Cashalot pożyczki – opinie

Co musisz wiedzieć

  • Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty — do 10 000 złotych na 12 miesięcy
  • Pierwsza pożyczka – maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty — brak, oferta jednolita
  • Sprawdzane bazy dłużników  BIG i ERiF
  • Granice wiekowe  minimum 20 lat, maksymalnie 72 lata
  • Rachunki bankowe pożyczkodawcy Alior Bank i mBank
  • Jak szybko pieniądze trafią na konto — do 24 godzin
  • Godziny rozpatrywania wniosków —  poniedziałek-piątek: od 9:00 rano do 17:00 po południu
  • Możliwość przedłużenia pożyczki — nie ma takiej możliwości

Czym jest Cashalot?

Cashalot to polska firma pożyczkowa wywodząca się z Warszawy. Należy do grona najmłodszych graczy na rynku, istniejąc ledwie od 2016 roku. Choć w KRS opisywana firma widnieje jako odrębna spółka, to de facto jest ona częścią spółki viaSMS. Ta międzynarodowa spółka przez 8 lat działalności zaznaczyła swoją obecność w 6 europejskich państwach, posiadając dziś pod swoimi skrzydłami aż kilkanaście marek firm pożyczkowych.

Samo Cashalot to podmiot koncentrujący się na pożyczkach długoterminowych. Kierowane są one do tych osób, które poszukują większych sum pieniędzy na spłatę w odłożonym w czasie terminie. Zobowiązania w Cashalot zawsze są regulowane w comiesięcznych ratach o równej wysokości.

Czy pierwsza pożyczka jest darmowa?

Niestety, oferta pożyczkowa w Cashalot jest skonstruowana w sposób jednolity. Z tego względu, każde zobowiązanie jest płatne i nie przewidziano w ofercie czegoś takiego, jak pierwszej i jakiejkolwiek innej darmowej pożyczki. Każdy ma do dyspozycji takie same parametry, ale i każdy płaci tyle samo w ramach dodatkowych kosztów.

Pierwsza pożyczka — maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Już za pierwszym razem, klient Cashalot ma do dyspozycji pełne parametry pożyczkowe. W ramach tego, pożyczyć można minimalnie już 2000 złotych, a maksymalna kwota zobowiązania może wynieść nawet 10 000 złotych. Termin spłaty dobierany jest typowo dla pożyczki ratalnej i minimalnie może wynieść 3 miesiące, a maksymalnie 12 miesięcy (rok). Warto przypomnieć, że już pierwsza pożyczka w Cashalot jest płatna i zawiera w sobie standardowe koszty prowizji i odsetek.

Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

W stosunku do drugiego i każdego kolejnego klienta firmy, oferta pożyczkowa jest taka sama. Minimalna kwota zobowiązania wynosi zatem niezmiennie 2000 złotych, a maksymalną wartość można ustalić na nie mniej niż 10 000 złotych. Podobnie niezmiennie wygląda sprawa z terminem spłaty. Pożyczkę w Cashalot dla każdego klienta można dobrać na minimalnie 3 miesiące, a maksymalnie może to być 12 miesięcy, czyli rok.

Warto pamiętać, że każda pożyczka u opisywanej firmy jest obciążona dodatkowymi kosztami wynikającymi z prowizji i odsetek. Cashalot sumuje je i przedstawia zawsze w łącznej wartości, co poniekąd pomaga poznać składowe kwoty, jaką należy zwrócić pożyczkodawcy. Zawsze podaje się też Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) oraz wysokość comiesięcznej raty.

Reprezentatywny koszt pożyczki w Cashalot dla dowolnego klienta przedstawiamy na poniższym, reprezentatywnym przykładzie.

  • Pożyczając 6000 złotych na 6 miesięcy (pół roku), pożyczka spłacana jest w comiesięcznych ratach w wysokości 1429,36 złotych. Całkowity koszt pożyczki wynosi przy tym 2576,16 złotych, RRSO 260,25%, a łączna suma pieniędzy, jaką trzeba zwrócić, to 8576,16 złotych.

Sprawdzane bazy dłużników

Ważnym etapem podczas ubiegania się o pożyczkę jest weryfikacja danych konsumenta w rejestrach finansowych i bazach dłużników. Celem jest nie tylko ocena zdolności kredytowej, ale też wgląd do wszelkich dotychczasowych zobowiązań oraz kondycji ich spłaty. Cashalot sprawdza tylko dwa rejestry. Pierwszy to Biuro Informacji Gospodarczej, czyli BIG Infomonitor. Drugie to pokrewny ERiF.

Firma nie zagląda zarówno do Krajowego Rejestru Dłużników (KRD), jak i Biura Informacji Kredytowej (BIK). Jednakże, wymaga się braku posiadania jakiegokolwiek bieżącego lub dawnego zadłużenia, jeśli chce się z powodzeniem ubiegać o pożyczkę.

Granice wiekowe

Aby zostać klientem Cashalot, nie wystarczy być tylko osobą pełnoletnią. Ponadto wymaga się ukończenia co najmniej 20. roku życia i bycie osobą nie starszą niż 72 lata. Z innych wymagań, warto wymienić np. bycie polskim obywatelem, posiadanie konta bankowego z dostępem do bankowości elektronicznej oraz posiadanie stałych comiesięcznych dochodów.

Czy wymagane są jakieś dokumenty?

W rozmowie z konsultantką przyznała ona nam, że zazwyczaj firma nie wymaga podczas procesu pożyczkowego przedstawiania zaświadczeń o zarobkach i innych dokumentów potwierdzających fakt posiadania zatrudnienia. Jednakże, zastrzeżono, że taki wymóg istnieje w regulaminie (patrz wyżej) i zdarzają się niekiedy inne sytuacje. Klientów prosi się o przedstawienie swoich dochodów z ostatnich 3 miesięcy.

Rachunki bankowe pożyczkodawcy

Cashalot posiada swoje konta bankowe w dwóch placówkach – Alior Banku oraz mBanku. Oznacza to, że jedynie dwie grupy klientów mogą liczyć na błyskawiczne uzyskanie przelewu z przyznaną kwotą na swoim koncie bankowym. Inni, muszą uzbroić się w cierpliwość.

Jak szybko pieniądze trafią na konto

Jak już wspomniano wyżej, Cashalot posiada swoje rachunku w dwóch bankach – mBanku oraz Alior Banku. Z tego względu, błyskawicznie pieniądze powinny dotrzeć na konta klientów mających swoje rachunki właśnie w tych placówkach. Zazwyczaj, zajmuje to nie więcej, niż kilka minut. W przypadku klientów innych banków, przyznana kwota pożyczki powinna dotrzeć na ich konto zgodnie z sesją przychodzącą w ich banku. Zazwyczaj zajmuje to maksymalnie 24 godziny od wysłania przelewu przez pożyczkodawcę.

Godziny rozpatrywania wniosków

Wnioski pożyczkowe w Cashalot rozpatruje się w każdy roboczy dzień powszedni, od poniedziałku do piątku. Godziny pracy ruszają w te dni o 9:00 rano, a kończą się o 17:00 po południu. W weekendy, firma nie pracuje. Oznacza to, że każdy wniosek, który złoży się poza porami pracy, pracownicy ocenią we wspomnianym zakresie godzin i dni.

Możliwość przedłużenia pożyczki

Niestety, Cashalot nie przewiduje możliwości przedłużenia terminu spłaty pożyczki. Oznacza to, że każe opóźnienie w uregulowaniu dowolnej raty zobowiązania będzie oznaczało konsekwencje. Pierw będą to karne odsetki, następnie ponaglenia i monity (ich koszty ponosi dłużnik). Jeśli nie przyniesie to pożądanego skutku, to pożyczkodawca ma prawo oddać sprawę prywatnej firmie windykacyjnej. Jeśli i to nie doprowadzi do polubownego rozwiązania sporu, kwestię wyegzekwowania długu oddaje się zazwyczaj już tylko sądowi. Ten, gdy zarządzi egzekucję komorniczą, co oznacza bardziej bezkompromisowe środki. Finalnie, dane dłużnika trafiają do rejestrów typu KRD czy BIG.

Sposób weryfikacji

Weryfikacja danych klienta odbywa się w Cashalot za pomocą popularnej aplikacji Instantor. Działa ona w następujący sposób. Szybko i bezpiecznie loguje się on automatycznie do rachunku bankowego klienta i szybko sprawdza jedynie historię transakcji. Przesyła ona automatycznie wygenerowany raport do pożyczkodawcy, co jest zarazem ostatnim etapem przed ostatecznym wydaniem decyzji co do przyznania pożyczki.

Czym wyróżnia się opisywana firma?

Cashalot, poza nietuzinkową i chwytliwą nazwą, wyróżnia się przejrzystym i intuicyjnym projektem strony. Firma zawiera na niej dość jasno określone parametry pożyczek. Warto przypomnieć, że opisywany pożyczkodawca nie sprawdza BIK, a jego specjalnością są pożyczki ratalne.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *