Credissimo pożyczki – opinie klientów i recenzja chwilówki

Co musisz wiedzieć

 • Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty — do 3000 zł na 30 dni
 • Pierwsza pożyczka – maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty — brak, oferta jest jednolita
 • Sprawdzane bazy dłużników  BIK i BIG
 • Granice wiekowe  minimum 21 lat, brak górnej granicy
 • Rachunki bankowe pożyczkodawcy Nest Bank, Raiffeisen Bank, Bank Pocztowy
 • Jak szybko pieniądze trafią na konto — do 15 minut
 • Godziny rozpatrywania wniosków — poniedziałek-piątek: od 8.00 rano od 18.00 po południu
 • Możliwość przedłużenia pożyczki — jest taka jednorazowa możliwość, przy pożyczce ratalnej do 10 dni, a przy krótkoterminowej 30 dni

Czym jest Credissimo?

Credissimo to bułgarska firma pożyczkowa działająca w branży finansowej od 2007 roku, czyli 11 lat. Ma międzynarodowy zasięg, będąc obecnym w takich krajach Europy, jak Hiszpania, Rumunia, Macedonia, a także Polska, gdzie z powodzeniem działa już kilka lat. Szybko rozwijająca się firma koncentruje się w swojej działalności na pożyczkach online. W jej ofercie można znaleźć zarówno pożyczki ratalne, jak i krótkoterminowe wypożyczane od 2 tygodni do miesiąca.

Czy pierwsza pożyczka jest darmowa?

Niestety, firma Credissimo nie przewidziała oferty pierwszej darmowej pożyczki. Inaczej od wielu konkurencyjnych firm pożyczkowych, opisywany pożyczkodawca nie dzieli swojej oferty na stopnie dostępności w zależności od tego, który raz klient korzysta z jej usług. Mówiąc prościej, oferta w Credissimo jest jednolita zarówno dla pierwszych, jak i stałych klientów.

Pierwsza pożyczka — maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Jeżeli klient po raz pierwszy chce ubiegać się o pożyczkę w Credissimo, do jego dyspozycji jest od razu pełna i jednolita oferta. Dzieli się ona na dwie taryfy. W ramach pożyczki ratalnej Minimalnie można pożyczyć 500 złotych, a maksymalnie z kolei 5000 złotych. Wyróżnia ją w szczególności termin spłaty, który może wynieść od 5 miesięcy (niecałe pół roku) do nawet 24 miesięcy (dwa lata).

Dla pożyczki „do wypłaty”, czyli pożyczki krótkoterminowej, klient ma do dyspozycji od 100 złotych do 3000 złotych. Termin spłaty w takiej sytuacji wynosi od 15 dni (2 tygodnie) do 30 dni (miesiąc). Warto pamiętać rzecz jasna, że już pierwsza pożyczka jest płatna.

Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Jak już wspomniano wyżej, oferta pożyczkowa w Credissimo jest jednolita i skonstruowana na zasadzie identycznych warunków dla każdego klienta. Różnica polega na taryfach, które istnieją dwie. Pożyczka krótkoterminowa może zostać pożyczona w kwocie od 500 złotych do 5000 złotych. Termin spłaty wynosi wówczas od 5 miesięcy (prawie pół roku) do 24 miesięcy (dwa lata). Jeżeli z kolei pożyczkodawca jest zainteresowany pożyczką krótkoterminowa na pilny, szybki wydatek, którego kwota nie jest duża wówczas do dyspozycji na czas od 15 dni (2 tygodnie) do 30 dni (miesiąc) jest od 100 do 3000 złotych.

Każda pożyczka w Credissimo jest oczywiście płatna. Poniżej zawarto reprezentatywne koszty dla obu taryf na wybranych, przykładowych wartościach.

 • Dla pożyczki krótkoterminowej
  Kwota np. 2000 złotych na 30 dni (miesiąc) zawiera w sobie 16,67 złotego odsetek i 495,33 złotego prowizji. Łącznie należy spłacić 2512 złotych.
 • Dla pożyczki ratalnej
 • Kwota np. 4000 złotych na 12 miesięcy (2 lata) zawiera w sobie 219,92 złotego odsetek1968,84 złotego prowizji. Łącznie należy spłacić 6188,76 złotych.

Sprawdzane bazy dłużników

Tradycyjnie dla wszystkich firm branży pożyczkowej, klient podczas składania wniosku i wprowadzania swoich danych osobowych jest poddawany kontroli w bazach dłużników. Credissimo stosuje dość łagodną taktykę, oprócz Biura Informacji Kredytowej (BIK), sprawdzając tylko dodatkowo Biuro Informacji Gospodarczej (BIG). Weryfikacji nie jest poddawany ani Krajowy Rejestr Dłużników (KRD), ani ERIF.

Granice wiekowe

Aby stać się klientem Credissimo, przewidziano granicę wiekową wynoszącą minimum 21 lat. Co ciekawe, nie podano już górnej granicy, co oznacza, że pożyczkę w Credissimo może zaciągnąć każda dorosła i pełnoletnia osoba powyżej określonego dolnego progu. Mogą to być zarówno studenci, jak i osoby pracujące, renciści i emeryci, jeśli spełnią rzecz jasna pozostałe warunki i będą mieć odpowiednią zdolność finansową.

Pozostałe warunki, jakie należy spełnić, to m.in. ważny dowód osobisty, posiadanie konta bankowego z dostępem do bankowości elektronicznej oraz aktywny adres e-mail.

Czy wymagane są jakieś dokumenty?

Credissimo nie wymaga żadnych zaświadczeń potwierdzających charakter i fakt posiadania zatrudnienia, a także nie zwraca się z prośbą o przedstawienie dokumentów potwierdzających wysokość i rodzaj uzyskiwanych comiesięcznie dochodów.

Rachunki bankowe pożyczkodawcy

Opisywany pożyczkodawca posiada swoje rachunki bankowe w Nest Bank, Raiffeisen Bank i Banku Pocztowym. Nie ma to jednak większego znaczenia w kwestii szybkości przelewu, bowiem Credissimo korzysta z niżej opisanej metody BlueMedia. Oznacza to, że pieniądze zawsze, w dniu roboczym, trafią do nas na konto w maksymalnie 15 minut niezależnie od godziny sesji i rachunku bankowego klienta.

Jak szybko pieniądze trafią na nasze konto

Credissimo korzysta z nowoczesnej i wygodnej technologii BlueMedia, co znacznie przyspiesza czas uzyskiwania pieniędzy. Innymi słowy, nie ma znaczenia bank i pora dnia. Pożyczka trafi do klienta już nawet w 10 minut, a maksymalnie najczęściej 5 minut. Jednakże, niestety firma nie pracuje w weekendy, dlatego pożyczkę możemy uzyskać tylko w robocze dni powszednie.

Godziny rozpatrywania wniosków

Wnioski w Credissimo są rozpatrywane w godzinach pracy firmy. Trwają one od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 rano do 18.00 południu. Jeżeli nasz wniosek zostanie złożony poza tymi godzinami wówczas musimy się liczyć z rozpatrzeniem kolejnego dnia roboczego.

Możliwość przedłużenia pożyczki

Opisywana firma przewiduje możliwość przedłużenia pożyczki jednorazowo. Jeżeli zaciągnięto pożyczkę krótkoterminową (do 30 dni), można ubiegać się o przedłużenie na dodatkowe 10 dni do spłaty. W przypadku pożyczki długoterminowej (ratalnej, do 24 miesięcy), przysługujący okres zwiększa się do maksymalnie 30 dni, czyli do dodatkowego miesiąca.

Sposób weryfikacji

Weryfikacja w Credissimo odbywa się za pomocą szybkiej i wygodnej aplikacji Kontomatik. Jest to nic innego, jak zintegrowana usługa do potwierdzenia rachunku bankowego, która pozwala nam jeszcze szybciej zweryfikować zdolność kredytową klientów. Pozwala to poprawić jakość obsługi i zwiększyć poziom ochrony danych osobowych.

Czym wyróżnia się opisywana firma?

Jedną z największych zalet Credissimo jest możliwość aplikowania o pożyczkę za pierwszym razem w wysokości nawet 5000 złotych. Ponadto warto docenić dostosowanie oferty do dwóch rodzajów klientów i stosowanie nowoczesnej technologii BlueMedia przy przelewach. Gwarantuje ona szybkie uzyskanie pożyczki.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *