LendUp pożyczki – opinie

Co musisz wiedzieć

 • Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty — do 15 000 złotych na 36 miesięcy
 • Pierwsza pożyczka – maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty — brak, oferta jednolita
 • Sprawdzane bazy dłużników  BIK
 • Granice wiekowe  minimum 18 lat, maksymalnie 80 lat
 • Rachunki bankowe pożyczkodawcy PKO Bank Polski
 • Jak szybko pieniądze trafią na konto — do 24 godzin
 • Godziny rozpatrywania wniosków — poniedziałek-piątek: od 7:30 rano do 20:30 wieczorem; sobota: od 8:00 rano do 16:00 po południu
 • Możliwość przedłużenia pożyczki — nie ma takiej możliwości

Czym jest LendUp?

LendUp to dowód, jak ogromny potencjał skrywa branża pożyczkowa. Choć wszelkie rodzaje zobowiązań są oferowane na setki sposobów przez równie liczną grupę pożyczkodawców, to jak grzyby po deszczu wyrastają kolejni. LendUp jest obecnie najmłodszym reprezentantem tego grona – firma powstała jesienią 2018 roku. Jest to brand dobrze znanej grupy Profi Credit Polska, która szczyci się międzynarodowym zasięgiem i tysiącami obsłużonych klientów. Firma działa w kraju od 2014 roku, a dotychczas najlepiej była znana z własnej marki pożyczkowej Profi Credit.

Samo LendUp, podobnie jak siostrzane Profi Credit, również specjalizuje się w pożyczkach długoterminowych. Firma oferuje zobowiązania dla osób, które poszukują nieco większej ilości gotówki. Będą mogli spłacić ją w wielu ratach o niewielkiej kwocie, która nie obciąży zbytniodomowego budżetu.

Czy pierwsza pożyczka jest darmowa?

Niestety, LendUp nie przewiduje w swojej ofercie możliwości uzyskania ani pierwszej, ani jakiejkolwiek kolejnej darmowej pożyczki. Każde zobowiązanie zawiera w sobie standardowe koszty z tytułu opłat dodatkowych, ale i każdy klient ma do dyspozycji ofertę na takich samych warunkach – także ten, który korzysta z usług LendUp dopiero po raz pierwszy. W celu porównania firm, które mają taką promocję dla nowych klientów, zapraszamy do zestawienia „darmowe pożyczki

Pierwsza pożyczka — maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Już za pierwszym razem klient LendUp może pożyczyć pełną sumę pieniędzy, jaką przewidziano w regulaminie. Zarazem, warunki nie ulegają zmianie w stosunku do stałych klientów firmy. Minimalna kwota pożyczki może wynieść 500 złotych, a każda kolejna wartość rośnie co 100 złotych. Maksymalnie w opisywanej firmie pożyczkowej można pożyczyć do 15 000 złotych.

Termin spłaty pozostaje niezmienny. Zawsze wynosi on 36 miesięcy (3 lata). Tyle samo trzeba uiścić comiesięcznych rat. Warto pamiętać, że już pierwsza pożyczka w LendUp zawiera w sobie dodatkowe koszty.

Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Pożyczając w LendUp po raz drugi, oferta nie ulega żadnym zmianom. Minimalnie można pożyczyć dalej już 500 złotych, a kolejne wartości rosnące co 100 złotych poprzestają na maksymalnej kwocie wynoszącej 15 000 złotych. Termin spłaty, podobnie, jest stały i wynosi zawsze aż 36 miesięcy, czyli 3 lata.

Pożyczka w LendUp to zobowiązanie ratalne, a jego spłata zawsze odbywa się na takich samych warunkach. Spłaca się ją w comiesięcznych ratach o równej wysokości i ilości – 36. Każde zobowiązanie zawiera w sobie też standardowe koszty wynikające z tytułu opłaty przygotowawczej i prowizji. Firma chwali się, że nie pobiera od konsumenta odsetek, a pożyczki nie generują kosztów oprocentowania. Jednak wysokość prowizji zazwyczaj skutecznie „rekompensuje” brak wspomnianych opłat.

Reprezentatywny przykład pożyczki ratalnej w LendUp przedstawiamy na poniższym przykładzie.

 • Pożyczajamy 5000 złotych na 36 miesięcy (3 lata). Zobowiązanie rozłożone jest na 36 comiesięcznych rat w równej kwocie 277 złotych. Ponadto, konsument ponosi koszt opłaty przygotowawczej (33 złote) oraz prowizji, która niesie za sobą koszt 4939 złotych. Odsetki i oprocentowanie równają się zeru, a Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 66,75%.
  Łącznie klient musi zwrócić kwotę wynoszącą 9972 złote.

Sprawdzane bazy dłużników

W celu oceny zdolności kredytowej konsumenta i sprawdzenia jego historii spłat, LendUp sprawdza jedynie jedną bazę finansową – Biuro Informacji Kredytowej (BIK). Nie są w nim tolerowane wpisy na temat jakichkolwiek zajęć komorniczych.

Firma nie sprawdza żadnego z Biur Informacji Gospodarczej (BIG), czyli BIG Infomonitor, ERiF oraz Krajowego Rejestru Dłużników (KRD).

Granice wiekowe

Aby zostać klientem LendUp, wystarczy jedynie być osobą pełnoletnią. Jednakże, poza ukończeniem 18. roku życia wymaga się jeszcze bycia nie starszym niż 80 lat. Nadal jednak, są to wyjątkowo elastyczne granice wiekowe, choć mają one jedno „ale”. Jeśli pracuje się na umowę o pracę – wówczas minimalna granica wieku rośnie do nie mniej niż 25. roku życia.

Z innych wymagań, warto wymienić obowiązek posiadania polskiego obywatelstwa, konieczność posiadania konta bankowego z dostępem do bankowości elektronicznej oraz posiadanie stałego zatrudnienia.

Czy wymagane są jakieś dokumenty?

LendUp wymaga od swoich klientów wykazania, iż ma się stałe dochody i pracę regulowaną którąś z umów. Dopuszcza się umowa o pracę, umowa o dzieło oraz umowa zlecenie. Firma wymaga w dodatku, aby każda z nich była zawarta od co najmniej 3 miesięcy. Sprawdzone zostaną wówczas także zarobki – ich wysokość i częstotliwość ich uzyskiwania.

Rachunki bankowe pożyczkodawcy

Niestety, opisywana firma pożyczkowa ma konto tylko w jednym banku – PKO Banku Polskim. Oznacza to, że istnieje jedno grono klientów, które może liczyć na błyskawicznie dotarcie przyznanej kwoty pożyczki. Są to klienci mający swoje konta bankowe właśnie w PKO.

Jak szybko pieniądze trafią na konto

LendUp ma swoje konto bankowe jedynie w PKO, dlatego większość konsumentów firmy na przelew z przyznaną kwotą pożyczki będzie musiała czekać do 24 godzin. Wszystko uzależnione jest od sesji przychodzącej w danym banku. Chodzi o porę, kiedy przelew zewnętrzny jest indeksowany. Jeśli jednak konsument ma swój rachunek w PKO, wówczas pieniądze powinny się znaleźć na koncie w nie dłużej niż kilka minut.

Godziny rozpatrywania wniosków

Wnioski pożyczkowe w LendUp rozpatruje się aż 6 dni w tygodniu. W robocze dni powszednie, od poniedziałku do piątku, firma pracuje od 7:30 rano aż do 20:30 wieczorem. W soboty z kolei, obsługa pozostaje do dyspozycji klientów w godzinach od 8:00 rano do 16:00 po południu. Wnioski, które złoży się poza tymi godzinami, będą rozpatrywane o najbliższej porze pracy firmy.

Możliwość przedłużenia pożyczki

Niestety, LendUp nie udostępnia możliwości przedłużenia terminu spłaty pożyczki. Oznacza to, że zobowiązanie zawsze należy spłacać w regularnych ratach. W przeciwnym wypadku, firma ma prawo naliczać karne odsetki, wysyłać płatne monity i przekazać dług zewnętrznej firmie windykacyjnej. W nieco dalszej perspektywie sprawa może trafić do sądu, a ten ma prawo zarządzić egzekucję komorniczą. Dane konsumenta trafią do rejestrów dłużników.

Sposób weryfikacji

Weryfikacja danych klienta odbywa się w LendUp za pomocą prostej i sprawdzonej metody przelewu weryfikacyjnego. Należy przelać na wskazany numer rachunku pożyczkodawcy symboliczną kwotę 1 grosza i poczekać na wydanie decyzji co do przyznania zobowiązania.

Czym dodatkowo wyróżnia się opisywana firma?

LendUp, poza młodym wiekiem i nowoczesnym projektem strony, wyróżnia się też stosunkowo wysoką kwota maksymalną pożyczki i wyjątkowo rozłożonym w czasie terminem spłaty – 36 miesięcy (3 lata). Negatywnie zaskoczył nas jednak brak czytelnego zamieszczenia na witrynie wielu kluczowych informacji jak np. wymagań, numeru telefonu czy nawet informacji o wymaganych dokumentach.

LendUp pożyczki – opinie
5 (100%) 1 głos[ów]

Informacje o pożyczkach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *