Karta Trzynastka pożyczki – opinie

Co musisz wiedzieć

  • Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty — do 8000 zł na 360 dni
  • Pierwsza pożyczka – maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty — brak, oferta jednolita
  • Sprawdzane bazy dłużników  BIK, BIG, KRD, ERiF
  • Granice wiekowe  minimum 25 lat, maksymalnie 65 lat
  • Rachunki bankowe pożyczkodawcy mBank
  • Jak szybko pieniądze trafią na konto — 15 minut
  • Godziny rozpatrywania wniosków — całą dobę, 7 dni w tygodniu
  • Możliwość przedłużenia pożyczki — nie ma takiej możliwości

Czym jest Karta Trzynastka?

Karta Trzynastka należy do spółki Yolo SA i jest to jedna z najbardziej nietuzinkowych propozycji na polskim rynku finansowym. Jest to bowiem nie tylko pośrednik nie świadczący bezpośrednio pożyczek, ale i firma, która nie ma w swojej ofercie nawet niczego w kształcie klasycznej pożyczki. Karta Trzynastka, jak sama nazwa wskazuje, specjalizuje się w sprzedaży specjalnych kart, które zawierają pożyczone środki.

W ten sposób można za jej pomocą płacić za dowolne usługi, jak zakupy i wypłata gotówki z bankomatu. To ciekawa propozycja dla tych konsumentów, którzy nie lubią, gdy pożyczone pieniądze zalegają na osobistym koncie, „mieszając” się z prywatnymi środkami. Pieniądze w Karta Trzynastka mogą być pożyczone zarówno na krótki czas, jak i długoterminowo.

Czy pierwsza pożyczka jest darmowa?

Niestety, oferta firmy Karta Trzynastka jest skonstruowana tak, że nie ma w niej możliwości zaciągnięcia darmowego zobowiązania ani za pierwszym, ani za kolejnym razem. W ten sposób, każda pożyczka na karcie zawiera w sobie dodatkowe opłaty i koszty.

Pierwsza pożyczka — maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Już za pierwszym razem, klient firmy Karta Trzynastka może ubiegać się o pożyczkę w pełnych kwotach. Minimalnie kartę można zasilić kwotą 200 złotych, a maksymalnie z kolei nawet 8000 złotych. Termin spłaty, według indywidualnych potrzeb, można ustalić na minimalny 1 dzień. Maksymalnie może to być z kolei nawet 360 dni, czyli rok bez jednego tygodnia. Należy pamiętać, że każde zobowiązanie u opisywanego pożyczkodawcy, wraz z pierwszym, jest obciązone standardowymi opłatami.

Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Drudzy i kolejni klienci firmy Karta Trzynastka, mają do dyspozycji takie same kwoty zobowiązań, którymi mogą zasilić swoją kartę. W ten sposób, minimalnie można na nią zaciągnąć kwotę 200 złotych, kolejne kwoty rosną co 100 złotych, a maksymalnie można pożyczyć nawet 8000 złotych. Termin spłaty jest bardzo elastyczny, przez co można go określić na minimalnie 1 dzień, a maksymalnie 360 dni, czyli niecały rok (bez jednego tygodnia).

Pierwsza, druga i każda pożyczka w Karta Trzynastka jest oczywiście płatna i zawiera w sobie standardowe koszty, które przydzielane są na każdy miesiąc pożyczki (jeśli jest to poniżej 30 dni, to kwota ta liczona jest za 1 miesiąc). Firma wyraża dodatkowe opłaty w wyjątkowo przejrzysty sposób, co przedstawimy na poniższym, reprezentatywnym przykładzie.

  • Pożyczając 5000 złotych na 90 dni (3 miesiące), klient płaci dodatkowo koszty podzielone po każdym miesiącu. Za 1 miesiąc 72 złote, za drugi 71 złotych i za trzeci ponownie, 72 złote.

Warto pamiętać, że Karta Trzynastka nie udziela pożyczek pośredniczy w procesie, który inicjuje Yolo.

Sprawdzane bazy dłużników

Każdy klient firmy Karta Trzynastka jest poddawany kontroli w rejestrach finansowych i bazach dłużników. Celem jest sprawdzenie zdolności kredytowej i zweryfikowanie historii spłaty zobowiązań. Opisywany pożyczkodawca sprawdza wszystkie najpopularniejsze rejestry, czyli kolejno: Biuro Informacji Kredytowej (BIK), Biuro Informacji Gospodarczej (BIG), Krajowy Rejestr Dłużników (KRD) oraz ERiF.

Granice wiekowe

Karta Trzynastka, na tle konkurencyjnych, tradycyjnych firm pożyczkowych, ma dość restrykcyjne warunki wiekowe dla swoich klientów. Wymagana jest bowiem nie tylko pełnoletniość, ale i wiek nie mniejszy, niż aż 25 lat. Ponadto, określona jest także górna granica w postaci 65 lat. W ten sposób, z usług firmy nie skorzystają studenci, a raczej większość osób pracujących, rencistów i tylko część z emerytów.

Ponadto, firma do złożenia wniosku wymaga jeszcze numer telefonu, adres e-mail i aktualny, polski dowód osobisty.

Czy wymagane są jakieś dokumenty?

Podczas wniosku pożyczkowego, Karta Trzynastka nie wymaga od swoich klientów przedstawiania zaświadczeń potwierdzających fakt i charakter posiadanego zatrudnienia, a także nie prosi o dokumenty potwierdzające wysokość i charakter comiesięcznie otrzymywanych zarobków. Firma reklamuje swoją ofertę jako „nie wymagającą zaświadczeń”.

Rachunki bankowe pożyczkodawcy

Karta Trzynastka posiada swój rachunek bankowy tylko w jednej placówce mBanku. Nie ma to jednak większego znaczenia w przypadku szybkości otrzymywania środków. Firma ta bowiem udziela je na specjalne karty, które mają formę fizyczną i są wysyłane pocztą do klienta.

Jak szybko pieniądze trafią na konto

Z racji nietypowej konstrukcji oferty firmy Karta Trzynastka, wyjątkowo nie możemy podać czasu, w jakim pieniądze trafiają na konto. Taka transakcja bowiem się nie odbywa. Przyznane środki pożyczkowe są przelewane na tytułową kartę, która jest pakowana do koperty i wysyłana do klienta w ciągu najpóźniej kilku dni roboczych.

Godziny rozpatrywania wniosków

Wnioski pożyczkowe rozpatruje się cały czas, 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. W ten sposób, klienci mogą wnioskować o dogodnej dla siebie porze bez ryzyka, że nie zostaną obsłużeni niezwłocznie. Niestety, firma zastrzega sobie prawo do nieinformowania o tym, kto zajmuje się obsługą pracownicy, czy elektroniczny algorytm.

Możliwość przedłużenia pożyczki

Niestety, Karta Trzynastka nie przewiduje możliwości przedłużenia pożyczki. W ten sposób, klienci, którzy nie będą spłacali zobowiązania terminowo, muszą liczyć się z podjęciem czynności windykacyjnych. Będzie to naliczanie odsetek karnych, przekazanie sprawy sądowi, a w efekcie egzekucja komornicza oraz wpisanie danych konsumenta do któregoś z rejestrów dłużników.

Sposób weryfikacji

Także i na tym etapie spotkaliśmy się z kuriozalną sytuacją. Firma zastrzega sobie prawo do nieinformowania na temat formy weryfikacji danych użytkownika. Z tego względu, nie wiadomo, czy jest to przelew weryfikacyjny czy aplikacja Instantor lub Kontomatik.

Czym wyróżnia się opisywana firma?

Karta Trzynastka wyróżnia się niewątpliwie niestandardową formą udzielania pożyczek, które są przekazywane na specjalną kartę. To wartościowe rozwiązanie dla osób, które cenią odseparowanie budżetu pożyczki od własnych środków. Ponadto, warto docenić też wysokie kwoty pożyczek i całodobową obsługę wniosków.

Oceń ten wpis

Informacje o pożyczkach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *