Kredyt1000 pożyczki – opinie

Co musisz wiedzieć

 • Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty — do 3000 zł na 90 dni
 • Pierwsza pożyczka – maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty — 1000 złotych na 90 dni
 • Sprawdzane bazy dłużników  BIK i KRD
 • Granice wiekowe  minimum 18 lat, maksymalnie 70 lat
 • Rachunki bankowe pożyczkodawcy Alior Bank i PKO Bank Polski
 • Jak szybko pieniądze trafią na konto — do 24 godzin
 • Godziny rozpatrywania wniosków — poniedziałek-piątek: od 7:00 rano do 15:30 po południu
 • Możliwość przedłużenia pożyczki — jest taka możliwość

Czym jest Kredyt1000?

Kredyt1000 to firma pożyczkowa tworząca grono mniejszych graczy, którzy starają się konkurować z wielkimi, międzynarodowymi korporacjami gromadzącymi wiele popularnych marek. Opisywana firma jest częścią polsko-litewskiej spółki Poli Invest z siedzibą w Suwałkach, która działa na rynku finansowym od 2009 roku.

Specjalnością tego pożyczkodawcy są zobowiązania krótkoterminowe, udzielane w niestandardowym terminie spłaty. Kredyt1000 nie udziela bowiem klasycznych chwilówek, lecz specjalizuje się w zobowiązaniach dostępnych na dwa lub trzy miesiące. W ten sposób, firma stara się zdobyć klientów potrzebujących mniejszych sum pieniężnych, których spłaty nie będą musieli się podejmować niezwłocznie.

Czy pierwsza pożyczka jest darmowa?

Niestety, Kredyt1000 nie przewiduje w swojej ofercie pierwszej lub jakiejkolwiek innej darmowej chwilówki. Każde zobowiązanie, niezależnie od taryf, które wymienimy niżej, są obciążone kosztami opłaty administracyjnej i prowizji. Należy zwrócić uwagę na ich wysokość szczególnie w przypadku zaciągnięcia pożyczki o niskiej kwocie, do jakich dostęp mają pierwsi klienci firmy.

Pierwsza pożyczka — maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Za pierwszym razem klient Kredyt1000 ma do dyspozycji dość niską kwotę pożyczki. W ramach tej taryfy można pożyczyć od 500 złotych do maksymalnie 1000 złotych. Termin spłaty jest taki sam dla każdego klienta opisywanej firmy i zawsze wynosi albo 61 dni (2 miesiące) albo 90 dni (3 miesiące). Warto przypomnieć, że już pierwsza pożyczka w Kredyt1000 jest obciążona kosztami dodatkowych opłat na rzecz pożyczkodawcy.

Przykładowo, pożyczając maksymalnie dostępne za pierwszym razem 1000 złotych na maksymalny okres 90 dni, konsument musi zwrócić zobowiązanie w kwocie 1446,89 złotych.

Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Taryfa pożyczkowa dla następnych klientów Kredyt1000 wciąż nie jest jednolita i dzieli się jeszcze na pięć kolejnych etapów. W zależności od razu, za którym się zaciąga pożyczkę, rośnie kwota maksymalna zobowiązania. Dopiero za szóstym razem, konsument może wziąć pożyczkę w pełnej dostępnej regulaminowo wartości. Pozostałe wartości są stałe.

Taryfy pożyczkowe.

 • Drugi raz – konsument może pożyczyć maksymalnie 1400 złotych.
 • Trzeci raz – konsument może pożyczyć maksymalnie 1900 złotych.
 • Czwarty raz – konsument może pożyczyć maksymalnie 2000 złotych.
 • Piąty raz – konsument może pożyczyć maksymalnie 2500 złotych.
 • Szósty raz – konsument może pożyczyć maksymalnie 3000 złotych.

Wartości niezmienne, niezależnie od taryfy pożyczki.

 • Kwota minimalna pożyczki, która zawsze wynosi 500 złotych.
 • Termin spłaty pożyczki, który zawsze wynosi 61 dni (2 miesiące) lub 90 dni (3 miesiące).
 • Koszty pożyczki, które zawsze nalicza się w taki sam, proporcjonalny sposób uzależniony od kwoty i terminu spłaty zobowiązania.

Koszty pożyczki, podane na poniższym przykładzie reprezentatywnym, wyglądają następująco.

 • Pożyczając 1200 złotych w ramach drugiej taryfy na 90 dni (3 miesiące), konsument jest obciążony dodatkowym kosztem w wysokości 536,27 złotych. Oprocentowanie to 0,83%, a RRSO – 508,20%.
  Wysokość miesięcznej raty to 578,76 złotych.
  Łącznie należy zwrócić pożyczkodawcy 1736,27 złotych.

Sprawdzane bazy dłużników

Ważnym etapem w weryfikacji danych konsumenta jest sprawdzenie jego zdolności kredytowej i historii spłaty zobowiązań w rejestrach finansowych. W przypadku Kredyt1000 są to dwie, popularne bazy. Pierwsza to Biuro Informacji Kredytowej (BIK), a druga to Krajowy Rejestr Dłużników (KRD) podlegający pod Biura Informacji Gospodarczej (BIG).

Firma zastrzega sobie w regulaminie, iż nie toleruje we wpisach informacji o niespłaconych długach i nieterminowo spłacanych zobowiązaniach.

Granice wiekowe

Kredyt1000 przewiduje dość szerokie granice wiekowe dla swoich potencjalnych klientów. Aby się na niego kwalifikować, należy być osobą co najmniej pełnoletnią, czyli taką, która ukończyła 18. rok życia. Istnieje jednak i górna granica wiekowa. Wynosi 70 lat. Z innych warunków, jakie przewiduje w regulaminie opisywany pożyczkodawca, warto wymienić obowiązek statusu osoby fizycznej i posiadanie polskiego obywatelstwa wraz z polskim adresem zameldowania.

Czy wymagane są jakieś dokumenty?

Opisywana firma pożyczkowa nie wymaga wprawdzie okazywania dodatkowych zaświadczeń o wysokości comiesięcznych zarobków i dokumentów potwierdzających fakt bycia zatrudnionym. Jednakże, w formularzu rejestracyjnym widnieje sekcja, w której należy uzupełnić informacje o nazwie zakładu, w którym się pracuje. Ponadto, trzeba podać adres, nazwę stanowiska i wysokość comiesięcznych dochodów w wymiarze netto, czyli „na rękę”.

Rachunki bankowe pożyczkodawcy

Kredyt1000 posiada swoje konta bankowe w dwóch placówkach. Jest to Alior Bank i PKO Bank Polski. Oznacza to, że klienci tych banków mają największe szanse na szybkie uzyskanie przelanych pieniędzy. Powinny one trafić na konto w przeciągu nawet kilku minut.

Jak szybko pieniądze trafią na konto

Jak już wspomniano wyżej, Kredyt1000 ma swoje rachunki w dwóch bankach (Alior i PKO). Będąc klientem tych placówek, pieniądze trafiają na konto najczęściej w przeciągu od kilku do kilkunastu minut. Osoby mające rachunki w innych bankach muszą uzbroić się w cierpliwość. Pieniądze dotrą bowiem na ich konta w zależności od godziny sesji przychodzącej w ich bankach. Może to wahać się między kilkoma godzinami, a nawet jedną dobą.

Godziny rozpatrywania wniosków

Pracownicy Kredyt1000 pozostają do dyspozycji klientów w dość ograniczonych porach. Firma pracuje bowiem w każdy roboczy dzień powszedni, między 7:30 rano a zaledwie 15:30 po południu. Osoby, które składają wnioski pożyczkowe poza tymi godzinami, będą obsługiwane następnego dnia roboczego w porach pracy firmy.

Możliwość przedłużenia pożyczki

Dla klientów, u których pojawi się problem z terminową spłatą zobowiązania, istnieje szansa na deskę ratunkową. Kredyt1000 oferuje bowiem możliwość skorzystania z przedłużenia terminu spłaty pożyczki. Odbywa się to za pomocą uprzedniego poinformowania pracownika firmy. Należy przedstawić mu sytuację i parametry pożyczki, po czym ustalony zostanie indywidualny dodatkowy termin na spłatę zobowiązania. Usługa ta oczywiście zawiera w sobie opłatę.

Sposób weryfikacji

Weryfikacja danych pożyczkodawcy odbywa się w Kredyt1000 za pomocą popularnego przelewu weryfikacyjnego. Klient zobowiązany jest przelać 1 grosz na wskazany numer rachunku bankowego pożyczkodawcy. Jest to ostatni etap weryfikacyjnym, po którym pada ostateczna decyzja o przyznaniu pożyczki. Klient jest informowany wówczas wiadomością SMS.

Czym wyróżnia się opisywana firma?

Kredyt1000 to niewątpliwie warta uwagi firma pożyczkowa, która oferuje pożyczki krótkoterminowe możliwe do spłaty jednocześnie w dłuższym czasie, niż tylko miesiąc. Warto docenić jasno przedstawione koszty pożyczek, jednak niecodzienne jest tak skrupulatne rozdrobnienie oferty na aż 6 taryf. W przypadku stosunkowo niskiej maksymalnej kwoty pożyczki (3000 złotych), wygląda to dziwnie. Czym dodatkowo wyróżnia się opisywana firma? Projektem strony, który jest nowoczesny, przejrzysty i zwyczajnie – minimalistyczny.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *