Bocian pożyczki – opinie

Co musisz wiedzieć

 • Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty — do 6000 złotych na 52 tygodnie
 • Pierwsza pożyczka – maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty — brak, oferta jednolita
 • Sprawdzane bazy dłużników  brak, firma sprawdza tylko wysokość zarobków i źródło zatrudnienia
 • Granice wiekowe  minimum 18 lat, maksymalnie 75 lat
 • Rachunki bankowe pożyczkodawcy brak, pożyczki udzielane osobiście
 • Jak szybko pieniądze trafią na konto — brak, pieniądze udzielane osobiście
 • Godziny rozpatrywania wniosków — poniedziałek-piątek, nieregularne godziny pracy (najlepiej dzwonić 10:00 rano – 17:00 po południu)
 • Możliwość przedłużenia pożyczki — jest taka możliwość

Czym jest Bocian?

Bocian to firma, której – generalnie mówiąc – nie trzeba przedstawiać. Szczyci się ona bowiem wyjątkowo dobrą rozpoznawalnością marki, którą wypracowała chwytliwymi hasłami (np. „nie masz siana – zadzwoń do bociana”) i skutecznym, długofalowym marketingiem w mediach i przestrzeni publicznej. Bocian jest polską firmą pożyczkową, działającą na polskim rynku finansowym od 2000 roku, co czyni ją prawdziwym weteranem rynku finansowego. Pożyczki w firmie Bocian są długoterminowe i są udzielane na zupełnie niestandardowych warunkach.

Czy pierwsza pożyczka jest darmowa?

Niestety nie, Bocian nie przewiduje oferty pierwszej ani żadnej innej darmowej pożyczki. Oferta dostosowana jest dla każdego klienta jednakowo, na takich samych warunkach i z takimi samymi kosztami.

Niestandardowy proces ubiegania się o pożyczkę

Bocian to firma pod każdym względem nietypowa. Nie udziela ona bowiem pożyczek online, czym wyróżnia się poważnie na tle konkurencyjnych pożyczkodawców. Aby ubiegać się o zobowiązanie, należy:

 1. Zadzwonić na numer 600 100 100 lub wysłać SMS o treści KONTAKT na numer 7057.
 2. Poczekać na telefon konsultantki.
 3. Przekazać wszystkie wymagane dane osobowe i informacje o zatrudnieniu.
 4. Poczekać na decyzję kierownika, który decyduje czy pożyczka jest przyznana.
 5. Na końcu należy umówić się na spotkanie z konsultantem.
 6. Ten sprawdza potrzebne informacje do udzielenia pożyczki.
 7. Przekazuje zobowiązanie w formie gotówkowej.

Pierwsza pożyczka — maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Już za pierwszym razem pożyczkobiorca może ubiegać się o kwoty standardowo przewidziane w ofercie. Minimalnie może to być 600 złotych, a maksymalnie nawet 5000 złotych. Bocian oferuje pożyczki ratalne, dlatego termin spłaty minimalnie wynosi 35 tygodni (w przybliżeniu pół roku), a maksymalnie nawet 52 tygodnie (rok). Każda pożyczka, udzielana w gotówce, jest płatna.

Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Jak już wspomniano wyżej, każdy klient firmy Bocian może zaciągnąć pożyczkę o takich samych parametrach, niezależnie czy po raz pierwszy, czy też drugi i kolejny. Minimalnie można zatem uzyskać 600 złotych, a maksymalnie nawet 5000 złotych. Termin spłaty można dobrać na minimalnie 35 tygodni (ok. pół roku), a maksymalnie na czas 52 tygodni (rok).

Każda pożyczka w Bocianie jest udzielana gotówkowo i zawiera w sobie koszty prowizji i odsetek, o których informuje konsultant podczas rozmowy.

Sprawdzane bazy dłużników

Bocian w tej materii jest najbardziej ekscentrycznym przedstawicielem rynku pożyczkowego. Firma ta nie weryfikuje bowiem żadnego rejestru finansowego ani Biura Informacji Kredytowej (BIK), ani Biura Informacji Gospodarczej (BIG), ani Krajowego Rejestru Dłużników (KRD) ani np. ERiF. Nie dowierzając, spytaliśmy się dwóch różnych pracowników firmy o potwierdzenie tej niecodziennej informacji. Wszyscy odparli zgodnie rejestry zewnętrzne nie są sprawdzane, wystarczą tylko zaświadczenia o zarobkach.

Granice wiekowe

Klientem firmy Bocian może zostać każda osoba, która jest co najmniej pełnoletnia. Jednak poza ukończeniem 18 roku życia, określona jest jeszcze górna granica wiekowa 75 lat. W ten sposób, klientem firmy Bocian może zostać każda osoba w tym przedziale, jeśli tylko ma stałe zatrudnienie.

Czy wymagane są jakieś dokumenty?

Bocian sprawdza zaświadczenia na temat zarobków i wymaga udokumentowania faktu ich otrzymywania, a także wysokości. Wymagane jest także zaświadczenie potwierdzające fakt bycia osobą zatrudnioną. Z racji nieweryfikowania baz dłużników i rejestrów finansowych, jest to jedyny wyznacznik weryfikujący dane osoby składającej wniosek pożyczkowy.

Rachunki bankowe pożyczkodawcy

Opisywany pożyczkodawca, jak już wspomniano wyżej, udziela pożyczek jedynie podczas spotkania z konsultantem w formie gotówkowej. Z tego względu, informacja o koncie bankowym nie ma w takim wypadku, żadnego znaczenia.

Jak szybko pieniądze trafią na konto

Jak wspomnieliśmy wyżej, Bocian udziela pożyczek jedynie w formie gotówkowej i podczas spotkania na żywo z konsultantem firmy po uprzednim ustaleniu terminu i okoliczności spotkania. Firma nie udziela zobowiązań online i nie świadczy przelewów pieniądze można dostać zatem tylko „do ręki:,

Godziny rozpatrywania wniosków

Pracownicy firmy Bocian, jak powiedziała nam konsultantka, „nie mają stałego wymiaru pracy”. Wiadomo tylko, że wnioski pożyczkowe można składać w każdy roboczy dzień, od poniedziałku do piątku. „Czasami” pracownicy rozpatrują je też w weekendy, jednak nie ma reguły, dlatego naszym zdaniem najbezpieczniej będzie kontaktować się z firmą w dni powszednie między godzinami, powiedzmy, 10:00 rano a 17:00 po południu.

Możliwość przedłużenia pożyczki

Bocian oferuje możliwość przedłużenia pożyczki o kilka kolejnych tygodni, po uprzednim skontaktowaniu się z firmą. Usługa ta nie jest płatna w tradycyjny sposób, bowiem zwiększa się wtedy po prostu prowizja pożyczki.

Sposób weryfikacji

Bocian udziela pożyczki gotówkowe podczas spotkań z konsultantami, dlatego jest to kolejny punkt, który nie dotyczy firmy nie ma bowiem standardowej weryfikacji, która dotyczy każdego pożyczkodawcy świadczącego usługi pożyczek online.

Czym wyróżnia się opisywana firma?

Bocian jest tak bardzo niestandardową firmą w swoich warunkach działania, że trudno wymienić, czym się wyróżnia łatwiej, czym nie wyróżnia. Firma bowiem nie udziela pożyczek online, nie sprawdza baz danych, nie udziela przelewów, a do tego przekazuje pieniądze tylko podczas spotkań z konsultantem.Jeden komentarz “Bocian pożyczki – opinie”

 1. Jest sprawdzany ERFiF i KRD. Wiem, bo składałem wniosek i w raporcie widnieją zapytania. Bazy miałem czyste. Nie wie, jak jest kiedy bazy maja negatywne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *