Ekspres Pożyczka – opinie

Co musisz wiedzieć

  • Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty — 2500 zł na 120 dni
  • Pierwsza pożyczka – maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty — do 700 zł na 120 dni
  • Sprawdzane bazy dłużników  BIK, BIG, KRD, ERiF
  • Granice wiekowe  minimum 21 lat, maksymalnie 65 lat
  • Rachunki bankowe pożyczkodawcy Alior Bank, PKO Bank, ING Bank, Santander Bank
  • Jak szybko pieniądze trafią na konto — od 15 minut do 24 godzin
  • Godziny rozpatrywania wniosków — poniedziałek-piątek: od 8:00 rano do 17:00 po południu
  • Możliwość przedłużenia pożyczki — jest taka możliwość, o dodatkowe 15 dni

Czym jest Ekspres Pożyczka?

Ekspres Pożyczka to kolejna firma pożyczkowa specjalizująca się w zobowiązaniach krótkoterminowych. Oferta celuje w ludzi, którzy potrzebują niewielkiej kwoty pieniędzy, której jednakże nie chcą spłacać natychmiastowo. Sam pożyczkodawca to członek łotewskiego koncernu finansowego Argentum Capital, która działa na międzynarodowym rynku finansowym od 2009 roku. W Polsce, początek działalności datowany jest na 2012 rok. Firma reklamuje swoje usługi jako bezpieczne i przede wszystkim dostępne błyskawicznie.

Czy pierwsza pożyczka jest darmowa?

Niestety, Ekspres Pożyczka nie przewidziała w swojej ofercie pierwszej, darmowej pożyczki. Jednakże, taryfa dla nowych klientów jest i została skomponowana specjalnie dla nich. Minimalnie w ten sposób można pożyczyć 400 złotych, a maksymalnie 700 złotych.

Pierwsza pożyczka — maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Dla nowych klientów omawianego pożyczkodawcy przewidziano ofertę pierwszej pożyczki. W jej ramach, minimalnie można dobrać kwotę pożyczki w wysokości 400 złotych, a maksymalnie może to być nie więcej niż 700 złotych. Termin spłaty można dobrać już na 30 dni (miesiąc), a maksymalnie można go odroczyć na nawet 120 dni, czyli 3 miesiące. Należy pamiętać, że już pierwsze zobowiązanie w Ekspres Pożyczka jest płatne i  zawiera w sobie prowizję oraz odsetki, wyrażone oprocentowaniem i RRSO.

Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Będąc drugim lub kolejnym klientem Ekspres Pożyczka, do dyspozycji ma się już o wiele większe kwoty pożyczek, które w górnej granicy rosną ponad 3-krotnie. Minimalnie można pożyczyć standardowe 400 złotych, jednak maksymalnie, parametry pożyczki można ustalić na nawet 2500 złotych. Termin spłaty ma stałe ramy i także w tym przypadku wynosi od 30 dni (miesiąc) do 120 dni (3 miesiące).

Należy pamiętać, że każda pożyczka w firmie Ekspres Pożyczka jest płatna i zawiera w sobie prowizję i odsetki. Są one wyrażone jeszcze Rzeczywistą Roczną Stopą Oprocentowania (RRSO). Koszty te przedstawimy na poniższym przykładzie reprezentatywnej pożyczki.

  • Pożyczając 2000 złotych na 120 dni (3 miesiące), do kosztów pożyczki doliczana jest jeszcze prowizja w kwocie 696,56 złotych oraz odsetki w wysokości 33,44 złote. RRSO wynosi 378,01%.

Sprawdzane bazy dłużników

Każdy klient Ekspres Pożyczka musi pamiętać, że podczas procesu ubiegania się o zobowiązanie, będzie sprawdzony w bazach finansowych i rejestrach dłużników. Celem jest ocenienie zdolności kredytowej, a także sprawdzenie dotychczasowej historii spłaty zobowiązań. Ekspres Pożyczka sprawdza praktycznie wszystkie najpopularniejsze rejestry, czyli kolejno: Biuro Informacji Kredytowej (BIK), Biuro Informacji Gospodarczej (BIG), Krajowy Rejestr Dłużników (KRD) oraz ERiF.

Granice wiekowe

Aby zostać klientem Ekspres Pożyczka, nie wystarczy bycie tylko osobą pełnoletnią. Ponadto, należy być w wieku nie niższym niż 21 lat, a także nie być starszym, niż 65 lat. Oznacza to, że klientem omawianej firmy pożyczkowej możne zostać większość studentów i osób pracujących, ale stosunkowo niewielu emerytów.

Czy wymagane są jakieś dokumenty?

Ekspres Pożyczka wymaga od swoich klientów przedstawienia zaświadczenia, które potwierdzi wysokość i charakter comiesięcznie otrzymywanych dochodów. Ponadto, pożyczkodawca poprosi jeszcze o przedstawienie dokumentu, który potwierdzi fakt posiadania zatrudnienia. Może to być np. wyciąg z konta bankowego.

Rachunki bankowe pożyczkodawcy

Ekspres Pożyczka posiada swoje rachunki bankowe w 4 placówkach: Alior Bank, PKO Bank, ING Bank oraz Santander Bank. Oznacza to, że klienci posiadający swoje konta w tych bankach, mają największe szanse na uzyskanie pożyczki w szybkim czasie, czyli do 15 minut.

Jak szybko pieniądze trafią na konto

Jak już wspomniano wyżej, przelew w czasie do 15 minut mogą uzyskać klienci następujących banków: Alior Bank, PKO Bank, ING Bank oraz Santander Bank. Pożyczkobiorcy z kontami w innych bankach, muszą się liczyć z tym, że przyznana im kwota pożyczki trafi w zależności od godziny sesji przychodzącej w danym banku. Może to być zatem kilkadziesiąt minut lub kilka godzin, a mogą nawet 24 godziny.

Godziny rozpatrywania wniosków

Pracownicy Ekspres Pożyczka, pozostają do dyspozycji swoich klientów w każdy dzień powszedni. Od poniedziałku do piątku, wnioski pożyczkowe rozpatruje się od 8:00 rano do 18:00 po południu. Osoby, które składają wnioski pożyczkowe w innych godzinach, będą obsługiwane w ciągu najbliższego dnia roboczego.

Możliwość przedłużenia pożyczki

W regulaminie firmy Ekspres Pożyczka możemy znaleźć informację, że firma oferuje możliwość przedłużenia spłaty pożyczki. Usługa ta jest oczywiście płatna, a aby z niej skorzystać, należy skontaktować z biurem obsługi klienta i ustalić dokładny czas przedłużenia oraz jego koszt.

Sposób weryfikacji

Weryfikacja w firmie Ekspres odbywa się za pomocą sprawdzonej i popularnej metody przelewu weryfikacyjnego. Na wskazany numer rachunku pożyczkodawcy należy przelać symboliczną kwotę 1 grosza. Jest to ostatni etap przed podjęciem decyzji o przyznaniu pożyczki klientowi.

Czym wyróżnia się opisywana firma?

Opisywana firma pożyczkowa wyróżnia się dość niskimi kwotami pożyczek przy stosunkowo długim czasie spłaty. Zobowiązania w Ekspres Pożyczka można bowiem spłacić w czasie nawet do 120 dni (3 miesięcy). Warto docenić też przejrzyście rozplanowaną stronę internetową, a także jasno przedstawione koszty wszystkich pożyczek.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *