Kuki pożyczki – opinie

Co musisz wiedzieć

 • Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty — do 10 000 zł na 30 dni
 • Pierwsza pożyczka — maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty — 3000 zł na 30 dni
 • Sprawdzane bazy dłużników BIK, BIG i Infomonitor, KRD
 • Granice wiekowe  minimum 20 lat, maksymalnie 75 lat
 • Rachunki bankowe pożyczkodawcy PKO BP, PEKAO SA, Getin Bank, ING, mBank, Millennium, Santander i Alior Bank
 • Jak szybko pieniądze trafią na konto — od 15 minut do 24 godzin
 • Godziny rozpatrywania wniosków — poniedziałek-piątek: od 8.00 rano do 22.00 wieczorem i sobota-niedziela: od 9.00 rano do 17.00 po południu
 • Możliwość przedłużenia pożyczki — jest taka możliwość, dwukrotnie, o 7, 14 lub 30 dni

Czym jest Kuki?

Kuki należy do polskiej spółki Fincapital i zdążyło się już dobrze zadomowić na polskim, niezwykle konkurencyjnym, rynku pożyczek. Firma należy do grona tych pożyczkodawców, którzy celują swoją ofertą zarówno w tych klientów, którzy szukają pożyczek krótkoterminowych w małych kwotach, jak i tych, którzy potrzebują większej ilości pieniędzy. Gdy dodamy do tego ofertę pierwszej darmowej pożyczki, oferta Kuki staje się niezwykle uniwersalna.

Czy pierwsza pożyczka jest darmowa?

Dla pierwszych klientów Kuki przewidziało możliwość zaciągnięcia pierwszej darmowej pożyczki. Przewidziana jest ona dla każdego nowego klienta i daje możliwość wzięcia jednorazowo nawet 3000 złotych, nie ponosząc żadnych dodatkowych opłat w postaci prowizji i odsetek. Brak ujednoliconej oferty i wyróżnienie pierwszych klientów to popularna, ale niespotykana jednakże u każdego konkurenta praktyka.

Pierwsza pożyczka — maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Pierwsza pożyczka może zostać zaciągnięta, przez nowych klientów, na kwotę minimalną 200 złotych. Maksymalnie może to być z kolei nawet 3000 złotych. Termin spłaty waha się między 1 dniem a 30 dniami, czyli miesiącem. Warto zaznaczyć jeszcze, że pierwsza pożyczka — jak już wspomniano wyżej — jest w pełni darmowa. Po określonym czasie spłaty klient zwraca tylko pożyczoną kwotę i nic więcej.

Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Dla drugich i kolejnych klientów, Kuki przewiduje już o wiele bardziej atrakcyjne warunki pożyczki. Minimalna kwota zaciągniętego zobowiązania pozostaje niezmienna i wynosi nadal 200 złotych. Maksymalna wartość rośnie jednak ze wstępnych 3000 złotych aż ponad trzykrotnie! Jest to 10 000 złotych, co jest stosunkowo rzadko spotykaną wartością wśród pożyczkodawców krótkoterminowych. Firma zahacza w ten sposób swoją ofertą o pożyczkodawców długoterminowych.

Nie należy zapominać, że każda druga i kolejna pożyczka obłożona jest dodatkowymi opłatami. W ich kosztach zawarta jest prowizja, odsetki i Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, czyli RRSO. Konkretne koszty kolejnej pożyczki przedstawimy na poniższym, reprezentatywnym przykładzie.

 • Pożyczając kwotę 6000 złotych na okres 30 dni (miesiąc), klient obciążony jest prowizją w wysokości 1210,68 złotych, odsetkami w kwocie 49,32 złote i Rzeczywistą Roczną Stopą Oprocentowania (RRSO) w postaci 916,77%.
  W ten sposób, klient musi zwrócić pełną kwotę pożyczki, wynoszącą wraz z kosztami 7260 złotych.

Sprawdzane bazy dłużników

Każdy klient Kuki poddawany jest weryfikacji w rejestrach finansowych i bazach dłużników. W przypadku omawianego pożyczkodawcy, są to 3 najpopularniejsze bazy. Biuro Informacji Kredytowej (BIK), Biuro Informacji Gospodarczej (BIG) i Infomontor oraz Krajowy Rejestr Dłużników (KRD).

Granice wiekowe

Aby zostać klientem Kuki, nie wystarczy tylko być osobą pełnoletnią. Ponadto, konieczne jest ukończenie 20. roku życia oraz bycie nie starszym niż 75 lat. Z usług tego pożyczkodawcy może zatem skorzystać większość studentów i emerytów.

Z innych, pozostałych wymagań, należy wymienić m.in. bycie osobą fizyczną, posiadanie własnego numeru telefonu komórkowego, posiadanie osobistego rachunku bankowego, ważny dowód osobisty i zdolności prawnych. Ponadto, konieczne jest bycie obywatelem Rzeczpospolitej Polskiej i posiadanie na terenie Polski stałego adresu.

Czy wymagane są jakieś dokumenty?

Kuki nie wymaga od swoich klientów okazywania żadnych dokumentów potwierdzających fakt i rodzaj posiadanego zatrudnienia, a także nie zwraca się z prośbą o przedstawienie zaświadczeń o otrzymywanych comiesięcznie zarobkach i ich charakterze.

Rachunki bankowe pożyczkodawcy

Kuki posiada swoje rachunki bankowe w dość sporej ilości placówek. Jest to kolejno: PKO BP, PEKAO SA, Getin Bank, ING, mBank, Millennium, Santander i Alior Bank. Oznacza to, że klient posiadający swoje konto osobiste w którymś, z wymienionych banków, ma największe szanse na szybkie otrzymanie pożyczki w przypadku wydania pozytywnej decyzji.

Jak szybko pieniądze trafią na konto

Jak już wspomniano wyżej, klient posiadający swój rachunek bankowy w następujących placówkach — PKO BP, PEKAO SA, Getin Bank, ING, mBank, Millennium, Santander lub Alior Bank — ma największe szanse na szybkie uzyskanie przelewu. Będzie to miało miejsce zgodnie z sesjami międzybankowymi, a zatem nawet od 15 do 30 minut. W przypadku innych banków, niestety, może to zająć od kilku godzin do nawet 24 godzin, czyli doby.

Godziny rozpatrywania wniosków

Kuki jest do dyspozycji swoich klientów aż przez 7 dni w tygodniu. W przypadku dni powszednich, od poniedziałku do piątku, są to godziny od 8.00 rano do 22.00 wieczorem. Z kolei w weekendy, od soboty do niedzieli, konsultanci firmy pracują od 9.00 rano do 17.00 po południu. Klient składający wniosek pożyczkowy poza wyznaczonymi godzinami pracy musi liczyć się z obsłużeniem kolejnego dnia pracującego.

Możliwość przedłużenia pożyczki

Opisywany pożyczkodawca przewiduje dla swoich klientów możliwość przedłużenia pożyczki w przypadku problemu z terminową spłatą. Można skorzystać z tej usługi dwukrotnie i jest ona oczywiście płatna. Wysokość uzależniona jest od indywidualnych parametrów pożyczki. Termin spłaty można wydłużyć na 7 dni (tydzień), 14 dni (2 tygodnie) oraz 30 dni (miesiąc).

Sposób weryfikacji

Weryfikacja danych klienta odbywa się w Kuki za pomocą popularnego przelewu weryfikacyjnego. Przekazując kwotę symbolicznego 1 grosza na podany numer rachunku pożyczkodawcy, droga do uzyskania pożyczki jest już prosta.

Czym wyróżnia się opisywana firma?

Kuki wyróżnia się, generalnie mówiąc, na tle konkurencyjnych firm pożyczkowych dość sporymi dostępnymi kwotami pożyczek. 10 000 złotych dla kolejnych klientów to parametr spotykany rzadko i warty docenienia. Innymi atutami Kuki jest także jasno określona oferta i możliwość uzyskania pierwszej, darmowej pożyczki.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *