna jest w 3 państwach na 3 kontynentach Meksyku, Republice Południowej Afryki, a także w Polsce. Firma ta stawia na pożyczki krótkoterminowe, które są udzielane w dość niestandardowych kwotach.

Czy pierwsza pożyczka jest darmowa?

Dla nowych klientów, Lime Kredyt przewiduje możliwość zaciągnięcia pierwszej darmowej pożyczki. Jeśli zostanie ona spłacona w terminie, to pożyczkodawca nie jest obciążony żadnymi dodatkowymi kosztami w postaci odsetek i prowizji. Nowi klienci mogą pożyczyć minimalnie 100 złotych, a maksymalnie 3250 złotych, czyli standardowy zakres kwot. Czas spłaty można ustalić na minimalne 7 dni (tydzień) do 30 dni (miesiąc).

Pierwsza pożyczka — maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Jak już wspomniano wyżej, nowi pożyczkodawcy w Lime Kredyt mają do dyspozycji dość niestandardową ofertę. Pod względem dostępnych kwot i terminu spłaty jest ona całkowicie jednolita, jednak różnica polega na kosztach pożyczki. Za pierwszym razem jest ona darmowa, a w jej ramach można pożyczyć następujące kwoty minimalnie 100 złotych, a maksymalnie 3250 złotych. Termin spłaty waha się między 7 dniami (tydzień), a 30 dniami (miesiącem).

Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Oferta Lime Kredyt jest dość niestandardowa w kwestii dostępnych kwot dla drugich i kolejnych klientów nie zachodzą żadne zmiany. Minimalnie można pożyczyć 100 złotych, a maksymalnie 3250 złotych. Niezmienny jest także czas na spłatę dobrać można od 7 dni (tygodnia) do 30 dni (miesiąca). Różnica zachodzi dopiero w kwestii kosztów pożyczki jest nimi objęte każde zobowiązania dla każdego kolejnego klienta.

Niestety, inaczej od praktycznie każdej konkurencyjnej firmy pożyczkowej, na stronie internetowej Lime Kredyt próżno szukać bezpośrednich informacji o kosztach pożyczek. Suwak informuje bowiem tylko o pożyczkach dla pierwszych konsumentów. Dociec można dopiero patrząc na informację „ile oszczędzają nowi klienci” na darmowej pożyczce. W ten sposób:

 • Pożyczając 2500 złotych na 30 dni, klient obciążony jest prowizją i odsetkami w łącznej kwocie 682,50 złotego.
  Łącznie należy zwrócić 3182,50 złotego.

Sprawdzane bazy dłużników

Każdy klient składający wniosek pożyczkowy w Lime Kredyt musi liczyć się z weryfikacją jego danych w rejestrach finansowych. A ściślej  rejestrze finansowym, bowiem omawiana firma zagląda jedynie do jednej bazy. Jest to Biuro Informacji Kredytowej, na podstawie którego firma sprawdza historię zobowiązań konsumenta. I to wszystko.

Granice wiekowe

W przypadku granic wiekowych zachodzi małe nieporozumienie. Strona internetowa informuje bowiem, że aby zostać klientem Lime Kredyt, wystarczy być jedynie osobą pełnoletnią. W rozmowie z konsultantem firmy z kolei dowiedzieliśmy się, że istnieje ponadto górna granica wiekowa 70 lat. Ta informacja jest ponoć aktualna, dlatego póki zmiana nie zostanie wprowadzona na witrynie proszę pamiętać o limicie 18-70 lat!

Czy wymagane są jakieś dokumenty?

Od swoich klientów Lime Kredyt wymaga jeszcze okazania zaświadczeń o wysokości i charakterze comiesięcznych zarobków. Ponadto, pożyczkodawca zwróci się z prośbą o okazanie świadectwa posiadania zatrudnienia z zakładu pracy, które potwierdzi deklarowany fakt bycia osobą pracującą. Jak te dokumenty dostarczyć o tym poinformuje pracownik parabanku.

Rachunki bankowe pożyczkodawcy

Lime Kredyt posiada swój rachunek bankowy tylko w jednej placówce jest to bank Santander. Okazuje się jednak, że nie ma to znaczenia w kwestii szybkości docierania przelewu. Jak deklaruje konsultant firmy, środki zawsze są wysyłane błyskawicznie i trafiają do klienta w czasie nie mniejszym niż 15 minut. Niezależnie od banku.

Jak szybko pieniądze trafią na konto

Jak już wspomniano wyżej, Lime Kredyt posiada swój rachunek bankowy tylko w jednym banku (Santander), ale nie ma to znaczenia w przypadku szybkości docierania środków na konto pożyczkobiorcy. Firma korzysta bowiem z systemu szybkich przelewów, co zapewnia dotarcie przyznanej pożyczki na konto konsumenta w deklarowanym czasie do 15 minut.

Godziny rozpatrywania wniosków

Następuje tutaj kolejna rozbieżność między danymi strony a informacjami konsultanta. Według witryny, wnioski można składać w każdy dzień powszedni, czyli od poniedziałku do piątku. Godziny zaczynają się o 9:00 rano, a kończą o 17:00 wieczorem. Jak deklaruje konsultantka, Lime Kredyt obsługuje klientów jeszcze także w soboty. Ponownie, ponoć to ona ma bardziej aktualne informacje.

Składając wniosek poza godzinami pracy firmy, zostanie on rozpatrzony kolejnego dnia pracy.

Możliwość przedłużenia pożyczki

Obecnie firma odchodzi już od tej praktyki i nie oferuje możliwości przedłużenia pożyczki dla klientów, u których może pojawić się problem z terminową spłatą zobowiązania. Oznacza to, że mając problem z terminową spłatą zobowiązania, należy liczyć się z podjęciem się przez pożyczkodawcę działań windykacyjnych. Mogą one skutkować trafieniem sprawy do sądu, egzekucją komorniczą, a także wpisaniem danych osobowych klienta do któregoś z rejestrów dłużników.

Sposób weryfikacji

Weryfikacja danych klienta odbywa się za pomocą popularnego przelewu weryfikacyjnego w postaci 1 grosza, którą przelewa się na wskazany przez pożyczkodawcę numer konta. Transakcja jest odnotowywana błyskawicznie i jest ostatnim krokiem weryfikacyjnym podczas ubiegania się o pożyczkę.

Czym wyróżnia się opisywana firma?

Lime Kredyt wyróżnia się niewątpliwie dość niestandardową ofertą pożyczkową, która składa się z braku jednoznacznej informacji o kosztach pożyczek i niecodziennej górnej kwoty pożyczki 3250 złotych. Ponadto, warto docenić szybkość w przelewaniu pieniędzy i weryfikację jedynie Biura Informacji Kredytowej, czyli BIK.

Oceń ten wpis


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *