Ferratum Money pożyczki – opinie klientów i recenzja chwilówki

Co musisz wiedzieć

  • Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty — do 10 000 zł na 30 dni
  • Pierwsza pożyczka – maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty — 2000 zł na 30 dni za darmo
  • Sprawdzane bazy dłużników KRD, ERIF oraz Infomonitor
  • Granice wiekowe od 21 do 78 lat dla krótkoterminowej oraz od 25 do 78 lat dla długoterminowej
  • Rachunki bankowe pożyczkodawcy Santander i PEKAO S.A
  • Jak szybko pieniądze trafią na konto — do 48 godzin
  • Godziny rozpatrywania wniosków — 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu
  • Możliwość przedłużenia pożyczki — nie jest to możliwe

Czym jest Ferratum Money?

Firma Ferratum Money to znany pożyczkodawca specjalizujący się w świadczeniach krótkoterminowych oraz długoterminowych. Należy on do międzynarodowej korporacji wywodzącej się z Malty, która wkroczyła do Polski z końcem 2013 roku. Koncern szczyci się ponad 1,8 milionem obsłużonych klientów, 161 milionami euro rocznego zysku i obecnością w 25 państwach całego świata. W Polsce, poza Ferratum Money, innymi firmami podlegającymi pod Grupę Ferratum jest Ekspres Kasa, Ofin i Kasatak.

Czy pierwsza pożyczka jest darmowa?

 Tak, Ferratum Money przewiduje ofertę pierwszej darmowej pożyczki. Przyzwoicie dużą kwotę (od 100 do nawet 5000 złotych) możemy wypożyczyć nawet na 24 miesiące (2 lata). Warunkiem niebycia obciążonym odsetkami i prowizją jest terminowa spłata. Oddajemy tylko tyle, ile pożyczyliśmy.

Pierwsza pożyczka — maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Podczas składania wniosku o pierwszą pożyczkę możemy ubiegać się od 100 złotych nawet o 5000 złotych. Okres spłaty wynosi stosunkowo dużo wynosi on maksymalnie 24 miesiące, czyli dwa lata. Jak już wyżej wspomniano wypożyczenie jest w pełni darmowe, jeśli spłacimy nasze zobowiązanie w terminie.

Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Drudzy i kolejni klienci w Ferratum Money, tradycyjnie już dla firm pożyczkowych, mają do dyspozycji o wiele większe kwoty. Minimalnie mogą wypożyczyć 1000 złotych, a maksymalnie nawet 10 000. Przewidywany okres spłaty minimalnie to 6 dni (niecały tydzień), a maksymalnie niezmiennie — wynosi 30 dni, czyli miesiąc. Wówczas naliczane są już koszty w postaci odsetek i prowizji dla pożyczkodawcy.

Sprawdzane bazy dłużników

Ferratum Money nie zapomina rzecz jasna o tradycyjnej weryfikacji historii finansowej i zdolności kredytowej w bazach dłużników. W przypadku omawianej firmy kontroli poddawane są KRD, ERIF oraz Infomonitor.

Granice wiekowe

Omawiana firma pożyczkowa swoje wymagania dzieli na dwie kategorie, które zależne są od rodzaju pożyczki.

Aby skorzystać z pożyczki krótkoterminowej, należy:
– posiadać dowód osobisty
– mieć własne konto bankowe
– posiadać polski numer telefonu komórkowego
– nie można być ujętym w rejestrach dłużników: KRD, ERIF oraz Infomonitor
mieć ukończone 21 lat i nie być starszym niż 78 lat

Aby skorzystać z pożyczki długoterminowej, należy:
– posiadać dowód osobisty
– mieć własne konto bankowe oraz konto on-line banku
– posiadać polski numer telefonu komórkowego
– nie można być ujętym w rejestrach dłużników: KRD, ERIF oraz Infomonitor
– mieć ukończone 25 lat i nie być starszym niż 78 lat

Czy wymagane są jakieś dokumenty?

Ferratum Money nie wymaga żadnych dokumentów potwierdzających charakter i fakt posiadania zatrudnienia, a także zaświadczeń o wysokości i tytule comiesięcznych dochodów. Wystarczy tylko spełnić wyżej wspomniane wymagania (sekcja granice wiekowe).

Rachunki bankowe pożyczkodawcy

Opisywana firma pożyczkowa posiada swoje konto bankowe w bankach Santander oraz PEKAO S.A. Oznacza to, że tylko, jeśli nasz rachunek osobisty znajduje się w którymś, ze wspomnianych placówek, możemy liczyć na szybkie dostarczenie pożyczki na nasze konto.

Jak szybko pieniądze trafią na konto

Ferratum Money posiada konto bankowe tylko w dwóch placówkach i nie korzysta z usługi BlueMedia. Jeżeli posiadamy konto w Santander albo PEKAO – pieniądze mogą trafić na nasze konto błyskawicznie, jeśli tylko przelew odbędzie się w dniu roboczym o porze bliskiej sesji rozliczeniowej. Jeśli jednak nasze konto znajduje się w dowolnym innym banku niestety, pieniądze mogą dojść do nas dopiero po 48 godzinach, czyli dwóch dniach od nadania przekazu.

Godziny rozpatrywania wniosków

Wnioski pożyczkowe rozpatrywane są cały czas od poniedziałku do niedzieli, 24 godziny na dobę. Oznacza to, że kontakt ze strony pożyczkodawcy pojawi się natychmiastowo.

Możliwość przedłużenia pożyczki

Niestety nie. Zgodnie z zawartą umową o pożyczkę, nie ma możliwości przesunięcia terminu spłaty raty. W przypadku przekroczenia terminu spłaty zobowiązania, będą naliczane odsetki za zwłokę. W razie trudności w spłacie należności, po przekroczeniu wyznaczonego terminu, należy skontaktować się z Działem Monitoringu pod numer telefonu (71) 716 22 33.

Sposób weryfikacji

Ferratum Money stosuje dwie metody pozwalające na sprawną weryfikację wprowadzonych przez nas danych i zarazem naszej zdolności finansowej. Może być to przelew weryfikacyjny, który wynosi symboliczna wartość 1 grosza. Drugą możliwością jest nowoczesna i wygodna usługa Instantor, która powoduje, że nasze konto bankowe jest sprawdzane automatycznie. Bez potrzeby przelewania pieniędzy i naszego angażowania.

Czym wyróżnia się opisywana firma?

Oferta Ferratum Money zawiera szereg atrakcyjnych udogodnień. Do największych atutów zalicza się usługa darmowej pożyczki, która dostępna jest w wyjątkowo wysokiej kwocie do 5000 złotych. Innymi zaletami jest wysoka kwota drugiej i kolejnej pożyczki do 10 000 złotych. Firma oferuje także często różne konkursy oferujące możliwość wygrania spłaty kredytu.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *